Jump to content
PirateClub.hu

Fl Studio,ha gondod akadna!


DjGeryke
 Share

Recommended Posts

Rathel!

 

FL-be Nexust

 

ugye ezt nem gondolod komolyan, vagy izomképed van?

Na Nexus megoldás kapj le 1.9 patchel rendelkezőt (HYBRID) félét

Az tökéletes! Bár egyes soundkönvtár nem fog el pörögni rajta mert vagy 1.3mat v. 1.4et kér !

(de ugye a külön pathcek) az nem több mint pár mega!

 

És keres egy jó kaliberű progit az ekkora terjedelmű cumoknak

ha nincs egy izom durva géped!

mert az fl studio bekakasizik dualcore-on is pár jobb fajta plugintól! :)

de ha négy magos géped van nopara meg legalább 4giga ramod és valami ultra brutál M-audio v. emu hangkarid!

 

Nem az a tipikus izomgépem van, egyébként megoldódott a probléma, és képzeld, egész jól lehet a Nexussal így is dolgozni... :)

Egyébként azért vagyunk annyira oda a Nexusért, mert több száz sőt, szerintem több ezer hang van benne, ami egy amatőr lemezlovasnak jól tud jönni... :) Plusz azért is mert olyan előadók dolgoznak vele mint Armin Van Buuren, ATB, vagy Cascada... És egy ilyen kaliberű programmal megéri... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nagyon alap dolog ez, code. Szedj le egy magyar leírást, aztán alkoss. Ha meg bármilyen gondotok is van, vagy itt nem tudtátok kitárgyalni, akkor nézzetek be

http://forum.flstudio.hu/

! Itt minden segítséget megkaptok ha kéritek!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szia!

 

Nekem elsőre a Vanguard ugrik be, de lehet, hogy hülyeség. Ez tipikusan olyan "gagyi" hang. :) Szerintem, ha van egy kedvenc szintid, akkor tölts le hozzávaló bankokat, aztán csavargasd amíg jó nem lesz. Ja meg az FM8-hoz is kering a neten egy tekintélyes pack, abban is biztos találsz neked valót. Ha nem találod őket, akkor majd belinkelem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

én most egy ien kaliberű zenén akarok dolgozni

 

http://www.youtube.com/watch?v=SRa8xngfgNs

 

vmi hip-hop rockot összedobok eddig 10 perc alatt sikerült egy jó kis rap ütemet összedobni!

 

jah és h lehet hosszabbra állítani h tovább menjen mert így csak az első néhány hangot ismétli meg! FL 9-m van!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zeyn,ne hasznalj F.L.-ezés kozben semmilyen medialejatszot.

ha megsem ez a problema megoldasa,akkor probald meg atrakni masik hangeszkozre a hangot.

szerintem az elso lesz a gond,de ha nem,felrakom enis,hatha jobban sikerul megoldani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

 

- eddig még nem voltak ien gondjaim,(intel pentium 2.8Ghz) 1GB RAM) asio4all2.9-es driverell futott az FL9

és egy nem mai kártyával "Sound blaster audio PCI 128"-Így viszonylag jó volt.

 

- Aztán beszereztem egy EMU-0404PCI-kártyát beszereltem (driver install meg ijenek) ....

és azÓta sz*rakodik a progi CPU igénye. :( (pedig DSP chippes)

 

És most Hiába rakom vissza a SbaPCI128-at ugyanúgy nagy a CPU terhelés.:(

 

Mit kell tennem ahhoz, hogy az EMU-val jól fusson a progi???????????????????????????????

 

 

Várom a válaszokat!

Előre is Köszi az infókat!

Link to comment
Share on other sites

Hy!

 

De szerintem, nem a buffert kell állítani.... mert eddig nem igazán volt gond a cpu terheléssel, annyira mint most

Fl- ben betöltök egy projectet, miután betölti, és mégcsak el sem indítom a lejátszást, de a CPU már akkor 70-80 %-nak van kitéve.

(szerintem valami másik progi zavarhatja)

 

Mi lehet a gond?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Ilyenkor van meglőve az ember, amikor jobbnak kellene lennie, azt rosszabb, mivel a procinak nyilván egy dsp-s kártya mellett nem kell annyit dolgoznia.

Első körben szerintem csinálj egy rendszer újratelepítést. Az egyébként is ajánlott, ha új hardver kerül a gépbe.

Nem volt még emum, nem tudom, hogy a beállításaival lehet-e szüttyögni valamit. Az is elképzelhető, hogy alaplapi probléma lesz. Próbálgasd, hogy ha kiveszel minden más kártyát, ha van a gépedben, és átrakod másikba az emu-t.

Nézd meg, hogy a kártya-alaplap kompatibilitásról mit írnak, ha van, akkor milyen drivert ajánlanak.

Van valami ... Latency Tools ... program is, hirtelen nem tudom a nevét, de az is segíthet a késleltetés beállításaiban. Van néhány videó a youtube-on is a rendszer finomhangolásáról, olyanok mint például mik élvezzenek prioritást, a folyamatok, vagy a programok és hasonló beállítások.

Természetesen bárkinek bármilyen izom gépe is van, érvényes szabály az, hogy lehetőleg ne használja másra azt a rendszert, amin zenél. De, ha csak egy rendszer van, akkor lehetőleg a futó folyamatokat le kell redukálni, amennyire csak lehet, beleértve a hálózatot is. Mindent, ami a merevlemezt, memóriát, processzort használhatja. Meg sajnos, mivel Windows rendszerről beszélünk, kompatibilitási, driver problémák mindig voltak és lesznek. Nálad is szerintem hasonló vezérlő gond lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sziasztok.

 

Egy olyan kérdésem lenne fl studioval kapcsolatba, hogy hogyan tudnék folyamatosan emelkedő hangot csinálni?

 

mndjuk piano rollba, a c hangtól felfelé. de nem úgy, hogy igy darabonként emelkedik, hanbem folyamatosan, egybeolvadva. köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Katt rá arra a patternre amelyiket effektelni akarod, úgy h be jöjjön a sample tulajdonságai ablak. Talán a bal felső (de lehet h jobb) sarokban van egy kis négyszög alakú ikon. rákatt, menj rá h "Assing as a free mixer channel" (ha nem pont így van bocs) és innentől külön channelen effektelheted :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...