Jump to content
PirateClub.hu

Háborús filmek


diablo91
 Share

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Láttátok már a Conspiracy-t? Az Endlösung-ról szól.Száraz,de elgondolkodtató.Ja, meg a ˇHáború kísérteteiˇ-t sem szabad kihagyni!Romantikázni pedig a "Ballada a katonáról" című szovjet művel lehet.Nem szabad kihagyni a "Nyugaton a helyzet változatlan" nevezetű I.vh-s filmet.Szerintem nagyon ott van!Und az a rengeteg feltöltött dokufilm!!!Kötelező olvasmány volt:Mihail Solohov: Az emberi sors.Nekem tetszett.Egyenlőre ennyit.Üdv minden WW2 érdeklődőnek! B)

Link to comment
Share on other sites

Nekem a Das Boot, A vaskereszt, Szakasz tetszett.

Leginkább azok amik a németekről szólnak, nekem ők a kedvenceim :D amcsi filmeket meg se nézem, ritka a kivátel.

Égi lovagok és a Szakasz volt a kivétel :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Apocalypse Now Redux (Apokalipszis most - Rendezői változat)

Többször nekiálltam az eredeti 153 percesnek, valahogy sosem volt alkalmam végignézni.

Most hozzájutottam a 202 perces változathoz, azt hittem sosem lesz rá időm.

Hát megnéztem, és többször visszatekertem. Elképesztő!

Háborús zónában szörfözni, mert ott jók a hullámok. Meg a reggeli napalm illata! Őrültek! B)

Link to comment
Share on other sites

Az Elit alakulat a király, meg a Ryan közlegény megmentése, meg a Katonák voltunk, meg a Fegyverek szava, meg A háború kísértetei, meg A leghosszabb nap, meg az U-571, meg a Hart háborúja, meg a...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vlemem az a baj hogy a háborús filmeket nem tudom filmként nézni. Mindíg azt látom hogy miben tér el a valóságtól. Vegyük pl. a Ryan-t. Az elős ami feltünt hogy milyen gagyi Tigris utánzatot csináltzak. A végén meg jót röhögtam, amikor ge ykomplett SS hadosztály futott el 2 vadászgép elől.

Link to comment
Share on other sites

Nemtom skacok ki miért néz háborús fimet, vagy mit csíp benne, de számomra a tömör akció mellett azért érdekes téma, mert a háborús szitukban olyan érzelmeket lehet bemutatni, hogy az nemigaz!!! főleg az utóbbi időkben jön ez ki igazán, szal telly savalas idejében ne keress "brotherhood"-ot, és john wayne-ben sem sok a "sacrifice", de akkortájt erre igény sem volt "kurva nácikat hentelni" azt "average joe" ki volt elégítve:D ez rendben is van ahhoz az időhöz mérve, pl. Kelly hősei olyan szuper film film, hogy csak na, egészen addig amíg a faluba nem ernék ahol aztán ratata, lesz egy kurvanagy hullagyár gagyesz effektekkel, meg lelőhetetlen amcsikkal! szerintem ott faszán a legtutibb rész az első fele, szinkronnal isteni beszólásokat kapva, de eredeti nyelven is baszott jó! nade vissza az irányvolnalhoz, szal számomra mostmár nemcsak a fasza végtagszakadások és eksönök (álá Ryan, fegyók szava(john woo- wohoo:D), stb.) de a halálfélelmben kialakuló emberi kötelékek és előtörő különböző érzések is dominálnak! Ilyen például RidleyScott "új" hadszínteret megynitó alkotása a Black Hawk Down, ami dacára az "amcsi-szagnak" nem lett rossz! akciódús, érzelmekben gazdag, pusztulnak a main characterek is, és újabb eseményét ismerteti meg kis világunk fegyveres konfliktusainak! ezzel nem szenyor Spielbergo Ryan-ét akarom fikázni ami korszakalkotó volt és dacára a partraszállás bőrének nyúzására, fasza szemszögből, egy csepp a tengerben szituból közelíti meg a nagy eseményeket.

Nade ennyi beharangozó után hadd prezentáljam kedvenc háborús filmemet a koreai Tae Guk Gi című remekművet!

minidigis ínyenc falatnak számítottak az ázsiai filmgyártás más értékrendű, világszemláletű, szóval másik világból származó készítőinek művei, de ez a film mestermű. Azt hiszem nehéz is lenne leírni mit láthatunk a filmben. Tömve van a véresszájú fórumozók kedvének megfelelve akcióval, kegyetelenül kidolgozott rothadó testrészekkel és 7,62-es lövedékektől szétkenődő koreai fiúkkal, nem beszélve a magas számú közelharcos jelenetről. De abban a filmben a legfontosabb a sztori ami két testvérről szól, akik a hidegháború 1. imperializmus vs. kommunizmus fightjában, koreában harcolnak honfitársaik ellen. Az idősebb, cipész fivér egész életén át tartó gondoskodni próbálása az ifjabb egyetemista testvérről a harcmezőn tornyosul csak ki igazán , ahol is öccsét menteni akarva emberünk minden 'öngyilkos' akcióban részt vesz, h a 'család jövőjét' képező kis egyetemistát mentse a terhek alól...képzelhetitek! persze sok kedves karakter odavész, de inkább lássátaok feleim szümtükkel ezt a filmet, nem bánjátok meg!!!!!!

peace!

h

(most megismerhettétek érzelmes/értelmes oldalamat :P)

 

Vlemem az a baj hogy a háborús filmeket nem tudom filmként nézni. Mindíg azt látom hogy miben tér el a valóságtól. Vegyük pl. a Ryan-t. Az elős ami feltünt hogy milyen gagyi Tigris utánzatot csináltzak. A végén meg jót röhögtam, amikor ge ykomplett SS hadosztály futott el 2 vadászgép elől.

 

Ne is mondd, nekem is leszakad a végbelem az állandó félreszinkronizálásoktól, eszméletlen kaliber bemondásokkal, adott helyen sose járt alakulatokkal, gagyi cuccokkal, adott korban nem létező járművekkel!, stb. stb. szal gyakran nagy pöcs a katonai tanácsadó! egy filmet viszont fixre mondok neked, h ilyen téren király! az Oliver Stone 3 sikerművének ékköve, a Szakasz (Platoon) az a film mindenkit mindenhogy kielégít, többet nem is mondok róla:DD egyébként Stone megjárta a dzsungel poklát és ő az a rendező aki az amúgy háborús filmeket készségesen pártoló amcsi hadseregtől nem kapott semmilyen támogatást, mert nem dicsőségben és fényárban úszva mutatja be a viet kiscsajokat kúró "Hillbillyt"-t, sem az egymással harcoló őrmestereket, sem a töketlen hadnagyurat aki azt se tudja hova kéne küldeni egységét, mert "nem érdekli, kurvára tele van már a töke az egésszel" hiába, aki látta a filmet..."Rejoyce O young man on thy youth!"

 

peace

H

(na, mennyivel jobban tud írni az ember, ha öt perce szopták le)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Nekem a II.V.H-s filmek jönnek be pl:Ellenség a kapuknál , Ryan közlegény megmentése , Valkűr. De jobban szeretem a dokumentum filmeket mer ezekben legalább igaz minden pl:D-Day a Normandiai partraszállás,A háború fegyverei,A háború színesben, Adolf Hitler élete.

 

Nekem a II.V.H-s filmek jönnek be pl:Ellenség a kapuknál , Ryan közlegény megmentése , Valkűr. De jobban szeretem a dokumentum filmeket mer ezekben legalább igaz minden pl:D-Day a Normandiai partraszállás,A háború fegyverei,A háború színesben, Adolf Hitler élete.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

üdv

 

én is nagyon szeretem a 2. vh-s filmeket, abszolút kedvenc az elit alakulat, de a régebbieket is szivesen megnézem

 

viszont: vannak olyan filmek, amik a németek (vagy vmely kollaboráns ország) szemszögéböl mutatja be a háborút?

doku és rendes film is érdekelne

mert egy kicsit kezdem unni ezt a "beküldünk 5 faszagyereket akik majd jól lekaszabolnak egy teljes náci ezredet" effektust :)

szóval kiváncsi lennék egy kevésbé propaganda szagú vagy jobban mondva egy kevésbé az amcsi piacra szánt nézőpontra is, nemtudom mennyire volt szabad központi hatalmak szemszögéből nézni a háborút, hát még filmet is csinálni

(akár olyan is érdekelne, mint a Valkűr pl)

köszi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...