Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Természetesen, nyugodtan frissítsd. Csak az olyan frissítést kell elkerülni a jövőben, aminek a neve is utal egy esetleges újabb eredetiségvizsgálatra.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Korábban is Windows 7 rendszert használtam, azonban feltűnt, hogy a rendszer meghajtómon napról napra kevesebb a hely, anélkül, hogy arra tennék bármit is. Nah uccu neki vírusírtás, stb, nem használt... Gondoltam okés, agresszívba váltunk át: Format C:\

Mire sikerült felszenvednem a 7-et lement a nap... Pedig eddig nem volt baj vele (sajna az egyik DVD rossz volt, én meg nem voltam türelmes)

De nem is ez a lényeg... A hiba megint előjött. Amikor ma bekapcsoltam a gépet 99 giga szabad helyem volt, most 94,5 van... Nem töltöttem rá ennyit, nem telepítettem rá semmit... A vicces az, hogy a másik oprendszer ami a gépemen van (WXP) látja szabadnak a 99 gigát... Most akkor mi is van? Miért megy lefelé a szabad helyem???

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lenne egy igen fura problémám, mégpedig, szerintem semmi szokatlant nem csináltam[hátha fontos épp a ccleanert futtattam a baki előtt] szóval valahogy a betűstílusom megváltozott, vagyis talán maradt a régi, de van ami félkövér lett, és az alkalmazásokban pedig dőlt, pl.: firefox, bsplayer, winamp.

Végülis meg tudnám szokni ha muszály lenne, na de csak vissza lehet állítani az alapra, és próbálkoztam már 1-2 dologgal.

 

Köszönöm szépen és remélem , hogy tudtok segíteni.

 

P3dr0

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Korábban is Windows 7 rendszert használtam, azonban feltűnt, hogy a rendszer meghajtómon napról napra kevesebb a hely, anélkül, hogy arra tennék bármit is. Nah uccu neki vírusírtás, stb, nem használt... Gondoltam okés, agresszívba váltunk át: Format C:\

Mire sikerült felszenvednem a 7-et lement a nap... Pedig eddig nem volt baj vele (sajna az egyik DVD rossz volt, én meg nem voltam türelmes)

De nem is ez a lényeg... A hiba megint előjött. Amikor ma bekapcsoltam a gépet 99 giga szabad helyem volt, most 94,5 van... Nem töltöttem rá ennyit, nem telepítettem rá semmit... A vicces az, hogy a másik oprendszer ami a gépemen van (WXP) látja szabadnak a 99 gigát... Most akkor mi is van? Miért megy lefelé a szabad helyem???

 

Valaki aki tud, majd légyszi segítsen mert mostmár csak 92 GB szabad helyem van. 6 óra alatt 2 Giga eltűnését soknak találom...

Link to comment
Share on other sites

Temp mappák , lomtár kiürítése, frissítés után a software distribution mappa ürítése, hibernálás letiltása ( ha nem használod), rendszervisszaállítás, rendszervédelem letiltása (ha nem használod és tudsz vigyázni a win-re), ccleaner lefuttatása, aztán kártevőírtás.

Link to comment
Share on other sites

Azokat akartam én is írni nagyjából, amiket gyuszi02, még talán annyit megtehetsz, hogy a virtuális memóriának fix méretet állítasz be.

Link to comment
Share on other sites

Temp mappák , lomtár kiürítése, frissítés után a software distribution mappa ürítése, hibernálás letiltása ( ha nem használod), rendszervisszaállítás, rendszervédelem letiltása (ha nem használod és tudsz vigyázni a win-re), ccleaner lefuttatása, aztán kártevőírtás.

 

Nem értem a helyzetet... Csak WIN 7 alól van kevesebb hely, és most van 96 giga (a tegnapi 93 giga helyett... magától :D) Gondolom, valami rendszerfolyamatok eszik fel, mindenesetre érdekes... Kártevő tuti nincs, friss install, tűzfal, vírusírtó stb. nélkül nem volt neten.

Link to comment
Share on other sites

A slicc egy szörnyeteg, aminek 100 foga van, és egy vadállatot őriz :D

 

Viccet félretéve:

 

Az slic egy kód, amit a preinstalled windowsok aktiválásához használnak, ez az alaplap biosába kerül beillesztésre. ( legalábbis nagyvonalakban így van, ennél jobban nem értem én se, gugli barátom se mondott ezúttal semmit).

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Bocsi, hogy még egyszer leírom ezt de még azóta sem tudtam megoldani a problémámat és remélem, hogy ezúttal esetleg lesz vkinek egy épkézláb ötlete :o

 

Lenne egy igen fura problémám, mégpedig, szerintem semmi szokatlant nem csináltam[hátha fontos épp a ccleanert futtattam a baki előtt] szóval valahogy a betűstílusom megváltozott, vagyis talán maradt a régi, de van ami félkövér lett, főleg a menük , és az alkalmazásokban pedig dőlt, pl.: firefox, bsplayer, winamp,tcm...szal minden alkalmazásban

Végülis meg tudnám szokni ha muszály lenne, na de csak vissza lehet állítani az alapra, és próbálkoztam már 1-2 dologgal de hiába :( :S

 

Köszönöm szépen és remélem , hogy tudtok segíteni.

 

P3dr0

Link to comment
Share on other sites

üdv!

Adott ez a rendszer : hu_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65935

 

gépem( internet only) amd 1700+ proc,9600SE ,1560mega ram,abit nf7s alaplap

olyan gondom lenne hogy egyszer fogja magát bármire kattintok ( windows intéző/ háttérkép váltás) kiir egy olyat hogy explorer hibát észlelt és attól megy a gép meg a rendszer is fut csak egyes " funkciókat " nem birok használni.Ez miért van? Hogyan lehetne kiküszöbölni?

 

 

A másik kérdésem.A gépem internet antenna által ( mikro) kap internetszolgáltatást.Az antánnából megy egy Csavaros ( nem lan!) kábel a gépembe majd onnan egy realtek 10/100mgbs hálókártyából megy a lan kábel a routerembe , s onnan megy a házba az internet.Nos annyi gondom van vele,hogy hogy tudnám beállitani ezt a kapcsolatot ,úgy hogy elinduljon a számítógép és automatikusan kapcsolodjon mind a net ado mind a routerrel ( A netadó- > Grnet4 + felhasználójelszóval védett hálózathoz kapcsolódjon). Az xp-vel csak annyit kellett tennem,hogy a routerbe ami megy lankábel ( Realtekes hálókártya) Megosztva legyen és így osztja szét az internetet.Hogyan Tudnám ezt összehozni a win7essel? Illetve a Xp és win7 nem e összeveszne ez miatt?

 

Köszönöm válaszaitok!

Remélem valaki tud segiteni :(

 

Norbi

 

Link to comment
Share on other sites

1.Az alaplap nagyon gáz

Abit NF7 = Valaha készült legszarabb Abit alaplap.Anno én is szívtam ezzel a típussal és mások is. Pl.:Nagyobb gépigényű játékok alatt állandó kék halál és valami hiba folytán állandó sípolás az alaplapi hangszóróból.

Ez is lehet egy hiba.Azt javaslom csere Asus,MSI vagy Gigabyte alaplapra.

 

2. Ilyen netem még nem volt így ebben nem tudok segíteni

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy beteszem a cd-t/dvd-t, és elkezd ,,búgni", de nem indítja el, és a meghajtója sincs kint a sajátgépben, sem ezközkezelőben. Nem ír ki semmilyen hibaüzenetet vagy figyelmeztetést, mármint szó szerint semmi nem történik.

Csak egy hajlékonylemezes meghajtó van, azon kívül csak a merevlemez meghajtók.

Megpróbáltam azt is, hogy BIOS-ban beállítottam, hogy cd-ről bootoljon, de ott se indul el.

Utánaolvastam, és olyant találtam, hogy a regeditben töröljem az upperfiltert és a lowerfiltert. Rákerestem, de nekem nincsenek ilyen fájlok. Kerestem a megoldást google-ben, de nem találtam semmit.

64bites windows 7 ultimate rendszer van fenn.

Teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

dorottya

Link to comment
Share on other sites

Szerintem le van tiltva a meghajtód!

Kattints a Winyóra, Tulajdonságok/Harver fül, és itt keresd meg a meghajtódat, majd katt rá, tulajdonságok/Illesztőprogram. És itt elvileg kiírja, hogy Engedélyezett-e vagy tiltott. Ha nem találod itt az íródat, akkor lehet hogy ki van csúszva a kábel.

Link to comment
Share on other sites

üdv!!!

 

a gépemen Windows 7 Home premium LITE van! a minap felakartam nyomni az Assassin's Creedet kicsit játszani... indításkor kiírja hogy Parental control denied access...na ezt nem értem, hogy a LITE verzióbol ez a parental control kivan szedve és sok más egyéb dolog is, hogy kisebb gépigényű legyen a windows de mégis kiírja:D ami nincs az hogyan működik és akadályozza az indítást??:D kikapcsolni nem lehet mert...nincs benne a Windowsba:D remélem tudtok segíteni:D

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Ahogy elnézem nem csak nekem van hangproblémám :) De az enyém kissé érdekesebb XD Tömören az a helyzet, hogy feltelepítem a hangkártya drivert, király minden, van hang, újraindítom, mert azt kéri a telepítő és én jófej vagyok :D még mindig van.De mikor másnap bekapcsolom már nincs :lol: na erre varrjatok gombot :mellow:

 

Szerk: ok, megoldódott, nem tudom, hogy de már nem csinálja.

 

Viszont van valami amit nem értek: amikor az internetkapcsolatot beállítottam megkérdezte hogy milyen típusú a hálózat.Otthoni, munkahelyi vagy nyilvános.Na itt leblokkoltam.Mert ha úgy nézzük akkor az internet egy nyilvános hálózat.De lehet hogy arra gondol, hogy itthon megosztom a netet (amúgy nem), szóval akkor otthoni.Szóval itt akkor mit válasszak?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, volt egy elég furcsa problémám a telepítésnél.

 

2meghajtóm van, ha új rendszert teszek fel, mindig a másikra rakom-biztos ami biztos legalább vissza tudjam cserélni.

Egy-két hiányzó drivert leszámítva nem is volt ilyennel eddig semmi gondom.

 

Most is szépen telepítette, a végére ért, és amikor kiírta, hogy asztal létrehozása, putty, meghalt a gép.

Azonnal újraindult, és választási lehetőség nélkül(Töltés DVDről, Vista, Win7) kiírta windows töltése, mintha telepítene, de akármilyen win helyett megnyitotta a gép gyári recovery controllját.

Ahogy azt bezártam, szónélkül újraindult újra, megint ugyanaz.

Meg újra. Meg újra.

 

A win7es lemezt már egyáltalán nem ismerte fel indításnál, a Vistat igen.

A Vista javító-izéje szerint mind a két oprendszer fent volt, indításkor gyors F3-a gép szerint pedig nem létezett egyik oprendszerem se, amit elindíthatna.

Csak a gép recoveryja.

 

Pedig legalább a vistanak be kellett volna töltődni, teljesen más meghajtón volt. Mindegy.

 

A Vista lemezzel cmd-n leformatoltam a D:-t, amire a win7et raktam, sikerült is, 100000M, szabad hely: 100000M, oké, újraindítottam.

 

A helyzet egyáltalán semmit sem változott. A C:ről a vistamat még mindig nem ismerte fel a gép. a dvd meg még mindig jelezte a javítás opcionál a win7et a vistaval együtt. (A vistat még restore-olni is tudtam.)

 

Már elegem volt az egészből, úgyhogy inkább leformatáltam a C:t is.

Újraraktam a Vistat, nyűglödtem kicsit, mire találtam jó drivert a wifihez, a többibe most bele se akarok kezdeni... Gyerekek, így kell eltölteni egy vasárnapot! :(((

 

Találkozott már valaki hasonlóval?

 

Vagy csak tudjam be annak, hogy vírusost fogtam ki?

Elég furcsa volt, hogy nem az elején kérte a nyelvet, csak a legvégén, meg hogy mikor már baj volt, nem ismerte fel a dvdt.

Pláne, hogy ezek szerint nem csak a D:re mászott fel...

 

Ha hardverhiba, az elég különös véletlen lenne.

 

(((Kis érdekesség: Most már teljesen "szűz" gépen, gyárilemezes vistaval, megnyitottam az explorert,

kezdőoldalon ott virít: Köszönjük, hogy a Windows 7et választotta!

Ez csak valami marketingfogás, minden gépnél ilyen, vagy még mindig itt bujkál valahol?)))

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Win 7 64 bit verziót használok, és szoktam frissíteni is. De az én verzióm nem eredeti, activatorral tettem fel. Tegnap frissítettem, erre ma kiírta hogy nem eredeti. Visszaállítottam egy korábbi állapotot, most nem írja hogy hamis lenne. Kérdésem az lenne hogyha kikapcsolom a frissítést, akkor előfordulhat még ilyen probléma? Vagy akkor már nem ellenőrizgeti az eredetiséget, ha nincs frissítés beállítva?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...