Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Pedig ez is rapcore-nak nevezi magát... Meg indu-metálnak. :D

Mindegy vonjátok ki a Clawfigerből az indu-metál részt, akkor talán el lehet képzelni a rapcore-t :D

 

Mind1, örülök, hogy tetszik :D

 

 

Szerk:

Akinek kell Clawfinger Diszkográfia:

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=5968928&hl=

Link to comment
Share on other sites

Természetesen a Rock a jobb!

 

Mikor egy koncerten van az ember magával ragadja a tömeg és a filing! :)

 

A rap pedig igyénytelen sok sittes nigger meg ki tudja milyen emberek vergődnek...

 

Ennyi :)

 

má nem azé de elhiszem hogy neked a rock az isten király de a rap se egy vergődés és a koncertek is b*szott jók

de amúgy nemtom hogy minek szólód le a másik stílust? nyomorék.... :angry: millióegyezer rapert feltok neked sorolni aki nem néger és nem sittes főleg nem szokott vergődni enyi erővel a rockerek meg büdösek züllötek és úgy néznek ki mint egy hóldjáros b*zi a hoszú hajukkal tessék ha már te megengedheted magadnak hogy általánosítasz.

 

Encor17nél ott az igazság csak én bövebben kifejtettem :)

Link to comment
Share on other sites

má nem azé de elhiszem hogy neked a rock az isten király de a rap se egy vergődés és a koncertek is b*szott jók

de amúgy nemtom hogy minek szólód le a másik stílust? nyomorék.... :angry: millióegyezer rapert feltok neked sorolni aki nem néger és nem sittes főleg nem szokott vergődni enyi erővel a rockerek meg büdösek züllötek és úgy néznek ki mint egy hóldjáros b*zi a hoszú hajukkal tessék ha már te megengedheted magadnak hogy általánosítasz.

 

Encor17nél ott az igazság csak én bövebben kifejtettem :)

Már nem azért, hogy kritizáljalak, csak gondoltam szólok, hogy egy 1 éves hozzászolásra reagáltál. Kicsit figyelj szerintem jobban, attól, hogy mások szidják nem kell neked is.

Link to comment
Share on other sites

Miért egyértelmű? Indok?

 

 

1.Azért mert a Rap zenében nincs semmiféle zenei tudás. (szintetizátor és zeneszerkesztő az egész.) Tucatszámra jönnek az igénytelenebbnél igénytelenebb Rap lemezek amiket kőkemény 2 hét alatt fel is vesznek.

 

2.A Rap zenébe a szöveg a lényeg.Nem tudom, hogy mennyien értik a négerek által beszélt angol nyelvet itt Magyarországon.Szerintem nem sokan és itt már meg is megbukott az egész.Persze lehet valaki divatból rapper mert az olyan trendy meg a haverok is azok... (:P) .

 

3.Én is tudok írni ilyen "Sucka my Dick,Kiss my ass,Fuckin' Fuckheadz,Ya are a son of a bitcha,I come da fuckin' ghetto,I'll fuck da fuckin' dollarz" kaliberű szövegeket.Ehhez nem kell sok-sok ész.

 

4.Mindenki tud hülyén beszélni (Rappelni), anyázni a k*rvákról meg a pénzről fecsegni szóval ez a műfaj nem éppen a tehetségekről szól.

Link to comment
Share on other sites

Kr@sstheon1y, a rock-ban is találhatóak aljabandák és olyan emberek akik csak azért "rockerek" mert az "hú de kemény" és csak azért vesz acélbetétest mert mindent szét lehet rugni vele. Ezek az emberek se másabbak mint az általad említett divatrapperek, akik 50centet nyomatnak. A rock/metal műfajban is találsz ugyanolyan értelmes szövegeket mint amiket említettel és azt se lehet mondani, hogy minden rap szám igénytelen és gagyi, mert hallottam már olyan rapszámot amire aztmondtam, hogy tényleg van benne munka és igényes. Én is a rock/metal-t szeretem, mert számomra ez a műfaj jobban ki tudja fejezni az érzelmeket és a zeneisége jobban megfog, viszont ettől nem mondom, hogy a többi zenei műfaj szar.

Link to comment
Share on other sites

Amiről te beszélsz, az az amerikai mainstream/gangsta rap, de az csak a rap egy része. Most majd nem sokára megérkeznek azok, akik értenek hozzá, és elmagyarázzák a hatmillió-négyszáznyolcvanötezredik alkalommal, hogy létezik underground rap is, ami teljesen más, de én inkább nem próbálom meg, mert nem vagyok otthon benne.

 

Mellesleg a rock-on belül is megvan ugyanez a réteg, csak mások a jellemzői.

Link to comment
Share on other sites

1.Azért mert a Rap zenében nincs semmiféle zenei tudás. (szintetizátor és zeneszerkesztő az egész.) Tucatszámra jönnek az igénytelenebbnél igénytelenebb Rap lemezek amiket kőkemény 2 hét alatt fel is vesznek.

 

2.A Rap zenébe a szöveg a lényeg.Nem tudom, hogy mennyien értik a négerek által beszélt angol nyelvet itt Magyarországon.Szerintem nem sokan és itt már meg is megbukott az egész.Persze lehet valaki divatból rapper mert az olyan trendy meg a haverok is azok... (:P) .

 

3.Én is tudok írni ilyen "Sucka my Dick,Kiss my ass,Fuckin' Fuckheadz,Ya are a son of a bitcha,I come da fuckin' ghetto,I'll fuck da fuckin' dollarz" kaliberű szövegeket.Ehhez nem kell sok-sok ész.

 

4.Mindenki tud hülyén beszélni (Rappelni), anyázni a k*rvákról meg a pénzről fecsegni szóval ez a műfaj nem éppen a tehetségekről szól.

 

Gratulálok, látom a divat rappet már eléggé vágod... de mondjuk ezzel a szöveggel csak magadat égeted és hogy az 50 filléren, és ezeken a szar szövegeken kívül mást nem ismersz. Gondolom sokat nézel VIVÁT.

Mást nem is tudok ehhez fűzni csak azt hogy ez te értelmi szintedet tükrözi.

 

Link to comment
Share on other sites

-Ahogy elnézem phZ nagyon a kis pici szívére vette azt amit írtam.A kis szánalmas létét erősíti ezzel de ez nem az én bajom.

 

-Honnan veszed, hogy 50 filléren kívül mást nem ismerek?Kellene ismernem mást?Ezzel miért égetem magamat ha nem ismerek sok "remek" Rap előadót?Nem értem az összefüggést.

De azért mondok pédákat:

Notorius B.I.G.,2 Pac,Busta Rhymes,Onyx,Yukmouth,Wu Tang Clan...Soroljam még?

 

-Vivát nem nézek sajnos.Az MTV-t nézem csak.Ott is a Headbangers Ball-t.

 

phZ az előző hszedből azt látom, hogy nagyon alulművelt,szánalmas egy produktum vagy.

Link to comment
Share on other sites

Igen, én vagyok az mert nem csak a divat "rappereket" ismerek veled ellentétbe.

Fogalmad sincs az egész stílust de osztod hogy ilyen meg olyan.. gondolkozz el egy kicsit.

Az igazi UG-t nem lehet összehasonlítani azzal amire te azt hiszed hogy az a Hip-Hop.

Link to comment
Share on other sites

Fullra nem ismerem?Milyen szójárás ez?Kitől tanultad? (Ó,látom átszerkesztetted a hsz-t.Tudtam én, hogy nem lesz szalonképes. :) )

 

De az miért baj ha fullra nem ismerem a stílust?Kellene ismernem?

 

Amúgy a régiek közül ismerem Vanilla Ice-ot,Mc Hammert,RUN DMC-t,Sugarhill Ganget,Prince Ital Joe-t.

Ez azt jelent, hogy van valamennyi fingom az egészről.

Link to comment
Share on other sites

Látom nem érted, te csak a divat oldalát ismered ennek az egésznek de azért osztod hogy az UG is ilyen. Általánosítasz.

Igazából 61 oldalon keresztül ez ment, jött valaki azt mondta hogy a Rap/Rock a f*sza, akkor az ellen tábor le írta hogy általánosítasz, nem is ilyen stb, zárni kéne ezt az egész topicot, értelme már nagyon nincs szal részemről ennyi.

Link to comment
Share on other sites

-Ahogy elnézem phZ nagyon a kis pici szívére vette azt amit írtam.A kis szánalmas létét erősíti ezzel de ez nem az én bajom

 

milyen szánalmas létét?

 

De azért mondok pédákat:

Notorius B.I.G.,2 Pac,Busta Rhymes,Onyx,Yukmouth,Wu Tang Clan...Soroljam még?

 

fuu te is a legalját ismered <_<

 

Az igazi UG-t nem lehet összehasonlítani azzal amire te azt hiszed hogy az a Hip-Hop.

 

itt az igazság!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...