Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Üdvözlök mindenkit! A segítségeteket szeretném kérni. Windows 7-es rendszerem van, több (3) felhasználóval. Amikor az egyik felhasználó bejelentkezik (ő általános jogú), akkor az asztalra előzőleg kitett parancs ikonokat, illetve a tálcát újra és újra be kell állítani, mert mindig elfelejti a beállításokat. Hol tudnám ezeket rögzíteni, illetve hogyan lehet beállítani, hogy legközelebb már ne kelljen az indulásnál megint ezzel szöszölni?

Előre is köszi a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Van / letezik olyan program, amellyel a rendszer felhasznalojanak a jogosultsagait lehet beallitani? Pl. Egyik user a admin, masik egy sigle user, ahol meg adom, hogy milyen programokat lehessen hasznalni ill. rendszerben milyen jogosultsagai vannak - pl. rendszer beallitasok, hatterkep megvaltoztatasa, stb...

 

Koszi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sziasztok!nekem nem rég óta van egy új laptopom rajta windows 7,a gondom sajnos már többször rar vagy zip 1 fájl-nál hibát írt ki (kicsomagoltam winrar.al,7zip el,és a total kommander beépített rar jával is) megnéztem a fájlok megvannak,és érdekes több helyről is más más filmnél is ugyan az a hiba van.a windows 7 lenne a ludas?nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni.előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Segítségeteket kérném a win-7 em elmegy úgy mond alvóba,azaz a képernyő elsötétül,és utánna tíz perc mulva kikapcsolja a gépet.Tehát ha valamit le akarok tölteni a géphez kell jönni tíz percenként meg mozgatni,az egeret.Mit kell beállítani,hogy ne kapcsoljon ki a gép.Válaszotokat köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hali,

 

feltettem a win7-et majd becrackeltem. Minden jól megy, de amikor indítom a gépet (még a windows logo előtt) bejön egy kép amin ki kell válasszam, hogy milyen módban induljon a rendszer (win7, serve stb.). Mindig ki kell válasszam, hogy mit akarok anélkül nem megy tovább. Nem lehet ezt valahogy eltüntetni és beállítani, hogy mindig a win7 induljon?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pedig ez a hibakód azt jelenti, hogy a Windows Update nem tudott valamit frissíteni, nem talált egy fájlt és így nem tudta beleintegrálni az adott javítást a rendszerbe.

 

Milyen fajta Windowst 7 kiadást használsz? Honnan szedted le?

Link to comment
Share on other sites

Pedig ez a hibakód azt jelenti, hogy a Windows Update nem tudott valamit frissíteni, nem talált egy fájlt és így nem tudta beleintegrálni az adott javítást a rendszerbe.

 

Milyen fajta Windowst 7 kiadást használsz? Honnan szedted le?

Innen töltöttem le ezt: Windows 7 SP1 AIO x86-x64 Integrated August 2014 IE11 Hungarian-Kori

Mellesleg másik win7-el is ugyan ez volt. Az asztali gépen feltelepítettem az ssd-re, beletettem a laptopba és a betöltéskor kékhalál jött be és újraindult.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Problémám adódott pár napja a win7 installer-rel. Programot szerettem volna installálni, de az alábbi üzenet jelent meg: "Nem lehet hozzáférni a Windows Installer szolgáltatáshoz. Ez akkor fordúl elő, ha a Windows Installer nincsen helyesen telepítve" Az interneten találtam  pár megoldást, de nem konkrétan a win.7-re. És nem is sikerült a problémát megoldani. Eddig ilyen problémám még nem adódott. Hogy pontosan mikor lépett fel a hiba nem tudom, mert nem töltöttem le olyan programot melyhez szüksége lett volna a Windows installer-re. Pár nappal előtte használtam Advanced SystemCare8, Wise Care 365, és Hitman pró. takarítókat, de ezeket hetente használom és eddig nem volt ilyen problémám. Igaz most a Hitman Pro talált káros elemeket melyeket kitöröltem, lehet hogy itt volt a bibi. Ha tudtok segíteni jó lenne. Nem tudom hogy ha az  eredeti telepítő lemezt behelyezve indítanám a gépet és a javítás funkciót választanám megoldaná e a problémát. Vagy esetleg van más megoldás. Megjegyzem hogy nem vagyok jártas a bonyolult megoldásokba, önszorgalomból tudok minimális dolgokat csak a számítástechnika rejtelmeiről, 60 éves vagyok. Még egyszer előre is megköszönnöm a segítségeteket.

 

Üdvözlettel: Imre 

Link to comment
Share on other sites

Először is nézd meg a szolgáltatások között, hogy nincs-e letiltva a windows installer. Start menü keresőjébe ird be, hogy services.msc, és nyomj entert. keresd meg a windows installer szolgáltatást, és indítsd el, ha tudod.
 

 

Ha nem megy akkor újra kell telepíteni az egész rendszert, vagy a rendszer visszaállítását egy korábbi időpontra.

Link to comment
Share on other sites

Először is nézd meg a szolgáltatások között, hogy nincs-e letiltva a windows installer. Start menü keresőjébe ird be, hogy services.msc, és nyomj entert. keresd meg a windows installer szolgáltatást, és indítsd el, ha tudod.

 

 

Ha nem megy akkor újra kell telepíteni az egész rendszert, vagy a rendszer visszaállítását egy korábbi időpontra.

Szia!

Itt már próbálkoztam de az a helyzet hogy a szolgáltatások között nem találtam a windows installert. 

Link to comment
Share on other sites

Eltűnt 10 gigabyite:

Adott a következő konfig:

Aspire 5733: i3-380M 2x2.53 GHZ, 4 GB DDR3 Ram 320 GB, Intel HD grafika

Operációs rendszer: Windows Home Premium 64 bit kory féle.

 

A panasz a következő:

Két partíció van
 

C: 92,9 GB , D: 205 GB

 

A C partíción 1 héttel ezelőtt 47,3 GB volt a  szabad hely, ma amikor ellenőriztem valamit megakadt a szemem, hogy 37,3 GB szabad hely van és c-n található összes (rejtett) file mérete is ki adja ezt a különbséget, egyszerűen a kérdés az hogy hova tűnt az a 10 giga, a merevlemez kondíciója 100%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

Már majdnem rákérdeztem, de aztán mégsem...Hátha segít valakinek, az ahogy jártam...

1x csak arra lettem figyelmes, h a C-n (amin a win van) 1,8gb a szabad hely...Már minden temp mappát töröltem, minden átmeneti és felesleges cuccot...Mégsem segített. Beállítottam, h látszanak a rejtett és rendszerfájlok, mindet kijelöltem és megnéztem a méretét...20gb-al kevesebbet mutatott, mint amennyi szabad hely volt a meghajtón. Tehát: 46gb a partíció, 1,8gb szabad hely volt, ami azt jelenti, h kb 44gb-ot kellett volna mérnem, amikor mindent kijelölve néztem a méretet, de 27gb-t mutatott. A lényeg, h a rendszer visszaállítási pontok voltak 20gb méretűek. Azért nem értem, mert én telepítés után beállítom, h 1,5gb-nál több ne legyen a visszaállítási pontok mérete....H aztán az h lett 21gb, azt nemtudom, de bosszantó. Ja win7 home premium x64 Kori féle van fent.....Tom h kisregényt írtam, de hátha segít vkinek...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...