Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Zuxez, azért a rockot ne keverjük össze a metallal :) A rockban egyáltalán nem üvöltöznek. Az a metal. A rockban mindig tiszta ének van :) Én mondjuk a metalt szeretem a legjobban, de mivel az nincs, ezért a rockra szavazok :P
nam üvöltöznek, hanem hangosan énekelnek.amibe hörögnek az a deth metál meg a hasonlo szinvonalas társaik
kérlek írjátok le (főleg a rapperek véleményére vagyok kiváncsi), hogy mi a véleményetek az instrumentális zené(k)ről?!
sztem nem naon hallottak még :D
Link to comment
Share on other sites

Apocalyptica?!?!?! :D LoL

sokkal inkább Satrianit, vagy Vait hoznám példának

bocs ne sértődj meg :D

de tőled azt vártam volna hogy DIO -t hozod fel, mint minden 2. kommentedben . vagy a Dream Theater az a másik adu ászod :D

Link to comment
Share on other sites

Császtok !

Nem is tudtam hogy ezen az oldalon több is van ilyen témakörben hogy rap vs. rock. A másik résznél több szavazat is van asszem 360 körül és ott a rap hip hop a nyerő! Szal itt a rock a király ott meg a rap.. nah mindegy . Ebből is látszik hogy mindkettő stílusnak sok hallgatója van és kész...

Vazzeg 2pac-et nem tudom megunni. Ezt főleg a rapperek értik meg ....

Meginnt rászoktam a qrva régi old school-ra :) Lol. Like run dmc Big L és persze tupac amaru shakur.

Peace....

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nem tudom ki honnan vette azt hogy törvényszerű hogy a rapperek meg a rockerek utálják egymást :D Hát nagyon jó, ki lehetett vajon az az eszement aki ezt először kitalálta :D azt bírom még hogy vki nagy rockernek érzi magát mer utálja a rappereket. :D

 

"nam üvöltöznek, hanem hangosan énekelnek"

ezaz!EZAZZ!!!! :D ez az amit még ű szeretek :D olyan sokan nem bírják felfogni hogy más az ha vki torkaszakadtából visít meg ordít, mint pl az Aerosmith - Dream on című számban.De legalább van itt olyan aki vágja a különbséget.

Megnézem azt az anti rockert aki így "ordít", nem olyan egyszerű az mint ahogy gondoljátok. (tisztelet a kivételnek)

 

Csak hogy legyen mit elemezni, biztos vagyok benne hogy mindenki hallotta már ezt a számot:

http://www.youtube.com/watch?v=kHc3sOXkjOw

Link to comment
Share on other sites

A new school underground rap zenék többsége nagyon instrumentális. Azok nagyon igényesek, imádom! Hogy a legjobb példát mondjam, Jedi Mind Tricks alapjai teljesen komolyzeneiek, rajta a beatek és nagyon komoly szöveg. Nem kell végighallgatni, csak egy picit az alapot figyeljétek. Szerintem nagyon jó :)

http://youtube.com/watch?v=4eaTNnN1Ph8

Ez is hip-hop de komoly gitáros kísérettel, nagyon bírom az ilyeneket!

http://youtube.com/watch?v=txEj5J5gQhY

Apocalypticától pár számot hallottam nem rossz, de a Kárpátia számia (alapjai főleg) nagyon tetszenek, nem mindegyik, de pl a Neveket akarok hallani, Keleti kárpátok, Hősök, Ó bujdosó székely, nagyon jó alapjai vannak ezeknek szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Hát eza gitáros hiphop nagyon komoly :D Először azt hittem hogy csak annyi lesz benne mint a legelején :D mondom ez a komoly gitár benne :D bár azért annyira nincs kidolgozva, sztem, de nagyon jóra sikeredett.

Komolyzene alapút már hallottam, az nagyon nem lepett meg :)

Link to comment
Share on other sites

Instrunak az Apocalyptica jó példa, említhetjük a Dream Theater-t si, ugyains őket bárhol meg lehet említeni, mert helyt állnak bárhol, ahol ZENÉRŐL van szó, igazából instru zenénél a Dream Theater tagjaiból álló Liquid Tension Experiment-et említhetnénk, ami az instru metal-ban sztem első helyen áll. És ha arról van szó, akkor a DT-ek is akad egy-két csúcs instru száma. Az meg hülyeség, hogy van instru rap szám :D Hát ott egyedül a rap-er nem tud érvényesülni, kivéve, ha tud játszani vmi hangszeren, azt meg eléggé elképzelhetetlennek tartom. Ugyanis az instru zenében nincs ének, vagy szöveg, tehát ott a zenéről van szó, ahol asszem a rap labdába sem rúghat. Valljuk be, azért Satriani-t nem könnyű lekörözni :D Nem muszáj instru metal-ról beszélni, lehet ez klasszikus, relax, de akár rock zene is, ahol ugye nincs ének, de szöveg nélkül is azt érzi az ember, hogy érdemes volt meghalgatni ezt a számot/albumot, mert adott vmi újat egy új érzést, ezen a zenén el lehet gondokodni, olyan dolgokon, amiken egyébként nem nagyon szokott az ember és lehet, hogy ez többet ér néha, mint egy nem instru szám, ahol szöveg van. És léteznek ilyen zenék, csak sokan nem ismerik.

branisnak üzenem, hogy ezen az oldalon van kettő "rock vs. ..." és mind2 helyen a rock vezet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tiéd is. Van fehér rapper is, és nem mind sittes... NEm igénytelen, főleg a régi rapperek nagyon jók voltak. Szerintem te a divatrap-re gondoltál a hszedben.

Nekem semmi bajom a rockerekkel, ellentétben veled. Meg a rap-ben a szöveg a lényeg, a rockba meg inkább a zene.

 

Tévedsz! A minőségi rockban mint például a pokolgép, vagy régebbi külföldi eggyütteseknél a szöveg nagyon sokat számít. Meg az ének, a dallamos ének.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nem tudom ki honnan vette azt hogy törvényszerű hogy a rapperek meg a rockerek utálják egymást :D Hát nagyon jó, ki lehetett vajon az az eszement aki ezt először kitalálta :D azt bírom még hogy vki nagy rockernek érzi magát mer utálja a rappereket. :D

 

"nam üvöltöznek, hanem hangosan énekelnek"

ezaz!EZAZZ!!!! :D ez az amit még ű szeretek :D olyan sokan nem bírják felfogni hogy más az ha vki torkaszakadtából visít meg ordít, mint pl az Aerosmith - Dream on című számban.De legalább van itt olyan aki vágja a különbséget.

Megnézem azt az anti rockert aki így "ordít", nem olyan egyszerű az mint ahogy gondoljátok. (tisztelet a kivételnek)

 

Csak hogy legyen mit elemezni, biztos vagyok benne hogy mindenki hallotta már ezt a számot:

http://www.youtube.com/watch?v=kHc3sOXkjOw

háhh ez is jó felvétel.. de én sajna nemtalálom aztat amit a vh1 en szoktak lenyomatni néha napján.. na azt nagyon csipem. király a szám

 

"De legalább van itt olyan aki vágja a különbséget." oh jeee:D

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nem tudom ki honnan vette azt hogy törvényszerű hogy a rapperek meg a rockerek utálják egymást :D Hát nagyon jó, ki lehetett vajon az az eszement aki ezt először kitalálta :D azt bírom még hogy vki nagy rockernek érzi magát mer utálja a rappereket. :D

 

"nam üvöltöznek, hanem hangosan énekelnek"

ezaz!EZAZZ!!!! :D ez az amit még ű szeretek :D

Egyetértek. :P

Link to comment
Share on other sites

Dickinson! Az egy Isten! De senkinek sincs olyan jó metalhangja, mint Udo Dirkschneidernek! Még Dickinson is azt mondta hogy ez az arc jobb nála!

 

http://www.youtube.com/watch?v=3DhJjACUKf8

 

Na ezt kapjátok ki!

Link to comment
Share on other sites

Ez lehetne akár egy AC/DC szám is, a csávó hangja Brian Johnson metal változata, mintha Dickinson-nal keveredne :D Sztem jó, de akkor inkább AC/DC és Iron Maiden külön :D Egyébként a régi "születésű" együttesek hangjai, mind nagyon legyen metal vag "csak" rock. Nekem egyik nagy kedvencem Ian Gillan, de ha szoftosabbat keresünk, akkor Freddie Mercury vagy Jon Anderson és mondjuk Ian Anderson, lehetne folytatni a sort nagyon sokáig, hiszen ugyanúgy említhettem volna Alice Cooper-t, Robert Plant-et vagy akár Steve Tyler-t is. Én hallgatok sok új zenét, új együttestől albumokat, persze iunkább prog műfajon belül, lehet rock vagy metal, de ott nem annyira az énekhangra gyúrnak rá, mint a zenére, de azért természetesen az énekek is jól ki vannak dolgozva. Azért szeretem a prog rock-ot és metal-t, mert azon belül nagyon sokfajta zenei stílus megtalálható lehet az szimfónikus, death, power, folk vagy csak egyszerű sima hamisítatlan prog. Érdemes ismerkedni a stílussal, nem egy bulizene vagy egy koncerte együtténekelős stílus, de az a jó benne, hogy akadnak olyan szerzemények is, amire lehet "bulizni" a jó ízlés határain belül, én spec utálok bulizni :D De azért koncertekre el-el járok.

Link to comment
Share on other sites

Dickinson! Az egy Isten! De senkinek sincs olyan jó metalhangja, mint Udo Dirkschneidernek! Még Dickinson is azt mondta hogy ez az arc jobb nála!

 

http://www.youtube.com/watch?v=3DhJjACUKf8

 

Na ezt kapjátok ki!

na nemáár...őt ismerte el Dickinson?!

nekem nem igazán jön be....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...