Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

rock! am meg nekem sincs semmi bajom a rap-pel. DE! láttam már olyan adatlapot is ameiken a kiscsávó 12 évesen nagy rapper de nem tudja leírni a rapet XD :D ezt írta : 'rep' pffúú ez aztán igazi rapper XD meg nem tom sztem a rap zenét könnyen meg lehet csinálni és az énekben nincs semmi ritmus (tp de nem biztos csak pár szám...) és azokon is csak mondja és mondja... meg a rockban is a szöveg is érdekes :)

Link to comment
Share on other sites

egyértelműen a rapp.

a rocknak nincs értelme csak ennyi:áááááááááááááááááááááááááááááááááááá

 

Ez tényleg fájt... Istenem, ha felnőttél, és megtanultál angolul, hogy értsd is a dalok szövegeit, halgass meg egy régebbi Dream Theater albumot, és utánna mondd, hogy ennek a zenének nincs mondanivalója...

Link to comment
Share on other sites

láttam már olyan adatlapot is ameiken a kiscsávó 12 évesen nagy rapper de nem tudja leírni a rapet XD :D ezt írta : 'rep' pffúú ez aztán igazi rapper

Hát Fanka egyik lemezének a címe az, hogy Repp. A másik meg, hogy sokan mondják azt, hogy reppes. Nincs ezzel semmi baj. :) Én is használom.

Link to comment
Share on other sites

"rocker vagyok válalom jót és roszat beválalom" igy iaz rock zenét kedvelem jobban vagyis csak azt :D

 

Az nem úgy van, hogy: "rocker vagyok, vállalom!jót és rosszat elbírom!" ? :D mind1 amúgy, de lehet nem is az Ossian számából idéztél.

("...a lármát, a fényt, a zajt és a bajt, azt ami űz és fogva tart" ú állat szám! )

Link to comment
Share on other sites

de de az volt az csak most hirtelen igy jutott eszembe kb 1 hónapja hallotam utoljára de gondolom amit akartam el tudtam vele mondani rövid és velős vagy nem ? na mind1 az én véleményem egyszerü rockzenét halgatokk és ha z ÁÁÁt pl arra a hörgös metálra gondoltál (nemtom mi a neve ezért hörgős metál :D) annak is van szövege csak nehezebb megérteni :P

Link to comment
Share on other sites

Pl: Opeth, abban is van ún hörgés, de lehet érteni. Nem azért hörögnek, hogy keménynek érezzék magukat, hanem egyszerűen érzelmeket fejeznek ki és nem azt, hogy "most megölök mindenkit heöeöeöeöeöeöö". Ha mérges, dühös, szomorú az ember vagy valami nagyon bántja, akkor ős is kiabál vagy ordít. Esetleg lehet, hogy az adott énekes egy szerepet játszik, mondjuk fájdalmat vagy rémálmot, esetleg gonosz érzéseket (Ayreon - The Human Equation), ezeket a szerepeket nem énekelheti Robbie Williams vagy Mika, nem? Ezekhez komolyság és megfelelő hang kell.

De valaki így sem fogja felfogni a hörgős zene az nem csak annyit jelent, hogy igénytelen, tehetségtelen, öldmeganyádzene.

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem tetszik minden esetben a hörgés.Csak folk metálban, meg plusz néhány kivétel.Lehet azért dühösen is énekelni, nem feltétlenül kell hörögni, de tényleg vannak olyan dalok amikbe hörgés kell.Például az Echo of Dalriada nagyon királyul feldolgozta a Wales-i bárodok c. balladát, és a gonosz Edward király szövegeit mindig hörgéssel nyomták.Abba pl nagyon is beleillik, és így jó ahogy van.

Link to comment
Share on other sites

b4m, én is pont ugyan ezt mondom, de te legalább ismersz rá példát. Én sem szeretem a hörgéses zenéket :D, de az Opeth az kivétel, sztem az egyetlen kivétel. A zene és az ének egybeforr, de nem eszetlenül hörög. Igazából nem is mondanám rá, hogy hörgős zene... nem tom miért, de őket feljebb sorolom, minthogy csak egyszerűen lehörgőszenézzem :D

 

 

Ronnie: az Ayreon albumon is van egy két rész, ahol hörögnek egy két sor erejéig, de az úgy jó, az épp a történetbe illik. Ha készülne pl a 300-ból valami metal album (bár asszem létezik), akkor azt nem David Gilmour énekelné, hanem olyan, akinek a hangja háborús zenéket tudna nyomni. És nem mindenesetben megy a zene rovására, de ahol meg igen, ott a zene sem nagy szám, de jelen esetben ez az Opeth-ről nem mondható.

Link to comment
Share on other sites

Nos igen, most hogy így mondod, tényleg nem mind1 hogy alatta milyen a zene.És tényleg nem csak a hörgésen múlik, hogy egy zene jó vagy sem.

Ebbe még nem gondoltam bele :D

Amúgy pl az Ensiferum zenéje sem teljesen hörgésből áll.A vokálok, nagyon szép, hősies filinget adnak, tiszta háborús érzetet nyújt, és azokat tisztán szokták énekelni.

Szerintem, nem túlságosan jó, ha csak hörgésből áll egy zene.Már az is sokkal jobb, ha alatta megy vokálban egy kis Ó-ó zás :D

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek b4m el... Az Ensiferumban is mesterien sikerült összehozni, hogy ne esztelenül csak ebből álljon. A Goblin's dance pl meg egyszerűen elképzelhetetlen e nélkül. Pl egy jobb hangrendszeren kihallatszik, hogy a DT - In the name of god 7:20 percénél, embertelen hörgés van a háttérben LeBrie hangja mögött. Kíváncsi lennék hogy minden nélkül hogy hangzana, ha csak ezt hallanám, mert elég halk. Ayreon-ból asszem a Loser c. szám ami ilyen és arról mindent lehet mondani, csak azt nem hogy nem kellett oda.

Az Opeth-re meg ráállok, mert kíváncsi lettem.

Link to comment
Share on other sites

Az Ayreon - The Human Equation-ben pl a Pain című számban, az utolsó Conffrontation és még Trauma-ban is vannak egy-egy részek, amik Akerfeldt által vannak énekelve :D De az is király, ezzel nem akarom a hörgéseket isteníteni, de valakinek mondjuk a női hangok nem tetszenek, ők is azt mondják, hogy minek nőknek énekelni, mikor elég sz@r számokat adnak ki. Valamilyen szinten én is így vagyok, van pár női énekes, akit meghallgatok, de túlzásba nem viszem, így vagyok a hörgős zenékkel is, de lényeg a lényeg, valahol kihagyhatatlan, mert a zene megköveteli. Vannak gyenge próbálkozások, Linkin Park, a gyereknek nem igazán van hangja ahhoz, hogy kiabálva énekeljen, de ahhoz se , hogy csak szimplán énekeljen, ha kiabálva akar énekelni, benne nincs meg az, ami az Opeth énekesében meg van, líra és hörgés megfére egymás mellett, neki mind1 mit kell énekelni, sztem ebben ő az egyik legnagyobb.

 

 

Témától eltré vmilyen szinten, de az új Eagles szám (Long Road Out Of Eden) nagyon eltalálták, 10 perces és ebből 4-et szoktak rádióban leadni, de akkora nagy, hogy őrület. Nincs benne olyan szóló, mint a Hotel Califrnia-ban, de sztem méltó az Eagles névhez, ajánlom ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, engem a legújabb album annyira nem fogott meg, mint mondjuk az új Symphony X album (Paradise Lost), ami nagyon-nagyon üt, ajánlom mindenkinek :)

 

 

Az új engem sem annyira. Tény hogy nem sikerült annyira jól, de nekem tetszik. Én újabbakról beszéltem. De ha a mondanivalóról beszélünk, akkor az új is jó, mert én erre írtam. Már ha tudsz annyira angolul.

A Symphony X új albuma meg sztem is nagyon jó!!!

Link to comment
Share on other sites

háh

az biztos hogy a Rock müfaja teljesen kezd szétválni:

Vannak a lázadók-jellemző motivum a hörgés,káromlás elismerem vannak ki**szott jó számaik is :P

 

Vannak a divatrockerek- jellemző a tizévesek körében,vagy azoknál akit tizéves gyerek szürkeállományával rendelkeznek (igen,én is voltam tizéves)

 

Vannak a szimfónikus Metálosok- Sok ilyet ismerek, és ki**szott okosak xD

 

És vannak a kihalással fenyegetett, akiket a köreinkben csak Riffereknek nevezünk- Azok akik a régies,szólókkal teli kemény és Morálnövelő Rockot szeretik.

Remélem ismeritek GNR,ACDC és Mettalica-n TÚL Dio,Alice Cooper,Van Halen,Sammy Hagar-t ésatöbbi-ésatöbbit

 

Szóljatok ha valamit kifelejtettem

 

Apropó Morálnövelő:

http://www.youtube.com/watch/v/542oH28HENY

Link to comment
Share on other sites

Bírom a '80as évek beli rockot és metált.Vagy talán ez az az idő amikor a kettő kicsit összeforrt.Bár ki hogy veszi, én inkább úgy gondolom hogy a rock alműfaja a metál, de van aki teljesen különálló műfajként kezeli.Mind1 a lényeg hogy abban az időben a kettő elég közel volt egymáshoz.Kár hogy nem tudtam elmenni egy ilyen koncertre sem :( a 80as éveknek már jó ideje vége :D De szerintem akkor volt a zene a csúcson.Még a pop számok is igényesek voltak.Ma meg már többnyire dobgép, plusz vmi kis ismétlődő széteffektelt dallamocska, és ennyit a zene részről, megy rá az amúgyis lopott dallamú ének, egy "kicsit" elrontva.

Például reggel amikor anyám hallgatta a rádiót figyeltem én is, éppen a Toto - Africa c. számának a feldolgozása ment.Azt vettem észre hogy annyira nem lenne rossz, de a hangszeres részek totálisan le lettek butítva :o Egyszerűen az ének alatt fogtak egy szintetizátort és 4 akkordot alájátszottak.Aztán jött az instrumentális rész... azt még valahogy összeszenvedték, bár azt is lebutítva... akárhogy is, nem is az ő számuk, nem csináltak vele semmi jót (sőt), nemtom miért szeretik annyian.

Link to comment
Share on other sites

"Még a pop számok is igényesek voltak"

Ez így igaz.

 

Igaz nem értek hozzá, de a "rock alműfaja a metál" résznél igazat tudok adni azoknak akik külön veszik. Példával támasztanám alá, az r'n'b számokat és előadókat hip-hopként és rapperekként titulálják, miközben az rnb egy igénytelen szenny, össze se lehet keverni a hiphoppal, az rnb énekesek férfi tagjait pedig nem reppernek hanem *homokosoknak* nevezném. Na nem ennyire durván persze, de nem lehet hogy a rock és a metál között is van egy igen fontos különbség ami miatt külön műfajba veszik?

Viszont tény hogy mára a rock és a rap is gyűjtőfogalom lett... (szerintem)

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően a rock volt hamarabb, de aztán jött a metal, ami lényegébe annyiban kül a rock-tól hogy nagy szerepet kap a torzított hangszín, hangosabban játszanak, ének is erőteljesebb és bejön az egyszerű kvintelés, amit még egy ovis is símán lefog. Ezzel elég sok dallamot el lehet játszani. Nem mintha korábban nem lett volna, de a metal-ban nagyon nagy szerepet kap. Persze nem csak az egyszerűség található meg itt sem, hiszen rock-ban is vannak barom egyszerű zenék, de ha nézzük a prog bandákat, akkormár sem mondhatnánk egyszerűnek, viszont a többi jelző jellemző rá is. Sztem nagyjából ez a különbség. (talán a metal zenékhez más életérzés is csatlakozik, vadabb, szókimondóbb szövegek)

Link to comment
Share on other sites

Gospel azért ne szóld le az RnB-t, nem volt az mindig ilyen.Csak azért ilyen ma mert keveredett a mai pop és hiphop stílusokkal... bár nem hallgatok régi, eredeti RnB -t, de biztos vagyok benne hogy teljesen más volt.Mellesleg egész közeli rokonságban állnak a rock-kal. :D

 

Vagy esetleg az az RnB nem áll semmilyen kapcsolatban azzal amire te gondolsz? :D

 

Ja amúgy hozzátenném, hogy egyáltalán nem hallgatok, és nem is hallgattam RnB -t... azért írom mert lehet úgy jön le vkinek hogy mai rnb-t is hallgatok :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...