Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

"yeah yooooooo niggaaaaaa ví gát da máni"

 

"itt van a fű,meg a díler,én vagyok a f*sza nigger"

 

Ilyesmire gondoltál? :)

(saját költemény mind a kettő :happy::D )

 

Látod bmeg az általánosítás, ilyen csak a ki****ott divat rapbe van.

 

Egyébként biztos hogy nem értenétek meg egy kezdet szöveget, azt mondanátok hogy áá ennek semmi értelme, pedig van csak ha nem élsz abba a környezetbe akkor nem vagy tisztába azokkal a szlengekkel = nem érted meg.

Link to comment
Share on other sites

Látod bmeg az általánosítás

Egyébként biztos hogy nem értenétek meg egy kezdet szöveget, azt mondanátok hogy áá ennek semmi értelme

 

Épp te b+olsz és mondod másokra, hogy általánosít? :D

Cogito ergo sum... ez első rád nem nagyon jellemző... de biztos csak más környezetben élek, és nem értem a szlenged...

Link to comment
Share on other sites

Moortus, írtam neked egy atomdurva metálszámot, gitárszólót is raktam bele:

"bloááááááááááááááááááááááááá disztróóóóóóóóóóóóóóóój -és akkor most a gitárszóló- nyiiiiiőnyiányiőőőőnyűűűnyiá blwááááááááááááááááá"

De ha azt szeretnéd hogy punk rockot énekeljek neked akkor csak szólj.

 

Na nesze, kb ez a te szinted hülyegyerek.

 

Senki ne vegye magára meg komolyan ezt az előbbit, de kb amit ez a hülye írt az felér ezzel a szinttel. Általános iskola 5. osztályban még talán elmegy. Nem mondok előadót hogy kit hallgass meg meg ilyen szöveg olyan szöveg mert úgyse hallgatod meg és úgyis leszarod, de legalább ilyen gyökérségeket ne írjál. <_<

Link to comment
Share on other sites

A rock/metal és a rap dalszövegeinek költészetében is vannak nagy különbségek, nem csak a zenében. Az előbbi inkább az irodalmi, míg az utóbbi főleg a köznyelvi utat követi. És a kettő között a különbség gyakran nagyon nagy.

 

Ez talán az egyik legfőbb ok, amiért én rockot, és nem rapet hallgatok, sokkal jobban kedvelem a művészi szövegeket.

Link to comment
Share on other sites

Hát te is magasra raktad a szintet, gratulálok...

 

szerk: gospelnek írtam, csak beelőztetek...

 

szerk2:

Ez talán az egyik legfőbb ok, amiért én rockot, és nem rapet hallgatok, sokkal jobban kedvelem a művészi szövegeket.

 

Kritizálás meg szekálás helyett miért nem írnak hasonlókat az emberek? :D Ez egy normális indok, és egyik stílust sem szidta...

Link to comment
Share on other sites

Aric, most nem azért de nem egy magyar rapper van akinek ha csak leírnám a szövegét egy lapra akkor egy posztmodern verset kapnék. Csak az ilyen kevesek közé jut el mert nem bírják megemészteni.

Persze, ezt nem kérdőjelezem meg. Ellenpéldák, kivételek mindig vannak és lesznek is.

 

Akkor inkább úgy mondom, hogy más a kifejezésmód, mások a felhasznált költői eszközök és a legtöbb esetben más maga a mondanivaló is, vagy ha mégis ugyanaz lenne, akkor azt másképp vázolják fel.

 

Összehasonlításra most inkább nem szánom rá magam, mert annyira azért nem vagyok otthon a rapben, de remélem azért érthető. =)

Link to comment
Share on other sites

Épp te b+olsz és mondod másokra, hogy általánosít? :D

Cogito ergo sum... ez első rád nem nagyon jellemző... de biztos csak más környezetben élek, és nem értem a szlenged...

 

Szerintem nem általánosítottam... nem azt mondtam hogy a rockerek hanem azt hogy ti akik itt a szöveget fikáztátok... és tudom hogy fullra nem tudnátok hogy miről szól.

Link to comment
Share on other sites

"itt van a fű,meg a díler,én vagyok a f*sza nigger"

Ezalapján az jön le hogy csak elb*szott feka rapről hallottál, mert az eckóhuszár gangszták azt recsegtetik a telefonukból a buszon, meg mert a tévé meg az egész média őket nyomatja. De ez itt Magyarország haver, itt nincs niggerezés meg ísszájd-vesszájd meg lelőlek mert gengszter vagyok. Itt olyanok vannak mint Bobakrome akinek ahhoz hogy megértsd a szövegét egy élet is kevés, szimbolista költőket megszégyenítően teszi nem egyértelműsíthetővé a szövegeit. Vagy Bankos akinek a posztmodern szövegein még századik hallgatás után is meglepődik az ember. Vagy Saiid akinek szintén van néhány posztmodern verse (hangsúlyozom vers és nem rapszöveg). És még jópáran a magyar szcénában akiknek a szavai olyan benyomásokat, olyan impressziókat keltenek az emberben, hogy csak ámulok utána "vazzeg ez tényleg ilyen volt és tényleg így éltem meg" de ha nem, akkor a szám meghallgatása után már biztos megváltozik a véleményem az adott dologról és másképpen fogom megélni mint azelőtt mert hatást gyakorol rám.

 

Ezt egy "yo niga megyek kivégezlek behajtom a lóvét felszedem a luvnyákat" szöveg messze nem képes elérni. Maximum a tengőlengő saját stílusukat kereső fiatalokat tudja megfogni, vagy a futószalagoknak behódolt robotokat akik a rádiózenére, a zeneileg és szövegileg nullára izgulnak.

 

És mindentől függetlenül, még egy Hatebreed - Destroy everything számnak is van értelme valahol. Csak nagyon elvont. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ez olyan, mint a rockban a Hooligans. Nem számít, hogy koze sincs az igazi rockhoz, de a Viva TV mégis annak állítja be. Ezért is becsülom tobbre az MTV-t, mert ott nem ilyen birkák vannak.

Link to comment
Share on other sites

Na igen, a Viva az ilyen nagyon elkorcsosult birkáknak való, míg az MTV-n vannak normális rendes műsorok is, ott Amerikában rájöttek, hogy ha van egy kicsi normalitás, van nézettség is.

 

Egyébként egyet kell hogy értsek Gospellel: a birka nem hallgatja meg ezeket, mert nem tud róla, mert a Viva túl nehezen emészthetőnek tartja, ezért szennyel rakja tele műsorát, ezért van annyi jo nigga meg általánosítás.

Link to comment
Share on other sites

Ezalapján az jön le hogy csak elb*szott feka rapről hallottál, mert az eckóhuszár gangszták azt recsegtetik a telefonukból a buszon, meg mert a tévé meg az egész média őket nyomatja. De ez itt Magyarország haver, itt nincs niggerezés meg ísszájd-vesszájd meg lelőlek mert gengszter vagyok. Itt olyanok vannak mint Bobakrome akinek ahhoz hogy megértsd a szövegét egy élet is kevés, szimbolista költőket megszégyenítően teszi nem egyértelműsíthetővé a szövegeit. Vagy Bankos akinek a posztmodern szövegein még századik hallgatás után is meglepődik az ember. Vagy Saiid akinek szintén van néhány posztmodern verse (hangsúlyozom vers és nem rapszöveg). És még jópáran a magyar szcénában akiknek a szavai olyan benyomásokat, olyan impressziókat keltenek az emberben, hogy csak ámulok utána "vazzeg ez tényleg ilyen volt és tényleg így éltem meg" de ha nem, akkor a szám meghallgatása után már biztos megváltozik a véleményem az adott dologról és másképpen fogom megélni mint azelőtt mert hatást gyakorol rám.

 

Ezt egy "yo niga megyek kivégezlek behajtom a lóvét felszedem a luvnyákat" szöveg messze nem képes elérni. Maximum a tengőlengő saját stílusukat kereső fiatalokat tudja megfogni, vagy a futószalagoknak behódolt robotokat akik a rádiózenére, a zeneileg és szövegileg nullára izgulnak.

 

És mindentől függetlenül, még egy Hatebreed - Destroy everything számnak is van értelme valahol. Csak nagyon elvont. ;)

Természetesen nem az itthoni ug-re értettem a szövegeket.Ha bárkit is megsértettem akkor sry.Nem állt szándékombnan :)

Link to comment
Share on other sites

"yeah yooooooo niggaaaaaa ví gát da máni"

 

"itt van a fű,meg a díler,én vagyok a f*sza nigger"

 

Ilyesmire gondoltál?

 

 

 

Hát nem.. Már nem azéé, de néhány ember kicsitt tévedésbe van ezzel..mivel a rapp nem abbol áll h a niggák a drogrol dumálnak..ottvan pl. a magyar ug.. kicsit más. és egyetértek Gospellel abban amit az utolso hozzaszolásában irt.. ez itt magyarország, itt nincs szo arrol h a ghettoba felnönek drogdílerként meg ienek... igaz h ottvan pl. dopeman meg majka akik csak azér nyomják h ők hiresek legyenek.. és kozbe meg rappelni se tudnak. mondjuk má magyarország is kezd lecsokkenni... de akkorse az amarikai ghettofeeling...:S nah peace.

Link to comment
Share on other sites

A rock és metal védelmébe és azok érdekében megjegyzem, hogy rengeteg mély tartalmű szöveget tartalmazó szám van ezekben a stílusokban is, lehet nem csak egyszerűen a mezei rock számokban, bár azoknak is van mondanivalójuk, csak nem annyira tartalmas, viszont itt is mélyebbre kell lemenni, hogy az igazi zenéket megtalálja az ember, vkinek mondjuk a Kárpátia vagy a Tankcsapda jelent vmit, bár az elég szegényes intelligenciájú ember lehet, de ha megnézed a Mini vagy Omega, és mondjuk Zorán (talán nem is a rock kategória) számait, akkor látsz értelmet a szövegben és nem csak egyszerűen odadobja eléd, hogy Szeretlek, hanem megfogalmazza, költ egy vrset, amin el kell gondolkozni, ez a téma mindenhol megtalálható, de persze természetesen más témák is megtalálhatók, amiket lehet nem mindnki képes felfogni, tényleg többüket költőnek lehetne nevezni. Pl Cipő szövegei néha nem túl érthetőek, de a szerző mégis lát benne értelmet, hiszen egy adott hangulathoz írta a szöveget és neki biztos van mit fűzni hozzá, de ha hallgatja az ember, akkor valamilyen módon ő is átérzi az épp aktuális szám hangulatát, összességébe jelent vmit a szöveg, lehet ha felbontod verssorokra, akkor egyedül nem mond semmit.

Tehát ami az igazság, itt is ott is vannak, lehetnek jó szövegek, de sztem az előadás mód miatt nem képes meghallgatni egyik a másikét. Mint már írtam régebben, csak azért nem bírom a rap-et, mert változatosnak nem mondható, egy lemezen át csak mondja-mondja, lehet hogy sok mindenről szövegel, amiket mondjuk egy zenés (tehát mondjuk progresszív rock, ahol a zenére is nagy hangsúlyt fektetnek a szöveg mellett) számban is megtalálok, ezért inkább úgy hallgatom meg. Tehát lényegébe a zenét nagyon hiányolom a rap stílusból. Azzal azért remélem egyetértenek a rap fanok is, hogy a rap ha úgy vesszük egy szövegelés, mivel lényegébe azt is jelenti, nem énekelnek, hanem szinte beszélnek benne, mondják a szöveget, és nekem ez nem tetszik az egész rap-ben, tehát ezzel sztem ki is lőttem minden jellemzőt, ami miatt nem komálom :D, mert ha akd is, és mondták hogy akad, olyan szám, amiben hangszerek is szerepet játszanak, mégsem tudnak egy nagynevű (vagy inkább csak stílusában ismert) zenekart lenyomni, vagy csak megközelíteni. Vannak témák, amik mind2 nagy műfajban megtalálhatóak: szerelem, bűnözés, egyszerűen csak az élet dolgai, politika, háború... Bár azt nem hiszem, hogy a rap-ben lennének régi nagy mondák, történetek, ahogy a nagy északi rock/metal együttesek lemezein, de emiatt is jobban bírom ezt a stílust.

Mindenről lehet szöveget írni, mindenről is írnak, aztán lehet hogy kalap sz@rt se fog érni az egész. Én mindenesetre olyan szövegek mellett maradok, amik szólnak valamiről, egy új világot festenek elém, előremutatóak, tartalmasak és nem mindig egyszerűen felfogható.

Igazából itt nem vitatkozni kell, hanem megbeszélni dolgokat, olyan részekre rávilágítani, amiről nem tud a másik fél.

 

 

Hú basszus, de sokat írtam :D Nem terveztem pedig...

Link to comment
Share on other sites

Ez olyan, mint a rockban a Hooligans. Nem számít, hogy koze sincs az igazi rockhoz, de a Viva TV mégis annak állítja be. Ezért is becsülom tobbre az MTV-t, mert ott nem ilyen birkák vannak.

nálunk van MTV, és ha nem épp Pimp my ride vagy egyéb értelmes show megy, akkor 90%-ban ugyanazt a szemetet nyomják, mint a Viván... szóval ha már mindenképp tévén akarunk zenét hallgatni, akkor VH1 :)

 

... igaz h ottvan pl. dopeman meg majka akik csak azér nyomják h ők hiresek legyenek...

na igen, a Majka az egy külön állatfaj... a klipjeiben azt látod, hogy öcsém itt keménynek kell lenni vagy meghalsz, szóval egy az egyben az amerikai ganxtákat utánozza, eközben viasaton 5 éves gyerekekkel szórakozik óvóbácsiként...hát ezt hívom én showbiznisznek!

 

De ez itt Magyarország haver, itt nincs niggerezés meg ísszájd-vesszájd meg lelőlek mert gengszter vagyok.

az a baj, hogy a sok majom csak ezt látja a tévében, és jó hogy ezt utánozza, mert olyan környezetben él, hogy csak ilyen robotként fogadják el, ugyanezt magyaráztam a majka-példa kapcsán...

Link to comment
Share on other sites

Hát amit én vettem észre:

Volt olyan hogy haverom játszott nekem rap-et, valami magyar volt (asszem Fankadeli vagy valami, rap hallgatók javítsatok ki), és meg kell mondjam, jó volt a szövege nagyon. DE amit 2pac-töl, a "rap királyától" hallottam, hát... ő csak nyomta a dumát a négerseggről.

 

Gospel: Légyszi ne szidd Mortuus kommentárját, a tied se volt sokkal itelligensebb. Ha rászánnád magad, hogy pl. egy Opeth számot meghallgatsz, rájönnél hogy nem csak wáá disztrój van a metálban. Dehát te ezt nem fogod megtenni.

Link to comment
Share on other sites

Ami engem viszont rohadtul idegesít, ha egy ember 3 hónapja azt nyávogja, hogy fúú az xy banda de jó meg minden és most meg le buzi rockerez. Ez mindent elmond az itthoni szintről.

 

A 2 műfajból is csak a minőségi a jó, vannak rosszabbak, amit főként divat hallgatni.

Link to comment
Share on other sites

Gospel: Légyszi ne szidd Mortuus kommentárját, a tied se volt sokkal itelligensebb. Ha rászánnád magad, hogy pl. egy Opeth számot meghallgatsz, rájönnél hogy nem csak wáá disztrój van a metálban. Dehát te ezt nem fogod megtenni.

te se nagyon értetted meg a hsz-e lényegét... :) fuss neki még egyszer én azt mondom!

Link to comment
Share on other sites

Látom, hogy most nagyon a szövegek felé fordult a téma, én személy szerint azt mondom, hogy inkább meghallgatok egy olyan (metál) számot, amiben teljesen elb@szott a szöveg, de f@szagányos a gitár vagy a dob, mint fordított esetben.

 

Sokan megkérdik tőlem, hogy: "he hülyegyerek, hogyan táncolsz a metálra meg f@szom, nem fogják fel, hogy a metál nem arra való, hogy táncoljunk rá, hanem, hogy gyönyörködjünk a hangszerek összjátékában és mielőtt elkezdené vkik osztani az észt, elárulom nekik, hogy igenis az üvöltőzős, brutális metálhoz is kell némi nemű :P zenei tudás, ennyit akartam, jó éjszakát mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Ebből is látszik, hogy a hallgatott zene az adott igényektől, hangulattól függ. Aki ilyen táncosabb típus, az nyílván nem metált hallgat otthon, aki a gitárszólókban szeret gyönyörködni, az nem rappet hallgat. Pont.

Ezen nincs mit vitatkozni, mégis minden második tag itt köcsögözik a másikra, mert a rock/rap az egy rakás sz@@@r, ennyivel meg is van indokolva a választott zenei irányzat...szánalom csúcsa, komolyan :\

Link to comment
Share on other sites

 

Ebből is látszik, hogy a hallgatott zene az adott igényektől, hangulattól függ. Aki ilyen táncosabb típus, az nyílván nem metált hallgat otthon, aki a gitárszólókban szeret gyönyörködni, az nem rappet hallgat. Pont.

Ezen nincs mit vitatkozni, mégis minden második tag itt köcsögözik a másikra, mert a rock/rap az egy rakás sz@@@r, ennyivel meg is van indokolva a választott zenei irányzat...szánalom csúcsa, komolyan :\

 

 

Hmm.. Hát ebben van vmi én aztmondom.. :/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...