Jump to content
PirateClub.hu

Fl Studio,ha gondod akadna!


DjGeryke
 Share

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Én nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek, de olyan érzésem volt, mintha egy balázssót néznék, amiben a fogyatékosok produkálják magukat, a közönség meg már csak ingerből tapsol, hogy a röhögőgörcsöt elkerülje. Egyszerűen ordítanak a videók a készítő alapvető fogalmazási és kommunikációs hiányosságairól, szakmai felkészületlenségéről. Ha valaki oktatóvideó készítésére adja a fejét, akkor könyörgöm, legalább olvassa már át azt a rohadt manual-t egy párszor és minimum profi módon használja a szóban forgó programot! És ha valami nem világos számára, akkor nézzen először utána. Kétszer sem biztos, hogy amiről ő azt hiszi hogy úgy van, az valóban úgy is van. Ezáltal nem vezet félre másokat a hülyeségével. A pontos Angol kiejtéstől most tekintsünk el, de az emberünk legalább gondolja már át, fogalmazza meg és írja le érthető Magyar nyelven, hogy mit szeretne mondani az öt perces felvétel alatt, ne csak makogjon!

Nem mondom, az ötlet nagyon jó. Sőt! Példát vehetnének többen is, több területről, akik tényleg profin használnak egy adott szoftvert, és non-profit céllal elkezdhetnének tutorial-t készíteni. De ez így ebben a formában katasztrofális.

Nem tudom kinek a műve ez a rettenet, de igazán erőt vehetne magán, hogy átgondolja a dolgot és rájöhetne, hogy ez nem az ő asztala. Pláne, hogy igaz, hogy basic tutorial, de a készítő felkészületlensége és tudása még a kezdő szinttől is igen messze van. :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenn,hogy milyen effektezővel tudnám megcsinálni ezt:

http://data.hu/get/791390/107_wild_motherfuckers_-_fother_mucker_radio_edit.rar.html

Szal,arról lenne szó,hogy amikor el kezd beszélni a manus,előtte van az az effekt.Én már csak "behúzásnak hívom.

Nagyon sok számba hallottam már,legtöbbször ilyen beszédek előtt használják.

Esetleg a FL-ba van ilyen cucc,vagy kell keresnem külön vst-t hozzá?

Lenne még egy kérdésem.

Mostanában nagyon rákattantam a Hardstyle muzsikára.Ebben a stílusban előszeretettel használják ezt a ritmusfajtát.

A duma után kezdődik.

Demo:

http://data.hu/get/791505/210_donkey_rollers_-_followers.rar.html

Azt tudom,hogy a FL-ben van egy olyan modul,de inkább mutatom.

20081029203238k_p.JPG

Szal,ha csinálok egy dallamot,és utána rákattolok erre a akkor olyan ritmusra alakítja amilyen nekem most kell.Ez tök jó,csak ezt nem tudom megcsinálni ha Piano roll-ba akarok dolgozni.

Remélem érthetően írtam le a problémámat!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Segítség kellene.

A 'record' gombot megnyomva a 'sytrus' hangszerei közül rögzíti, ha növelem a hangerőt, de

ha a 'hangszínt' (frekvencia modulátor) állítom felvétel közben, azt már nem.

Hogyan kell beállítanom a 'record' opciót, hogy ez működjön?

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Már egy ideje dolgozok az FL-Studio-val, de sajnos nincs senki, akivel megoszthatnám tapasztalataimat, ötleteimet.

http://www.youtube.com/watch?v=6YAtdVMS4AI

Ha valaki szereti közületek ezt a stílust, vagy akár a dance, trance, hardstyle, handsup... zenét, akkor felvehetne MSNN, mert eddig sajnos túlnyomó többségben progressivesekkel, housekedvelőkkel találkoztam. (MSN-cím az adataim között)

 

 

Üdv

 

SomY

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rathel!

 

FL-be Nexust

 

ugye ezt nem gondolod komolyan, vagy izomképed van?

Na Nexus megoldás kapj le 1.9 patchel rendelkezőt (HYBRID) félét

Az tökéletes! Bár egyes soundkönvtár nem fog el pörögni rajta mert vagy 1.3mat v. 1.4et kér !

(de ugye a külön pathcek) az nem több mint pár mega!

 

És keres egy jó kaliberű progit az ekkora terjedelmű cumoknak

ha nincs egy izom durva géped!

mert az fl studio bekakasizik dualcore-on is pár jobb fajta plugintól! :)

de ha négy magos géped van nopara meg legalább 4giga ramod és valami ultra brutál M-audio v. emu hangkarid!

 

Link to comment
Share on other sites

Talán mert eszméletlen hangszínek vannak benne

Arpigatort -nem kell végig magadnak pötyözni

kapásból be tudod állítani tekerni

4 hangot octáv emeléssel be lősz hogy szépen pörögjön :)

próbáld ki saját felelőségre ! csak ne hogy függővé válj

 

amúgy ha már plugin akkor omnisphere és Stylus!

csak hát ezek is, igen csak helyigényesek :)

de sok alap plugint tudnék amik nem haladnak meg 500megákat sem

és eszméletlen jól használhatóak! :)

pl: hydra, cameleon. Rob pappen Concerte FX BLUE, absynth, és még sorolhatnám

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nem akarom reklámozni, de az aláírásomban is van egy link. :rolleyes: De már elég sok helyről be lehet szerezni pluginokat. Legjobb ilyen hely a vstclub és az audionews.

Ha már tudod mit szeretnél és nem találod, akkor szólj, segítek. A nexus-al egyébként nem tudom mi lehet a baj, mert van akinél megy, van akinél nem. Nálam sem megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne haragudj, de szerintem ennél rosszabb hozzáállás nem nagyon létezik. Nem eltántorítani akarlak, de neked kell kitapasztalnod, hogy mi hogy működik, és ha elakadsz akkor biztos fognak neked segíteni. De ne rögtön az elején... Pár mondatban egyébként sem lehet leírni egy programnak a működését, nem hiába több száz oldalasak a kézikönyvek sem. Minden kezdet nehéz, de ha nem adod fel és megpróbálsz magadtól is rájönni az alap dolgokra, akkor úgyis meghálálja a belefeccolt energiát. FL-hoz szerintem itt a fórumban is találsz magyar leírást, viszont angolul kell vele megbarátkoznod. Nézegesd a youtube-ot, ott is találsz nagyon sok hasznos videot. És vagy vedd meg vagy töltsd le a tört verziót, de ne demo-t használj.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Próbáld ki. Szerintem az fl (meg más sem) nem tud ilyet. :) Neked kell hallás alapján beállítanod a tempóját az éneknek, és úgy. Az akapellában nincs semmi, ami alapján egy program meg tudná állapítani a sebességet. Mondjuk egy olyan szerkesztőben könnyebb lenne, ahol vizuálisan is látod a hullámokat. Pl. Ableton és a warp.

http://scorchio.freeblog.hu/files/warping%20tips.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...