Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Nos a "prototípusok" sosincsenek annyira kifejlesztve, mint a normálisak, ezért van az hogy a Black Sabbath egy kicsit nem tűnik metálnak... de sztem egyáltalán nincs ilyen ének a hard rockban mint a Sabbath számaiban.

Vagy nem is tudom, hogy ti mire gondoltok amikor a hard rockot említitek :mellow: lehet nem egyre gondolunk.Mondjatok pár példát a hard rockra!

 

De ha más oldalról közelítjük meg a dolgot, pl felhozom példának a Led Zeppelint.. ahány száma szinte annyi stílusa van.Így nehéz besorolni bárhova is.De mégis csináltak olyat ami közrejátszott a metal kialakulásában. ( nem csak ez volt, de részben ez is) ettől függettlenül nem hívom metal bandának.

Link to comment
Share on other sites

A régi rnb is a rádiónak és a pénznek szólt, inkább a soul műfajhoz állt közelebb. Max annyi köze van a raphez hogy ott is szövegelnek benne, bár az rnb számokban jóval több az ének. De a lényegen nem változtat, hogy az rnb mindig is csak a nyál-nyál-nyálról szólt :D

Ezt a mondatodat nem értem:

Vagy esetleg az az RnB nem áll semmilyen kapcsolatban azzal amire te gondolsz?
Link to comment
Share on other sites

Csak bizonytalan voltam, hogy az RnB-nek és a Rythym and Blues nak nincs köze egymáshoz... :D de ha jól gondolom ugyanaz, szóval vedd semmisnek azt a mondatomat :D

 

 

Felhoznék még egy témát: mi a francot jelent az a kéztartás amit minden koncerten láthat az ember? :D tudjátok a mutató, és a kis ujj nyitva a többi csukva, vagy még a hüvelyk ujj is nyitva :D \m/ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ebbe nagyon tévedsz, hogy a rockba inkább a zenén van a lényeg...ha ezt így gondolod akkor még nem hallgattál meg egy rock számot sem. Még nem hallotál pl. Ossiant.

És ez főleg igaz a nemzeti rocknál, mint pl a Kárpátia...ott is a szövegen van a hangsúly.

 

Meg az igénytelenség...én nem igazán szoktam látni szőrös, büdös embert koncerteken (jó azért koncert végére leiizad mindeki :P de az más), meg az utcán se nagyon. A hosszú hajjal meg mi a bajod?

Ez így, van csak nem mind1ik zenekarnál. NEkem a felfogásom szerint nem lehet összevetni a kettőt, ugyanis kinek ez, kinek az jön be :) Én Kárpátiát hallgatok a mivoltom miatt(Hungarizmus) és ott tényleg a szöveg a hagsúlyos, a zene elahynagolahtó. Ellenben pl sok más zenekarnál, ahol ha mondjuk nincs akkora szövegírói/vagy énekes tehetsége a csapatna, akkor inkább a zenére állnak rá és ez így van jól :)

Link to comment
Share on other sites

Nos igen, hasonlít a hangzás, főleg mert pl van amelyik számban harmónika van.Asszem az a Magyarország katonái.

De mégsem annyira van rajta hangsúly, mint pl az Echo of Dalriadában.Hallgass meg tőlük egy számot, ott inkább van régi magyar népzene hangzás, bár ott a szöveg is olyan.

Na de a Kárpátia nem azért alakult, hogy a közönségnek rockkal kevert régi magyar hangzással szórakoztassa a közönséget.

 

Én úgy gondolom hogy a rocknak van egy művészeti, és van egy "politikai és jogi" (amiért eredetileg kialakult) ága.ÉS a Kárpátia inkább az utóbbiba tartozik mint a legtöbb punk/skin/stb banda.A művészetibe pedig például az Iron Maiden, vagy a Dalriada.De asszem ez így érthető.

Link to comment
Share on other sites

Ez így, van csak nem mind1ik zenekarnál. NEkem a felfogásom szerint nem lehet összevetni a kettőt, ugyanis kinek ez, kinek az jön be :) Én Kárpátiát hallgatok a mivoltom miatt(Hungarizmus) és ott tényleg a szöveg a hagsúlyos, a zene elahynagolahtó. Ellenben pl sok más zenekarnál, ahol ha mondjuk nincs akkora szövegírói/vagy énekes tehetsége a csapatna, akkor inkább a zenére állnak rá és ez így van jól :)

 

 

Ha nincs jó szövegírója, akkor lehet, hogy kapnak egy Emberek vagy Bon Bon együttest :D Vagy kapnak egy Liquid Tension Experiment-et, bár a harmadik banda nem azért lett, mert mindenki béna lett volna a szövegíráshoz, hanem mert csak instru zenét akartak nyomni. Portnoy, Petrucci és sztem Rudess is tud jó szövegeket írni, de zenéket meg aztán ;):D

 

Ma meghallgattam a SOAD új lemezét, mint tudjuk, eléggé szövegközpontú vagy mondhatnánk azt is, hogy fontos számukra a szöveg egy dalban, de emellett sztem igen jó zenét produkálnak alá, egyik újságban írták, hogy milyen zenei hatások találhatók az új lemezükön és bizony nem Linkin Park volt a mérvadó ;), én Pink Floyd befordultságára emlékszek, de asszem vmilyen szinten jelen is van. Otársam azt mondta, hogy vegyük pl a System-et, semmi mondanivalója, milyen zene ez, csak a rockerek agyának kell ilyen, mi a jó benne... De ráhagytam, ő egyébként vmi elektro trógerságot hallgat. S: Egybként jó fej, mert szereti Sting-et és Charlie-t, bár a The Police-t nem ismeri :S :D

Link to comment
Share on other sites

Igaz nem értek hozzá, de a "rock alműfaja a metál" résznél igazat tudok adni azoknak akik külön veszik. Példával támasztanám alá, az r'n'b számokat és előadókat hip-hopként és rapperekként titulálják, miközben az rnb egy igénytelen szenny, össze se lehet keverni a hiphoppal

szerintem azért rockot meg rapet nem lehet összehasonlítani ilyen téren (meg másikon sem :))

 

horty0911 az osztálytársadnak meg gratulálok, főleg hogy Sting mellett nem ismeri a Police-t :lol:

Link to comment
Share on other sites

A systemmel mindig úgy voltam hogy a szövegeik jók, a zene alatta meg saját magukhoz képest elég jó.Kéne nekik még egy gitáros :D ...ááááá.... ez a mániám, hogy mindig beraknék egy második gitárost, ha csak egy van :D (ha a basszert nem számítjuk)

NEM.... nem kell belepiszkálni, jó ahogy van :) csak valahogy az ilyesmi állandóan megfordul a fejemben.

Az az én bajom, hogy mindenből gitárcentrikus zenét akarok csinálni... tök hülyeség, nem is értem.Az összhang a lényeg, thát hogy mi sül ki a végén belőle, nem az hogy hány gitár van, és azok mennyire zúznak :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem jó így a SOAD, nem mintha agyon hallgatnám, de ha olyanom van, akkor felteszem a lejátszóra, egyébként sztem elég oda 1 gitár is :D

 

Nézzük az Iron Maiden-t, ott jelnleg 4 gitáros van, ugye ebből 1 basszus, mégis az avatattlan fül csak egy gitárt hall, most akkor a SOAD-ra is mondhatnánk, hogy van ott még egy gitár, persze mi ezt észrevesszük. Studióban lehet variálni hangzásokkal, hangszínbeállításokkal, mély-magas, egy gitáron játszanak mégis, mintha 2 szólna, ikerszóló egy gitáron, sztem az új albumukon is van ilyesmi.

 

Nem sok összefüggés van abban, amit írtam, de már mind1, leírtam :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem személyszerint a rock-metál vonal jön be. Bár meghallgatok (majdnem) ametáltól kezdve az ambient-lounge zenén át Dido-ig mindent! Én mindig úgy voltam vele,hogy ami tetszik hallgatom,ami nem,azt nem!

A rap zenével nincs semmi bajom,csak annyi,hogy nem érdekel... De nem piszkálok senkit,h most melyik a jobb. Nekem pl van egy rapper munkatársam és az egyik legjobb haverom... Nem a zenei hovatartozás szerint kéne megítélni az embereket,pl "sittes nigger zene" vagy "büdös szakadt rocker". Aki úgynevezett "sittes nigger" zenét hallgat,lehet,h a legjobb haverod lenne...

vgszónak annyit: ZENE forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

THX!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elég gáz :S :D Bár azt tegyük hozzá, nem baj, ha Sting-et ismeri és mondjuk a Police-t nem, de legalább hallás szintjén nem ártott volna. Ez olyan, mintha én ismerném David Gilmour-t, de a Pink Floyd-ot nem. :D

Többek közt a Black Sabbathnak, a Led Zeppelinnek, a Queennek és a Dream Theaternek is "csak" egy gitárosa van.

Felteszem a kérdést: Nem jó? :P

Link to comment
Share on other sites

Nem azért mondtam :D mondtam hogy hagyjátok figyelmen kívül, ez csak egy hülye szokásom :D de, nem mondom hogy nem lehetne jobb ha még egy gitárt belerakunk.

De amúgy például a DT az más, ott van szintetizátor is.

Viszont ha 1 gitáros van a basszusgityóson kívül akkor élő előadásban nem tudnak mindent úgy visszaadni, mert ha cd-ről hallgatod ott annyi hogy a stúdióban felvettek két gitárszólamot, viszont élőben legalább 4 kéz és két gitár kéne :D vagy két gitáros :D

De mondom hogy jó minden úgy ahogy van. :)

Link to comment
Share on other sites

Koncertekre vesznek fel szesszion zenészeket ;):D

 

Egyébként ott van pl az ELP, nincs benne gitár, szólógitár, mégis király, nem is kéne gitár bele, úgy jó, ahogy van. Na jó, párszor azért előbukkan akkusztikus gitár, de többnyire csak a 3 fő hangszer van jelen.

Link to comment
Share on other sites

Hát nemtom... azért egy turné erejéig felvett gitáros mégsem ugyanaz.Nem adja bele azt, amit az eredeti előadók, csak nyomja és rendben van.

Példának felhoznám a sum41-t ami igaz hogy mostmár nagyon kaki, de a régi számokat a pótgitáros olyan érzéstelenül nyomja hogy hihetetlen.A szóló is olyan mintha a guitar proban hallgatnám.Meghallgattam pár élő előadást és elment a kedvem mindentől.

Link to comment
Share on other sites

A Deep Purple-ben a bandából kivált Blackmore-t, Satriani helyettesítette egy turnén át, meg az egyik japán koncerten is, asszem... :D

 

Ó persze, a lehető legjobb példát hoztad fel :D Azért Satriani mégiscsak más.Meg gondolj bele, hogy nem veheti be egy turné erejéig minden banda Satrianit :D

Link to comment
Share on other sites

De pl Satriani is vett föl session zenészeket, nem ő az egyedüli. Vagy akár ott van Neal Morse, bár ő az albumait mással készíti. De mondjuk koncerten már asszem nem Paul Gilbert gitározott, hanem ő maga, meg még vki. Vannak azért tehetséges emberek ;):D

Link to comment
Share on other sites

Akadnak, nem tagadom, de sztem nincs annyi, mint amennyi bandának szüksége van rá.

Ezért akkor úgy mondanám, hogy nem minden esetben szerencsés.Mert ugye vannak a tehetségesek, akik átérzik azt amit játszanak, és tudnak is játszani, meg vannak azok, akik csak úgy zenélnek, a pénz motiválja őket, semmi más.

Ha végignyomhatnék egy turnét az Iron Maidennel, én azt ingyen is megcsinálnám :D ... persze ahhoz még fejlődni is kéne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...