Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, feltelepítettem a 32Bites Windows 7 Ultimatet a notebookomra. A felhasználói programok nagy része (Damen Tools, Nero, illesztő programok) és egyéb játékok kompatibilitását tökéletesen meg tudtam oldani Win7-en. Viszont volna nekem egy HP Laserjet 1000 nyomtatóm, eredeti HP telepítő CD-vel, ami csak XP-vel kompatibilis és sehogy sem tudom működésre bírni.

XP-n tökéletesen feltelepítem a nyomtató programot és tökéletesen nyomtatók vele hiba nélkül. Win7-nél viszont már a nyomtató telepítésénél is kiírja, hogy nem lesz kompatibilis az Operációs Rendszeremmel, bár feltelepíti, de használhatatlan az egész, mindig a kompatibilitási hibára hivatkozik és nem enged nyomtatni. Na, már, mint most én azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek, hogy tudnám beállítani a Win7-et úgy, hogy a nyomtatómat felismerje és tökéletesen működjön? A művelet központnál az XP kompatibilitás már próbáltam, de mind hiába felesleges volt. Válaszotokat előre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget, de sajnos nekem az XP kompatibilitási mód nem mükődik. Miután feltelepítettem a Virtual PC és Virtual XP Modeot, az xp mode inditásánál a következő üzenet fogad: "A Windows Virtual PC hardveres virtualizálást tesz szükségessé, ezt azonban nem támogatja a rendszer." Sajnos az okát nem értem miért nem indul el, mivel elméletileg működnie kéne 2.00 ghz dual-core procival,2gb rammal,256mb-os videokártyával na mindegy, azért köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Megvan sikerült megoldanom a kompatibilitást. Leírom a megoldást, hát, ha mások is hasonló problémákkal küszködnek. Na, már, mint most akinek XP kompatibilis nyomtatója van, annak itt a megoldás Windows Vistán is nyugodtan használható.

 

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itprovistaprinting/thread/99439e0e-5582-40d9-b04b-27f15eb89aca

 

1.Vezérlőpultban megkeressük a nyomtató hozzáadása menü pontot

2.Helyi nyomtató hozzáadása> tovább

3.?Meglévő port használatánál? kiválasztjuk a nyomtatóhoz csatlakozott USB portunkat>tovább

4. Következő lépésben kiválasszuk a nyomtató gyártójának típusát (pl. HP, Epson, Canon), miután ez megtörtént a Win7 kiad egy listát a Win7-el kompatibilis nyomtatokról, viszont a nyomtató fajtái közül nem választunk ki semmit sem, hanem rákattintunk a képernyő jobb alsó sarkában lévő ?saját lemezre? és onnan pedig tallózással kiválasztjuk a nyomtató ?inf? fájlát, miután ez is megvan> tovább

5. Utolsó lépésként pedig nem osztjuk meg a nyomtatót a helyi hálózattal, hanem csak az "egyszemélyes nyomtató használata" funkciót pipáljuk ki. Ezután aWin7 felajánl egy próba nyomtatást.

 

Remélem másoknak is tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

segítséget szeretnék kérni telepítés közben elakad telepítés be bootol a lemez atztán végig megy a fehér csík kétszer elkezd

betölteni be is tölt de csak kék képernyő és egér aztán semmi

a configom alap lap GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P proci phenom 955 videokártya ati 5770

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne,(nemtudom volt e vkinek már hasonló problémája) hogy amióta felraktam a Win 7et azóta a játékok mindegyike megy szépen csak egy kis idő elteltével belaggol egy 15-20 másodpercre majd pl. egy ilyen Fifa 10 esetében behozza a lemaradást és felgyorsul nagyon aztán megint szépen fut... nemtom ez mennyire érthető a lényeg h játékok simán mennek, belaggol,megint szépen megy. Sztem nem a gépemmel van gond. de azért leírom hogy milyen gépem van: AMD 64X2 dual core 4600+, 3 Giga ram, 256_MB-os G-force 8500 GT. Előre is köszi ha valaki tud vmi tippet adni. :(

Link to comment
Share on other sites

m, win 7 eternity, feltettem a felezett friss particióra, az operációs rendszer rész az oke, de ahol a dolgaim voltak az a meghajtó eltűnt, nincs a sajátgépbe, ilyenkor mi a hézag? tudja valaki mitcsináljak? telepítéskor a C-re kattintottam, nemelőször csinálok ilyet, de ilyen nem volt sose, hogy eltűnt csak ugy a másik partíció

Link to comment
Share on other sites

Üdvözlet!

Tudnátok nekem olyanban segíteni, hogy létezik Windows 7-hez Vista inspirat nevű progi? Tudom kicsit hülyén hangzik a kérdés, de nálam sajnos a notim videókártyájának(Geforce Go 5700 128MB rammal) régi drivere miatt se az aero felület nem indul el, sem pedig nem tudom átállítani az ablak színét az alapból megadott színsémák egyikére sem.

Jelenleg így néz ki a tálca, illetve az ablak színének módosításához, ha rákattintok a megfelelő helyre, akkor ez jön elő:

http://kepfeltoltes.hu/091127/674134763k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha esetleg valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan lehetne ezt a nem igazán tetszetős tálcaszínt átcserélni, akár működő külső programmal(pl egy win 7 alatt működő vista inspirattal) vagy akár a rendszeren belül, azt nagyon meg köszönném!

Üdv

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.hu/search?rlz=1C1_____enHU353HU353&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=enable+aero+on+old+vga
http://www.youtube.com/watch?v=vUmC1fOKVsk

 

Gugliban érdemes lenne körülnézni... A vista inspiratnak pedig az égadta világon semmi köze nincs az alap aero-hoz (és az amúgy is xp-re való....)

A windowblinds új verzióját is kipróbálhatod (egyelőre nincs hozzá crack, tehát 30 napos trial ), de aero azzal sem lesz.

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.hu/search?rlz=1C1_____enHU353HU353&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=enable+aero+on+old+vga
http://www.youtube.com/watch?v=vUmC1fOKVsk

 

Gugliban érdemes lenne körülnézni... A vista inspiratnak pedig az égadta világon semmi köze nincs az alap aero-hoz (és az amúgy is xp-re való....)

A windowblinds új verzióját is kipróbálhatod (egyelőre nincs hozzá crack, tehát 30 napos trial ), de aero azzal sem lesz.

 

Köszi, megnézem. Ezeket amiket írtál(pl a windowblinds) működik rendesen win7 alatt is? Csak mert az inspirat egyik verziója kissé elcseszte a tálcámat, meg az ablakokat(kb olyan kinézete lett az ablakoknak, mintha visszament volna 98-ra.:D és még csak vissza sem tudtam állítani). Egyébként persze azzal én is tisztában vagyok, hogy nem lesz benne aero, nekem csak annyi kell, hogy legyen benne olyan "Vista fekete" kinézet. Ha már alapból nem tudom előcsalogatni sem azt, sem az aero-t.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Windows 7 Enterprise build:7600 lett feltelepítve... Utánaolvastam mielőtt kérdeztem volna, de semmi. Az oldalon található Windows 7 toolkit 1.7-t annyit tett, hogy ha megnyitom a vezérlőpultot akkor ezt az ablakot kapom, ha "kiikszelem" működik rendesen, de attól még kiírja:

 

l54cwx9w15l22eagz1.png

 

A Windows 7 Toolkit ezt válaszolja a gyártó kiválasztása után (az x64-es jelölőnézet inaktív):

 

tcm4y7ga4ff3oivojly5.jpg

 

Windows 7 Loader by Daz és a Windows 7 Loader by Hazar és kilett próbálva nem sikerült velük boldogulni.

 

Aztán a Rendszerleírásnál ezt kapom az Oprendszer infonál:

 

d7xxcnx32bno6fac9e.jpg

 

Annyi lejött hogy alaplap gyártót kell választani Asrock alaplapom van.

 

Még két dolog maradt: eredetileg 2 merevlemezes meghajtóm volt, az XP fel is ismerte. az egyik meghajtó partícionálva volt, azt a partíciót "nem találom" sem a rajta lévő cuccokat. XP-n még gond nélkül látta.

 

A harmadik: Bootolásnál még megkérdezi hogy melyik OPrendszert szeretném indítani az XP-t vagy a 7-et. Hogyan tudnám megoldani hogy ezt ne kérdezze meg, csak inrítsa a 7-et, azaz teljesen eltávolítani az XP-t... ?

 

 

Aki a mondókám egyik részére tudna valami segítséget adni azt nagyon megköszönném.

 

Köszönöm B) Sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

Ez az aktivátor tuti működik.

 

Windows 7 Loader v1.7.7 (REPACK) (x86 & x64) = Windows 7 topik az Applications-ba.

(Én is ezt használom és eredetit ír.)

 

Ha ez se segít akkor ezt szedd le:

 

 

RemoveWAT 2.0 (Ez is az APPZ-ba van)

Jelenleg ez a legbiztosabb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Hi

VisualStyle-okkal lenne egy kis gondom. Mindent úgy csináltam ahogy kell: UniversalThemePatcher-x64-et lefutattam Adminként, patcheltem mindent, újraindítottam a gépet, bemásoltam a VS-t a C:\Windows\Resource\Themes-be majd aktiváltam a VS-t és újraindítottam. Minden átállt kivéve a Start gombja. Mi lehet a gond?

 

Windows 7 Ultimate x64 (7600)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Azt szeretném megérdeklődni, hogy más is tapasztalat olyat, hogy pl letöltött valami fájlt, esetleg képet és az asztalon nem jelent meg, csak akkor, ha frissítettem azt. Eddig nem csinált még ilyet, de kicsit fura. Valaki már tapasztalt ilyet?

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Megtetszett a windows 7, és igazából már újítani szeretném az XP-met, haladni akarok a korral, de nem tudom hogy menne e a gépemen:

 

2.8-as Intel proci

1gb ddr1 ram(2x512)

nVidia Geforce 6600 128mb videókari

 

A másik kérdés pedig hogy a játékok, amik most rajta vannak(pl. bettesp féle Forma 1, vagy Birkuc mod) futnának e a windows 7-en?

 

A válaszokat előre is köszönöm,

 

Daniels

Link to comment
Share on other sites

Én csak a PRT-t próbáltam Win7-en, igazából elment, csak állandóan hibaüzenettel dobált ki, bárhogy is próbáltam, bármit is csináltam ... de több ismerősömnél is így volt, de a Final verziót nem próbáltam még, de mondom lehet van megoldás, csak én nem tudok még róla, sok időm nem volt körbeolvasni ;)

Link to comment
Share on other sites

Én a helyedben nem várnék, feltenném. Hasonló, sőt, inkább gyengébb konfigra - most telepítettem pár hete, s teszteltem is (Radeon 9600, 2,4-es Celeron, 768 MB memória) és nagyon szépen futott (gyak. kb olyan sebességgel, mint az XP), final verzióban meg már nincsennek hibák.

 

Ami a játékot illeti, azt nem tudom biztosan, de a kompatibilitás beállításoknál XP SP3-at be lehet külön állítani, s gyak majd minden ugyanúgy fut! (minimális a kivétel, ami úgy sem - bár olyat még nem sokat láttam). Az érintett gépre régi játékok sorát is feltettem (Motor racer -től kezdve, vagy 30-40 - javarészt régi - játékot) és minden futott, semmivel nem volt gond. Ezért is gondolom, hogy valószínűleg az érintett játékkal sem lenne.

Link to comment
Share on other sites

Miért lehet az hogy nekem nincs keresőm a Start menübe és egyik ablakba sem? Start menünél vissza állítottam mindent alapértelmezettre de nincs, amikor feltettem akkor még volt és csak 1-2 dolgot állítottam.

 

Szerk.: MEGOLDVA!

Megoldás (ha másnak is lenne ilyen gondja):

Vezérlőult > Programok és szolgáltatások > Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása > Pipa az Indexelő szolgáltatáshoz és a Windows Search-höz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek:

Újra kellett szednem a windows-t és nem indul el rendesen a loader. Egyszer régen már sikerült aktiválnom, de az még más programmal volt, aminek már nem tudom a nevét. Próbálkoztam több verzióval is, de semmi. A képen látható, hogy mit csinál, illetve, hogy mit Nem csinál a program.

A segítséget köszönöm!

Loader_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

post-1163917-1260293346_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...