Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

hello

egy ideje már keresem a megoldást a problémára (valószínüleg nem eléggé alaposan). az xp alatt működik az a program, hogy folder size. ez ugye pontosabban kiírja a fájlok és a mappák méretét. de win7 alatt nem megy ez a program. tud valaki valamilyen megoldást arra, hogy a win7 intézőjében hogyan lehetne előcsalogatni, hogy kiírja a mappák méretét is? (total commander tudom hogy kiírja, jobb kattintás a mappán és tulajdonságok kiválasztása tudom hogy kiírja)

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenki!

 

Olyan kérédsem lenne, hogy hogyan tudnám (végleges) Win 7 asztaláról a tálcát eltűneteni. arra gondoltam, hogy a tálcát eltűnetem és egy objectdock-al helyettesíteném. Mellékelek egy épet, hogy kb mire gondoltam.

 

objectdock.1.5.1280x1024.jpg

Link to comment
Share on other sites

hello

egy ideje már keresem a megoldást a problémára (valószínüleg nem eléggé alaposan). az xp alatt működik az a program, hogy folder size. ez ugye pontosabban kiírja a fájlok és a mappák méretét. de win7 alatt nem megy ez a program. tud valaki valamilyen megoldást arra, hogy a win7 intézőjében hogyan lehetne előcsalogatni, hogy kiírja a mappák méretét is? (total commander tudom hogy kiírja, jobb kattintás a mappán és tulajdonságok kiválasztása tudom hogy kiírja)

 

előre is köszi

 

Csak mozgasd a kívánt könyvtár (jegyzék) felé a kurzort, és 1-2 mp múlva egy felbukkanó ablakban benne van.

TC-ben pedig nem kell a jobb klikkes szarságot használni, ami egyébként az intézőben is működik, elég egy szóközt nyomni a kijelölt könyvtáron.

 

Üdv: zeuszgabi

Link to comment
Share on other sites

Hello! Tudom lehet, hogy hülye kérdés, meg lehet már feltették és meg is van a válasz, de hogyan kell a láthatatlanná tett mappákat láthatóvá tenni, mert amint bepipálom a láthatatlanságot eltűnik. Biztosan be van kapcsolva a láthatatlan mappák eltüntetése, de nem tudom hol lehet kikapcsolni! Kérlek segítsetek

Link to comment
Share on other sites

@deszantos: Amennyire én emlékszem nem tudod odavarázsolni azokat az ikonokat.

 

@cápi55: Ugyanott ahol xp-n is kellett. ( Mappabeállítások, vezérlőpult vagy az ablak irányítósávjában van a rendezés gomb, ott is eléred mostmár)

Link to comment
Share on other sites

hi all!

 

Nekem lenne, 1 kis aprócska gondom az lenne, hogy elindítom a játékot (ami Windows xp-nél ment) és most nem megy, el kezdi betölteni fekete kép és 2mp kidob a játék neve: Emergency 4 és nem tudom mi a probléma csináltam már azt, hogy Tulajdonságok át raktam Windows xp (servise pack 3)-ra mert más nincs és nem ment meg, hogy Futtatás Renderszer gazdaként.úgyse akar el indulni :’( Valami ötlet vagy valami?Pm-ben választ kérek nagyon szépen köszi ha segítesz nekem!

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, olyan gondom van, pár napja betölt a windows 7 kiválasztom a felhasználót, aki be kíván lépni azt üdvözöljük, kiírja, tölt jó ideig azt csak teljes feketeség. Teljesen fekete a képernyő s nem csinál semmit. Újra indítom azt akkor meg jó, de van, mikor többször kell indítani. Mi lehet az oka vírus?? Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Videolejátszással lenne egy kis problémám - GOMPlayer-t használok, amiből most is a legújabb van fent. Mellékelek két képet, az egyiken az látható, ami XP alatt látszik (a video képétől eltekintve, mert az itt nem látszik, de nem az a lényeges) a második pedig a W7-en mutatkozó állapot. Ami nem tetszik: 7-en a playing felirat és a filmhez tartozó felirat szélei elmosódottak, pixelesek, nem élesek, a két képet összehasonlítva ez még jobban látszik. Mitől lehez ez? Én codec hibára tippeltem, divx, xvid van fent külön, ugyanúgy, mint XP-nél; nem szeretem a codec pack-eket, de kipróbáltam a K-Lite-ot és semmi változás. A probléma minden típusú videonál fennáll, bármit is nyitok meg a lejátszóban. Valakinek valami tipp esetleg? Köszi.

 

A két kép tehát:

 

XP mellett:

http://img340.imageshack.us/img340/4643/moviesamplexp.jpg

W7 mellett:

http://img30.imageshack.us/img30/825/moviesample.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, olyan gondom van, pár napja betölt a windows 7 kiválasztom a felhasználót, aki be kíván lépni azt üdvözöljük, kiírja, tölt jó ideig azt csak teljes feketeség. Teljesen fekete a képernyő s nem csinál semmit. Újra indítom azt akkor meg jó, de van, mikor többször kell indítani. Mi lehet az oka vírus?? Előre is köszi a segítséget.

 

Nekem is hasonló a gondom. Hibernálás utáni bekapcsoláskor megjelenik a Windows folytatása felirat, aztán fekete a kép. Múltkor vártam 10 percet, de nem történt semmi. Kikapcsolom, újraindítom, akkor meg jó.

Azóta azt vettem észre, hogy ha kikapcsolom a jelszókérést, akkor nem csinálja ezt.

Link to comment
Share on other sites

Még egy dolog érdekelne az objectdock-al kapcsolatban. A gyorsindítót, hogyan tudnám odavarázsolni az objectdockba.

 

gyorsind_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Valakinek valami tippje esetleg? Előre is köszönöm.

32 bites Windows alatt be lehet kapcsolni ezt a funkciót, de 64 bitesre (még) nem csinálták meg. Ja és persze 32 bitesen is csak az ObjectDock Plus-ban.

Link to comment
Share on other sites

olyan kérdésem lenne , hogy : 250es vinyo 2 partició 10giga az op rendszernek a többi adat.

nos van rajta egy xp sp3 most. van nálam egy w7 ultimate rá tudom rakni úgy h formázom a C-t viszont a Dn lévő adatok megmaradnak úgy , hogy w7el használni is tudjam?gondolok itt zenékre filmekre pár játék.. ilyesmi

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek.

Tegnap felraktam a gépemre a windows 7,sajnos volna 1 olyan problémám hogy a hangszorok nem akarnak megszolalni,netröl lehuztam a realtek a 97 audi drivert win 7-hez,instalálva ujra inditva de sajnos még mindig nagy a csend.

Tudna valaki segiteni esetleg,

Elöre is Köszönöm :excl: :excl:

Link to comment
Share on other sites

Elemke!

Nálam ez úgy oldódott meg hogy kihúztam az összes dugót és bedugtam újra őket, és a felugró ablakokban beállítottam újból mindet. De ha jól emlékszem akkor kettőt meg kellett cserélnem.

Bár azt nem írtad hogy milyen hangszórókról van szó. 2.0 vagy 5.1.

Nálam 5.1 van és így működött nekem.

Link to comment
Share on other sites

hello!

 

segítséget kérnék. feltelepedett a win 7. első indítása során megjelenik a nyitó képernyő a logóval, majd utána kék halál, újraindul, ugyanez, csak már nem indítja újra magát. próbáltam hibajavítást, meg egyebeket, semmi nem segített. csökkentett módban viszont elindult. asus f5sl laptopom van, ha ez számít.

Link to comment
Share on other sites

Hello

 

Windows 7 Ultimate-ben szeretnék létrehozni egy korlátozott jogokkal rendelkező felhasználói fiókot következő képen, s ehhez kérném a segítségeteket:

 

- van egy HDD, amely két részre van osztva, egyik system, másik meg a többi dolgokkal, ezt a másik partíciót eltüntetni, vagy csak a fájlokat megnyitni, de másolni nem

- különböző programok letiltása, pl. firefox menjen, de a nero ne!

- és egyéb dolgok letiltása, h ne tudjon az illető megváltoztatni a rendszer beállításokat, szóval ne tudjon bele turkálni a saját profiljába...

 

ha tudtok egyéb hasznos infoval ellátni, vagy valamilyen külső hivatkozást ajánlani szívesen fogadom...

Link to comment
Share on other sites

2,4 -es gépen, 768 rammal, radeon 9600-zal már láttam futni, s még úgy is hasított. Nem lesz azzal gond! Főképp ahogy elnézem mire kell, megéri, s hasonló sebességet produkál szinte, mint az XP (játékoknál jön ki inkább, hogy picit több ram kellene).

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Segítséget szeretnék kérni!

Feltettem a Windows 7 Ultimate-t és ezt a RemoveWAT nevű "aktivátort" használtam! Jó lett mert tényleg nem ír ki az aktivációval kapcsolatban semmit, ha belépek a Számítógép\Tulajdonságokba! De Everestel megnéztem az Op. rendszereken belül azt írja h aktiváció szükséges, 29 nap van hátra!

Ez a progi mennyire biztonságos? Meg most mi lesz ha lejár az idő?

Letöltöttem még az 1.7.7 by Daz aktivátort is de azt meg nem igazán értem, hogy hogy kell használni... csak az install-ra kell nyomni v az advanced optionsba is kell vmit állítani? Meg ezzel az utóbbival ha aktiválom akkor a frissítések gond nélkül rámennek?

Vissza is olvasgattam 1 keveset de semmit se találtam ezzel kapcsolatban...

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...