Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Ja...

A nagy rap szerető emberektől kérdem, hogy létezik-e a rap-nek olyan változata, amit instrumentális rap-nek hívnak? Ne nézzetek hülyén, mert ezt rap-et hallgatótól hallottam, itt a fórumon, de kicsit megakadtam a dolgon, mert ugye ha instru, akkor hol a szöveg, ugye azzal nincs is gond, hogy zenélnek, bár scak azt csinálnák mindig :D, de ugye a rap a szöveggel egyenlő dolog, és ha csak zene van, akkor az már nem rap. Ha vki tud erőrl vmit, az írja meg.

Link to comment
Share on other sites

Ez az állítás rohadtul nem igaz. A rap zenei hatásokban azért maradhat le a rocknál, mivel általában nem "élőzenés". Ezt úgy értem, hogy számítógépes nagy részben, de a rapnek nem is ez a lényege, hanem a ritmus és a basszus, de mégis vannak olyan számok, amikben 10000x több zenei hatás van, mint bármely rockszámban. De ez is csak stíluskérdés, mivel a rapnek (úgy mint a rocknak) 100 stílusa van.

 

Én viszont nagyon nagy rap párti vagyok, és az is igaz, hogy a rap a rockból, vagy inkább a rock and roll-ból nőtt ki, de sztem már túl is nőtte...

fú ember, mondtál érdekes dolgokat, és meglehet, hogy igazad van, de támaszd már alá vmivel az állításaidat :D pl ez a rap a rockból nőtt ki az elég erősen hangzik nekem :D az hogy túlnőtte még inkább :)

 

meg mutass egy olyan 10000x több zenei hatásos számot is plz :D

 

megértem én, hogy szereted a rapet, nincs is gond ezzel, csak ne beszéljünk már olyan dolgokat amiknek nincs alapja...de ha tévedek, akkor én kérek bocsánatot :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ez az állítás rohadtul nem igaz. A rap zenei hatásokban azért maradhat le a rocknál, mivel általában nem "élőzenés". Ezt úgy értem, hogy számítógépes nagy részben, de a rapnek nem is ez a lényege, hanem a ritmus és a basszus, de mégis vannak olyan számok, amikben 10000x több zenei hatás van, mint bármely rockszámban. De ez is csak stíluskérdés, mivel a rapnek (úgy mint a rocknak) 100 stílusa van.

 

Én viszont nagyon nagy rap párti vagyok, és az is igaz, hogy a rap a rockból, vagy inkább a rock and roll-ból nőtt ki, de sztem már túl is nőtte...

Tudod.... mondani bármit lehet :) Várjuk a linket! :) Rock n roll és a rap közös valamiben? Az még hihető, hogy a majmokból fejlődött ki az ember, de ez....

Link to comment
Share on other sites

de a rapnek nem is ez a lényege, hanem a ritmus és a basszus

Az az rnb műfaj barátom amit manapság összekevernek a rappel és ezért olyan szutyok a színvonal amilyen.

 

a hangszerkíséretes rapre utal...na abból aztán van dögivel

Egyébként van :) Meg élőzenés rapkoncert is, csak a pénz és hely szűkében kevés akad belőle, meg ugye az komolyabb szervezést igényel. Voltam már pár olyanon, egész kellemes néha jazzes néha pedig rockos vonalak felé közelítenek.

 

Ez is rap előadó (kicsit bele kell tekerni mert sok a szöveg az elején):

http://www.youtube.com/watch?v=k-hRqN0h9Y8

Meg ezek is rapperek:

http://www.youtube.com/watch?v=v3OJM08_9kg

Sőt meglepő módon ők is :)

http://www.youtube.com/watch?v=3WkzMVIy1D0

 

Egyébként valóban nincs belőlük sok, de akad. Most így nagyjából próbáltam régit nem olyan régit meg újat is berakni :)

 

 

szerk: ja és Voller, ez a hasonlatod elég gyenge volt :lol: meséld el hogy akkor mit hallasz emberek helyett :D

Link to comment
Share on other sites

Gospel, meghallgattam mindhármat. RunDMC-ben nem csalódtam, őket alapból nagyon bírom :) a második nekem kicsit ilyen hardcore-os beütésű volt és annyira nem jött be ez a hangzás... a harmadik viszont nagyon tetszett :)

 

az rnb-vel meg valóban ez a helyzet, főleg emiatt van ennyi előítélet a rappel szemben :(

Link to comment
Share on other sites

Ezeket a rapszámokat hallgatva (Köszönet a linkekért Gospel, csak nekem a Run DMC-t nem akarja behozni :( ) eszembe jutott az Anthrax és a Public Enemy közös száma, kicsit hardcore beütésű a zene, az ének viszont hamisítatlan rap :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=RBA-xi8WuCU

Link to comment
Share on other sites

Az attól függ. Egyébként igen, javarészt dobgép meg a basszus sem basszgitárról van. Javarészt a többi is szintetizátorról van feljátszva, de azt kell hogy mondjam, amelyik producer igényességre törekszik az normál hangszerekről játszatja fel az adott részeket, majd később ezekből dolgozik.

 

Ez egy viszonylag ismert szám

http://www.youtube.com/watch?v=mX1xyxWkmw0

Azért ez nem mondható túlzottan gépiesnek :)

Míg itt egy remek ellenpélda, a rapműfaj szánalma véleményem szerint. A forma mégis dollármilliókat keres...

http://www.youtube.com/watch?v=gv-3DSZFsEM

Link to comment
Share on other sites

Azért Busta Rhymes még mindig sokkal jobban nyomja a rappet, mint fél dollár és társai, akik rapnek csúfolt szánalmakat adnak a nagyvilágba, hadd vegye az agyatlan nép.

Link to comment
Share on other sites

Azért Busta Rhymes még mindig sokkal jobban nyomja a rappet, mint fél dollár és társai, akik rapnek csúfolt szánalmakat adnak a nagyvilágba, hadd vegye az agyatlan nép.

esetleg a régebbi zenéi jobbak voltak...

 

egyébként az első videóról nekem egyből Cypress Hill ugrott be, őket is mennyire bírom :)

ja és a Tony Hawk játék kapcsán jutott eszembe a Rage against the machine, igazából őket nem tudom hova tenni... rap, rock, instru rap? csak ne azt mondjátok, hogy nu-metál :)

Link to comment
Share on other sites

Azta, mindig esküdtem volna rá, hogy ez egy zenei műfaj... De érdekes a világ...

 

A rapcore tudtommal a hardcore és a rap keveréke. A hardcore-punk zenei alapjára való ritmikus szövegmondás, vagyis rappelés. De biztos tévedek, és rombuszmintás deszkásokat jelöl ez a szó.

Link to comment
Share on other sites

Jaa, a RATM az egy király banda :) van erő a zenéjükben.na meg lüktetés.bírom ahogy a csákó reppel benne, érződik a düh :)

 

skatepunk... hm a rombuszmintás deszkázós emberek?tyűha, megy a torzulás rendesen.nálam teljesen más ugrik be a skatepunk hallatán.

hm ez a bmx téma is érdekes dolog... nekem is van bmx-em, nincs rajta egy peg sem (kilépő) mégis rögtön megkérdezik, hogy mit tudsz?mivan már csak azoknak lehet bmxük akik trükköznek vele?egyszerűen nem szeretem a böhöm nagy mountainbikeokat, vettem inkább egy kicsi kerót :D

 

nah amúgy sztem a skatepunkok ilyesmi zenét hallgatnak

http://www.youtube.com/watch?v=UFLA8HtB3B0

és nem -core cuccokat :D esetleg HC punk ... legalábbis régen így volt.

Link to comment
Share on other sites

ebből nekem csak az jön le, hogy nem tudsz bringázni :) és talán szerinted korcs stílus, másnak nem feltétlenül az ;)

 

a skatepunk meg...na igen, nem ezek a festetthajú kockáspulcsis szerencsétlenek azok :) csomó van belőlük a környéken és éjjel-nappal ott nyomatják a legegyszerűbb trükköket a buszmegálló előtt, mérsékelt sikerrel - értsd akkorát esnek, hogy csoda, hogy élnek még :P

 

én mondjuk összességében bírom a deszkás dolgokhoz kapcsolódó zenéket - abba rap, rock és rapcore bőven belefér :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ROCK AZ ISTEN!!!

HALGASSATOK MEG 1 ROCK BALLADÁT GYÖNYÖRŰ,A RAP BALLADA ÉRTHETETLEN!

A SZAVAK ÚGY JÖNNEK BELŐLEM ELŐRE HOGY ELŐRE SZÓLOK SENKI NEM MENEKÜL ELŐLE.! /T.CS./

EGGY AZ ISTEN EGGY A NEMZET LÁLÁLÁLÁLÁ BÁR MÉG SZÜRKR BÁR MÉG SEBZETT!/KÁRPÁTIA/

ÜDV ROCKEREK!!! joylapja.mlap.hu - CSAK FÉM ZENE!!!

Link to comment
Share on other sites

Hogy melyik a jobb?

 

Én eleinte POP-ot hallgattam csakis a jó dallamok miatt. Aztán HOUSE-t a basszus miatt meg néha egy kis ROCK-ot. Majd mostanában (kb. 3 éve) RAP-t hallgatok.

És tudjátok miért? Mert csakis a Magyar RAP-ben találtam meg (azok közül is csak néhányban) azt amit minden zenében kerestem. A fülbemászó dallamot és azt, hogy a zenének amit hallgatok van mondanivalója, amin ellehet gondolokodni.

 

Nem öltözködöm úgy mint egy RAP-er és nem is mondom, hogy RAP-er vagyok, de szeretem a RAP zenét.

Link to comment
Share on other sites

Az utolsó hsz elfogadható ;) De az előtte lévő... Meg is látszik öregem, hogy TCS-t és Kárpátiát hallgatsz... Ennyi vagy... Úgy látszik még nem hallottál igazi rock zenét. Emellett még írni sem nagyon tudsz, magyar létedre.

 

promisz-hoz annyit szólnék, hogy azért valamit jelentő szövegek és legfőbbként fülbemászó dallamok akadnak ám rendesen más műfajokban, a dallamok talán nagyobb számmal lelhetőek föl jelen esetben a rock-ban, csak lehet te nem azokat hallgattad ;)

Link to comment
Share on other sites

Én mind a kettőt szoktam hallgatni. Mikor kicsit melankólikusabb, befordulósabb a hangulatom akkor rap, mikor pedig pörgök és 'szétverhetnékem' van akkor pedig rock. Mind a kettő műfajban vannak divat előadók. De ne azokat vegyük példának. Azok eltorzítják az igazi műfajt.

 

urjozef: most látom, hogy mit műveltél ide a topicba. Egyszerűen undorító. Kárpátiát hallgatsz, hogy így a nemzet, úgy a nemzet, de írni meg nem tudsz. Minek írtál CapsLockal? Méghogy a rap ballada érthetetlen? Te lehet, hogy nem érted. Nem tehetünk róla, hogy nincs a szövegértésed az átlagos magyar ember szintjén. Úgy tűnik a hihetetlen jó rock zenéid már átmosták az agyadat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...