Jump to content
PirateClub.hu

Vistán admin jogok visszaállítása


Kis tonyó
 Share

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

 

El kellett vinnem a laptopom szervizbe amin eredeti vista van.

De mivel hardver hibája vólt és nem akartam hogy a személyes adataimba belepiszkáljanak, letiltottam a hozzáférést a c illetve a d meghajtón.

 

Mikor hazahosztam a d meghajtón simán engedélyeztem mindent de egyszerüen a C meghajtón nem engedi sehogy sem

 

meg sem nyitja a vezérlőt, azt írja hogy a hogy Nem nyitható meg a Hozzáférés-vezérlő a hozzáférés megtagadva

Értek a rendszerekhez nem vagyok már kezdő de egyszerűen nem tudtam rájönni. A vista sugója Tulajdon átruházást súg de ahhoz sincs jogom...

Így egyszerüen nem tudok belépni a C meghajtóba és ugye a programok se futnak meg semmi..

 

Esetleg van valakinek valami tippje mert nekem már nincs.

 

Előre is köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

Egy olyan többfelhasználós operációs rendszeren, mint amilyen a Vista, előfordulhat, hogy egy meghajtót, mappát vagy fájlt elérhetetlenné szeretnék tenni egy másik (vagy az összes) felhasználó számára. Ha adatok NTFS fájlrendszeren vannak tárolva, ez egyszerűen megoldható.

  1. Navigáljunk intézővel a megfelelő helyre. (meghajtóhoz, mappához, fájlhoz)
    Most a példában egy meghajtó jogosúltságait fogom beállítani.
  2. Jobbklikk rá, Tulajdonságok, Biztonság fül, Szerkesztés gomb.
  3. A felhasználók csoportokra vannak osztva, külön rendszergazdák, felhasználók, egyebek számára. Fölösleges más rendszergazdák elől letiltani fájlokat, mappákat, hisz azok ugyanúgy változtathatják a jogosúltságok, mint mi. A felhasználók a lenti kép szerint csak olvashatják a D: meghajtót. Nézzük mit kell tennünk ahhoz, hogy egy adott felhasználótól még az olvasás lehetőségét is elvegyük (mappa listázásával egyetemben).
  4. Hozzáadás... Írjuk be a fiók nevét, majd katt a Névellenőrzés gombra. Ha megtalálta a felhasználót, akkor annak nevét a számítógépnévvel kiegészíti a rendszer.

    excl.gifEgy furcsa hibára (?) lettem figyelmes a cikk írásakor, miszerint ha átneveznek egy fiókot, az új fióknevet nem fogadja el a névellenőrző, ezért a régit kell megadni. Ez az a név, amit a rendszerpartíció felhasználók (users) mappáján belül találunk, ugyanis a fiók létrehozásakor mindig a megadott felhasználónévvel hozza létre a rendszer a mappát, ami viszont a fióknév módosításakorl nem változik. A Pistike nevű fiók elfogadásához tehát az "asd"  nevet kellett megadnom, ilyen néven hoztam létre ugyanis a fiókot valamikor régen.

    276_nevellenorzes.png

  5. Okézzuk le az ablakot, megjelenik a listánkban a felhasználó, ahol csupán ki kell jelölnünk és beállítani, hogy a Teljes hozzáférés sorában a Megtagadás szerepeljen.

276_jogosultsagok.png

Most ha megpróbál a Pistike nevű felhasználó belépni a D: meghajtómra, a következő hibaüzenetet fogja kapni...

276_hozzaferes_megtagadva.png

 

Igy próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Hali igen így csináltam a C meghajtón is így tiltottam mindent a probléma az engedélyezéssel van ugyanis nem nyitja meg a C engedélyei beállításokat  

 

 

1293027294N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.

Módosította Venheidem
Link to comment
Share on other sites

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-vista/troubleshoot-access-denied-when-opening-files-or-folders

> Speciális > Tulajdonos > Szerkesztés > kiválasztva: az új tulaj + bejelölve: A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is > Alkamaz > OK!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...