Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

De ezzel együtt a St Anger sem mondható túlságosan divat zenének :D Kíváncsi vagyok az új Metallica albumra, vajon mi lesz belőle. Nem akarok találgatni, mert mások már megtették helyettem, de nem adok a véleményükre, mert közel sem biztos, hogy igazuk van és kiadnak egy ún divatalbumot, demélem nem így lesz. Mind1ik zenészben ott van az akarás, mindegyik abszolut maxot tud nyújtani koncerteken manapság, tehát elvárható tőlük, hogy az albumon is ilyenek legyenek, sztem nem gyengült le a Metallica, sőt sztem kezd visszaerősödni és lehet, hogy ezt be is bizonyítják az új lemezzel.

Link to comment
Share on other sites

Az utsó Cypress?Elég vicces volt...mi a neved mi a számod?Pha..A metál lemez sem volt rossz, de nekem már erőltetett kicsit...az új Wu azonban annyira nem szar,mint mondják...vagyis szerintem!

Link to comment
Share on other sites

Én azt tapasztaltam hogy a legtöbb divatrokker csak a tankcsapdát meg a metallicát ismeri... pedig a Metallica egy elég igényes és jó együttes, egyáltalán nem sorolnám a divatzenék közé.

 

és mégis...

 

a tanksapka meg hát.. inkább nem kommentálom

Ez így van... : ) De annyit még hozzátennék hogy aki divatrokker, az szerintem csak a nevét ismeri, nem hinném, hogy különösebben elmerülnek akármelyik zenében a kettő közül. Egyébként az Apocalyptica tetszik még, van egy teljes leezük, amin Metallicát dolgoznak fel. Szerintem baromi jók lettek azok is, de ők legalább nem sunyulnak el, mint a többi banda, az album címe is, ha jól emlékszem Metallica for Cello vagy valami ilyesmi. Nagyon szimpatikusak nekem ebből a szempontból. Egyébként vannak saját szerzeményeik is, amik hasonló színvonallal lettek megáldva.

Link to comment
Share on other sites

Reméljük a lgejobbakat, és tényleg egy igazi visszatérést hoz a legújabb Metallica. Addig is várásnak jó a Master Of Puppets.

 

Flóri: Mi a neve a metál-cypress albumnak? Mert egy kicsit érdekelne....

Link to comment
Share on other sites

Jó majd otthon megnézem ezt a skull & bones-t cska koleszban vok, és ott nem engedik a letöltést.

 

(Csak megnézem, nem leszek habzó szájú cypresses! Amúgy is csak a metal albumra vok kiváncsi...)

Link to comment
Share on other sites

Hmm... tévednék vagy ti még télleg nem hallottátok a Metallica új albumának egy számát?Ugyanis tele van vele a youtube, koncerteken is játszották, csak a címét nem árulták el..... nos mit mondjak? :mellow: a master of puppets szintet semmiképp sem éri el :( nem fogom leszólni az egész albumot egy szám alapján, sőt a gitár még egész jó (bár nem annyira metallicás) de az ének az szabályosan s.z.ö.r.n.y.ű. !

 

Jaj asszem 2 új számot is játszottak.

Itt az egyik:

http://www.youtube.com/watch?v=hwsbUUEOT9g

3:30 után indul az ének ami kibírhatatlan.... ja az elején rossz basszusgitárral kezdik el :D Trujillo kicsit össze volt zavarodva XD

 

A másik:

http://www.youtube.com/watch?v=snPAOzp2YOA&feature=related

nos ez meg inkább egy punk rock számra hasonlít mint metálra.

 

Para van hogy az új album nem lesz jobb mint a st. anger.. főleg hogy nekem a st. anger sem tetszik :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm... tévednék vagy ti még télleg nem hallottátok a Metallica új albumának egy számát?Ugyanis tele van vele a youtube, koncerteken is játszották, csak a címét nem árulták el..... nos mit mondjak? :mellow: a master of puppets szintet semmiképp sem éri el :( nem fogom leszólni az egész albumot egy szám alapján, sőt a gitár még egész jó (bár nem annyira metallicás) de az ének az szabályosan s.z.ö.r.n.y.ű. !

 

Jaj asszem 2 új számot is játszottak.

Itt az egyik:

http://www.youtube.com/watch?v=hwsbUUEOT9g

3:30 után indul az ének ami kibírhatatlan.... ja az elején rossz basszusgitárral kezdik el :D Trujillo kicsit össze volt zavarodva XD

 

A másik:

http://www.youtube.com/watch?v=snPAOzp2YOA&feature=related

nos ez meg inkább egy punk rock számra hasonlít mint metálra.

 

Para van hogy az új album nem lesz jobb mint a st. anger.. főleg hogy nekem a st. anger sem tetszik :D

 

hát nemtom, jol halom hogy lejjebb hangolták a gitárt mer aztat nem szeretem annyira... MEG sztem ez annyira nem metallicás

hetfield hangja kifejezetten szar, a szakálla nevetségessé teszi; az első 5 metallica albumot bárhol bármikor bárhányszor meg trudom hallgatni mert a kedvanc bandám de ami ezek után jöttt.......

 

egyébként jó h nyitottam pár honapja metallica topicot mert senki nem ir oda :D

Link to comment
Share on other sites

Pedig erre felénk elég sok rocker csaj jár Metallica és egyéb polókban,de nem hiszem, hogy fenn vannak a lapon, lehet még a power gombot keresik!

 

A legtöbb csaj mindig is ritkásan értett gépekhez. Ismerik az msn-t, a chatet, és egy-két profilos oldalt azt ennyi. XD

"A legtöbb" elnézést a lányoktól mert, tisztelet a kivételeknek. =) Ismerek olyat is aki elég jól bánik vele! Már a géppel. XD

Link to comment
Share on other sites

Sokan még ma is próbálkoznak vele, mert én a Linkin PArk 1-2 számát is rapnak sorolnám be...az a fajta rap amit nem hallgatok...jah és Wu Tang Clan - Wolves---az mekkora már,nekem egyre jobban tetszik az album! :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem csak volt olyan időszak, amikor vegyítették. Jól tudja mindneki, hogy a rock hamarabb volt, mint a rap, nem volt szüksége arra, hogy keveredjenek, de valakinek ez kellett, hát bandát alapított és lett mondjuk RHCP (őket szeretem, mert azért nem viszik túlzásba a rap szerű számokat), jó példa volt az RHCP? Megkérdem, nehogy belekössön valaki :D Olyan nagyon sok ilyen raprock együttes nem alakult, mint mondjuk külön-külön.

Link to comment
Share on other sites

Hogy Deego szavaival éljek

"Magyar rap gyerekekre egy dolog sajnos nagyon jellemző

Hogy egy flow nélküli emberre is rárakják az mc jelzőt"

És valószínüleg ha egy rocker hall egy rap számot és az pont ebbe a kategóriába esik akkor meg is ítéli az egész műfajt. Az a baj h vannak Rapperek és vannak Rockerek. Két külön kultúra...

Szerintem a rap művészet ahogy a rock is, de mint minden művészethez ehez is érteni kell. Van aki inkább ez van aki inkább az...

Ez a topik most olyan mintha el akarnánk dönteni h mi a jobb a kereszténység, vagy a budhizmus... Ki az aki nekiállna erről vitatkozni? Ebböl következve értelmetlen a topic. Szerintem. Most az h valaki benyög egy ilyet, h a rock jobb vagy a rap azzal senki nem lesz okosabb. Én személy szerint nem szeretem a rockot de van egy jópár szám amit elhallgatok (nem úgy mint a b*zi diszkó zenét...). Sztem tök szubjaetív ki mit szeret... De Magyarországon a rap kultúra épp fejlődésbe van ami sztem tök jó mert eddig nem láttál mást az utcán csak fekete ruhás ilyesztő alakokat. Most is van jópár, de legalább van mi ellensúlyoz.

Link to comment
Share on other sites

hát nemtom, jol halom hogy lejjebb hangolták a gitárt mer aztat nem szeretem annyira... MEG sztem ez annyira nem metallicás

 

ja, őszintén szólva nem igazán rajongok az olyan számokért amikben a gitár nem alap hangolásban van.Persze ettől függetlenül még lehetnek jó számok más hangolásban.De pl a nu metalosok nagy többsége mind D-re hangolja és nyomja a nagy darát, mert egy ujjal lefoghat így egy kvintet.Na de most nem akarok rátérni arra (megint) hogy a nu metal (szvsz) mennyire igénytelen műfaj :unsure:

 

Amúgy nem sok olyan rock meg rap összekeverést hallottam ami jó is.Mert általában mind olyan hogy van benne négy rock akkord jó nagy torzítással és megy rá a rap.A raphez nem értek, de ami az ilyen "rock" ot illeti... én nem nevezném rocknak.

És ha már szóba jött ez a téma, szerintem a limp bizkit is az ilyenek közé tartozik (már bocs ha valaki szereti).És külön felháborító az hogy majdnem mindenki azt hiszi hogy a Behind Blue Eyes az ő számuk :D Néztem amikor eljátszák a saját feldolgozásukban a Metallica Sanitarium c. számát... szerintem szörnyű.Bár a Korn sem alakított vmi fényesen.Ők a One-t játszották ugyanúgy ahogy az eredeti számban, csak éppen a szólót hagyták ki.Felmerült bennem a kérdés hogy a gitáros nem képes arra hogy eljátssza a One szólóját vagy véletlenül pont úgy állították össze a műsort hogy ne legyen benne?

Ehhez képest a Sum41 akit mindenki utál :D összekeverte a For Whom The Bell Tolls, Enter Sandman és a Master of Puppets című számokat.És a MOP szólóját is elnyomták, igen jól.Sztem ők sokkal jobban teljesítettek mint az előző bandák akiket említettem.Mégis a Korntól van mindenki elájulva.Ennyire jól manipulál a média, vagy ennyire nem értenek hozzá az emberek?Vagy az én felfogásommal van baj? :D

 

A Korn produkciója:

http://www.youtube.com/watch?v=XRKnU_zBzzk

A Limp Bizkit -é:

http://www.youtube.com/watch?v=KZsKubbia2c

És a Sum 41:

http://www.youtube.com/watch?v=_W9lV-8yqeM&feature=related

 

 

U.i.: ahhoz képest hogy egy csomóan azt mondják hogy a topicot nem kellett volna megnyitni, egész jól elbeszélgetünk.Már a 32. oldalnál tartunk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...