Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

háth rock mivel a kedvenc bandám az LP, de am. itthon rock, ha egyedül vok vagy kocsiba akkor RAP

hát igen az LP az ilyen spec eset mert oké hogy rock elemek stb. de azért abban a rap is alaposan dominál (ettől függetlenül egyik kedvencem :))

 

a rockzenéről annyit h. télleg szórakozás (nem csak a rock), de akinek van kis ízlése, érzéke nahmeg füle hozzá, az nem csak a szórakozásért hallgatja meg, hanem mert megpróbálja átérezni a mögötte rejlő munkát, illetve szenvedélyt...

jah meg ha már szórakozás: a koncertek (a normálisabbak) pont azért vannak h. az embereket "szórakoztassák" :)

az meg már más kérdés h. a zenészeknek is meg kell vmiből élni :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Rap!De azér néhány rockot is halgatok!Meg szerintem nem kellene it fikázni az eggyiket meg a másikat!Fifty szerintem jó repper akáki akármit mond ja és a repperek hogy néznek ki,hát szerintem nézzétek meg Merilyn Mansont vagy a slipknotot na azok csudák!

Link to comment
Share on other sites

Látom itt pl több a rocker, mint raper. Hozzátéve hogy a rockerek nem mindig feltűnőek. Pl nekem sincs "seggig értő hajam" nagy hajam van de pl vállig se ér vki szerint nagy. Továbbbá a sportos ruházatokat kedvelem szal nem az "ilyen világos discos ruházatot" hanem pl sötétkék szürke cuccokat szal nem vmi nagy feketeség vagyok és mégis a rock zenét szeretem.

 

Ez ez most olyan hogy kinek mi. Olvastam egy olyan kommentet hogy rapelni mindenki tud. Így igaz! Hangszeren játszani meg szöveget kitalálni 2 különb dolog. A rockerek általában tudnak hangszeren játszani szöveget kitalálni is viszont ritka az olyan raper aki tud bármiféle hangszeren is játszani.

 

De tényleg mindenkinek izlése. Kivéve a divatmajmoknak, akik mondjuk ez inkább a rapre igaz azért járnak deszkás cuccokba és azért hallgatnak rapet hogy kemények legyenek. Az idiótábbik részük ths rockernek vallja magát :D

Link to comment
Share on other sites

Nahát... Rapelni mindenki tud? Kb. mintha azt mondanám, hogy gitározni mindenki tud! Végső soron igaz, csak amit egy sehonnani bitang ember összegitározik, összerapel, azt nem nevezzük igazinak! Ja és Manson-ról csak úgy sugárzik az intelligencia és a jóízlés. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kívülről néz ki rondának Manson, nem azt mondom, hogy 100%-osan tisztalelkű ember, de sztem csak a zenéje miatt ilyen az arc. Csak őt is meg kéne ismerni és akkor nem ez lenne a vélemény... Ti is mindig ezt hajtogatjátok, hogy "szidjuk" ezt meg azt a rap-ert, miközben nem is ismerjük... Most ez a helyzet itt is. Lemerem fogadni, hogy Manson-ban több intelligencia és jóízlés van, mint 50 Cent-ben vagy Eminem-ben...

Link to comment
Share on other sites

"Lemerem fogadni, hogy Manson-ban több intelligencia és jóízlés van, mint 50 Cent-ben vagy Eminem-ben... "

Hát azoknál nem nehéz többet mutatni. :D Különben én nem szidtam őt, csak amolyan vicces megjegyzésnek szántam, ha valaki ezt komolyan vette bocsánat.

Link to comment
Share on other sites

Én ha netezem akkor inkább istru zene megy,vagy amiben nincsen szöveg,mert ha már egyszer megírták,akkor megtisztelem azzal az előadót,hogy figyelek rá...most rántottam le egy animét és 90%ban Hip-Hop alapú zenék vannak benne,igaz 1ben szövegelnek csak,de nagyon bejön,net alá tökéletesen megfelel! :D

Link to comment
Share on other sites

Én a rapre szavazok de mindkettőt hallgatom. Ha már írok akkor megkérdezném hogy miért " a rap a király a rock mehet a f*szba" hszek után mondják h egy tipikus repper miért nem az értelmesebbekből? :unsure: Egyszer még kb Júniusban Horty azt írta hogy ha valaki pihenés céljából zenét hallgat az nem a düb düb bla bla - t fogja hallgatni. Hát erről csak annyit hogy relaxálásra ezen műfajok egyike se használható szerintem :rolleyes: Egyébként meg miért azon vitatkozunk hogy melyik a jobb a Rap vagy a Rock miért nem azon hogy a narancs vagy a szőlő(tom hogy hülye a hasonlat de kb ennyi értelme van de egyébként narancs 4EVER) :P (ez nem Lacka úr elen irányul :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Én a rapre szavazok de mindkettőt hallgatom. Ha már írok akkor megkérdezném hogy miért " a rap a király a rock mehet a f*szba" hszek után mondják h egy tipikus repper miért nem az értelmesebbekből? :unsure: Egyszer még kb Júniusban Horty azt írta hogy ha valaki pihenés céljából zenét hallgat az nem a düb düb bla bla - t fogja hallgatni. Hát erről csak annyit hogy relaxálásra ezen műfajok egyike se használható szerintem :rolleyes: Egyébként meg miért azon vitatkozunk hogy melyik a jobb a Rap vagy a Rock miért nem azon hogy a narancs vagy a szőlő(tom hogy hülye a hasonlat de kb ennyi értelme van de egyébként narancs 4EVER) :P (ez nem Lacka úr elen irányul :rolleyes: )

 

Ebből látszik hogy neked sincsenek behatóbb tapasztalataid a rock zenével kapcsolatban. Ha igazán elmélyültél volna a témában, akkor találtál volna olyan lemezeket és/vagy bandákat, akiknek a zenéjére nagyon jókat lehet pihenni. Nem kötekedésből írok! Pl ha meghallgatod Jordan Rudess 2002-es 4NYC albumát, akkor szerény véleményem szerint igazán jót lazulhatsz közben. Instrumentális lemez, Rudi mester és a szintetizátora 1 órán keresztül. Meg ott a Pink Floyd, nem emlékszem hogy itt vagy máshol, de előttem már írták, hogy az ő zenéjük mennyire megnyugtató és pihentető. Ha nem akarsz még szövegekre sem figyelni, akkor van jópár instrumentális számuk is.

Link to comment
Share on other sites

Én a Metallica - Orion ra tudok ellazulni nagyon jól :D Alapból olyan pihenős ritmusa van.. jó néhol a hangzás elég durva meg zúzós de pl a szám második fele.. amikor indul az a szép basszus dallam, hát az nagyon szép és nyugtató :) és akkor beszállnak a gitárok egy nyújtással, ez kb 4x történik meg és egy kis dallam folyamatosan kiegészül.Szépen összehozták.Ha Burton még élne tuti nem lenne Load, Reload és St. Anger album :( na de ez van....

Link to comment
Share on other sites

Én ha zenét akarok hallgatni,akkor csak úgy,hogy figyelek a szövegre,tehát,ha megyek a buszon hazafelé,vagy a suliba gyaloglom,igaz ilyenkor kicsit veszélyes,mert elüthet egy kocsi... :D Ha meg lazítani akarok,akkor van már 4-5 Trip-Hop albumom,meg istru lemezek is gyűlnek,tehát olyan trackek,amik tetszenek,de szöveg nélkül,benyomom és netezem közben,észre sem veszem ilynekor,hogy rohan az idő!

Link to comment
Share on other sites

Kiváncsi lettem.. milyen ez az instrumentális amiről te beszélsz?Gondolom vmi hip-hop instru nem olyan amilyet én hallgatok.Meghallgatnám, úgyhogy plz ha tudsz linkelj párat :)

 

Amúgy az utcán én is a zenére szoktam koncentrálni :D De annyira hogy már több rokonom mellett is elmentem :D :D Meg haverok, osztálytársak mellett... meg a buszon se nagyon figyelek.. bár az azért is van mert reggel kómás vagyok, és akkor még a zenére is jó ha tudok figyelni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...