Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Nekem az tűnt fel, hogy 32. hsz-e és eddig még nem dobták ki vagy csak itt ilyen a viselkedése? :D Hátha tud rá válaszolni, bár ki tudja...

Azzal nincs baj, hogy rock, de kicsit összevisszának érzem a megfogalmazást. Ha bővebben kifejtenéd, mert nagyjából értem, mit is akarsz, de szeretném 100%-osan érteni, nem csak nagyjából ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaj de jó. Hiányoztál ide, mint palacsintából a szar... Nem is tudom, mi dobta volna föl jobban a topicot. Ezek amúgy hány évesek? Amióta gépközelbe engedtek, soha egyszer se jutott volna eszembe így írni bármilyen fórumba.

 

Azért te is elég fiatal vagy. :D

 

Am. hogy merik egymás mellett említeni a 2 stílust? :D:angry:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a rock azért jobb, mert ott rendes hangszereken zenélnek... Szerintem az a zene. és most nem az ordibálós death black extreme metalra kell gondolni, hanem akár a soft rock-ra is. A rapben meg csak nyomják a szöveget egy dobgép és valami loop alatt... szóval rock az én szavazatom...

Link to comment
Share on other sites

WASP: Ez hogy jön ide? 10 évesen se írtam úgy. Itt inkább arra céloztam, hogy azért valamilyen kor fölött mégiscsak ciki capslockkal összefüggéstelen tőmondatokat írni...

 

Aha, rocknál nézzük a művészibben kidolgozottat, de a RAP/Hip-Hop-nál inkább az igénytelenebbikkel hasonlítsuk össze. Korrekt.

RAP/Hip-Hop-nál is össze lehet hozni igényesen összerakott beateket, és elég sok olyan rapszámot is láttam tecsőn, amiben hangszerekkel kísérik az előadót.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ideje volt már, hogy ide is bekotnyeleskedjek... :D

 

Nos én a rock melett voksoltam, méghozzá azért, mert a reppel is az a gond mint a legtöb elektro zenével, meghozzá az hogy az a zenének titulált hátterbasszus és akarmi, igénytelen . A másik az hogy a szövegek túlerőltetettek és a temák már elkoptatottak. Mert nézzük csak miről is szólnak, pénz, csajok, bulik, gangster élet, és ezek mennek felvátva és kombinálva (persze ez csak a nagy átlag).

A rock már csak ezért is jobb, hisz szélesebb skálan mozog a témákat illetőleg.

 

Amúgy én a manapság aktális rapról beszélek, nem pedig a régi nagyok zenéjéről mit a Run DMC, MC Hammer, 2Pac és mások. Mánapság a rap, mint már említettem, elnyűtté vált.

Link to comment
Share on other sites

Tegnap néztünk haverral Santana koncertet, és a vendégei között volt néhány rappes arc, és nagyon jó volt amit együtt műveltek a színpadon Santana mesterrel, látszott hogy ők is élvezik, a közönség is, mindenki.Szóval a rap is ká-jó csak jól kell alkalmazni, viszont sok a csicska, ahogy az a populárisabb műfajokra jellemző, és az ilyenek húzzák le, meg rontják el.

Link to comment
Share on other sites

Ideje volt már, hogy ide is bekotnyeleskedjek... :D

 

Nos én a rock melett voksoltam, méghozzá azért, mert a reppel is az a gond mint a legtöb elektro zenével, meghozzá az hogy az a zenének titulált hátterbasszus és akarmi, igénytelen . A másik az hogy a szövegek túlerőltetettek és a temák már elkoptatottak. Mert nézzük csak miről is szólnak, pénz, csajok, bulik, gangster élet, és ezek mennek felvátva és kombinálva (persze ez csak a nagy átlag).

A rock már csak ezért is jobb, hisz szélesebb skálan mozog a témákat illetőleg.

 

Amúgy én a manapság aktális rapról beszélek, nem pedig a régi nagyok zenéjéről mit a Run DMC, MC Hammer, 2Pac és mások. Mánapság a rap, mint már említettem, elnyűtté vált.

Csak h védjem a rappet a rock-al szemben a rock ugyan erről szol mint a rap csak ott több a politikai dolog!

Jahh és a rappeseknek van annyi eszük h megkimélik a hangszálaikat kevesebb zene mellett nem kell annyira üvölteni!

Szal rap!Jahh!

Link to comment
Share on other sites

Csak hogy védjem a rock-ot, nagyon sok rock és metal együttest hallgatok és alig akad benne politika, tehát erről ennyit.

 

Akkor ennyi erővel szólhatunk a rock mellett, mivel ott van zene, ellenben nem is üvöltenek benne, hanem énekelnek, tehát lépnek egyet a zeneiség irányába ;)

 

Így is lehet látni a dolgokat?

Link to comment
Share on other sites

Én még annyit tennék hozzá, hogy amit te üvöltésnek gondolsz, az egy levegő kiszorító technika, amivel azt az általad üvöltésnek titulált hangot, hangokat adják ki magukból. A hangszálaiknak semmi köze ehez, ergó ha épp vokálos rész jön akk csak vált és akkor énekel, majd vissza... szóval a hangszálait nem károsítja egyáltalán.

 

A neten utána lehet nézni, ha nekem nem hiszel...

Link to comment
Share on other sites

Annyira azért nem érdekel a dolog h utánna nézegessek!

Nem itélem el a rock-ot mert nem. De nem az én stilusom! Nem vok oan kisgyerek aki azt mondja mert te azt szereted akkor egy f***pó vagy. Ienről szo sincs. Ti azt szeretitek én meg ezt! Ennyi!!!

Link to comment
Share on other sites

Aki sokat énekel annak nem lesz baja a hangszálaival.Persze eleinte megerőltető, sokat kell énekelni, hogy beálljon a hangod, meg hogy bírja a nagy hangerőt, de ebből nincs probléma.A képzetlen hangszálak olyanok mint az új gitárhúrok.Be kell őket járatni :D

Ha mindenki "kímélné" a hangszálait, akkor nem lennének jó énekesek.És nem csak a rockzenében énekelnek hangosan... egyáltalán nem.

Jó énekesekről jut eszembe: itt van Bruce Dickinson.Elég régóta énekel, és nem kis hangerővel, és semmi baja, a koncerteket végignyomja pedig már nem fiatal.

http://www.youtube.com/watch?v=SU7ZClj8d5w

Link to comment
Share on other sites

Plácido Domingo is csak a hangszálait teszi tönkre? Nem hinném. Elismerem, vannak jó előadók a rap oldalán is és megtalálható ott is a szutyok.

Ez az a téma, ami soha sem fog bezárulni. Mindig regelnek új arcok, akik csak benyomnak ide valami szöveget, amin kitörik egy kis vita B)

Link to comment
Share on other sites

Ha erre gondolsz lehet h ujj arc vagyok és benyomtam valamit amin kitört egy kis vita de sztem nem voltam oan h nem lehetett lebeszélni! Sztem tök normáis voltam és nem geciskedtem! de ti se velem! Mások meg nem érdekelnek! Főleg azok akik azt se tudják h mi micsoda! B)

Link to comment
Share on other sites

Sztem van szükség a hangszálakra, legalább is ige-igen igénybe veszi, mert ha sokáig csinálja az ember, utána alig tud beszélni, mintha bedagadt volna a torka, hülyeségből próbáltam és én ezt tapasztaltam :D Persze ezt is be lehet gyakorolni. Persze hörgős énekből is több fajta van, mert van olyan, amiből ki lehet venni a szöveget, de van olyan is, ahol nem érted mit ad elő a tag :D Azt már én is semmirekellőnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

Sztem van szükség a hangszálakra, legalább is ige-igen igénybe veszi, mert ha sokáig csinálja az ember, utána alig tud beszélni, mintha bedagadt volna a torka, hülyeségből próbáltam és én ezt tapasztaltam :D Persze ezt is be lehet gyakorolni. Persze hörgős énekből is több fajta van, mert van olyan, amiből ki lehet venni a szöveget, de van olyan is, ahol nem érted mit ad elő a tag :D Azt már én is semmirekellőnek tartom.

Nahh erről van szó! B)

Link to comment
Share on other sites

De aztán meg lehet tanulni úgy hörögve énekelni, hogy nem fog fájni a torka, mert beedződik, mint a súlyzózás, eleinte rohadtul izomlázad van, de ha rendszeresen csinálod, akkor erősödsz és nem fog fájni a karod és a hátad súlyemelés után ;) De egyébként az is mutatja, hogy fájdalom nélkül lehet hörgéses éneket nyomni, hogy rengeteg banda még most is olyan zenét csinál és már kb 15-20 éve kezdték, sőt Mikael Akerfeldt olyan tehetség, aki egy számon belül tud hörögve és tisztán énekelve, nem üvöltve előadni, mind élőben, mind stúdióban. Csak gyakorlás kérdése ;)

Link to comment
Share on other sites

Na jolvan okoskák, olyannak akarjátok ezt bemagyarázni aki ezzel foglalkozik...pfff :angry:

Nos a hörgős énekből ahogy te hívod horty, igen több fajta van pl. scream, growl és pig squeal (disznóvisítás).

Csak a tisztálátás kedvéért, a hörgést nem a hangszállakkal végzik (a videok is bizonyítják) hanem a rekeszizom által kiszoritott levegő + a torok együttese végzi. Ha a hangszálaiddal csinálod, mint ahogy sok amatőr (köztük te is), akkor tönkreteszed a hangszálaid és nem hogy énekelni nem fogsz többet, de beszélni is alig.

Itt egy pár video hogy bebizonyítsam abszolut fogalmatok sincs miről beszéltek. <_<

 

How to scream...

 

How to growl...

 

How to pig squeal...

 

Tudom kicsit hosszuak, de ha végignézitek megfogjátok látni hogy igazam van. :P

Link to comment
Share on other sites

Okoska, kösz ;) Azt mondtam csak, amit hallottam és tapasztaltam. Egyébként úgy kezdik a hörgős énekesek, legalább is vannak olyanok, hogy hangszállal képzik a hangot, majd aztán térnek át a másik megoldásra. Egyébként is próbálom itt védeni az ilyen-olyan hörgős bandákat, erre még így is letámadsz, mit kaptunk volna, ha leszóljuk őket?

Na mind1, te biztosan okosabb vagy, mint egy ötödikes... Erre mit mondjak? Így kell csinálni, egyből be kell szólni még az azonos zenei ízlésű embernek, ha véletlen vmit rosszul vagy nem tud ;) Gratulálni tudok csak... Legalább code tag-ba raknád a linkeket...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...