Jump to content
PirateClub.hu

Muffintekercs


GirlPower
 Share

Recommended Posts

muffintekercs_0411.jpg

 

Muffintekercs - tésztacsiga muffinformában sütve

Zseniális reggeli/tízórai/uzsonna falat lehet a házi készítésű csiga, legyen az kakaóval, lekvárral, dióval töltve. Az enyéim legalábbis nagyon szeretik, még langyosan, egy kis tejjel…

 

A megszokott csigarecepten annyit módosítottam, hogy muffinformában sütöttem. Ennek nagyon egyszerű oka volt, a nagyméretű sütőtepsi a sütőben dekkolt (“majd később elmosom, addig beteszem ide, hogy ne legyen szem előtt” Ti is szoktatok ilyet? Persze, aztán jól elfelejtettem). Szóval tepsi a sütőben, koszosan, csigák pedig már megformázva a konyhapulton, a kezem lisztes… a muffinsütőt találtam meg elsőre. Nagyon jól sikerültek!

 

muffintekercsnyers.jpg

 

Hozzávalók: 12 csigához:

  • 20 dkg liszt,
  • 10 dkg őrölt mandula,
  • 2,5 dkg friss élesztő,
  • 1 dl tej, 4 dkg vaj,
  • 1 dl natúr joghurt,
  • 2 evőkanál cukor,
  • csipet só,
  • 2 dl házi sárgabarack lekvár,
  • 5 dkg finomra aprított dió,
  • 1 ek. fahéj,
  • 1 tojás

  1. Keverjük el a tejet a cukorral, langyosítsuk meg, morzsoljuk bele az élesztőt, hagyjuk 10 percet állni.
  2. Keverjük el a lisztet az őrölt mandulával, adjuk hozzá a joghurtot, az olvasztott vajat, csipet sót. Dagasszuk alaposan össze a tésztát, míg teljesen homogén, ruganyos és matt nem lesz.
  3. Szobahőmérsékleten kelesszük 1,5 órán át, majd lisztezett felületen nyújtsuk ki téglalapnak a tésztát. Kenjük meg a lekvárral, szórjuk rá egyenletesen a diót és a fahéjat, tekerjük fel, majd vágjuk 12 részre a rudat.
  4. Helyezzük a csigákat kivajazott, lisztezett muffinformába, kenjük meg a tetejüket az enyhén felvert tojással és 20-25 perc alatt süssük készre 220 fokra előmelegített sütőben.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...