Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Ehh a legelső hozzászólásodban azt írtad,hogy "C-media a hangkártya tipusa" most meg azt,hogy AC-97.

Azért jó lenne tisztázni,hogy most melyik mert különböző driver kell hozzá.Nekem van PCl C-media mixer külső hangkártyám a beépített AC-97 mellett ami a realtek hankártya.Na most akkor amit adtam drivert a külsőhoz jó szóval ha nem az van akkor töröld le a drivert .Az alaplap gyártója honlapján meg szedd le a legújabb drivereket a win7-hez vagy csak a beépített hangkarihoz.Vagy realtek honlapjáról letöltöd a drivert (mondjuk én inkább az alaplap gyártó honlapjáról szoktam)

Link to comment
Share on other sites

No comment!!! Legalább elárulhatnád az alaplap tipusát vagy hány kiscica van a szomszédban vagy valamit mert így egyszerűen képtelenség segíteni valakinek is ha nincs tisztában,hogy milyen eszközökből tevődik össze a gépe.Már elnézést a kifejezésért ,töltd le az everest programot az még azt is kiírja,hogy hány porcica nyávogott az egérre :DD

Link to comment
Share on other sites

Nos tehát az alaplapi driverek egyike sem támogatja a win7-et de még a vistát sem.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41GX

 

 

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=K7S41GX&s=462

 

 

Amint látod a hankártya legfrissebb drivere is 2003-as .Mindenesetre azthiszem ,hogy nekem is van mit tanulnom a hankártyákat illetően mivel a nevében benne van a c-medi és az AC-97 is.Mindenesetre evvel kellett volna kezdeni így már teljesen világos számomra legalábbis

C-Media AC97 audio driver ver:UDA038_build03L Ekkor még egy cég volt a kettő és utána váltak szét vagy szünt meg a kooperációjuk.Nem gondoltam,hogy ilyen öreg alaplapod van.

Öregem sajna ez már nagyon régi alaplap én nem is tenném rá fel a win7-et.

Link to comment
Share on other sites

Nos tehát az alaplapi driverek egyike sem támogatja a win7-et de még a vistát sem.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41GX

 

 

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=K7S41GX&s=462

 

 

Amint látod a hankártya legfrissebb drivere is 2003-as .Mindenesetre azthiszem ,hogy nekem is van mit tanulnom a hankártyákat illetően mivel a nevében benne van a c-medi és az AC-97 is.Mindenesetre evvel kellett volna kezdeni így már teljesen világos számomra legalábbis

C-Media AC97 audio driver ver:UDA038_build03L Ekkor még egy cég volt a kettő és utána váltak szét vagy szünt meg a kooperációjuk.Nem gondoltam,hogy ilyen öreg alaplapod van.

Öregem sajna ez már nagyon régi alaplap én nem is tenném rá fel a win7-et.

Link to comment
Share on other sites

Csak tudnám miért küldte el 2-szer a hozzászólásom ,mostanában sajnos néha elérhetetlen a fórum a sok szerver hiba miatt :( Esetleg még annyit,hogy van a Driver Genius Professional Edition nevű program ami segíthet esetleg ,használata előtt érdemes mentést végezni a jelenlegi driverek illesztúproramjairól.Többet nem tudok segíteni sajna ha van valamilyen mód arra,hogy új gépet vegyél a közeljövőben akkor sztem érdemes rá gyüjteni ha meg nem akkor maradj az xp mellett . üdvözlettel csabicsekker

Link to comment
Share on other sites

Az hogy egy olyan régi driver nem kompatibilis az új rendszerrel, nem a win hibája. Ahogy csabi mondta, nem kell feltenni rá az újabbat ennyi. Az ilyenek miatt jön a sok szidás hogy nem megy, lassú, szar satöbbi. Ezeket modern gépre készítik, nem kövületekre ( bocs ).

Link to comment
Share on other sites

Akkor csak októberben lesz végleges windows 7?Megfogják oldani ezeket a driver kompatibilitás problémákat?

 

Az RTM ami már letölthető az a végleges. Csak most nyomják lemezre és azért késik a megjelenés 1-2 hónapot.

Ezalatt a pár hét alatt nyilván javítanak a drivereken de főleg az újabb alkatrészekre fókuszálnak.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Nekem az lenne a kérdésem hogy melyik verziót rakjam fel 32 bit &64bit

 

Gépem:

Gigabyte GA-P35-DS4

Intel Core2Due E6600 2.4 GHz

2GB Geil 800 MHz

meg egy 8800GTS

 

és ha feltolom akkor a vistás driverek jók hozzá ??

régi programok hogy muzsikálnak rajt ? gondolok itt xp,vista progikra...

játékokkal hogy bírkozik meg a 7 és a 64 bit ???

 

Előre is köszönöm a válaszotok !

Link to comment
Share on other sites

64biteset rakj fel. Igaz, hogy nincs 4 giga ramod, de ha egyszer veszel még kettőt mert ugyebár manapság nem árt ha van 4 akkor ne kelljen windows reinstall. x64el meg nem veszítesz semmit ha addig is az van fent. Vistás driverek 99% ban jók 7hez. Játékokkal nem lesz gond. Ha meg igen akkor leszedsz egy patchet meg egy vistás vagy 7es cracket és menni fog. A kompatibilitási mód ezúttal tényleg hasznos, nem úgy mint az eddigi windowsokban.

 

És ha végképp nem megy egy program biztosra veszem, hogy találsz alternatívát windows 7re is.

Link to comment
Share on other sites

Igen, kezeli, de a 4 gigába az összes ram beleértendő.

Tehát, ha pl. van egy 512 megás videokártyád, akkor a 4 giga rendszer memóriából már csak 3,5 gigát tud megcímezni (használni). Ez nem oprendszer függő (mindegy, hogy xp, vista, vagy win7), a 32 bit ennyire elég...

Link to comment
Share on other sites

Aha, értem. Bár én azt sem tudom, honnan sikerült megállapítani, hogy erre jó a 64 bites.

Én egyszer itt kérdeztem, hogy enyémre vajon jó lenne -e a 64-es, miszerint az everest ezt írja:

64 bites x86-kiegészítés (AMD64, Intel64) Támogatva

meg ezt is:

CPU tulajdonságai:

CPU típusa DualCore Intel Pentium E2220, 2400 MHz (12 x 200)

CPU alias Conroe-1M

CPU stepping M0

Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3

 

Erre az írták, jó rá, mégse tudtam feltenni virtualboxra, csak a 32 bitest. azt írta, hogy nem kompatibilis a 64 bites win..

persze én elég amatőr vagyok... :)

Link to comment
Share on other sites

"VirtualBox is a powerful x86 virtualization product..."

 

Ezzel a mondattal nyit a honlapjuk.... :P

 

"Bár én azt sem tudom, honnan sikerült megállapítani, hogy erre jó a 64 bites."

 

:D Onnan kérlek hogy:

 

4 bites CPU mivel kettes számrendszerben üzemelünk, csak 4 bit információt képes feldolgozni, ez azt jelenti, hogy bitenként felvehet 0 vagy 1 értéket. A maximális lehetőség így 16.

8 bites processzor esetében már 256 lehet (pl Commodore 64, Sinclair Spectum, gondolom ezekről már hallottál).

16 bitesnél 65536 lehetőség lehetséges.

32 bit esetében 65536x65536 lehetőség van (4 294 967 296, hogy pontos legyek. Forintban igen jó lenne...) És itt van a lényeg, a 32 bites processzor maximum 4 GB memóriát képes megcímezni az előbb említett 4 milliárdnál valamivel több kombinációs lehetőség miatt. Remélem érthető.

Link to comment
Share on other sites

Én arra gondoltam, hogy ebből az információból :

"Gigabyte GA-P35-DS4

Intel Core2Due E6600 2.4 GHz

2GB Geil 800 MHz

meg egy 8800GTS "

 

hogy sikerült megállapítani.

Persze ha nem nézünk utána, külön, honlapokon, ilyesmi..

nem mintha én nagyon vágnám a témát. :)

De köszi az infokat, közben tanulok. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...