Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Örülök hogy páran megnézték a linket.

 

Kissé bővebben kifejtve, az internetes Troll, az a személy aki sértő,nagyhangú, ill. értelmetlen postokkal

próbálnak érzelmi reakciót kiváltani.

Magyarán ha valaki bebüfög valamit, és ezt valaki viszonozza, akkor szokás mondani hogy "Eteti a Trollt".

Mérges power user= Boldog Troll

Link to comment
Share on other sites

Rockra szavaztam, a Rap-el sincs semmi bajom... de mindig is jobban szerettem az élő zenét, úgy értem amihez kell némi tudás (gitár, dob) és nem csak egy mikrofon meg valami szöveg, ne vegye senki magára, csak én így látom, nincs bajom a rap-el, meg a rapperekkel se, kinek a pap kinek a paplan...

Ez a trollos szöveg meg jó, van benne igazság... :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem mind2 bejön, kedvenceim: Linkin Park, Limp Bizkit, ami ugye a kettőt ötvözi :)

Szal mind2 jó, de akinek az egyik nem jön be, az hallgassa a sajátját oszt csá. Nem kell fikázni a másikat, normális érvet úgyse tud senki felhozni a saját stílusára :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem mind2 bejön, kedvenceim: Linkin Park, Limp Bizkit, ami ugye a kettőt ötvözi :)

Szal mind2 jó, de akinek az egyik nem jön be, az hallgassa a sajátját oszt csá. Nem kell fikázni a másikat, normális érvet úgyse tud senki felhozni a saját stílusára :)

 

Van benne igazság, de ezt már sokan leírták, ami te is megfogalmaztál a hsz-ed első részében, a második részével pedig nem értek egyet, olvasd el a topic-ot és akkor megtudod. Csak azok nem tudnak felhozni normális érveket a saját stílusára, aki nem ismeri. Gondolom tapasztalatból írtad, hogy nem tud senki normális érveket felhozni, vagy mégsem? :huh:;):D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Te is tudsz rapelni?

 

Rapelni nem nagy szám, de akkor már inkább nem alacsonyodok le ilyen szintre, hanem verset írok :P

Am szerintem a "rock örök és elpusztíthatatlan" a Rap meg csak van. (Rocker vok :P ) én a rapben nem a fekákat nem szeretem, hanem a sok lecsúszott fehér balherét, aki a gettóba képzeli képzeli magát, és próbál alkotni valamit. (ami nem nagyon szokott összejönni :lol: ) Am pl a DMX-el semmi bajom, (bár magamtól azt sem hallgatom meg), viszont egy SpoopDog a világból is ki tudna üldözni... Szóval mint Rockban is, a rapben is megkülönböztetünk jó, és szar előadót, a különbség annyi, hogy a Rockban több a tanult kultúrált jó előadó, míg a rap túlnyomó többségét lecsúszott primitív pénzhajhász füvesek "éneklik".

 

Tehát Rock 4 ever (és megjegyezném, hogy a rapet még a pirate helyesírásjavítója sem szerei, viszont a Rock-al semmi baja :P )

Link to comment
Share on other sites

Nekem mind2 bejön, kedvenceim: Linkin Park, Limp Bizkit, ami ugye a kettőt ötvözi :)

Szal mind2 jó, de akinek az egyik nem jön be, az hallgassa a sajátját oszt csá. Nem kell fikázni a másikat, normális érvet úgyse tud senki felhozni a saját stílusára :)

 

jah, a Linkin Park nekem is bejön, ott mondjuk nem úgy van a rap, hogy csak rappel Mike Shinoda, hanem gitározik, szintetizátorozik, énekel akár 1szerre is. én inkább a rock felé hajlok, az igaz, h az LP nem igazi rock, de pl a Given Up eléggé rockos szám, szóval vannak ilyen számaik meg olyanok is, de ez már kicsit off, h LP-röl beszélünk, szoval egyik sem rossz, de a rock örök! :)

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmű,hogy a rock a tuti.

rappelni mindenki tud

Sajnos egyre kevesebb Rocker van,nagyon sok embert ragad magával a sok semmitmondó zene irányzatok:Rap

Tecno

Disco....stb.....

Én mindendenes vagyok rap rock disco.. milyen a környezet:d én egyenlően részesítem....de talán rock

És még anyi, hogy fogd be a pofád mert ha mindenki tudd rappelni akkor te is szivesen kihivnálak megsemtudnál mukkanni ennyi csak azért nem kéne oltani.....

 

Link to comment
Share on other sites

A hsz-ed első része még elfogadható, bár nem írtál érveket, de ezt még talán elnézzük, viszont a többi mondanivalódat pedig kicsit más módon is leírhattad volna, mert így téged sem fognak többre nézni, mint vmi utolsó senki, főleg hogy állítólag tudsz rap-elni a szavakkal még sem úgy bánsz sem tartalmilag, sem nyelvtanilag, mint ahogy az egy embertől elvárható. Ezekhez jön az, hogy ez eddig az összes hozzászólásod és máris ellenségeskedsz. Majd 2 éves hsz-re válaszoltál, hálistennek sikerült kiválasztanod egy színvonalasat a sok közül.

Próbálj meg előbb gondolkodni majd aztán írni, de csak akkor, hogyha érdemes ;)

Ismerj meg minél több rock zenét, nem fog megártani ;)

Link to comment
Share on other sites

"...ott mondjuk nem úgy van a rap, hogy csak rappel Mike Shinoda, hanem gitározik, szintetizátorozik, énekel akár 1szerre is..."

 

 

haverom meg basszus- és szólógitározik egyszerre.

 

remélem érezhető az irónia :D

 

amúgy témához: nekem aztán semmi bajom nincs se a rapperekkel se a rockerekkel. jah nevemben rocker szó van, ami mára már nemigazán igaz rám, mert azért metalcore/deathcore/hardcore mellett befigyel a drumandbass is, mint kedvenc műfaj :) jahát korcs vagyok. ezvan :) és nemköpöm le a "mocskosszittyarappert" mert ő olyat hallgat. meg az acélbetkósoknak se szólogatok az utcán :)

 

aki meg elfogult valamilyen irányban, azt ti biztos nem fogjátok meggyőzni, hogy hátbizony a másik az jobb. mesélheted neki, hogy semmi különleges nincs a másik műfajban, de ő attól még szereti, és kb. le fogja kakálni a véleményed. ezvan.

 

másik oltásának meg kb. megint semmi értelme, deazért FEED THE TROLL!

Link to comment
Share on other sites

Tehát Rock 4 ever (és megjegyezném, hogy a rapet még a pirate helyesírásjavítója sem szerei, viszont a Rock-al semmi baja :P )

mégse pampog, hogy rapelni mindenki tud, meg hogy a raperek lecsúszott pénzhajhász füvesek :) lepukkantabb előadók ugyanúgy vannak a rockzenészek között is ;)

egyébként aki ilyen előadók zenéjét hallgatja (műfajtól függetlenül), annak úgy kell...

Link to comment
Share on other sites

amúgy témához: nekem aztán semmi bajom nincs se a rapperekkel se a rockerekkel. jah nevemben rocker szó van, ami mára már nemigazán igaz rám, mert azért metalcore/deathcore/hardcore mellett befigyel a drumandbass is, mint kedvenc műfaj :) jahát korcs vagyok. ezvan :)

nem feltétlenül vagy korcs. inkább intelligensnek nevezném az ilyen embert. aki nem ragad le egy műfajnál, hanem nyitott az újra, az zeneileg mindenképpen intelligens..

bizony gery, te nem vagy az.. :) de ne aggódj nincs még minden veszve!

Link to comment
Share on other sites

Na jó, de ilyenkor nem ér kínait vagy japánt felhozni, azok egész nap gyakorolnak, így nem csoda, hogy így nyomják :D Hasonló helyzetben Rick Wakeman-t hoznám fel, aki bár egy típusú hangszeren játszik, de abból van előtte bőven, minimum 7-8 billentyűs és kb olyat látsz és hallassz, mint az imént linkelt "ferdeszemű" csaj :D

Jó, van olyan, hogy vki 2-3 hangszeren játszik, ha ez a kettő mondjuk a billentyűs és a gitár, akkor az nem nagy szám, ugyanis aki tud gitározni, az elzongorázgat vmilyen szinten, ha képben van a hangokkal. De akad ám rendesen olyan zenész is, aki több hangszeren is kiválóan játszik, persze meg van a fő irány, mondjuk gitár vagy billentyűs, de a szükség úgy hozta, hogy ő zenél a lemezein, így neki kell feljátszani mindent, de lehet csak kedvtelésből zenél és fejleszti fel elfogadható szintre. Persze ők koncerten nem egyedül nyomják, mert hívnak maguk köré ún. session zenészeket.

Mike Oldfield az első lemezét 2 hét alatt készítette el kezdetleges lehetőségekkel és feltételekkel, de minden hangszert ő játszott fel és azt tudni kell, hogy pályája során legalább 30 hangszeren játszott már a lemezein, de nem ám csak a vakvilágba. Vagy ott van Vangelis, ki hinné, hogy a Billentyű Mágus nem csak zongorázni tud, eleinte ő játszotta fel a lemezein hallható hangszereket vagy említhetnénk napjaink egyik nagy multiinstrumentalistáját, Arjen Anthony Lucassen-t, aki rengeteg lemezen játszott már eddig, saját bandák, projectek, vendégszereplés, első lemezeit egyedül vette fel, de a végeredményen ez nem látszik, mert olyan minőségi cuccot adott ki a kezei közül. Ide sorolhatnánk még Tomas Bodin-t, David Gilmour-t, Joe Satriani-t, stb. Én őket tekintem nagynak, akik tudnak újat mutatni és főleg zenélni ;)

Link to comment
Share on other sites

az 1 dolog, hogy valaki profin játszik egy hangszeren...viszont, egy zenekarban, vagy egy együttesben, az ilyen szintű tudást nem tudja kihasználni...vagy az is lehet, hogy tud ő is ilyet, csak ez a zenekar zenéjében nem jön le. Itt összesen egy zongora volt, és itt kifújt a "hangszerkészlet". Ilyenkor sokkal több mindent elő lehet, hozni egy-egy hangszerből, mint egy együttesben, ahol az adott hangszer egy szinten van, esetleg alá van rendelve egy másik hangszernek. Vagy ha alárendelve nincs is, de nem az övék a "főszerep". Ezért az ilyen virtuózkodás, nem igazán fér bele egy együttes zenéjébe. Mert, hogy a megfelelő hatást kiváltsa, nagyobb hangerővel kell ezeknek a hangszereknek szólniuk. Viszont, ha valami komolyabb dallamot játszanának, akkor a nagyobb hangerő miatt elnyomná a többi hangszert. Az viszont már az összhatás rovására menne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6IaVhCDSx9Q

http://www.youtube.com/watch?v=1BhKJX5aiAk

http://www.youtube.com/watch?v=pBNB4HT_YYI

http://www.youtube.com/watch?v=cOB5pkbQLZ0

 

egy együttesben az összhatáson van a hangsúly. Ami azt illeti, a LP tagjai is tudnak zenélni, ez egyértelmű. A milyen szinten az már más kérdés. Gyakorlatilag, egy biztos. Nálam mindenféleképpen jobban zenélnek:D Viszont nem az én én stílusom. De ugye, elég széles körben lehet választani a zenéből, ha "rokker" az ember...

Link to comment
Share on other sites

Részben egyet értek. Akiket felsoroltam, azok többnyire szólóban játszanak vagy van szólólemezük is. Természetesen egy együttesben nem egy zenész játszik mindenki helyett, de ha rá van kényszerülve vagy inkább szebben mondom, van rá lehetősége, hogy egyedül zenéljen egy albumon át, akkor kihasználja és direkt nem hív zenészeket, még is egységes az, amit eredményként hall az ember.

Amiben nem igazán értek egyet, az pedig az, hogy egy zenekarban nem a hangszereké a főszerep, vagyis nem tud egy-egy hangszer előtérbe kerülni és mindegyiken virtuóz mutatványok végbemenni, ez azért nem feltétlen van így, mert ott vannak azok a bizonyos prog rock vagy prog metal esetleg vmelyik változata, szimfo prog, klasszikus prog, neo prog, stb vagy nem is kell olyan mélyre kutatni a stílusok között ott van a blues vagy a jazz, ahol az a lényeg, hogy a hangszereket előtérbe helyezik és ahány hangszer szerepel a zenében, mindegyik kap lehetőséget a kibontakozásra, nem hiába nyúlnak a prog rock számok akár 20-30 percesre, ugyanis a szöveg, ének mellett 75-90%-ban zenét hallasz, ami egy fél órás számnál kb 22-26 perc a hangszereké és nem csak egy nagy kavalkádként, amiből nem hallasz ki semmit, hanem szépen felépített alkotásként szólalnak meg.

Nem hiába említettem Rick Wakeman-t, a Yes nagyszerű billentyűsét, a szóló pályájáról nem is beszélve, ugyanazt tudja, mint a kínai vagy japán csaj, de ott még mellette ott egy Steve Howe, aki gitárokon és énekben, Chris Squire basszuson és énekben, Jon Anderson ének egyéb hangszerek és a dobos Alan White minde szerepet kapnak, saját szólókkal nagyon sok számban és egyik sem elhanyagolható.

Lehet kicsit eltértünk a lényegtől, de legalább színvonalasan zajlik a beszélgetés és mindenki újat tanulhat ;):D

Link to comment
Share on other sites

Ezt a csajt csak azért linkeltem, mert nézegettem hogyan játsszák gitáron ezt a számot, és véletlenül rátaláltam erre a zongorás előadásra és eléggé szembetűnt ez a meghökkentő sebesség :D

 

Na jó, de ilyenkor nem ér kínait vagy japánt felhozni, azok egész nap gyakorolnak, így nem csoda, hogy így nyomják

na és?talán nem becsülendő dolog, amikor vki rengeteg energiát fektet abba, hogy jó legyen? :) A tehetséges embereknek nem kell annyit dolgozniuk, mint a tehetségteleneknek, hogy ugyanazt a szintet elérjék.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...