Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Ja de amikor meg mindig azt mondják hogy a rap nem zenei, többségében nem az, főleg az ilyen nagyon úgynevezett "dope underground" meg old school cuccok, amin semmi zene csak a bumm-csik-bubumbum-csik megy végig, de mutatok egy példát ami igencsak zenei és nem ritka az ilyen az undergroundban.

http://youtube.com/watch?v=4eaTNnN1Ph8

És ne feledjük a Run DMC-t sem, akik hiphoposok voltak, fekák és mégis voltak elég komoly rockbandákat megszégyenítő számaik ;):)

Link to comment
Share on other sites

Bár azt vegyük hozzá, hogy a run dmc sok metálbandával dolgozott eddig. Már ha jól tudom.

 

Meghallgattam ezt a számot. Elég sampleres az a hegedű....

 

De nem fikázom inkább, nem olyan tipikus.

Link to comment
Share on other sites

hát nemtud a rapp tényleg nem szól másról mint hogy a csávó mondja hogy mekkora kemény meg mekkora nigga meg gengszter meg minden... nemsok olyan rock vagy metal számot hallottam amiben arról énekelnének hogy mekkora nagy kemény rokkerek meg ilyenek, ja és ott emberek játszanak hangszereken, nem úgy mint a rapbe ahol csak megy a bumm-bamm -bumm-bam

Link to comment
Share on other sites

Úgylátom itt az új bransi klón: #5 WEN#

"Nekem a RaP ami szóba jöhet...a Rock nem akarok senkit megsérteni de annak semmi értelme tiszta csúnya szőrös majmok kiabálnak a színpadon..."

 

ez elég gáz megnyilvánulás és igenis megsértettél nagyon sok embert ezzel a megnyilvánulással, persze vannak szőrös majmok is, de azért a többség nem az. Az meg másik dolog, hogy attól mert szőrös, még igen jól zenél, énekel, dalt ír, zenét szerez, kit érdekel, hogy szőrös? Én meg mondhatnám, hogy azért gáz a rap, mert sok kopasz néger van a műfajban, és? Te sem ismered se a metal se a rock műfajt, csak valamit mégis kellet ide írni, hogy azért valamivel felkavarjuk a topic-ot, mi? Nagyon szép volt. ;)

Ja van néger metálos, sőt sok néger zenész van, nem rap-erekre gondolok, nem rég volt a városunkban egy Blues és Jazz fesztivál és egyik világhírű zenész és bandája jött el zenélni, aki néger volt...jé, létezik ez, néger ember, aki tud zenélni? Hogy is van ez a nemlétező a néger zenészekkel, akiknek nem áll jól a metal, hát ez nem metal banda volt, de egy-két száma simán lehetne az is.

Link to comment
Share on other sites

Nem azért, de az a nem rég belinkelt szám, nem túl változatos, van benne hegedű, de azon kívül mire kéne még felfigyelni? Segítsen már valaki. Az a helyzet, hogyha én zenét hallok, akkor abban felfedezem, hogy milyen hangszerek vannak és egy zenében még elég sok mindent fel lehet fedezni, de itt nem sok mindent hagytak nekünk felfedezni :D Na jó, lehet hogy ez a szám zenei, de még mindig elég messze áll attól, hogy igazán zenei legyen. Sztem a rap-ből csak a zene hiányzik, de akkor mitől zene? Lehet, hogy akad, amiben vannak hangszerek, tudatosan felépített aláfestés, de elég ritka. Nehéz lenne sztem 20 ilyen számot megkeresni, aminek aztán a zenéjét el lehetne fütyörészni, dúdolgatni, ami megragad az ember fejében, ellenben a rock-kal. De hát ez van. Annak kiváltképp örülök, hogy 50-et bannolták ;)

Link to comment
Share on other sites

nos amit hallottam eddig csak ijen volt, ami jó rap lehet az esetleg underground akármik, de amit a tv meg újság megminden ont magából az csak az ijen "húhá néger volt az apám én meg gengszter vagyok és piszok gazdag" stílusú rap, amt nem értek az meg hogy miért hívják az ijet zenének... Dation én elhiszem hogy van olyan rap is ami jó de a nagy többség az ez a stílus.. sajnos

Link to comment
Share on other sites

Hát, 5-went bannolták.

Ki gondolta volna? :D azért az sem dúrva hogy 21-én regisztrált és már távozott is.Kiváncsi lettem volna mit ír vissza.

 

Vigyor: azért van ez mert még csak mainstream rapet hallottál.

GhettoGhospel: hmm... dejavue.. ezt már belinkelted egyszer vagy csak én hiszem úgy.Na de van olyan rap is amiben gitározik egy feka csákó, fehér les paulja van, csak a nevüket nemtom, de rendes hangszer van náluk.Nemtod véletlenül melyik az?Lehet már máshova belinkelted.Csak tudom hogy vki belinkelte de nemtom hol, wáá :D

Link to comment
Share on other sites

horty most olyan megnyílvánulást tettél ami eddig nem volt rád jellemző, és most mélyre ástad magad nálam... én nem okoskodom a rockról metálról és egyéb szubkúltúrákról mert csak pár számot hallgatok (kedvencem a Hammerfall - Hearts on fire) de nem mondom hogy mindegyik ugyanarról szól. Te most úgy mondtad el hogy nehéz lenne 20 számot találni mintha te lennél a hip-hop enciklopédia és vágod ezeket a számokat...

vigyor a te megnyilvánulásod meg olyan szintű volt mint azoké akik beírják hogy "a rap a király meg 50cent a rock meg szar" a tipikus szűklátókörű makacsmeggyőződésű hozzászólások egyike...

 

b4m lehet erre gondolsz:

http://youtube.com/watch?v=txEj5J5gQhY

 

szerk: egyébként meg elég sok rapper van aki csinál metálos vagy rockos (én nem tudom pontosan) számokat, itt egy példa:

http://youtube.com/watch?v=v3OJM08_9kg

és nem csak pár darab van, hanem elég sok ;) de csak egy kérdés, ez mennyivel zeneibb mint amikor zongora, hegedű, basszgitár meg elektromos gitár társasága szól?...

Link to comment
Share on other sites

vigyor látszik te is tévéből táplálkozol ;)

 

GhettoGospel igazad van, de ennyi erővel a RunDMC-s példád alapján mondhatjuk h. a Limp Bizkit is mekkora rap banda, pedig azt maga Fred Durst nyilatkozta h. ők rockot nyomnak rappel keverve (tény h. elég abszurdul hangzik de ígyvan :D).

én azt mondom hogy ha a rap sok zenei elemt tartalmaz, akkor arra már nem húzhatjuk rá szimplán a rap kifejezést...

ez olyan mint mikor azt mondják h. a Blink182 pop-punk...könyörgöm! lehet volt egy albumuk aminek olyan volt a beütése, de attól még nem lehet egy adott stílushoz kötni őket, és ez rengeteg előadóra igaz (mármint az igazi előadókra!!!)...

Link to comment
Share on other sites

Nem, emlékszem erre is de én másikra gondolok.Fekák vannak a bandában.. öö az egyik klippjükben a csákó alva jár, és lemegy az udvarra pogózni a családja meg nézi :D

Mindjárt mutatom a gitárját.. csak meg kell keresnem.

Itt van:

large_1.1.1.1.1-6-459.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na már most, én színtiszta rapper vagyok, fehércsokinak is szoktak hívni, de: sok rocker barátom van és semmi bajunk egymással, mind a 2 műfaj nagyon szabad és ennek össze kéne kötnie minket nem pedig háborút csinálni, amúgy meg ez csak itt szép hazánkban megy, h veszekednek egymással a 2 műfaj képviselői, én azt mondom legyen már béke és fogjunk össze az emo-sok ellen! :D Bocs ha megbántottam vkit, nem kell azért felvágni magad... (na jó, ha annyira akarod :D) Na ennyi lenne, béke mkinek!

Link to comment
Share on other sites

nos amit hallottam eddig csak ijen volt, ami jó rap lehet az esetleg underground akármik, de amit a tv meg újság megminden ont magából az csak az ijen "húhá néger volt az apám én meg gengszter vagyok és piszok gazdag" stílusú rap, amt nem értek az meg hogy miért hívják az ijet zenének... Dation én elhiszem hogy van olyan rap is ami jó de a nagy többség az ez a stílus.. sajnos

Igen, ebben igazad van. És a legjobb, hogy ezeket én is utálom :)

Link to comment
Share on other sites

nah Alka írta le a másik lényeget asszzem :) igyekeznünk kéne tiszteletben tartani a másik ember stílusát, mert az alapján nem lehet elítálni az embereket...az ilyen #5 wen# és társai meg aztán tudják is mi az igazi rap mert 50cent a kedvenc "előadója" <_< szánalom komolyan

Link to comment
Share on other sites

Az a baj hogy akik be akarnak törni a mainstreambe az előszeretettel nyúl ehhez a gengszter világhoz, ami tudtommal nem olyan tipikus a rap világában, legalábbis nem hallottam olyat, hogy magyar rapper lelőtt egy másikat mert gengszter volt.

Link to comment
Share on other sites

hát ha valakit megsértettem a kijelentésemmel akkor bocsánat, de a világon a legjobban a divatzenét utálom, főleg 50cent és társait, nekem semmi bajoma rapperekkel, csak azokkal van bajom, akik attól hogy ilyen zenéket halgatnka már a világ császárainak képzelik magukat (és ez nem csak rappereknél fordul elő, a rokkerek között is láttam már rá példát), szerintem nem kell az alapján beskatulyázni minden embert, hogy mijen zenét hallgat

 

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom hogy ez vicces vagy szánalmas. Néhány oldalanként felbukkan egy-két ilyen primitív birka és az mtv-n látott divatförtelmeiket istenítve szaroznak, meg büdös-szőrösöznek, aztán valaki elmondja nekik hogy az nem egészen úgy van és az egész kezdődik előlről, pedig csak el kellene olvasni az előző oldalakat. Béke pedig azért nem lesz, mert az előbb említett ikúfájtereknek nagy az arcuk mert ők azt hallgatnak amit, az a divat és attól ők "kemények" lesznek.

Inkább megyek is és szintizek egy kört, elszakadt az E húrom és nincs tartalék úgyhogy a mai gitározás elmarad.

Link to comment
Share on other sites

Ráadásul az a baj ezekkel az iqfájterekkel hogy hiába mondjuk nekik hogy vannak a világon más zenék is ők azt mondják, hogy azok szarok és csak a feka gengszter repp a jó.

 

Csőlátásúak...

 

(Elnézést, hogyha megsértettem valaki lelkivilágát)

Link to comment
Share on other sites

Te Ghetto nem is rossz az a rap-rock keverék amit linkeltél. Igaz nem az én stílusom, de ezt elismerem, hogy jó. Tetszik.

 

Röhögjetek ki de ez van. Azért nem fogom 24/7-ben hallgatni, arra kiváló a Vision Bleak.

 

Ez szerintem még annak is tetszene aki esetleg nem szereti a metalt. Valami eszméletlen jó horror hangulatot ad.

 

 

Videó: http://youtube.com/watch?v=HDRdgLXpC-g

Link to comment
Share on other sites

Ráadásul az a baj ezekkel az iqfájterekkel hogy hiába mondjuk nekik hogy vannak a világon más zenék is ők azt mondják, hogy azok szarok és csak a feka gengszter repp a jó.

 

igen ez tipikusan fellelhető az ilyen 13-14 éves kis okoskák között, de nem csak a rap zenét hallgatóknál...

csak hát nekem is van pl oszttársam, ott szidja minden ok nélkül az ilyen meg olyan zenét, attól függetlenül h. halvány lila gőze nincs arról h. mi a franc lehet az, de arról tutira meg van győződve h. csak az jó amit ő hallgat...legalább hallgatna bele könyörgöm!!!

én belehallgattam más zenébe, és nem kevés rap meg egyéb stílus is bejött nekem, annak ellenére h. rockpárti vagyok igencsak...

Link to comment
Share on other sites

Na igen utóbbi időben nagyon elszaporodtak a divat-rapperek, én tőlük teljesen elhatárolódom és csak azt hallgatom ami nekem tetszik, ez főleg földalatti hip-hop/rap de ritkán belekerül egy kis rock vagy dnb... Bár igen elenyésző mennyiségben de azt sem fikázom, semmit sem fikázok ami belefér a jó ízlésbe. Csak azon akadok ki ha egy fiú lánynak öltözik és hasonló butaságok, én megvetem a melegeket, szerintem az emberiség szégyenei (bocsánat ha megbántok vele valakit)... Hívhattok konzervatívnak bár az értékőrző jobban tetszik... Na béke!

Link to comment
Share on other sites

Szaszke nézd meg a 14. oldalon a két hozzászólásom. Amit bransinak írtam, az rád is vonatkozik. Meg olvass bele b4m, horty, dation hsz-eibe is. Ezt a sok szánalmasságot amit írtál, nem tudom hogy egyedül találtad-e ki a nagy szókincseddel? Ha lehet akkor légyszi kímélj meg minket a továbbiakban. A hozzászólásod a szegénységi bizonyítványod.

Arra pedig amit írtál, nem a rockerek mondják hogy nem úgy van, hanem bárki, akinek a fejében nem olyan végtelen sötétség és a viva, meg a többi tv csatorna szemete van.

Link to comment
Share on other sites

én már csak azért nem írok ide, mert minden újrakezdődik 3 oldal után :D bocsi srácok, ez van...

Mennyire igaz :D Előről kezdődik a vita, érvek ... stb, aztán jön a vitát lezáró hsz. Azzal persze mindenki egyetért. De jön egy íkúfájter, hogy ez a király, a többiek ne fürgyenek le ... és már megy is megint :D

 

Szaszke: A pogó nem arról szól, hogy halálra taposd a másikat. Ha valaki elesik a pogóban képzeld el, hogy felsegítik és elnézést kérnek. Pusztán felszabadulnak pogó alatt. A rockerek is tudnak hajat mosni, miért lennének tetvesek? Az meg, hogy sok majom divatból megveteti anyjával a rapper cuccokat még menők? Nem! Lenézem ezeket. Azt se tujdják ki az a Grandmaster Flash. Aki meg 24 karátos cuccal feszít a nyakába az most rapper vagy macsó? A rap az utca zenéje volt. Az utcán hol feszítettek így az emberek a gettóban? A szaros mainstream cuccok teljesen elferdítik azt, amit a rap akart közölni. Hallgassatok inkább ti is undergroundot. Ott legalább őszinte érzelmekről szövegelnek, és igazi életképeket festenek le. Nem ki a gazdagabb strici a környéket témát mondják. És ezt úgy írtam, hogy világ életemben reppes voltam!

Link to comment
Share on other sites

Így van Dation, én is szinte csak földalattit hallgatok, van egy-két main stream rapper aki még jó, mert attól, hogy ő megszólal néhány rádióba még nem száll el magától és ugyanazt a stílust és színvonalat adja mint azokon a kazettákon amiket az anyja mosókonyhájában vágott össze... Aki rappel vagy közeli barátságban van olyanokkal akik akár csak amatőr szinten is művelik a rap-zenélést azok értik... Én az előbbiekhez tartozom, nincs felvéve még semmi, pénzhiány, de gyűjtök és egyszer még viszontlátjátok az én trackjeim a Zene topicban ;) Addig meg marad a színpadon freestyleozás, vagy már megírt szöveg 'leközlése'... Na béke!

Link to comment
Share on other sites

Steve23, annyira szeretem hogyha valaki leírja hogy sok rocker mennyire igénytelen akkor ti rögtön besértődtök, de ha valaki azt írja ide a topickba hogy "szarszánalmas hülye repperek, éljen a rock" akkor bagóba se veszed. Persze én nem sértődök meg ilyeneken mert ez a vita eleve egy baromságról szól, nincs olyan hogy melyik a jobb zenei műfaj mert ezek életstílust is tükröznek.

Ja és az öltözködésről meg igényességről, nekem egy volt osztálytársam az metálos, múltkor beszélgettünk és kérdezte poénból hogy vannak-e rockerek az osztályomban. Mondtam hogy mindegyikük metalicás pólóban meg tornacipőben, némelyik acélbetétes és szakadt farmer. Erre azt válaszolta hogy "fúj de igénytelen gusztustalanok, utálom azokat"...

Én hiphopper vagyok (nem repper!) és szerintem szánalom amikor g-unit meg phat farm meg ilyen 30-50 ezres farmerben meg NY sapkában mászkál a hülyegyerek. Az már más aki viszont ezt komolyan is gondolja, mert az igényesen öltözik fel és nem úgy hogy "na a tv-ben is ez van mekkora csíra".

Pl nekem is van bő nadrágom és szeretem is, olyan pólót se hordok aminek az ujja nem lóg le a könyökömig, de nem csak ilyen bő nadrágaim vannak.

Sapkám meg nincs is, mert nincs bennük semmi egyediség, vagy NY vagy LA vagy A és már az imós hülyegyerekek is ilyeneket hordanak, engem ez nem érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...