Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Csak azt a néhány komolyzenei alapot nem a rap-erek csinálják! Ez itt a bökkenő.

Az az 1-2 fok, az sztem meg van 178-179 is, ugyanis a rock-nál mindig jelen van a zene, a rap-nél pedig elég kevésszer, amire azt lehetne mondani, hogy zene...

 

jaja :D de azér mekkora király lenne ha ilyen baseballsapkás, bő gatyás srácok nyomnák ott a koncerteken a hegedűt meg a bőgőt, stb :lol:

Link to comment
Share on other sites

A volt énektanárom azt mondta hogy Ganxta Zoli tud hegedűzni, csak nagyon ciki számára hogy van némi ismerete a hangszerek terén :D Olyan lenézően beszélt erről abban az interjúban :D

 

Mondjuk ő még egy nagy rapper :D a rock nemment neki, ígyhát maradt a rap... az se ment neki, és akkor a haverokkal lekoppintották a jackasst...na annak sem lett nagy sikere :D menjen el hegedűsnek, hátha azzal nagyobb sikere lesz.

Link to comment
Share on other sites

hat en a rappre szavazok meg azt szeretem de ket kulonbozi stilust mi ertelme osszehasonlitani ? teljesen olyan mintha egy hajot hasonlitgatnal egy repulohoz es nezned hogy melyik a jobb. a rappen meg a rockon belul is vannak rosszak es nagyon jok de a ket stilust egymashoz hasonlitani nemertem mert jo. aki az egyiket hallgatja a masikat rossznak tartja (nemmindenki) de nem hasonlo a ketto akkor mit hasonlitana ossze ? szerintem ennek igy semmi ertelme nincsen ... pacsi

Link to comment
Share on other sites

hát igen a téma címének pontosabb lenne az h. "Melyiket hallgatod?"

 

más: franko ez a hajós-repülős hasonlat nem épp a legjobb, mert a légiközlekedés jelenleg még a legbiztonságosabb közlekedési forma, a hajózás pedig nem hiszem :D

szerk.: Ihar ugye nem ez a repülős dolog miatt határolódsz el a hsz-emtől???

Link to comment
Share on other sites

Inkább mint egy énekelni nem tudó, hangnélküli rap-erét :D:P Összehasonlítgaásról annyit, hogy sztem itt arról van szó, hogy melyik áll közelebb a zenéhez, melyik értékesebb és időtállóbb, melyikről érdemes inkább beszélni. Csak ugye milyen más címet adtak volna a topic-nak, ezzel össz lehet ugrasztani a két tábort. Mivel mind2 zene (állítólag), ezért ilyen szempontból összehasonlítható minden további nélkül, csak pl a rock-nál többet lehetne beszélni a zenéről, míg a másikban az ütemmel, szöveggel és nagy ritkán némi zenei aláfestéssel bezárul a dolog. Azért nem hallgatok rap-et, mert semmi újat nem mutatne, mint amiket most hallgatok, viszont azok között mindig van vmi új. Itt van ének, dallam, szöveg, zene, zenei értékek, változatosság, sokszínűség. És most nem KoRn-ról, SlipKnot-ról beszélek, bár még azok is klasszissal jobbat nyújtanak a rap-nél. Lényegébe az van.

Link to comment
Share on other sites

AZért azt nem mondanám, h a rock változatosabb meg sokszínűbb, mivel le van 5-6 hangszerre korlátozva, rapbe viszont bármilyen kis csicsát bele lehet még rakni. Az meg, hogy mi időtállóbb, az személyfüggő. Akinek ma az MP3 lejátszójában egy rap zene szól, annak lehet, hogy 40 év múlva is az fog szólni. Csak mivel a régi időkben nem volt a rockon kívül más zene, ami megmozgatná a közönséget, természetes, h akköré épült a nagy dili... De nem azt jelenti, h jobb lenne bármiben.

Link to comment
Share on other sites

Persze vannak változatos dolgok a rockon belül. A folk-metál, a gót zene meg a keltikus rock lehet változatos. De a "száraz" rock'n'roll meg a metál nem annyira..

Meg itt van a linkin park. Tessék. Egyesült ütemek a két stílus között. Régen suliban sokat hallgattuk.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom annyira, hogy vannak ezek, mert nem producálok meg nem is hallgatok rapet, csak néha amit egyik barátom szokott mutogatni (50 cent), na, abban van mindenféle összeömlesztve. Egyszer olvastam egy Dr. Dre interjúban, hogy 2003-ban aztán úgy döntött, hogy unalmában megtanulja a zeneelméletet : ))) És már hány éve volt a szakmában... oO Na jó, azért gondolom, hogy azelőtt sem összevissza helyezte el a jegyeket...

De pl. Majka albumán nagyon sok profi produkció van. (Mondd, ami fáj) Ezekben vannak hangszerek, igaz, virtuálisak, de legalább azok jól.

Én is jobban szeretem az élő dolgok hangzását, mert tisztábbak, az ilyen "underground" hip-hopot meg diszkót pont azért szeretem, mert olyan piszkos a hangzásuk. Mindkettőnek megvan a maga varázsa, mint már mondtam a másik témában...

Link to comment
Share on other sites

Itt nem a rock-ra gondoltam, hanem egy együttes nevére. És én sem a száraz rock és metal bendákra gondoltam, hanem arra, amire te is, folk, symphonic, prog, goth... Ezek a színes, változatos zenék. Bár Led Zeppelint, Deep Purple-t...sem lehet száraz rock-nak nevezni :D

A másik, Linkin Park-ot nem szabad együtt melíteni a rock-al! Ezt tessék megjegyezni! :D

Ja, néha 4-5 hangszer többet ér, mint akármilyen összevissza csiri-csáré. Talán azért van benne 4-5-6 hangszer, mert azzal meg tudják valósítani, azt amit akarnak és ha akarják, akkor nagyzenekarra átírják a zené és akkor már nem 4-5 hangszerre van korlátozva, hanem 50: Dream Theater, Yes, Metallica, David Gilmour, Mike Oldfield... éS nincs szükség a rap-elésre ;):D

Link to comment
Share on other sites

A rock egyáltalán nincs lekorlátozva :D A metallica játszott már a san fransisco-i szimfónikus zenekarral, thát szólt összesen vagy 50-60 hangszer egyszerre :D

 

Itt van a korlátok nélküli rock egy példája:

http://www.youtube.com/watch?v=WL6JSl_0zPk&mode=related&search=

Link to comment
Share on other sites

Ihar bocs de ez egy komolyzenei mű, nem hiszem h. bármelyik rap zenében egy ilyet hallanál...én legalábbis még nem hallottam :D meg aztán ez a szám egy hangszerre készült, amit a rap-ben hallani az viszont nem....

egyébként értelemszerüen nem az összes raperre vonatkozik amit mondtam, de a 80-90%ukra biztos...

Link to comment
Share on other sites

"A rockban egyáltalán nem üvöltöznek. Az a metal."

ezt a hülyeséget ki mondta neked?! remek példa a Dream Theater! az metál! ugrálás?! zúzás?! "ÜVÖLTÖZÉÉÉS?!" <--- NEM

A Dream Theater nem példa rá, mert az progresszív rock

Link to comment
Share on other sites

Az biztos, hogy sok helyen rock-nakevezik a Dream Theater-t, de pl Metal Hammer-ben metal-ként megy. De ez is mutatja, hogy a metal semmivel sem alábbvaló a rock-nál. Vegyük viszonyítási alapnak pl Jordan Rudess új "szóló" lemezét, ahol nagy prog együttesek számából csinált egy válogatást, vagyis úgymond tribute, átformálta a saját szájízére pl: Emerson, Lake & Palmer - Tarkus. Na az a lemez egy kiváló prog rock album lett, ennél azért jóval "keményebb" a Dream Theater dallamvilága, de ez csak abban látszódik, hogy jóval több a torzítás és hangosabb, ott ahol kell! Tehát nyugodtan hívhatjuk a Dream Theater-t a prog metal királyának. Az nem baj, hogy vki a rock-ba sorolja, ezzel azt is mutatva, hogy sokrétű, sokszínű zenét játszik a Dream Theater. Egy metal lemezen olyat hallgatni, mint pl a 2003-as Vacant vagy akár az Octavarium-os The Answer Lies Within eléggé arra hajaz, hogy nem egy egyszerű bandával van dolgunk. Pont annyira megmutatkozik a sokszínűség a teljes zenekarnál, mint külön a tagok project-jein és munkásságain pl nézzük Portnoy-t, ha kell akkor Led Zeppelin-re, Beatles-re, Metallica-ra hangolódik. LaBrie épp egy metal opera lemezen dolgozik többek között, énekelt Queen-t vagy ott volt a csodálatos The Human Equation, Ayreon lemezen. Rudess-ról nem is beszélve, hallgassátok meg a 2002-es 4NYC és az azt követő lemezeket ég és föld, olyan, mintha egymás után meghallgatnád Vangelis - El Greco lemezét és mondjuk egy Rick Wakeman-nak egyik húzósabb lemezét. Tehát erről beszél(ek)ünk, amikor a zene soksíznűségéről dumálunk. És mivel épp a DT-ről volt szó előzőekben, csak ezért írtam róluk. De ez ugyanígy jellemző még nagyon sok zenekarra: legyen az Red Hot Chili Peppers vagy akár Opeth vagy The Flower Kings...

Lényegébe az van...ne fűűűrgyééé le hihi :D

Link to comment
Share on other sites

nemmind1 h progressziv rock v metál :D am sztem olyan hogy progressziv rock nem létezik mert a rock az egy lazább dolog a progressziv ez meg nem egy laza dolog. de olyan értelemben hogy a rock egy tágabb műfaj, és abba sorolhatjuk a metált is

Link to comment
Share on other sites

remek példa a Dream Theater! az metál! ugrálás?! zúzás?! "ÜVÖLTÖZÉÉÉS?!" <--- NEM

Ha meghallgatnál egy igazi metál számot, pl. a Fear Factory-től valamit, akkor rájössz, hogy a metálban általában ZÚZÁS van, ami ahogy te írtad, nincs a Dream Theater-ben

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én pont ezt a kettő műfajt imádom! Szerintem mind a kettőben van jó meg rossz is, ki hogy nézi. A rap pozitív oldala, hogy történeteket adnak a tudtunkra, az érzéseiket és véleményüket a világról és magukról. Ráadásul nagyon sok amerikai rap van, amit még az olyan is meghallgat, aki nem szereti a rappet.

Pl.: 2pac - Changes

2pac - California Love...

És az ismeretlenek számai is hasonlóak, szóval érdemes meghallgatni. Nem csak Eminem, Akon... a rap.

Viszont a magyar rappet nem tartom semmire.

A másik oldalról nézve, a rappereket azért szólják le, mert nincs semmi hangjuk, hanem csak össze-vissza szövegelnek. Sokan mondják, hogy milyen az ölétözködésük. ÉS? Szeretem a rapp-et mégsem öltözködök úgy.

A rock-ról csak annyit, hogy ritka az olyan műfaj, ahol nem számítógéppel csinálják a zenét! Egy koncerten csodálatos érzés hallgatni a dobot, gitárt, szintetizátort. Más műfajban (Rap, diszkó, house...) csak gépesített zenét csinálnak, ráadásul szinte mindent feldolgoznak, főleg a diszkóban. Undorító.

A rock utálók mondhatják, hogy szőrös, hosszú hajú... Ez is hülyeség. Rengeteg rocker haverom van, akikről nem mondaná meg senki, hogy rocker. Ez már nem a 80-as évek.

A rockot sem érdemes leszólni, mivel a rock családjába tartozik rengeteg ismert előadó/zenekar: Evanescence, Green Day, Red Hot Chili P., Tankcsapda...

Egy viszont biztos: a rapperek között sokkal nagyobb a bűnözés, mint a rockerek között. A rockerek nem irtják ki egymást, mert riválisok, nem úgy, mint a rapperek.

Aki nagyon szereti a rapp-et, az látogasson el erre a címre:

http://deathrow.tvn.hu

Amerikai rapperek élete, hírek, bandákról van szó. Itt megismeri mindenki, mi is a rap.

 

A szavazáson nem jelölöm egyiket sem jobbnak. Az én eredményem:

 

ROCK - RAP 1 - 1

Módosította PxE
a CODE tagok használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

De szidják a rockereket meg lenézik őket meg leírnak róluk egy büdös nagydarab szőrös álaltot,de.....

Nemértem miért hozzák fel ezeket ha itt a rock zenéről van szó nem pedig az öltözködésről.

Ne keverjük össze a 2-őt...

 

Nem attól lezs valaki Nagy rocker hogyha most holnap bemegy egy kínaiba és vesz magának fekete cuccokat meg acélos bakancsot :D

Attól lesz valaki Rocker (és itt említeném meg hogy pont ennek van értelme és nem az öltözködésnek) ha rockot hallgat és JÁTSZIK!(mondjuk dobos,gitáros,basseros :P )....

 

Ha csak a zenéket viszonyítaná itt sok ember (lásd rock vs disco :D ) akkor leesne az igazság,de sajnos tele van a világ értelmetlen balf*szokkal...

 

Na megvolt a mai jócselekedet mentem gitározni :P

Link to comment
Share on other sites

"Nem attól lezs valaki Nagy rocker hogyha most holnap bemegy egy kínaiba és vesz magának fekete cuccokat meg acélos bakancsot :D

Attól lesz valaki Rocker (és itt említeném meg hogy pont ennek van értelme és nem az öltözködésnek) ha rockot hallgat és JÁTSZIK!(mondjuk dobos,gitáros,basseros :P )...."

 

EZ A NAGY IGAZSÁG!!

 

De ez a rapperekről is elmondható. Megjelenik pl. egy 50 Cent klipp és a gyerekek már veszik a fejkendőket és a 10 mérettel nagyobb gatyákat. Ráadásul már normálisan beszélni sem tudnak.

 

2pac, Lakey the Kid..., Ti Die For, Crematory, CoF, CoB... ISTENI ZENÉK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...