Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Báthory: Ízlések és pofonok. Nem azt írtam hogy korszakalkotó, csak hogy nekem bejön, mert megnyugtat. Az utolsó számtól pedig valahogy karáncsonyi hangulatom támad. Ahogy észrevettem a durvább stílusokat kultiválod, ezért nem csodálom hogy nem estél tőle hasra.

 

Horty ha tudnál adni Steve Howe albumához linket, azt megköszönném. A media marktban pedig csak jövő hónapban lesznek új dvd-k, nekem azt mondták (mármint ahová én járok), szal neked lesz meg előbb az új David Gilmour.

Link to comment
Share on other sites

Face - Amire táncolunk....én tettem fel,fenn van a lapon,

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=96193&hl=amire

és Samurai Champloo sound track,de a legjobb album a Playlist című,azon vannak zúzós zenék!Ajánlani tudom,egy anime zenéje!De van még sok instru Wu Tang csapatnak is készít zenét,majd rákeresek neked!

Link to comment
Share on other sites

Kösz mind2töknek!

Flóri Bá: az instrumentális számok tetszettek, csak rövidek.. meg egy két nem instru szám, de a többi nem igazán.. a háttérzene miatt.Olyan fura, zavaros, vagy hogy is mondjam... olyan mintha vmi krimi zenéje lenne, bizonytalan a hangulata, vagy nem tudom hogy írjam ezt le :D Arra a Samurai-osra még rákeresek.

 

Steve23: az első két számnak nagyon Final Fantasy hangulata van :D Tetszik, olyan laza, meg a számok egybeolvadnak, ami persze nem minden esetben jön be, de itt most bejött.De még nem hallgattam végig, most tartok a Valley of Eternitynél.

Link to comment
Share on other sites

Steve23!

 

A 2 DVD-s koncert letölthető a www.demonoid.com -ról és ugyanott fent van még mp3-ban is. Közel 2 és fél óra csak az első DVD. Mp3-at már leszedtem, és az első felét meghallgattam, egészen a Shine On You...-ig, vagyis azt már nem, innen van még kb 70 perc, de azt nem fogom addig meghallgatni, amíg meg nem veszem a DVD-t :D Itthon már azt mondták az egyik boltban, hogy már megrendelte és változó, hogy mikor fog megérkezni, lehet, hogy holnap, lehet, hogy csak 2 héten belül. A Media Markt-ban is kb 2 hetet mondtak, de nem voltak képben.

 

Ha már lazulós zenénél tartunk, akkor Vangelis - El Greco, Vangelis - Voices, Vangelis - Antarctica és Oceanic és talán Animaux. Ezek ott vannak ;)

Link to comment
Share on other sites

Flóri Bá: Amint rapidos várakoztatás elmúlik leszedem a zenét, már nagyon kíváncsi vagyok rá.

 

b4m: Egy ha tetszik Marty Friedman lemeze, akkor itt egy másik:

http://rapidshare.com/files/49094673/1995_-_Introduction.rar

Ez is hasonló jellegű album.

 

Horty: Köszi! Elkezdtem ledemonoidkodni egyből, nemsemmi számlistája van az egyszer biztos.

Link to comment
Share on other sites

Örülök hogy tetszik és igazán nincs mit. Nekem az egész album bejön végig, de az Angel dallamvezetése olyan pozitívan hat rám hogy azt én is kiemelném, meg a 2 perces Trance-t is. Meg ahogy már korábban említettem az utolsó szám, a Triumph, attól most is karáncsonyi hangulatom lett. Asszem a David Gilmour dvdt kérem karácsonyi ajándéknak, úgyis mindig jóval előbb kapom meg. Idén keresztanyáméknak meg listát írok amiről választhatnak, mert tavaly egy Nox dvd-vel leptek meg, de én komolyan köpni nyelni nem tudtam, annyira meglepődtem. De nem értem őket sem, ha nem ismernek, miért nem kérdezik meg, hogy mit szeretnék, vagy vennének egy olyan 5000 forintos media marktos levásárolható cuccot. Azóta sem sikerült elpasszolnom senkinek, ha valaki ismer olyan embert aki szereti a Noxot és kellene a Ragyogás című koncert dvd, légyszi segítsetek. Kb 5 ropi boltban, egyszer belenéztem és tökéletes állapotban van, dupla lemezs 2005. december 28.-i koncertől. Olyan 3000-3500 forintért túladnék rajta.

Bocs, micsoda offolást sikerült összehoznom az örülök hogy tetszik amit ajánlottamból.

Módosította PxE
ne idézd a közvetlenül előtted szólót!
Link to comment
Share on other sites

Nekem a kedvenc magyar albumai közé tartozik a Faktor album,az utsó szám nagyon jó zeneileg és szövegileg is,100% egyetértek velük..."Nem számíthatsz senkire,csakis magadra!"

A zenék tényleg kicsit furák,de most jön ki az új lemez és asszem azon csak istru lesz,de nem vagyok benne biztos,mert nagyon jó rapolnak a fiúk és kár lenne szöveg nélkül kinyomni a lemezt!

Örülök,hogy meghallgattad B4M,ha végre lesz otthon netem,akkor majd dobok fel még hasonló zenéket,mert van 1-2 album,meg amit írtatok azt is leszedem,ha már egyszer Ti is megtettétek,én sem fogok belehalni, egy kis lazulásba!

Link to comment
Share on other sites

A zene tényleg szórakozásra van, de szerintem lehet tanulni is belőle. Pl ha egy rockbanda mitológiai, vagy történelmi témákat dolgoz fel. Nem több száz oldalnyi információra gondolok, hanem esetleg hasznos információmorzsákra. Vagy ha összetettebb zenét hallgatsz, több hangszerrel, akkor a megfigyelőképességedet fejlesztheted. Meg az angol dalszövegekkel a nyelvérzéked, legalábbis én nem vagyok perfekt angolból és ha hallás alapján érteni akarom a szöveget, akkor igencsak oda kell rá figyelnem.

Na akkor válaszolok :)

 

Szóval annyi, hogy részben egyet értek, részben nem.

Vannak bandák amik történelmi témákat dolgoznak fel stb., de én még nem találkoztam olyannokkal, amik egy kicsit se formálták volna át a saját nézetükre azt az adott történelmi témát. (lehet én vagyok ilyen tudatlan csak..) És én a tanulást objektív forrásokból szeretném végezni.

Megfigyelő készség fejlesztéssel egyet értek, de itt hozzáfűzném, hogy 99,99%-ban ezt valamiféle klasszikus zenéről tudom csak elképzelni. (+ ugye az a zenei hallásodat is)

Persze lehet tanulni az angolt is a dalszövegből, de nem biztos, hogy szerencsés, mert előfordulhat bennük egy kicsi hajlítás (kijöjjön stb.) és, ha nyelvvizsgán az ugrik be, akkor nem biztos, hogy megkapod a pecsétet :]

 

Ezzel azt akartam mondani, hogy előző véleményemmel ellentétben (nem tanít semmit) annyiban sikerült meggyőznöd, hogy a zenei hallást/figyelmet javítja, de azt se tanítja :)

Nyelvnél/történelemnél, meg inkább maradjon mindenki a tankönyveknél. Az a biztos.

Link to comment
Share on other sites

Kösz, ez így korrekt. Részben egyetértek, hogy van akik saját szájízükre formálják kicsit, de ez sem mindig igaz szerintem. A szövegekben csalhatnak is, nyilván nem olyan szakszerűen fejezik ki a mondanivalójukat, ahogy egy angol könyvben lenne, de a kiejtés megfigyelésére igencsak jónak találom az angol szövegeket, mert gyakorlásra és a nyelv nem elfelejtésére jók, ha már nem tanulsz egyetemen vagy bármilyen suliban nyelvet. Fáradt vagyok, nem írok most többet. :sleep:

Link to comment
Share on other sites

A klasszikus zenével én is egyetértek, de azért kevés lesz az a 0.001%, ami a többi műfajra jut. Ugyanis sok olyan együttes, előadó van, akik valamilyen klasszikus zenére építenek. Nem konkrétan arra gondolok, hogy van a zenéjükben hegedű, hanem arra a az ún. "bonyolultságra", amik egy nagy ívű klasszikus zenében is megtalálható. Mert ha jobban megfigyeli az ember, akkor nem egyszerű zene a klasszikus zene sem és a nagyobb zenekarok az "ősöktől" tanulnak/tanultak. Én is kezdek rákéredszkedni Bartók zenéjére ;) Bár gitáron elég furcsa, de egyben ritka is, nem úgy, mint zongorán. Pl a Dream Theater-es Jordan Rudess vagy aki szinte elkezdte a Bartók ízű zenélést, az Keith Emerson volt, aki az Emerson, Lake & Palmer oszlopos tagja. Valami fantasztikus, hogy tudja utánozni a magyar világhírű zeneszerzőt/zongoristát. Vagy akár magyarok közül Németh Károly, aki Török Ádám és a Mini zenekarban is játszott, játszik. Van is egy számuk (amiben nagy érdeme van többek között Török bácsinak is), aminek címe, Éjféli találkozás Béla bácsival a csíki havasok alatt 1939/93 június 29-én. Érdemes meghallgatni (talán ebben a számban gitár nem is szerepel). És ha valaki mindig csőlátásúnak gondol, akkor az... ;):D

Link to comment
Share on other sites

ami az angolt illeti: soha nem tanultam angolt, csak TV-ből, szerepjátékokból, meg zenéből szedtem össze minden tudásomat.. és most én csinálom haverom angol háziját :D :D

Jó persze ez nem olyan hogy én most akkor bármikor leállok beszélgetni egy angol csajszival, vagy írok egy jó kis angol nyelvű dalt... viszont már így tanítás nélkül is elég könnyen megtanulhat az ember egy alap szinten.. és pl ha van egy szöveg aminek átlagos a nyelvezete akkor azt meg is érti, még ha nem is minden egyes szót de a lényeget igen.

Link to comment
Share on other sites

Leszedtem demonoidról a Gilmour hanganyagát, már nagyon várom hogy meglegyen a dvd is. Igencsak jónak tűnik a koncert, az meg külön jó, hogy felkerültek az On An Islandről a számok. A High Hopes-nak az Aol Session-ös változata is megvan végre mp3-ban így, mikor a végén még akusztikus gitáron is játszik. Meg még a másik nagy kedvencem is elnyomják, a Comfortably Numb-ot, a Pulse-on egy fokkal jobb, de itt sem gyenge, bár Wright mintha kicsit magasan akarná énekelni, de ettől függetlenül is nagyon jól sikerült.

Link to comment
Share on other sites

És az Echoes-ről nem is beszélve, azt eddig direkt nem hallgattam meg. Elég terjedelmes és majd DVD-n akarom megnézni. Sztem a High Hopes új akkusztikusan befejezős szerintem ;) változata igen ott van. De soha nem jelenik megy országunkban DVD-n... Már több mint egy hete járom a boltokat, nézem az oldalakat, írok is nekik, de mindenhol csak rendelhető. Tán a CDPINCE tartogat a raktárában jelenleg is. Majd holnap lehet kiderül. A Media Markt azt mondta a kérdésemre, hogy ezen napon (amikor válaszoltak) megrendelik és 1-1,5 hét múlva mehetek is érte... Persze, szép is lenne, bár már ideje lenne. Alig várom.

Link to comment
Share on other sites

jaja a linkin park a legjobb!!!!! egyébként itt nálunk aki rocker az úgy néz ki mint egy hontalan félig kopsz(lányok is),tiszta pirszing a pofájuk már enni nemtudnak és a ruházatról ne is beszéljek,aki meg rappernek képzeli magát azok meg olyan bő gatyát fesznek már fel mint aki beszart!A rockereknél a pogózás vagy micsoda az egy nagy baromság, a rapperek meg állandóan a faszukat fogdossák a klippekben is, hát ez van....

Link to comment
Share on other sites

Már szinte csodálkoztam, hogy egy ilyen rock vagy rap szakértő sem ír ide. De ismét előkerült egy nagy professzor. Ez igazából azért van, hogy nem látsz normálisan kinéző "rappert" vagy "rockkert", mert ezek a kifejezések idióta, zenei ízlés alapján történő beskatulyázások. Attól hogy valaki rapet hallgat, nem lesz raper, attól hogy valaki rockot hallgat, nem lesz rocker. A hosszú hajamon kívül rólam sem lehet másról megmondani kinézetre, hogy rock orientált vagyok. Szal találkozol igényesen kinéző rap -és rock zene kedvelőkkel, csak nem tudsz róla, mert a zenehallgatás nem kötelez bő gatyára, sem fekete cuccok viseletére. Remélem sikerült egy kicsit felnyitni a szemed, ha nem, azon sem lepődnék meg.

Link to comment
Share on other sites

Azért nálunk számít az öltözködés is,mert ismerek sok arcot,és kinézetre mind meg lehet mondani,hogy ők is ilyen zenét hallgatnak,szóval havarom deszkás,de punkot hallgat és mondta,hogy ő nem is akar így öltözködni,aki ért hozzá az meg tudja különböztetni a két ruhastílust...meg alapban kicsit kövér vagyok és ezt nagyon jól takarják ezek a ruhák! :D

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy nálatok jobban számít az öltözködés Flóri Bá. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha valaki rap-et vagy rock-ot hallgat, nem kell feltétlenül úgy kinéznie, hogy a ruhákból a zenei stílust le lehessen venni. Ez csak egy vélemény. Meg amit a múltkor elfelejtettem, hogy szerintem a pirszing nem kimondottan a "rockkerekre" jellemző dolog.

Link to comment
Share on other sites

Ez igaz,sok rocker ismerősöm van és nincs neki sehol sem acél,de a punkok azok azért szeretik pl. a gémkapcsot a fülükbe...láttam már nem 1*!Amúgy meg nem is az hogy számít,de azért jelentősen kevesebben vagyunk,mint rockerek és jó látni,hogy ki tartozik közénk...habár lehet,hogy Eminemet hallgat,akkor nem sok mindnet tudok vele kezdeni,de pl. ha rajtam van a Cypress Hill-es polóm és Wu-Tang-os gatyám,akkor le lehet vágni,mikor Veszprémben voltam,akkor is kikiabálta a buszból és mutogattak,hogy jó arc vagyok,persze egyetértettem velük,szerintem ezért jó,ha az ember feltünteni,hogy mit is akar elérni...jó de azért néha ezt is el lehet méretezni...van az a pulcsi,hogy Jönnek a férgek... :P Én régen a Headbanberből rendeltem és el voltam hülve,hogy mik nincsenek,de most már sajna nincsenek rapegyütteses cuccok,nem értem miért...na minegy!

Link to comment
Share on other sites

Én is hordom a reppjeleket. Ebbe nőttem fel, ez tetszik. Nem pedig azért, hogy fú most itt én vagyok az abszolút feka. Lehet lábat csókolni gyerekek. Csak már az a baj, hogy a sok reppeskedő ... nem mondom kik így teszik magukat. Remélem kimegy ez a divatmajmolás és visszatérnek a diszkós cuccokra. Ne őket vegyék alapul, ha rólunk van szó. Mert miattuk ítélnek el minket!

Link to comment
Share on other sites

Alapban azért rapeskedő márka elég sok van,mert ott volt régen a Fubu és a 2Pac neve alatt futó cuccok,amik stílusban hasonlítottak egy rapos cucchoz,árban 3-4rugó különbség,de strapabírásban nagyon gyérek voltak...a Vans,Osiris és Fox Racing azért kerül annyiba,mert tényleg jó és ha megnézel egy amcsi klippet,akkor inkább a négerek hordják...én nem azért veszem,mert menő,hanem pl. van egy Fox lángnyelves pulcsim,4éves legalább 70*ki lett már mosva és semmi anyagnyúlás,fáradás,fakulás,igaz 23.000Ft volt,de akkor említhetném,az IGAZI acélbetkós bakancsot is amit haver vett és 45.000rugót tett ki,azonban azzal ő falakat és kukákat zúzott darabokra,fájdalom nélkül...ha már veszek valamit,akkor az tartson velem sokáig és ne rohadjon le fél év után,ezt azonban meg kell fizetni!Szerintem!

Link to comment
Share on other sites

Alapban azért rapeskedő márka elég sok van,mert ott volt régen a Fubu és a 2Pac neve alatt futó cuccok,amik stílusban hasonlítottak egy rapos cucchoz,árban 3-4rugó különbség,de strapabírásban nagyon gyérek voltak...a Vans,Osiris és Fox Racing azért kerül annyiba,mert tényleg jó és ha megnézel egy amcsi klippet,akkor inkább a négerek hordják...én nem azért veszem,mert menő,hanem pl. van egy Fox lángnyelves pulcsim,4éves legalább 70*ki lett már mosva és semmi anyagnyúlás,fáradás,fakulás,igaz 23.000Ft volt,de akkor említhetném,az IGAZI acélbetkós bakancsot is amit haver vett és 45.000rugót tett ki,azonban azzal ő falakat és kukákat zúzott darabokra,fájdalom nélkül...ha már veszek valamit,akkor az tartson velem sokáig és ne rohadjon le fél év után,ezt azonban meg kell fizetni!Szerintem!

 

 

Sopronba van egy bolt ott lehet G-Unit és Wu-wear márkákat kapni.Elég ütősek.Én régen nagyseggü gatyákban jártam és bakkantsba és 3 számmal nagyobb pólokba de ma már nem venném fel őket, visszanézve a régi fotóimat kibaszottul faszul néztem ki bennük, dehát akkor mindent a stílusért elv volt a lényeg.A lényeg hogy még mindig szeretem a rap-et.Van 30 giga zeném, de kinem szarja le.Most ami nagyon üt nálam a Grime meg a Dubstep.

Volt rock időszakom is, de hamar véget ért, szerintem nagyban környezetfüggő a dolog azaz a körülötted lévő társaságtól.Mind a két stílunak meg van a saját feelingje, ugyhogy nem kell leszólni egyiket sem.Szerintem jól kijönnek egymással.Rengeteg Rap együttes használ rockos riffeket.Szóaveal Peace.

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy környezetfüggő.. csak az nem mindegy hogy te hogyan reagálsz a környezeted viselkedésére.Általánosban lettem "rocker" (bár nem szeretem így hívni magam) holott minden osztálytársam diszkós meg rapper volt.Nem jött be hogy nekem most úgy kéne öltözni mint mindenki más, meg azt kéne hallgatni mint a többiek, közben egyáltalán nem is tetszik.Aztán haveromat "megfertőztem" :D És így tovább... végülis az általános suli végére már 3man voltunk :lol: ... fú de régen volt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...