Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Eszközkezelőben minden rendben, nincs háromszög vagy kérdőjel?

Everestet vagy Aida-t telepíted, az megmondja neked, hogy milyen alaplap illetve hangkártya van a gépedben és az alapján le tudod tölteni a drivert. Vagy ha a gépnek megvan a lemeze, akkor azon is rajta lesz.

Link to comment
Share on other sites

Jaja,driver kellett hozzá.. Fujitsu amilo la 1703-as tipushoz.....Lehetséges,hogy a többi drivert is lekell szednem a Fujitsu oldaláról?? mert van még vga,meg stb driverek.... Pl a netnél meg a youtubos videóknál kis döcögést érzek.....

CD-t nem kaptam..gondolom azért van fenn a gyártó oldalán minden....

De érdekes,hogy arról a tipusról csak xp és vista drivereket hoz fel és az xp HD audio deck drivere vitte a hangot....

Egy másik oldalról leszedett Realtec aC97 nem vitte....

Link to comment
Share on other sites

Akkor majd valószinű leszedem az összest...Namost mindez a régi gépemről szól....Vettem egy új Acert is és azon alapból rajta volt a win 7 premium home....ehhez is lekellene szednem a drivereket,v ők már alapból fullosan adják ki??

És hamarosan azt is újraraknám,mivel csak 1 particiót dobtak rá alapból és én kettőt szeretnék....Gondolom az újrarakás után kötelezően lekell szedni a drivereket....Intel Pentium p6100

Köszönöm a segitségeket...

Link to comment
Share on other sites

Hogy miért ajánlott előtte? A héten is meg már régebben is belefutottam olyanba, hogy xp telepítés után a lan driver nincs telepítve, így net sincs. Ha nincs másik gép, akkor reménytelen letölteni a szükséges drivereket. Persze ez 1 régi kacat pc volt, most már a win7 általában feldobja a lan vezérlőt.

A második kérdésedre formasu azt szokta válaszolni, hogy a korábban ghostolt rendszert pár perc alatt vissza lehet másolni, ha vmi gixer adódna. Csak sokan nem ghostolják a rendszerüket (én sem), így marad a víruskergetés vagy végső esetben a formázás.

Amúgy particionáláshoz nem szükséges újratelepíteni a rendszert, vagy tévedek?

Link to comment
Share on other sites

talán az acronis-szal igen, kérdés, mennyi szabad hely van a lemezen.

a fujitsu-siemens notik hírhedtek arról, hogy mindent a honlapról kell leszedni, nekem egy amilo-t nyomtak a kezembe minden nélkül, fizessen, és vigye. még azt is ki kellett totóznom, hogy a 3 wlan csip közül melyik van az alaplaponv vagy fordítva, a csiphez melyik driver illik a három közül.

Link to comment
Share on other sites

Nekem szinte fullos a kapacitás,mivel még pár napja vettem az Acert....

 

hát halljátok...nem hittem volna,h 1 gb ram és 4 giga közöt,csak ennyi a különbség.....szinte semmivel nem gyorsabb...És ma vettem észre,h a 2,5 éves fujitsumnak szebbek ,élénkebbek a szinei,mint a Hd Led LCD-s Acernek...ugyanazzal a háttérrel....ha gondoljátok leis fotózom,a kettőt egymás mellé téve...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minden gond nélkül lehúzható a partició, működő rendszer alatt, de Paragont én jobban szeressem 11-es verziója a most divatos. Nem csináltam még W7 alatt vele, de szerintem magcsinálja

 

Csak jobbról kell lehúzni!

 

pp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Paragon Personal 11

 

Supported Operating Systems

 

Windows 7 (32/64-bit)

Windows Vista (32/64-bit)

Windows XP Professional (32/64-bit)

Windows XP Home

Windows 2000 SP4

 

 

Supported Computer Bus Interfaces

 

Parallel ATA (Parallel Advanced Technology Attachment)

SATA (Serial Advanced Technology Attachment)

External SATA (eSATA)

SCSI (Small Computer System Interface)

USB (Universal Serial Bus) 1.x/2.0/new3.0

IEEE 1394 (FireWire)

All types of RAIDs (hardware and software)

PC or PCMCIA Card (Personal Computer Memory Card International Association)

 

 

Supported Storages

 

new2.2TB+ hard disk drives

newAFD (Advanced Format Drive)

newNon-512B sector size drives

SSD (Solid State Drive)

HDD (Hard Disk Drive)

CD-R/RW

DVD-R/RW

DVD+R/RW

DVD+/-R (DL)

BD-R

BD-RE

 

 

Supported File Systems

 

NTFS (v1.2, v3.0, v3.1)

FAT16

FAT32

Linux Ext2

Linux Ext3

Linux Ext4

Linux Swap

updateApple HFS+

Other file systems (in the sector-by-sector mode)

 

 

Supported Partitioning Schemes

 

MBR (Master Boot Record)

GPT (GUID Partition Table)

 

 

For Windows installation

 

CPU: Intel Pentium or compatible, 300 MHz or higher processor

RAM: At least 128 MB (256 MB or greater recommended)

Disk space: 250 MB*

Internet Explorer 5.0 or higher

Link to comment
Share on other sites

Lehet,hogy egyik sem százas,de azért nem gondoltam volna,hogy egy ledes lcd kijelző gyengébb, egy régebbi tipusú kijelzőtől....

De tudom,azt is,hogy mi a szép,mivel az LCD tv-re is rámegy a monitor HDMI-n..:D

 

Mostmár kötelezően újra kell raknom az új gépem is,mert ma kétszer is eljátszotta,hogy váratlan hiba után leáll....Amikor kikapcsolt a képernyő...megmozgattam az egeret és csak vibrált a fekete kép,majd fekete maradt végle és az újrainditás segitett....

 

Melyik a legeslegjobb,legstabilabb win7 x64 re??

Link to comment
Share on other sites

Áhh...kész macera volt....Biosba belépni altgr+f10 ott enabled f12 boot... ujraindulni f12 és alig jöttem rá,h egy f2 is kell...utána lehetett csak telepiteni..... ezzel kinlódtam egész mostanáig...

Persze a netdriver mind eltünt.... de volt másik gépem és kb az 5. driver jó lett,de még mindig vannak felkiáltójeles cuccok.... 3D driver is kilőve..

Acer aspire 5742z-hez hol találok legkönnyebben drivereket??win7 re..

köszönöm...

És a tálca szinét már mért nem lehet változtatni??

 

Link to comment
Share on other sites

gondolom, az acer oldalán leginkább típusjel szerint. dellnél tudom, hogy gyári szám szerint is összeválogatja az oldal, de acerben nem vagyok olyan járatos.

tálca színének változtatása: jobbkatt az asztalra, személyre szabás, alul ablak színére katt. ott válogathatsz, csak utána mentsd is le feljebb a saját témák - nem mentett téma alatt. csak egy nevet kell megadnod, no para.

Link to comment
Share on other sites

wow, ilyen msdn-esem sosem volt, csak torko-féle (találsz ilyet a programok között), most enterprise-t raktam fel és tiptop. a torko-félék az összes 32-es és 64-es variációt tartalmazzák.

az első gugli találat driverre:

http://www.laptop-software.com/acer-software/acer-aspire-57425742g5742z5742zg-drivers/

elég bíztatónak tűnik!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...