Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Aki még a telepítése előtt áll,annak üzenem, hogy ne fecsérelje rá az idejét! Nekem pl: minden eszközömet felismert és telepített autómatikusan, de virtuális meghajtókat egyáltalán nem tudtam installálni. Némelyik program kékhalált is okozott, újraindítás majd rendszerhelyreállítás után megint elindult, de egy szónak is 100 a vége, még használhatatlan!!!! ne fecséreljétek rá az időtöket (ez jótanács). /Egy 4 magos AMD Phenomon próbáltam 4 GB Rammal, Windows 7 beta Build 7000-t/

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

 

feltettem én is a bétát

1 másik forumrészben már kértem segítsége, de sajnos kitörölték a kommentemet, remélem innen már nem törlik ki :S

Szóval 2 HDD-m van

1 Vista 500 GBal

és 1 Windows 7 100 GB

 

Én azt hiszem azért nincs boot választási lehetőséged mert 2db winyón van a 2 rendszer

Ha 1db winyó 2 particióján vannak a rendszerek akkor van boot választási lehetőséged.

2 winyónál szerintem marad BIOS állítás.

De ha valaki mégis tud megoldást akkor az engem is érdekel.

Esetleg nem tudom hogy a boot.ini fájlban nem e lehet megszerkeszteni hogy melyik disk-ről legyen a boot?!

Link to comment
Share on other sites

Próbáltátok már Vista-nál itt: Vezérlőpult > Rendszer > Speciális rendszerbeállítások > Speciális > Indítás és helyreállítás > Beállítások - beállítani az indítással kapcsolatos dolgokat? Ha itt látja mind két op. rendszert akkor jó, ha nem akkor az kellemetlen!

Link to comment
Share on other sites

Aki még a telepítése előtt áll,annak üzenem, hogy ne fecsérelje rá az idejét! Nekem pl: minden eszközömet felismert és telepített autómatikusan, de virtuális meghajtókat egyáltalán nem tudtam installálni. Némelyik program kékhalált is okozott, újraindítás majd rendszerhelyreállítás után megint elindult, de egy szónak is 100 a vége, még használhatatlan!!!! ne fecséreljétek rá az időtöket (ez jótanács). /Egy 4 magos AMD Phenomon próbáltam 4 GB Rammal, Windows 7 beta Build 7000-t/

Kismilliószor elmondtam más topikokban, hogy VirtualClone Drive felmegy, illetve többektől is olvastam, hogy a PowerISO 3 is. Mellesleg nálad lehet a hiba, hogyha állandóan összeomlik, nekem egy kék halálom nem volt a 6801-es óta...

Link to comment
Share on other sites

Megerősítve, a PowerISO is működik (feltettem), úgyhogy akinek ilyen gondja van, az szedje le innen. :)

 

Szerk.: Nekem a 7000-es build van fent élesben (nem Virtual PC), eddig egy kékhalál volt, az is csak az Agnitum Outpost Security Suite Pro 2009-cel, így aki jót akar, az ne tegye fel Windows 7-re. :D Helyette inkább ajánlom a Windows tűzfal (a 7-ben már elég jó) és Norton AntiVirus 2009 Gaming Edition (tökéletesen fut) párosítást.

Link to comment
Share on other sites

Mivel a Windows Vista telepíthető termékkulcs megadása nélkül is, így lehetőség nyílik a különböző verziókat is kipróbálni. Home Basic, Home Premium, Business, és Ultimate. Igaz, így csak 30 napig használható (aktiválás nékül), de mi van ha mi tovább szeretnénk "tesztelni" a rendszert? Erre is van megoldás.

 

Mit tegyünk?

 

1. Nyissuk meg a Parancssort (cmd) rendszergazdai jogokkal (Futtatás Rendszergazdaként) és adjuk ki a következő parancsot:

 

slmg -rearm

 

Pár másodperc és a script lefut, újraindítjuk a rendszert, így újabb 30 naphoz jutottunk. Ez a művelet maximum 3-szor végezhető el, összesen így 4*30 (az első 30-at is beleszámolva), azaz 120 napig "tesztelhetjük" az adott Vista verziót.

 

2. Hogy hol tartunk az adott 30 napos periódusban így ellenőrizhetjük:

 

slmgr -dli

vagy

slmgr -xpr

 

Megjegyzések:

- Ezzel nem lesz legális, jogtiszta a Windows Vista

 

 

Windows 7 Beta 64-bit Product Key

 

7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9

 

Windows 7 Beta 32-bit Product Key

 

6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor ajánlott a 64 bites, ha 4 GB RAM-ja van. 2 GB RAM-al teljesen felesleges felrakni. A gyorsulás kb nulla (próbáltam) és lehet, hogy nem is talál minden cuccához 64 bites drivert. Nekem a hálókártyához nem volt megfelelő 64 bites driver és 3-4 óránként kékhalált dobott.

Link to comment
Share on other sites

Szia. Azt kel lfelraknod amilyen procid van. ha 32 bites akkor a 32 biteset de ha a procid 64 bites, akkor a 64 biteset kell

Nem kell kötelezően azt felrakni. 64 bites processzor is fut 32 bites oprendszerrel, de ahogy előttem is mondták, egyelőre még igen csekély területen mutatkozik meg az előnye egy 64 bites rendszernek.

Link to comment
Share on other sites

Bár ez nem tartozik ide, de már kijött az első hivatalos béta és az sokkal jobb, ajánlott azt feltenni inkább (nekem is az van fent). Egyébként amit letöltesz, az elvileg egy .iso fájl, azt bármilyen DVD-író programmal kiírod olyan funkcióval, hogy lemezkép kiírása (pl. Nero, Alcohol 120%), utána boot-olsz róla és (bár angolul, de) írja a teendőket, nem igazán lehet rajta mit eltéveszteni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sziasztok

 

windows 7 alá daemon tool helyett mit javasoltok?

kéne valami progi hogy a játékokkal, progikkal, egyéb iso képekkel ne legyen baj :S

illetve milyen víruskergető megy alatta?

f-secet akartam rádobni, mert azom van, de régi és nem tetszik neki :S

alig bírtam leszedni utána :P

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Hy mindenki! Winxp mellé hogy lehet ghostolni v feltenni másik oprendszert is, ha 1 partícióm van jelenleg? vagy ahhoz 2 partíció kell? és bármikor váltogathatok 2 oprendszer között??? Vista-t vagy Win7-et próbálnám ki.

Link to comment
Share on other sites

Egy tanács: aki ki szeretné használni windows 7 nek azt a lehetőségét ,(gadget) amelylel időjárást lehet nézni, az telepítéskor , vagy később a vezérlőpultba állítsa a "Location"-t tetszőleges országra. Sajnos magyaroknak nemelérhető ez a funkció.

Link to comment
Share on other sites

Én most 7022-esverziót használok , és ennél határozottan ugyemlékszem, mikor feltelepítettem, és Hunagry-ra volt álítva a Location kiiírtam , hogy sorry de ez a lehetőség nem elérhető "not avaiable in your country".

Egy darabig nemis figyeltemfelrá...azthittem biztos a szerver a rossz, de aztán felfigyeltámrá. Szentségeltem egy kicsit aztán átálítottam a locationt és úgymár működött.

 

Előzőleg én 6956 os verzióval próbáltamki, abban nemvolt ilyen gond.

Link to comment
Share on other sites

Találkozott esetleg valaki már azzal a problémával, hogy upgradeltem a WIN7-et 7022-ről 7048-ra(x86) és miután kész lett nincs netem.

De sehogy. Már próbáltam router nélkül direktbe a kábelmodemet, új IP kiosztást csináltam rá, áramtalnítottam, reseteltem, semmi.

A hálózati kapcsolatokban azt mutatja, hogy van net összeköttetés, de mégsem működik.

A Vistás rendszeremmel tökéletesen működik minden....

Link to comment
Share on other sites

Holnap készülök felnyomni a Windows 7-et mint első számű oprendszert a 7057 -es verziót . Eddig Xp-m volt. Nahmostmár nem tudom hogy a windows 7 telepítésekor meg-e kérdezi hogy formázom-e a /C: meghajtót?? és ha nem, akkor hogyan tudnám leformázni?. Más meghajtóra nem nagyon akarom, meg nem szeretnék 2 oprendszert :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nagyon szeretnék az alábbi kérdésben tanácsot kapni:

 

Rendszeresen kapok pps fájlokat, de nekem ezek lejátszásához nincs megfelelő windows programom (ha jól gondolom a Power Point lenne a megfelelő. Ellenben letöltöttem az OpenOffice programot, amelynek Impress programja elvileg ugyanazt a célt szolgálná, mint a Power Point. Ha beállítom, hogy a fájlt ezzel nyissa meg, külön látom az egyes diaképeket. Ha rákattintok az F5-re, amely a diavetítést indítaná el, csak az első képet látom, a fél képernyő átlósan át van húzva, és ezen választóvonal alatti rész ordító piros. Ez a maximum, ameddig eljutottam, holott ezek zenés diavetítést tartalmazó fájlok lennének.

Kérlek válaszoljatok, akkor is ha nem jó helyen kérdeztem, bár ennél jobb helyet nem láttam a topikok teljes átfésülése alapján sem.

 

Köszönettel:

Laura

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...