Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

"Nekem válogatott szókincs az,hogy b*zd meg és a p*na!"

Ez is hozzá tartozik a raphoz

Most ez olyan dolog, hogy a winampomban a tizedik szám megy, amiben egy rossz szó nincs. A rapben is ezerféle témáról nyomják, ezerféle szókincsel. Csak úgy, mint a rock-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na, te is biztos sok rockbandát hallgathattál, mufrec. Ennyi erővel én is leírhatom azt, hogy "fúj rap, büdös nigrók ugrásála a színpadon hangszer nélkül". De nem teszem. Mert tisztelem a másik oldalt. De nem az ilyen te-féléket. Szerintem 5 évet adok neked és tuti mást fogsz hallgatni. Ugyanis az ilyen vélemények a divatmajmoktól jönnek.

Link to comment
Share on other sites

Csak nézd meg, horty: van 2 hsz-e és már máris nagy a szája. Azért kiváncsi vagyok, mit fog csinálni akkor, ha körbeveszik a rockerek, és móresre tanítják...

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmüen a rap.A rock egy nagy rakat szar.Az egész egy baromi nagy ricsaj sikonyálással.Ez véleményem.

Gratulálok, már én is kezdem utálni a "reppereket", pedig majdnem 10 éve hallgatom a zenét. :mellow:

Idézőjelesen, mert az ilyeneket csak saját maguk tartják annak ... ok nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Valaki plz fordítsa már le nekem a "sikonyálás" szót, amit a kedves mufrec professzor úr használt a becses hozzászólásában :D

 

u.i.: hölgyeim és uraim, a körforgás ismét beindult, megint gyűlnek a tudatlanok :D

Link to comment
Share on other sites

Szóval, kezdjünk bele...

Az egyik évfolyamtársamat kérdeztem arról (rapper) hogy miért szereti a rappet. Azt mondta, hogy azért, mert azok a való életről beszélnek, a rocknak viszont néhol irreális, nem jó a szövege. Igaza van? Igen. De kéremszépen, nem zenéről beszélünk? A rapp NEM zene. A rock az. Tehát én ezt a szavazást nem tartom túl korrektnek, de sajnos a rapp a "zenei műfajok"-ba tartozik. Tehát az én szavazatom egyértelműen a rock.

Link to comment
Share on other sites

Csak nézd meg, horty: van 2 hsz-e és már máris nagy a szája. Azért kiváncsi vagyok, mit fog csinálni akkor, ha körbeveszik a rockerek, és móresre tanítják...

1000 hozzászólással többet érsz? Tökmindegy hogy milyen stílusú emberek vesznek körbe tökmindegy hogy kit, az izom dönt.

 

de sajnos a rapp a "zenei műfajok"-ba tartozik

Erre csak Bankostól tudok idézni: "a rap zene biznisz, a hip-hop a kultúra" a rap az ilyen 50fillér félékre vonatkozik, a hip-hop meg azokra akik ezt komolyan is gondolják és nem a pénz a motiváló eszköz. Szóval te ezzel a megjegyzéseddel ugyanolyan felszínes és sekélyértelműnek tűnsz mint a többi ember. Én se fikázom a rockot mert nem ismerem annyira mélyen, de viszont jópár szám van amit hallgatok. Te nem ismered a hiphopot, azt mondod hogy nem zene, de átjönnél hozzám kapásból 100 albumot mutatnék neked ami sokkal zeneibb mint a rock,deathmetal,hardcore és társaik számainak többsége.

 

Eleve értelmetlen volt megnyitni ezt a témát, mert már a téma címéből is látszik, hogy ilyenen csak az óvodások veszekednek.

Link to comment
Share on other sites

Hát, nem tudom ki tette fel ezt a kérdést... A kettő összehasonlíthatatlan. Ráadásul mi is az amit úgy hívtok "Rock"? Maga a Rock mint műfaj, vagy minden olyan zene amit gitárral játszanak? Sokszor téves az emberek megítélése e témában, pedig elég szélsőséges példákat lehetne hozni ha a tág műfaj rejlik a szó mögött. (És ez esetben nem lehet összehasonlítani a két műfajt.)

 

Én egyébként csípem mindkettőt, de hangulat kérdése. Ha "belezős" kedvem van akkor felteszek valami extrém Death Metal lemezt, ha az utcákat járom éjjel autóval, kifejezettem jól jön valami odamondogatós underground HipHop...

 

De hogy megbékítsem a két tábort: A Cypress Hill-nek van egy dupla lemeze, aminek a második korongját bebizonyítják hogy jól megfér a két stílus egymás mellett :)

Link to comment
Share on other sites

Azal azért vitatkoznék, hogy nagyon sok hip-hop lemez zeneibb lenne, mint a rock, ez tuti, hogy nem így van, ezer százalék. Vagy az meglehet, hogy gyenge rock lemezek felett uralkodnának azok a hip-hop lemezek... Akkor viszont igazad van :D De egyébként...

Link to comment
Share on other sites

nem minden gitárral játszott zene rock. tul képpen gitár van a bluesban jazzben, popban mindenben :D azért jobb a rock mert ott nemcsak ének van, hanem zene is, ezzzel ellentétben a rapben egy alapra nyomnak szöveget, ami lehet hogy jó, én nem fizázom , de nekem a rock adja azt meg amit ha zenét szeretnk hallgatni elvárok

Link to comment
Share on other sites

Tényleg a rap alapból egyszerűbb, hasonlóan a technóhoz nem sokat törődnek a zenei résszel. Alá tesznek egy ütemet 'oszt csókolom. A rockban is van olyan, egy kaptafára menő, csak én ha lehet elkerülöm őket.

czviking évfolyamtársával pedig lehetne sztem vitatkozni... Mi az hogy "irreális, nem jó a zövege"? Igaza van? Nem. :D

A vivás divatrockoknak esetleg... De ezekről beszélünk?

Link to comment
Share on other sites

Most azon gondolkoztam, hogy ebből a topic-ból egy régi hozzászólásomat bemásoljam-e. Elvettettem az ötletet.

 

Igazából akik ezen a dolgon véresen komolyan vitatkoznak azok miért csinálják? A lényeg, hogy megtaláld benne ami kell. Én igazat adok. Nem kell 10 évig tanulni gitározni, dobolni ... stb ahoz, hogy valaki repp alapot csináljon. Viszont én megtaláltam benne önmagam és aki utálja ezeket a számokat, az utál legbelül engem is. Na most nem a madafaka rohadtul nagy strici vagyok féle mainstream számokra gondolok. Kis hegedűs, zongorás instru + egy szívből szóló szöveg. Lehet sokaknak gagyi mondóka, mert jóval másabb a hangzása főleg a reppelés miatt. De nekem ez adja meg amire szükségem van.

 

Nem zene? Akkor legyen rajzfilm. "Örök hűséget fogadok egy olyan zenének ahol mindegy mit mondok, úgy is lenéznek."

Link to comment
Share on other sites

Mi az hogy "irreális, nem jó a zövege"? Igaza van? Nem. :D

A vivás divatrockoknak esetleg... De ezekről beszélünk?

 

De mi van akkor, ha az a bizonyos személy csak ilyet hallgat? Abban igaza van, mert jó rockzenét nem ismer. Ilyen szám mondjuk a Lorditól a Hard Rock Hallelujah. Azért a zenéről nem vitatkozhatnánk, hogy jó. De a szöveg, nekem valahogy nem a legvalósághűbb. Persze ha hozzáhallgatna utána egy Piramist, lehet, hogy a véleménye megváltozna, de ez engem nem érdekel. Mindenki azt hallgasson, amit szeret. És ha szeretjünk azt a zenét, amit hallgatunk, nem tudjuk megváltoztatni a véleményünkket (vagy nem tudják).

Link to comment
Share on other sites

Na, ebben a témában már egy ideje ez a véleménye az embereknek amit az utolsó mondatban írtál, úgyhogy nem értem hogy miért kezdtél el fikázódni.

A moderátor döntésének megkérdőjelezéséért meg simán mehetne egy warn...

Nem ismerek jó rockzenét? Hát barátom, az a baj hogy úgy beszélsz mintha ismernél engem, közben nem ismersz, úgy beszélsz a rapről mintha ismernéd, közben nem ismered. Én viszont ismerem mindkét oldalt, ezért továbbra is fenntartom amit mondtam ;)

Link to comment
Share on other sites

A szövegre visszatérve, vannak olyan bandák, akik sci-fi szövegeket írnak, vagy kitalált történeteket és egyik sem valóságos. De! attól még lehet jó. Ennek megfelelően akkor a filmek, mesék is ökörségek, mert irreális a történet. Sztem ez a legnagyobb hülyeség, hogy a szövegbe belekössenek. Az más kérdés, hogy van jó szöveg és van rossz szöveg, függetlenül attól, hogy reális vagy nem reális. PL nem hallgatok Tancsapdát, mert utálom a szövegeit, ennyi + Motörhead koppintás, de elég sz@r minőségben.

Link to comment
Share on other sites

Én azt tapasztaltam hogy a legtöbb divatrokker csak a tankcsapdát meg a metallicát ismeri... pedig a Metallica egy elég igényes és jó együttes, egyáltalán nem sorolnám a divatzenék közé.

 

és mégis...

 

a tanksapka meg hát.. inkább nem kommentálom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...