Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Nagyrészét hallgatom, általában úgy vagyok vele hogy amikor leszedek albumot, albumokat akkor végighallgatom egyesével, ami nagyonnagyon tetszik azt ráhúzom mp3 lejátszómra, ami nagyon gagyi azt törlöm, ami meg tetszik az marad. Winampba behúzom az egészet egyszerre, shuffle-be és megy :)

Link to comment
Share on other sites

Nálam ez nem működik, leszedek valamit és ha épp ismeretlen bandától van, akkor nem állok neki általában azonnal, van hogy elfelejtem és csak hónapokkal később jutok el odáig hogy meghallgassam. Meg én olyan vagyok, ha tetszik egy szám, akkor képes vagyok akár 1-2 óráig is ugyanazt hallgatni, vagy ha mondjuk egy gitárszóló tetszik nagyon akkor azt olyan 50x egymás után meghallgatom és így végigérni a zenéken amiket magamtól szedek le és amiket mások ajánlanak, nem olyan könnyű, de szerintem ez nem baj. Legalább mindig van új zeném.

Link to comment
Share on other sites

Nekem 12giga van és abból 1giga ami más,de én törlök,mert én is szoktam azt a winampos trükköt és ha pl.gémelek és bejön egy nagyon gáz zene,akkor azonnal át kéne tennem,mert ami nem jön be én azt 20másodpercnél tovább nem vagyok hajlandó hallgatni!Szóval inkább minőség,mint mennyiség!

Jah és ma voltam Grácba és vettem egy Xzibit dupla lemezt kb.4000Ft-ért és nagyon bejön,egy 96os és 98as korong,ha kell akkor még a héten 320as bitrátával felkerülhet,elég underground westcoast,szerintem!

Link to comment
Share on other sites

Akkor most csak lesni fogtok mer nekem 2giga a gépen található zenék mennyisége :D

Ez abból az egyszerű okból adódik hogy kicsi a vinyóm (venni kéne már egy újat) így amit éppen nem hallgatok azt kiírom DVD-re a többit a gépen hagyom.

Link to comment
Share on other sites

Én nem néztem nagyot, mert még emlékszem mikor a 800 megás vinyómon kellett okoskodni a hellyel. Amúgy a dvd-re kiírás nem rossz dolog, csak tanácsos kb 3-4-5 évente lemásolni és újrakiírni másik lemezre, mert legyen tdk, philips vagy akár valami noname gagyi, mindről egy idő után elkezdenek eltűnni az adatok. Gondolom annyi a különbség, hogy a kevésbé neves lemezek hamarabb kezdenek "tönkremenni". Mikor beteg voltam tavasszal és az ágyat nyomtam, akkor meg akartam nézni a Star Wars trilógiát, de a második résznél eltört az ötlet, vagyis maga a lemez, mert elkezdett szaggatni a film, meg pár perceket simán átugrott, kipróbáltam gépen is, aztán elborult az agyam és darabokra törtem, mert előtte egy évvel még semmi baja nem volt és mivel vigyázok a lemezekre, nem volt karcos vagy sérült. Éppcsak talán valami retek redisc lemez volt és bedobta az törölközőt. Szóval érdemes bizonyos időnként újralemásolni a lemezeinket. Nemtom kiben merül fel esetleg a kérdés, hogy akkor mi van az eredeti lemezekkel, nos én úgy tudom, hogy azokat más módon írják és ezért azokról nem fog eltűnni az adat, én így tudom.

Link to comment
Share on other sites

Nem tom miröl Vakeráltok de be szélok :D Szerintem a Zenék röl :D Én minden esetre a Rap ra szavazok hisz tudjátok mijen nehé valmit ugy ánekelni de nem kell hozá nagy tudomány csak őaőir meg ceruza :D én is szoktam ámm :D:D:D:D:D és 1 ora alat meg volt a nagy hatalamas oltások csak egy baj van az emberek meg halanak valmit ami nem tesztisz neki és aszt mondák hogy szar de abba a nagy szar ba több munka van mint hiné na mindegy csumi fiaim :DB)

Link to comment
Share on other sites

Huhh... egy pillanatra megijedtem, mert meg akarom venni a SW trilógiát :D de ha az eredeti lemezekkel nincs ilyen gond akkor jó :D

 

Áh amúgy még nincsenek kiírva olyan régóta a zenék.Ugyanis előtte meg gyakran formáztam, szóval ráérnek még 1 kicsit :D

Link to comment
Share on other sites

Egyébként az a legjobb szerintem, ha vinyón tartod, úgy nem kell lemezekkel babrálni. DE, ennek is van egy hátránya, nálam előfordult még régen, hogy egy áramszünet jött és minden adat ment. A vinyó kicsit meghalt. Ezért mivel van egy 300-as, meg 160-as vinyóm is, azóta a legfontosabb dolgaimról, főleg a zenéimről, amiket csak én szeretek a személyes ismerőseim közül, biztonsági másolatot készítettem. Nem egy leghelyspórolósabb módszer, de ha netalántán újból történne valami baleset, akkor nem kapok szívrohamot, hogy elvesztek a zenéim és a többi kis cuccom.

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!

Szerintem felesleges ilyen okosságokon vitatkozni, hogy most melyik műfaj a jobb. Kinek melyik jön be, ennyi.

Én kőkeményen heavy metal-t hallgatok pl Hammerfall (a legutóbbi 3 magyarországi koncerten ott voltam), Helloween, Dark Tranquillity, In Flames, Fear Factory, Iced Earth, Wisdom, Pokolgép etc. Baromi hosszan sorolhatnám. Még sincs hosszú hajam, nincs bőrgatyám etc. Miért? Mert nagyon nem arról szól ez az egész, hogy ki hogy néz ki, ki hogy öltözködik. Csak a zenéről szól, semmi másról. Azt meg a szíved dönti el, hogy melyik felé húz. Nem tudsz vele mit kezdeni, nem tudod megváltoztatni az érzést.

A másik dolog amit mondani akarok az pedig az, hogy pont most szombaton voltam egy rap buliban, amit többek között egy volt gimnáziumi osztálytársam szervezett, és fel is lépett az este folyamán. A csapat egyébként Street Fame névre hallgat, ha valaki látja őket valahol hirdetve, és szereti a rappet csak ajánlani tudom.

Na ennyit a reklámról. :) Szóval annak ellenére, hogy milyen zenéket hallgatok, baromi jól éreztem magam, király buli volt. Csak cáfolni tudom, hogy logógatyás sittesekkel van tele egy ilyen buli. Ugyanúgy voltak átlagos ruhás emberkék, hosszúhajú rockerek, és persze a rap divatjának megfelelően öltözködők is (egy 50éves alkoholistáról nem is beszélve, aki úgy csápolt mint a gép :D). Metal-rock koncerteken sem az a helyzet, mint amit az olyan emberek elképzelnek, akik még életükben nem voltak a környékén sem ilyen rendezvénynek. Én voltam már mind a két fajta buliban, és jó tapasztalatom van mind a kettőről.

Az meg bocs, de szerintem elég lol, hogy valakit az öltözködése, kinézete, zenei stílusa alapján ítélnek meg, nem azután, hogy milyen ember.

Ez kb olyan hülyeség mint a faji, vallási etc megkülönböztetés. Ne ezeket a baromságokat nézzétek. Hanem az embert!

Link to comment
Share on other sites

Azért a faji dolgot nem tod megválasztani,de a zenei ízlésed változik az évek során,vagyis nálam változott,szóval ez így ebben a formában nem igaz,de amúgy engem sem érdekel amig nem jönnek olyan Hsz-ek,hogy a rapot csak olyan emberek csinálják akik nem tudnak énekelni és így élik ki magukat,mert már ilyennel is találkoztam! :(

Link to comment
Share on other sites

Egyik NKS fellépésen nagyban csápoltam kb a 6-7. sorban, amikor beállt elém egy forma, Metallicás pólóban, acélbetétesben, hosszú fekete hajjal és énekelte a szöveget. Az első sor jobb szélén pedig egy jó 50 körüli néni csápolt és tátogott.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy akik igazán jó szövegeket írnak azokat más műfaj kedvelői is meghallgatják, legyen az rap, rock, metál vagy bármi. Példának mondamán Akkezdet Phiait, akiket 10ből 9 kőkemény magát hc-s meg heavy metálosnak valló ismerősöm hallgat :)

Én pl hasonlóan vagyok a Sex Action nevű zenekarral, rock and rollt játszanak de nagyon hangulatos. Ja és a Hammerfalltól a Hearts on Fire az egyik kedvenc számom ;):D

 

Úgyhogy zeneileg biztos nem a ruha teszi az embert. Akit igenm az nem hallja a zenét csak a zajt...

Link to comment
Share on other sites

Egyet értek veled. Tényleg vannak olyan előadók, akiket nem feltétlenül csak az adott stílus kedvelői hallgatnak szívesen. A Hearts On Fire pont egy olyan szám, amit tényleg sok nem rock rajongó is szívesen meghallgat. De ilyen szerintem pl Guns n' Roses-tól a Don't Cry, a Knockin On Heavens Door, a November Rain vagy akár a Paradise City, Metallica-nak is vannak ilyen számai, a Nothing Else Matters, és a két Unforgiven is, amit azért sokan ismernek. Vagy ott a Queen, ők is rock zenét játszanak és mégis sokan hallgatják őket nem rockorintált zenehallgatók is.

Link to comment
Share on other sites

Az NKS az tényleg fain egy banda és is voltam már koncereten és nagy élmény volt,reméllem még jönnek majd Veszprémbe...Ott nem találkoztam ilyen fura alakokkal,de mindenki úgy kezelt,mintha már 100éve haverok lennék!Szóval azért ezt is számon kell tartani ilyen esetekben!

Link to comment
Share on other sites

Errúl nekem teljes mértékbe az a véleményem: nem műfajtól függ gondoljunk bele a rocknak pl hány alműfaja van... metal heavy metal, punk, skapunk, ska, meg sorolhatnék még 500at! A Zene az eladótól jó meghalgatkok pl egy KoRn számot és egy Eminemet is.. ha tetszik remélem értettétek mire gondolok! :)

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy csak arra járt a néni és megállt csápolni, de a rocker forma az tuti ide jött, mert az egyik szám végén ordította hogy Kutyahús (egyik szám címe) és nem is tudom már melyikük leszólt a színpadról hogy "Várjál még a kutyahússal testvérem". :)

Link to comment
Share on other sites

ööööö----Fenn van a Ready album,ha valaki igazi és szerintem igényes Rapot akar hallgatni,akkor:

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=118765&st=0&p=826792entry826792

Saját UP,mert megérdemlitek! :P

Link to comment
Share on other sites

Ready tényleg csak azoknak szokott bejönni,akik szeretik az igazi kemény rapot,nem úgy mint pl. a Belga,ami arra összpontosít,hogy trágár legyen,sokaknak ez bejön,hogy lehet anyázni,mert a dolszöveget énekli,a mondanivaló meg 0.

Link to comment
Share on other sites

Na látod,én mondtam,hogy jó egy album ez,de elég nehezen emészthető,remélem lesz folytatás,megvan a Ready Vs.Deep album,mert Deep itt lakott felénk és utána ment fel Pestre,ez nem Wacuum cucc,de ha kell,akkor feldobhatom,igaz nem nagyon szoktam hallgatni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...