Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

egyszerű!

 

Rock max 2.1 semmi értelme nagyobb teljesitményűvel hallgatni állandó ritmus marha idegesitő!

Rap meg olyan min. 500 W-os Mac audio nyomónál kezdődik :D nah azt már érdemes! :D

 

 

Ezt nem igazán tudom hova tenni, max oda, hogy nem hallgattál még kidolgozott, igényes rock zenét. Mert ott nem árt az 5.1. Az állandó ritmusról pedig annyit, hogy rockon belül stílusa válogatja. Ha jól meg van csinálva, akkor szerintem van értelme 5.1-ben hallgatni, mert úgy még több kellemes élményt nyújt. Azt meg szintén nem értem, hogy a 2.1-nek és 500 W-nak mi köze van ilyen szinten egymáshoz. Ha gondolod kifejheted.

Link to comment
Share on other sites

egyszerű!

 

Rock max 2.1 semmi értelme nagyobb teljesitményűvel hallgatni állandó ritmus marha idegesitő!

Rap meg olyan min. 500 W-os Mac audio nyomónál kezdődik :D nah azt már érdemes! :D

Igen, mert a rapben rengeteg hangszer szólal meg, míg a rockban csak gitár sikálás és üvöltözés van, ez teljesen

egyértelmű...

Link to comment
Share on other sites

állandó ritmus? :huh:

 

na jó, két videót nyomok be, aztán döntsd el, hogy tényleg monoton-e a rock:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jdMIQ1jfJm0
és
http://www.youtube.com/watch?v=QFW6XQ7FsZo

 

Ha ezek után azt mondod, monoton a rock, akkor süket vagy!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Monotonnak inkább a techno, goa és társait mondanám, 8 percig bumbumbumbum, utána bejön valami cintányérféleség és lesz bumtucibumtuci még 8 percig...

Az a bizonyos monotonítás amire ő gondolhatott az minden zenében megvan, minden zenének vannak ismétlődő részei, a komolyzenének is, de ez hozzá tartozik.

Link to comment
Share on other sites

A DragonForce eléggé bejön. Nem is tudom, hogy nem hallottam még róluk. De a koncert verzió nem a legjobb, sőt. Szerintem pedig az, hogy mivel kellene kezdeni a rock megismerését, az egyénfüggő. Akiben van egy kis nyitottság, annak megtetszhet egy Led Zeppelin, HammerFall, Jimi Hendrix, Dream Theater, Sonata Arctica és had ne soroljam tovább. Lényeg, hogy ha valaki nem írtózik a gitár hangjától, akkor a rockon belül keményebb és lágyabb stílusokat is megkedvelhet akár elsőre, csak kell egy valaki, aki segít elindulni, mutat több különböző stílust meg bandát. Szerintem ennyi. Ha pedig megvan hogy mi is tetszik, onnantól már nem nehéz hasonló beállítású bandákat találni.

Link to comment
Share on other sites

lol.. mekkora ez a rock: max 2.1 rap: minimum 500W

Fogadjunk hogy semmi okot nem tudnál mondani, ami ennek az állításnak az alapjául szolgált.Nagyon bírom amikor az emberek anélkül okoskodnak hogy tudnák miről beszélnek.

Abban is reménykedem hogy ez alatt 50 centre és kedves "zenész"társaira gondoltál.Hát persze, mindannyian tudjuk hogy az ő zenéjük annyira összetett, progresszív hogy két kis hangfal nem alkalmas arra hogy hallgassuk.De ha nem is fél dollárt vesszük figyelembe.A rap sztem nem arról híres hogy olyan hűde összetett zeneileg.Amik nekem tetszenek azok sem olyanok, persze lehet van olyan amit nem ismerek és ... bla bla (akkor ezekre nem vonatkozik).

A rocknak meg sok olyan ága van ami igenis összetett és inkább el kell neki egy nagyobb minőségű hangrendszer.De én ettől függettlenül fülhallgatón vagy a gép hangszóróin hallgatom :D és hihetetlen de így is élvezem.(pölö az Iron Maiden - Revelations-t hallgatom már 3 napja egyfolytában :D Nemtom miért de olyan részek vannak benne hogy kiráz a hideg, felemel vmi hihetetlen érzés, és csak két A4Tech hangszóróról megy)Bár az a probléma gyakran felmerül hogy a fülhallgatómban megtörik a szál és csak a bal vagy a jobb műxik :( és vagy csak a szólót hallom de a kíséretet nem, vagy csak a kíséretet hallom és a szólót nem :D mind2 szörnyű, mert nem adja át azt az érzést amit eredetileg adna.

 

Ami a metallicás pólót illeti: régebben amikor ilyet vettem (elég rövid időszak volt) akkor nem azt éreztem hogy menő leszek hogyha felveszem.Vmi olyasmi gondolat volt bennem hogy ezzel majd provokálom és idegesítem azokat az embereket, akik a sok igénytelen szemetet hallgatják és istenítik. :D Örültem is.De az már zavart hogy ugyanolyan cuccom van mint a beképzelt rockerjelölteknek meg a sok ember aki még ilyet hord.Nem azt mondom hogy aki ilyet hord az beképzelt!... de engem zavart úgyhogy maradnak a sima cuccok.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Nekem semmi bajom nincs egyik műfajjal sem...!Én 70%-ban Reggae-t hallgatok,30%-ban pedig Rap-et és én valahogy ebben a két műfajban tudok érvényesülni!

A Rock is egy szép és jó műfaj.Kár h sokan azt hiszik,hogy a Rock dühöngős zene,de engem a Reggae fog meg leginkább!

Amúgy meg a Legjobb 2 haverom rocker!

 

 

Végigolvastam a hsz-okat és abban teljesen egyet értek h 1 Rap rím felér 1000 szóval,és ha rossz kedvem van(mostanában mindig az van),akkor a Rap nagyon sokat tud segíteni...

Meg még abban is egyetértek,hogy sok embert Bőrszíne, zenei ízlése,öltözködése,vagy hosszú haja miatt itélnek el!

Például én még csak most töltöttem be a 14-et,és Rasta hajat akarok,és amikor elmondtam egyes embereknek ezt válaszolták:Te rasta hajat(és az a tipikus nézés,de ami szívemen az a számon SZAROK rájuk!

Na csak ennyi...

--/_| *Peace* |_/--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...