Jump to content
PirateClub.hu

Fl Studio,ha gondod akadna!


DjGeryke
 Share

Recommended Posts

Köszi a segítséget, majd megpróbálom, de mindig ha már kicsit állítom, torzít a kidolgozott mp3. szóval ezért maradt a Goldwaves megoldás...de akkor majd utánanézek!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hy!! van még egy kérdés :huh:

 

FL studio-ban melyik a legalkalmasabb plugin?? amivel , szerkeszteni lehet :: pl:(Trance) -es hangokat.......A piano roll is

jó lenne csak kár hogy klasszikus hangzású alapjáraton...DE!! HA TUDTOK HOZZÁ ÚJ HANGOKAT AKKOR KÜLDJETEK

linket.!!

 

KÖÖÖÖÖSZ!!!!!! :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=xY2VvhV8laE

 

A piano roll, nem hangszer, csak egy szerkesztő, dallamleíró. A Fruity beépített szintijei alapjáraton csak demo-k, tehát időnként besistereg. Magadnak kell utánanézned, kitapasztalnod, hogy melyik vst fekszik a legjobban, melyiknek tetszik a legjobban a hangzása. Amit ajánlani tudok: Native Instruments FM8, ReFX Vanguard, Albino, Minimoog. Talán a Vanguard-nak vannak trance-esebb bank-jai. De ezen kívül még rengeteg nagyon jó szinti létezik.

Link to comment
Share on other sites

HY!

 

helyzet a következő, szereztem midi - fileokat, megnyitom fl-be bekerül a szekvencerbe megnyitom pianoba és

nincs hangja.... :(

de a progin kívül van!

Direkt nincs hangja, vagy nálam nem stimmel valami?????????????????

 

 

please!!!!!HELP....

Link to comment
Share on other sites

Step sequencer-en egy adott hangszeren jobb egér - replace, majd kiválasztasz egy instrumentet. Az fog szólni az adott hangszer sávján. Nem árt tudni, hogy melyik csatorna melyik hangszer, hogy mondjuk egy dobsávra ne tegyél szintit vagy fordítva. Kísérletezgetni kell vele egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

HY!

 

és az mitől van???? ha elkezd a hang recsegni az FL-ben, amikor pl: pianoba több hangjegyet szerkesztek (akordok) ...

(vagy a szekvencerbe is amikor több csatornán)

 

szerintem valamit be kell álítanom. de mit????

 

van a gépemben egy integrált hangkari és + egy Hangkártya (sound blaster audioPCI128) <=> de ezen a 3alap +1midi

 

maga a config: intel P 2,8Ghz 1Gb ram.......Ez szerintem elég a progihoz..

 

HELP!!

 

Link to comment
Share on other sites

Egy idő után minden processzor eléri a korlátait, ha nincs dsp-s hangkártya. Valahol az audio, midi settings-ben vedd feljebb a buffer értékét. Ne túl nagyra, csak addig húzd amikor már nem recseg. Vagy tölts le egy asio drivert, ami egy nagyon hasznos találmány a szar windows platform-ra, azzal akár 15-20 ms-ra is le tudod redukálni a latency-t. Meg mondanom sem kell, hogy olyankor ne terheld feleslegesen semmivel a gépet, amikor szerkesztesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Hali!

Lehet hogy a puffer növelése eredményes, de elöször nézd meg hogy az output device mire van állítva!

valószínűleg az elsődleges hangillesztőre... ezt átállítod az sb-akármire és ha igy is recseg akkor marad a bufferes megoldás!

 

csaó

Link to comment
Share on other sites

üdv valaki tud segiteni ???

van az fl be az FPC .... evel a dob gépel hogy lehet felveni hogy billentyűzetel tudjam feljátszani a dobot ... ne egérel .....

meg valami kép is jőhetne hozá ... vagy legalább valami magyarázat ....

köszi

csumi.... :P

 

Nekem is ez lenne a kérdésem :D

Link to comment
Share on other sites

csak azért kéne ,mert van egy szám amit jáccom és eredetileg C6-on kell játszani és átnyúlik a C7-re is, és a c7-es része már nem fér a billentyűzetre,Így kénytelen voltam egy oktávval lejjebb játszani.. :angry::)

 

DE azért KÖSZ!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

szevasztok 1 kérdésem lenne... hogyan lehet berakni az mp3 formátumú hangot azaz egy komplett zenét... elég ratyi egyes helyeken és alá szeretnék tenni méylet meg mindent. kb tudom kezelni, de sose tudtam megcsinálni... midibe hogyan lehet átkonvertálni? jah 5.02 prof verzió hakkelve van... és sajna angol...

Link to comment
Share on other sites

Ha tudod kezelni, akkor mit nem tudsz megcsinálni? EQ-zásra van egy rakás program, ami nem ilyen zeneszerkesztő mint az FL. Goldwave, Reaper, Audacity, SoundForge... Mp3-at szeretnél midi-be? Az nem fog menni, mert a midi az egy szabvány. Mid-be még talán, de nem hinném, hogy az emberi fülnél jobb eredményt produkál egy ilyen mp3 to mid szoftver. Az FL már a 8-as verziónál tart, nem tudom az 5.02 prof mit akart jelenteni, meg hogy hakkelve van. Lassan már a magyar tv-ben is angolul beszélnek, úgyhogy hozzá kell szokni, hogy a gép előtt ülve se minden magyar. De lehet én vagyok a hülye, mert nem igazán értem a kérdésedet, ami valójában két kérdés. Biztos ide akartad írni?

Link to comment
Share on other sites

a kérdésemet idézem:

 

"hogyan lehet berakni az mp3 formátumú hangot azaz egy komplett zenét... elég ratyi egyes helyeken és alá szeretnék tenni méylet meg mindent"

 

azaz egy zene megy pl himnusz elég hüyle pléda... ez megy és ez alát be akarom tenni h tüc düc. és hogyan lehet megcsinálni, hogy a himnuszt betegyem? vagy megcsinálom a tüc tücöt és utána rakom rá a zenére? atomixxel pl?

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Arra lennék kiváncsi hogy melyik ez a program::::post-1125024-1219005899_thumb.jpg

 

 

ha tudjátok, és informáltok.... akkor kösz! :rolleyes:

 

Hy!

 

még valami:::

 

Feltelepítettem az Ableton live 6.0.9 -et és nem lép be a programba...... :angry::angry:

 

ezt írja ki::Runtime Error!.....

 

 

Mi lehet a probléma????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Hy!! van még egy kérdés :huh:

 

FL studio-ban melyik a legalkalmasabb plugin?? amivel , szerkeszteni lehet :: pl:(Trance) -es hangokat.......A piano roll is

jó lenne csak kár hogy klasszikus hangzású alapjáraton...DE!! HA TUDTOK HOZZÁ ÚJ HANGOKAT AKKOR KÜLDJETEK

linket.!!

 

KÖÖÖÖÖSZ!!!!!! :D

 

Hali!

Genesis vst-t ajánlanám trance zenei stilushoz(Vhol neten megtalálod)...Meg hát van a Nexus, ami egy elég jo kis plug-in azt mindenképp tedd fel és talán még kiegészitöket is találsz hozzá(un. expansion pack-ok)...remélem tudtam segiteni!

 

Jah és sorry akinek nem tudok visszairni vagy segiteni de nincs tul sok szabadidöm...Megprobálok minél elöbb válaszolni minden kérdésre:) Ha nagyon fontos akkor priviben is jelezzetek!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Genesis vst-t ajánlanám trance zenei stilushoz(Vhol neten megtalálod)...Meg hát van a Nexus, ami egy elég jo kis plug-in azt mindenképp tedd fel és talán még kiegészitöket is találsz hozzá(un. expansion pack-ok)...remélem tudtam segiteni!

 

Jah és sorry akinek nem tudok visszairni vagy segiteni de nincs tul sok szabadidöm...Megprobálok minél elöbb válaszolni minden kérdésre:) Ha nagyon fontos akkor priviben is jelezzetek!

 

 

 

HY!

 

igen tudtál segíteni THX!!! :D

megnézem azta genesis-t :rolleyes:

 

((a nexus volt a legelső pluginom))

 

Link to comment
Share on other sites

Ismerős, de biztos, hogy nem használom, mert ha agyonvernek sem tudom melyik program ez. Honnan való amúgy a kép?

Ableton-ból tegyél fel egy 7.x.x verziót, ahhoz van félig meddig elkészült honosítás is. Ja és AiR release-t keress, azok elég stabilak.

 

 

 

Hy!

 

a képet egy videórol csináltam. De ha érdekel akkor itt a linkje ::

[code]http://www.laptopdj.net/s54/hu/media/ldjtv/index.html

[/code]

((de a videó-s ablak fölött van 2 videó azok közül az egyik))

így már szerintem többet tudsz meg....., melyik ez a progi???????? :rolleyes:

 

 

ha tudod , ha nem ...azért kösz!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hullámszerű vonalak? Ha az automatizációra gondolsz, akkor az egész más.

Mint már írtam, valamit soha nem találok, most is vagy tíz percig kerestem.

Szóval: a mixeren kiválasztod az adott hangot, jobb egérrel katt a hangerőn: create automation clip és a sequenser-en megjelenik a hangerő envelope. Aztán úgy hajlítgatod ahogy jól esik. ;) De nem tudom, lehet van más megoldás is, vagy nem is egyre gondoltunk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...