Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Az a helyzet, hogy Windows 7 rendszeren nem sokkal a telepítés után "akadva" tűnik el a tálca automatikus elrejtésnél, mikor elhúzom onnan az egeret. Mikor még feltelepítettem, akkor egy ideig rendesen, gördülékenyen tűnt el. Valamint néha villan a kép is, egy pillanatra elsötétül, de aztán minden visszajön. Hozzá kell tennem, hogy fent van a videókártya legfrissebb drivere. nVidia GeForce 8800 GT videókártyám van. Ha csinálok egy másik felhasználói fiókot és azon jelentkezek be a winre, akkor ott nincs ilyen tálca problémám. Legalább is addig a kis ideig, amíg ezt kipróbáltam, addig nem volt gond. Ha valaki tud, kérem segítsen! Fontos lenne :) Előre is köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

a 2 felhasználói fiók között nem sok különbség lehet, csak annyi, hogy az elinduló szolgáltatások és a programok között variálj.

 

(ha szarul fogalmaztam bocsi, nem vagyok teljesen beszámítható állapotban)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni win7 telepítésben!

Vettem egy ati radeon hd4650(sapphire) kártyát a gépembe és azóta nem tudok win7-et telepíteni,mert a telepítés befejezése résznél kékhalállal kifagy az egész még gyári lemezről is!!! Aki ért hozzá és tud segíteni annak nagyon megköszönném!!!

 

a konfig: asus p5p800se lap,p4 d541 3,2Ghz,2Gb DDR Ram dual channel,radeon hd4650 1Gb DDR2 VGA!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ezt találtam, itt, hátha segít:

http://www.windowsmix.com/news/a_windows_x_gombos_billentyuparancsok_letiltasa/2010-03-12-114

A Windows gombbal működő billentyűparancsok letilthatók a Windows 7-ben, ha nincs rá szükséged. Ahhoz, hogy letiltsd ezt a lehetőséget a Start Menü keresőjébe írd be, hogy gpedit.msc, és a megjelenő ablak bal oldalán menj a

 

Felhasználó konfigurációja (User Configuration) ⇒ Felügyeleti sablonok (Administrative Templates) ⇒ Windows összetevők (Windows Components) ⇒ Windows Intéző (Windows Explorer)

 

ponthoz, és a jobb oldalon keresd meg a Windows+X billentyűparancsok kikapcsolása pontot (Turn off Windows+X hotkeys). Kattints rá duplán, és a megjelenő ablakban jelöld be az Engedélyezve (Enabled) lehetőséget. Indítsd újra a Windows-t.

 

És ha nem Ultimate vagy Enterprise verzió van a gépeden (tehát nem elérhető a Csoportházirend-szerkesztő), akkor is megteheted ezt a tiltást a registryben (persze ebben a két verzióban is lehet a registryben változtatni). Tehát a Start Menü keresőjébe írd be, hogy regedit, és nyomj Enter-t.

 

A Registry Editor bal oldalán keresd meg a

 

HKEY_CURRENT_USER ⇒ Software ⇒ Microsoft ⇒ Windows ⇒ CurrentVersion ⇒ Policies ⇒ Explorer

 

kulcsot, és a jobb oldalon kattints egy üres területre jobb gombbal Új (New) ⇒ Duplaszó (32 bit) (DWORD (32 bit)), a neve legyen NoWinKeys és az értékének adj 1-et.

 

Link to comment
Share on other sites

Köszi, de ez arra való, hogy a Windows gomb + valamelyik billentyű lenyomására való parancsokat tiltja. Nekem olyan kellene, hogy amikor megnyomom a windows gombot akkor ne történjen semmi, ne jelenjen meg a start menü.

 

Szerk.:

Megtaláltam a megoldást. Ez a progi le tudja tiltani a billentyűt.

http://techline.hu/wiki/2008/3/25/20080324_windows_gomb_letiltasa

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Az lenne a problémám h amikor beírom a futtatásba a regedit-et azt írja ki h a windowns nem találja a megadott fájlt, ha rákeresek windows mappában megtalálja, de ott sem indul el :S Mi lehet ennek az oka? Hogy lehet megoldani?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Ma bekapcsoltam a gépet és valamiért "észlelte" hogy nem eredeti a win7. Fekete a háttér és követeli a CD kulcsot (product keyt). Fél év alatt semmi baj nem volt vele vmi progival aktiváltam az oprendszert de annak meg nem emlékszem már a nevére biggrin.gif Valaki segítene ebben is?

 

Link to comment
Share on other sites

hát jó kérdés.

 

én két opcióról tudok :

 

1. Start->Futtatás->gpedit.msc-> Felhasználói beállítások (User Configuration) ->Adminisztrációs "sablonok" ( Administrative Templates )-> Rendszer ( System )-> Hozzáférés engedélyezése a reg módosító eszközökhöz (Prevent Access to Registry Editing Tools ) -> Engedélyezed

 

2. Win javítás

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy win 7 alatt a játékok stabilan 30-35 fps-el futnak, majd egyszer csak lemegy 10-15 fps-re de csak kb. 2 perce utána megint normális lesz. Minden játéknál ezt csinálja, mindegy hogy régi vagy új a game. Régen is használtam win 7-et de akkor nem csinálta ezt.

Előre is kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

Videókártya driverrel kezdeném a vizsgálódást.

Érdemes megnézni hogy a proci használat milyen mértékü olyankor lehet hogy a neten kolbászol valamelyik windows szolgáltatás ami átmenetileg leköti az erőforrásokat.

Vírusírtó futtatás is hasznos lehet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nyomok egy kis segítséget ide is.

Ezt rossz aktiválásnál kell csinálni.

Tudjátok az esetet: Régen jó volt a Win 7. Most meg fekete képernyő és hamisnak írja.

95%-ban működik.

 

1./ Leszeded ezt a programot:

MBR Regenerator v4.5 (Beírod, hogy MBR Regenerator és Google első találat azaz a mydigitallife-os oldal.)

 

2./ Utána ezt: Windows Loader v2.1 (Vagy az aktuális verziót.)

Link:

http://data.hu/get/4504410/W7L21.rar

 

3./ Lekapcsolod netről a PC-d.Nem letiltod a netet hanem VEZETÉKESTŐL EGYÜTT KIHÚZOD A GÉPBŐL AZ UTP KÁBELT!!!

 

4./ RENDSZERGAZDAKÉNT (Ez nagyon fontos..Tudod.Jobb klikk és "Futtatás Rendszergazdaként") elindítod az MBR Regenerator v4.5-t és rámész a "Start Regeneration System" gombra.Ez a program helyreállítja az eredeti Boot táblát olyanra mint amilyen aktiválás előtt volt. (Itt többször is lehet próbálkozni.Ez a progi jó különböző aktivátorok tesztelésére vagy nem sikerült aktiválás után helyreteszi a rendszert.)

 

5./ Ha kéri indítsd újra a géped.Ha nem kéri akkor nem. De az internetet még mindig ne kapcsold vissza!

 

6./ Most elindítod a Windows Loader v2.1 -et szintén RENDSZERGAZDAKÉNT!!!

Az alaplapot vagy a notebbok fajtáját általában fel szokta ismerni az előbb említett program de ha nem tenné akkor állítsd be kézileg a Profile menüben.

 

7./ Utána kattints az Install gomba (Installation menüpont.) és a program elkezd dolgozni.Ez eltarthat egy-két vagy több percig.

 

8./ Ezután kérni fogja, hogy indítsd újra a gépet.Újra is kell indítani mert különben nem fog lefutni a folyamat.Ha mégse kérné akkor ott valami gáz van.

 

9./ Ha újraindul a gép akkor aktivált Win 7-et kellene látnod.

 

10./ Visszadughatod az UTP kábelt.

 

11./ EnjoY!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Tesóm vett egy laptopot, arra felraktam a Win 7 Ultimate X64-es op-rendszert!

 

Gondoltam felrakom a saját gépemre is, mert már nem ártana neki(asztali gép)

 

jelenleg egy 32 bites Win 7 Ultimate van rajta..

 

Na, ugyan arról a dvd-ről próbáltam telepíteni, mint előtte a laptopra, de itt magától nem is kínálja fel a bootolást, hanem F11-el választom ki a dvd meghajtómat!

 

Elkezdi tölteni, és mikor ki kéne választani a gép nevét, felhasználó nevét, patríciókat, az a rész betölt, de ezeket az opciókat már nem kínálja fel!

 

Egyszerűen nem tölt be!

olyan, mintha lefagyna, de az egeret tudom mozgatni...

 

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Win7-en hogy lehet beállítani a felső sort, ahova az alkalmazásokat lehet tenni?

Vistan volt ilyenem, és néhány embernél látom!

 

http://www.amitbhawani.com/Images/W/Windows7-Vienna-Front.jpg

 

Erre gondoltam! (Ami felül van)

Link to comment
Share on other sites

Az egy külön program, nem a win7-ben van. Én pl. a Nexus-t használom:

http://www.winstep.net/nexus.asp

Ha jól emlékszem az oldalon is megtalálható.

Azt hiszem ezt linkelted te képen:

http://www.stardock.com/products/objectdock/

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Lenne egy olyan gondom,hogy most telepítettem újr a win7-et és tlepítés közben 3x is hiba lépett fel amiért újra elkellet kezdeni előről. Végül felszenvedte magát a rendszer,de ha indítom akkor az első gond ott van,hogy ha nincs betéve a telepítő lemez akkor azt írja,hogy HIányzó Boot MGR fájl. ezt hogyan tudom megcsinálni,hogy ne hiányolja? A másik pedig,hogy ha bent van a telepítő lemez és elindulna a windows előtte kihoz 3darab windows 7 -et rákell nyomni az egyikre vagy várni 30mp-t és akkor indul a rendszer. Régebben volt már ilyen jelenség akkor le is volt írva,hogy honnan lehet kitörölni a felesleges "win7"-t de már nem emlékszek. Ebebn a két dologban kérnék segítséget. Köszönöm előre is

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...