Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Nyilván nincs még SP2.Bár azt sem tudom, hogy lesz-e.

 

Az a baj, hogy sok hülyeség kering neten.Valaki azt mondja, hogy 2012-ben megjelenik egy javítócsomag valakik meg azt írták, hogy mivel kijön a Win 8 (..ami nekem nagyon nem tetszik) nem lesz szükség javításra.

 

Ám eszembe jutott egy kis trükk. :D

Lehet, hogy páran tudják de biztos vannak olyanok akik még nem. :)

 

-Aki a számítógépében több magos processzort használ az üsse be a keresősávba az msconfig kifejezést majd üssön egy Entert.

-Kattintson a Rendszerindítás menüpontra.

-Utána meg a Speciális beállítások... menüpontra.A képen látható dolgokat kell beállítani majd a gépet újra kell indítani. EnjoY. :D

 

Ennek kell előjönnie:

 

Windows7cpukihasznalas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Értelemszerűen ha 2 magos a proci akkor az értéket kettőre, ha négy magos akkor négyre kell állítani. (Nem is enged többet.)

Ezzel a beállítással 15-30%-os gyorsulást lehet elérni hiszen ezek után a Win 7 normálisan ki fogja használni az összes processzormagot amik az alapbeállításokkal le vannak tiltva. (Ha tudnám miért...)

Link to comment
Share on other sites

A jó öreg Kr@sstheon1y mester! :)

Üdv!

 

Nekem sem tetszik a w8. :mellow:

 

Azt a trükköt én is ismerem, nekem is át van állítva a gépem több magos procira, sokkal gyorsabban tölti be a windowst. Az is tetszik benne, hogy amikor indítom a rendszert, akkor több magos üzemmódban mindenféle animácíók nélkül programkód sort futtat le. A régi win98-nál volt ilyen. :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ez a processzoros beállítás az msconfig-ban egyébként placebóhatás lesz, mert egyrészt semmi gyorsulást nem tapasztaltam, másrészt a fejlesztőknek van szánva, mivel így lehet csak egy processzor használatára késztetni a Windows-t. Alapból használ minden magot.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes mert nálam a CS Source 25-30 FPS-el gyorsabb illetve a bootolási idő is valamivel rövidebb lett.

Akkor ezek szerint nem mindenkinél működik.

 

De szerintem működnie kell mert kíváncsiságból visszaállítottam egyre az értéket és így a feladatkezelőben egy magot látott a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

Akkor persze, hogy egyet lát, ha egyre állítod. Na de ha kiveszed a pipát előle, mint ahogyan az alapból van, akkor látja mindkettőt.

Én meg pont nem vettem észre gyorsulást, de elhiszem, hogy másnak van.

Link to comment
Share on other sites

Akkor jó. :D

Ha friss a telepítés akkor nem kell használni MBR-t.

 

Semmi újdonság?

 

Na ma úgydöntöttem újra próbálkozom :D MBR-t használtam aztán a winloader 2.0.8 és a 2. 3. lehetőséget kipipáltam plusz a legalján a Disable table sortot is kijelöltem és így már működik :)

 

Köszi a segítséget :D

Link to comment
Share on other sites

üdv!

 

olyan problémám lenne hogy a start menüből eltűnt a keresőmezőm. a kérdés az hogy azt hogyan lehetne vissza "varázsolni" mert én nem emlékszem hogy bármikor is valamilyen módon ki iktattam volna és állítólag tesóm se... aki tudja ossza meg velem köszi!

Link to comment
Share on other sites

ott már próbáltam egy olyat hogy alapértelmezett beállítások használata és nem jött vissza.

 

 

illetve van egy " keresés a programok között és vezérlőpultban" az ki van pipálva

 

eggyel alatta meg a " keresés nyilvános mappákkal" résznél van a pötty

Link to comment
Share on other sites

Hy!

 

Dirt 3 SKIDROW fájlait szeretném bemásolni a játék könyvtárába és az egyiknél ezt írja, ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges. A fájl módosításához forduljon engedélyért a következőhöz: Mindenki. És ezt már nem elsőre csinálja, némely programot is frissíteni akarom és akkor is azt írja, hogy rendszergazdai jogokkal kel rendelkezzem, pedig rendszergazdaként vagyok bejelentkezve. Előre is kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Köszi az első amit ír megcsináltam már és ugyse engedi bemásolni a fájlokat, a másodikhoz pedig aztirja tönkreteszi a rendszert meg ilyenek szóval azt biztos nem fogok megcsinálni, de miez már h egy sz**os ddl fájlt nem lehet másolni.. Szánalom ez az egész win7 ahogy van. :S

Link to comment
Share on other sites

Akkor marad az,hogy jobb klikk a fájlon,tulajdonságok és ott a biztonság fülön az engedélyek kezelésénél adsz neki teljes jogot.De ha már az előzőekben leírt system jogokat sem merted megcsinálni,akkor én a helyedben ezt a lépést is kihagynám.

Én ennyit tudok segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segitséget igazábol nem értek anyira win7hez , amugy mostmár betudok lépni rendszergazdaai fiogkba és jó lett, de most meg olyan a rendszergazdai fiok, hogy minden ikon sarkába van egy kis négyzet amit mindig kipipál ha rákattintok, hogy lehet azt eltüntetni? :) Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Na ezt a kérdést nem értem.Milyen négyzet és pipa?Milyen win7 van a gépeden?Buherált vagy eredeti?Csatolj már egy képet az asztalról és az ikonokról.

 

Egyébként a szomszéd faluban lakom :D Ami N-el kezdődik :D

Módosította joiner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...