Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Nézd, általában a rockerek ha nem olyan környezetbe kerülnek, ahol sorstársaik vannak, azok általában jobban fellázadnak, és nem adják fel elveiket. Akik igen, hát azok divatmajmok és nem szerssük őket.

Link to comment
Share on other sites

Erre felénk inkább a diccsó megy,mert ugye a Balton part és minden sarkon van valami dizsi,meg sok rocker is van,mi vagyunk a legkevesebben...én anno úgy kezdtem,hogy kijött a Penge II és megnéztem a filmet,aztán volt benne a diccsó rész,mikor nyomják a vámpírok és ott Cypress Hill szólt(Child of the West),mondja haver,megvan a soundtrack,elkértem és nagyon bejött,napi 10* lement ez az egy szám,aztán utána már jött is a Cypress Hill legújabb lemeze(akkor adták ki) a Skull and Bones,ugye aminek a 2.lemeze metál volt fullra,na ezt 2pac és Gengszeter Zoli követte,de az ő lemezeiket max 4-5*hallgattam végig,annyira nem tetszettek,valami hiányzott belőlük,rá fél évre szereztem egy Tibbah albumot és éreztem más a feeling,elkezdtem foglalkozni a dologgal,Deego-Földalatti siker,Boba első lemeze,Bankos - Rapmotel,Connections 1.,aztán jött az áttörés Akkezdet Phiai címen és nem volt megállás...szóval én magamtól találtam rá,neten rendeltem eredetiben őket,mert akkor még volt sok zsebpénzem és nem piára költöttem,mint most,tehát van is vagy 20-30original korong a gyűjteményben...hát ennyi lenne az én kis pályafutásom!

Link to comment
Share on other sites

Nézd, általában a rockerek ha nem olyan környezetbe kerülnek, ahol sorstársaik vannak, azok általában jobban fellázadnak, és nem adják fel elveiket. Akik igen, hát azok divatmajmok és nem szerssük őket.
Ez badarság hogy a rockereket nehezebb betörni mint a rapereket,de az kurva isten hogy egy technost nem veszel rá arra hogy rocker legyen és egy rockert arra hogy technos. ezt aláírom.Szerintem a Rap a középút. :)
Nézd, általában a rockerek ha nem olyan környezetbe kerülnek, ahol sorstársaik vannak, azok általában jobban fellázadnak, és nem adják fel elveiket. Akik igen, hát azok divatmajmok és nem szerssük őket.
Ez badarság hogy a rockereket nehezebb betörni mint a rapereket,de az kurva isten hogy egy technost nem veszel rá arra hogy rocker legyen és egy rockert arra hogy technos. ezt aláírom.Szerintem a Rap a középút.
Link to comment
Share on other sites

Ha lehet kerüld a dupla postot. :)

 

én tapasztalatból beszélek. Csomószor kerültem olyan környezetbe (pl. osztály) és nemhogy hozzájuk simultam voplna, inkább "lázadás" címén bekeményítettem.

Link to comment
Share on other sites

Saját tapasztalatból mondom, hogy eddig többnyire olyan osztályokba jártam, ahol a rock zene szinte ismeretlen fogalom volt. Nem hogy a rock, de még maga a zene is... Érdekes módon ahány ember volt a környezetben, annyi féle zenét hallgattak, de egyik sem rock-ot vagy társait és mégsem voltak rám hatással, de fordítva majdnemhogy. Én sosem voltam elszállva, hogy most ezt hallgatom azt hallgatom, hallgassátok ti is, mert ezek k*rva jók, akiben láttam az "isteni szikrát", annak megpróbáltam elmagyarázni, hogy miért hallgassa meg pl egyik albumot, amit én szeretek. Ha ment a tv-ben egy klip (Viva TV) és nem tetszett, ebből elég sok volt kb 10-ből 9..., akkor elmondtam a véleményem, de azon túl nem szoltam le a másikat, hogy miért hallgat ilyet és nem osztottam ezért a fejét. Én konkrétan nemvallom magam rocker-nek (legalábbis külsőleg), mert nem hordok egyfeszt fekete ruhát (vannak zenekaros pólóim, de csak módjával), nem hosszú a hajam, pl nem is alkoholizálok, nem dohányzom és szoktam rendszeresen tisztálkodni. Ezek mellett járok koncertekre és nagyon sok rock, metal, de emellett igen változatos zenéket is hallgatok, lehet az jazz, blues, Mike Oldfield vagy Ladánybene 27 vagy akár Beatles, hogy ne hasonló stílusokat írjak. Én úgy gondolom, hogy a rap, disco, techno, rnb és társai hallgatása nélkül is igen széleskörű a zenei ismerettségem. Az említett stílusok kedvelőinek nagy része azokat az előadókat, zeneművészeket, együtteseket szólják le, akiket nem is ismernek és lehet,h ogy kedvenc előadójuk titokban tőle tanultak vagy "loptak" el számokat, mert előfordul míg fordítva nem. Ki látta már Vangelis-t Tiesto számot játszani, ami lehetetlen 2. nem is lenne rá szüksége, mert tud ő Tiesto nélkül is zenélni... ;)

Ebbe sikerült elég sok mindent belesűríteni, mégha nem is vág minden a topic témájába ;):D

Link to comment
Share on other sites

horty911 ez fejtsd ki bővebben.

 

"Én konkrétan nemvallom magam rocker-nek (legalábbis külsőleg), mert nem hordok egyfeszt fekete ruhát (vannak zenekaros pólóim, de csak módjával), nem hosszú a hajam, pl nem is alkoholizálok, nem dohányzom és szoktam rendszeresen tisztálkodni." - Most megint előkerült ez a fürdés téma. Ezt úgy írtad, mintha azért nem vallanád magad rockernek, mert fürdesz. De pontosan honnan indult ez a hülyeség, hogy a rockerek nem fürdenek?

Link to comment
Share on other sites

Én úgy vettem észre, hogy manapság a köztudatban a "rockker" kifejezés erősen negatív jelzőként él. Én sem tartom magam rockernek, de ha valaki zenei ízlés szerint akarna besorolni, akkor nem mondhatná, hogy diszker, popper, rapper, techner vagy bármi egyéb, akkor a rocker kategóriába tartoznék. Amúgy itt megint a mediat tudnám megemlíteni, mert ott mit mutatnak, botrányokat, mert az "érdekes". A pozitív dolgokat nem érdemes leírni, mert az "senkit" sem érdekelne. Ha viszont egy koncertre betéved pár idióta, akik esetleg még az épp fellépő együttest sem ismerik, de verekedést provokálnak ki, akkor máris készvan, hogy a rockkerek így meg úgy. A másik meg a rengeteg együttesnél jelen lévő alkoholizmus és drogozás. Az ilyen dolgokból pedig idióta sztereotípiák alakultak ki.

Link to comment
Share on other sites

Pedig a rockerek nagyon jószívűek :D Azon szoktam nevetni hogy haveromtól mindenki megijed mert: hosszú haj, iron maiden póló, meg azér magas is meg széles is (nem kövér) .. szóval be szoktak tojni, közben egy hülye idióta, akin lehet nevetni órákat :D nem vmi vadállat.

Aztán van olyan is hogy látsz vmi vékony kis átlagos csákeszt és kész idegbeteg ... lehet a látszattal ellentétesen kellene ítélni ... vagy egyáltalán nem is a látszat alapján ítélni :D az lenne a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

Miért? Engem is csomószor néztek brutális, szegecseket reggelire megevő vadállatnak, aztán rájöttek hogy inkább egy őrült, vicces jófej srác vagyok. És miért?

 

Első dolog: fekete. Másodszor: van rajtam egy kis felesleg. :D

 

És rögtön azt hiszik az emberek, hogy "jaja jön a rocker és brtálisan széttrancsíroz" :D ezeken csak röhögni szoatam. :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

sztem egyértelmű hogy a Rap a jobb..........

Sok büdös rocker izzadtan vergődik a koncerten.....

ilyenek hogy Sklipnot szégyen miylen zenét csinál már az csak ordítanak benne szal nem egy élvezhető......

Szinte az összes rocker ilyen magábafordult agresszív állat.......

De am van egy - két jó rock is nem azt mondom de zstem szégyen ahogyan a rockerek öltözködnek ilyen bakancsban meg bőr kabátban..... azt izzad mint a ló!!!

sztem ez gusztustalan...

ennyi

Link to comment
Share on other sites

Csá!

lehet írni a véleményeket :D

nah meg persze szavazni! :D

 

 

 

sztem egyértelmű hogy a Rap a jobb..........

Sok büdös rocker izzadtan vergődik a koncerten.....

ilyenek hogy Sklipnot szégyen miylen zenét csinál már az csak ordítanak benne szal nem egy élvezhető......

Szinte az összes rocker ilyen magábafordult agresszív állat.......

De am van egy - két jó rock is nem azt mondom de zstem szégyen ahogyan a rockerek öltözködnek ilyen bakancsban meg bőr kabátban..... azt izzad mint a ló!!!

sztem ez gusztustalan...

ennyi

Link to comment
Share on other sites

Egy fertőző betegség,amitől minél előbb szabadulni kell!

amúgy meg szeritnem azért mondják a rockerekre,hogy igénytelenek,mert ugye a Punkok mint öltözékben,mint életvitelben eléggé le vannak züllve,vagyis én akiket ismerek!És ugye ott vannak a szabadtéri koncertek és bulik,amik több naposak és voltam már én is 1-2 helyen,hiába volt ott a Rába,a gyerek inkább fröccsözött,minthogy lejöjjön velünk csobbani és nem voolt egyedül ezzel a ténnyel,hamar talált barátokat!

Ez leginkább az alkoholista egyénekre illik rá,szerintem miattuk alakult ki ez a rossz hiedelem!

 

Link to comment
Share on other sites

nahát jikola örülök hogy megtaláltad ezt a topikot és csatlakoztál magas intelligencia hányadossal rendelkező társaid közé és megosztottad velünk nagyra becsült hsz-eid egyikét.Kérlek ne vidd túlzásba :D

 

Ja és sztem nem az szégyen ahogyan a rockerek öltöznek hanem a te életfelfogásodat lehetne inkább szégyellni.Menj, nézd inkább az MTV-t, az neked való :D

 

Lehet statisztikát fogok készíteni hogy ezek a zsenik milyen időközönként találnak rá erre a topikra :D

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmű,hogy a rock a tuti.

rappelni mindenki tud

Sajnos egyre kevesebb Rocker van,nagyon sok embert ragad magával a sok semmitmondó zene irányzatok:Rap

Tecno

Disco....stb.....

 

 

Na ez fájt. Ordítani is mindenki tud, és mindenki tud olyan gusztustalanul kinézni mint néhány rokker! Lehet hogy te nem az acélbetétes bakkancsos, kárpátiás pólós, kopasz katonai gatyás elvontakhoz tartozol.... De ennyire egyik műfajban se álltalánosíts!

 

Kihagytam: Én a rappre szavaztam mert mostanában azt hallgatok többet. De néha rock-ot is hallgatok, ha a lp annak számít (sokan azt mondják nem rock a lp!)

Link to comment
Share on other sites

ROCK!!!

 

 

Itt egy kis felhomályosítás:::

 

Nu metal

 

A nu metal (más néven nu metal, new metal, aggro metal, nü metal) zenei irányzat az 1990-es évek közepén kialakult, a grunge és az alternatív metal zenei hagyományait a hip hoppal, az elektronikus zenével és más metalirányzatokkal ötvöző könnyűzenei műfaj. Éppen e műfaji átjárhatósága okán a nu metal stílusjegyei nehezen meghatározhatóak.

 

Története

 

A nu metal születése az 1991-ben induló Lollapalooza zenei fesztiválhoz köthető, melynek köszönhetően szélesebb körben ismertté váltak a hagyományos metalzenét egyéb műfajokkal ötvöző zenekarok (Primus, Red Hot Chili Peppers, Fishbone, Rage Against the Machine, Marilyn Manson stb.). Napjaink legismertebb nu metal-zenekara a Linkin Park, a Limp Bizkit, a Korn, a Deftones, a Soulfly és a Slipknot. A műfaj képviselőinek legfőbb zenei rendezvénye az utazó Ozzfest fesztivál.

 

Kurt Cobain halálát tartják az alternatív rock hanyatlásának kezdeteként, teret adva a nu metál együtteseknek, melyek a thrash metalból (pl. Metallica és az alternatív metálból nyernek inspirációt.[1] Ross Robinson producert tartják a műfaj ?keresztapjának?: az ő nevéhez fűződnek többek között a Korn albumai, melyeket tipikusan a nu metál legjobb megtestesülésének tartanak. A Korn első albuma 1994-ben jelent meg, de az áttörést az 1998-ban kiadott Follow The Leader korong jelentette. Ugyanebben az évben óriási sikert alatott a Family Values Tour nevet viselő turné, melyen a Kornon kívül részt vett a Limp Bizkit, az Incubus, az Orgy, az Ice Cube és a Rammstein is. A rádiók és az MTV is egyre több adásidőt szentelt az új irányzat képviselőinek. Az irányzat terjedéséhez hozzájárult az MTV Return of the Rock műsora, melyben a Korn és a Limp Bizkit is szerepelt.

 

Az irányzat a századfordulón már ún. mainstream sikereket is elkönyvelhetett; a nu metal fogalma elterjedté vált, az ide tartozó együtteseket pedig úgy írják le, hogy általában a hagyományos metal műfaját más műfajokkal (pl. hip hop-pal vagy elektonikus zenével, rap-pel) ötvözik.

 

A nu metal pontos meghatározása szinte lehetelen, mivel a legtöbb, nu metal kategóriába sorolt együttes sokféle más stílust is felhasznál. A hagyományos metált kevdvelők általában elutasítják a meghatározást, miszerint a nu metal a metál műfajok közé tartozik.

 

Forrás: 20071007130731Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...