Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Egy giga rammal elszaladgál egyébként szépen, de ahhoz már két magos proci ajánlott. Ilyen proci (főképp, hogy celeron) +1 GB rammal viszont egyáltalán nem.

Link to comment
Share on other sites

Egy giga rammal elszaladgál egyébként szépen, de ahhoz már két magos proci ajánlott. Ilyen proci (főképp, hogy celeron) +1 GB rammal viszont egyáltalán nem.

 

 

Igen, valóban így van, ha a proci gyengébb, annak nem érzik annyira a hiánya mint +1-2 g ramnak vista és win7 alatt. Szakképzésen nálunk középsuliban vista volt feltéve 1 g rammal, 3ghz pentikkel szerelt gépekre... hát, meggyűlt a bajunk a sebességgel...

 

 

"na én olyat szeretnék hogy mondjuk 2048mb/551mb kihasználtság"

 

Akkor átmész szépen a teljesítmény fülre és megnézed az összes számszerű adatot, köztük azt is.

Link to comment
Share on other sites

Ő úgy értette szerintem, hogy windows xp alól telepítette fel a Windows 7-et :)

 

Node, nem születik mindenki guruként, ne legyünk ilyen indulatosak (nem most; általánosságban) :P

 

 

igen xp-re, nem mellé, becsomagolta a wondows xp-t egy wondows old mappába :) és ennyivel le is tudta a dolgot.

 

Link to comment
Share on other sites

"feltettem az XP-re a 7 ultimate 32 bittest"

 

Mi van? Úgy érted, feltetted xp mellé a win7-et?

 

A nagy win7 témában, mind ami van normális telepítőlemez ( nem upgrade), csak meg kéne nézni egyáltalán: mindig oda van írva, hogy miféle cucc. A scannerhez a legfrissebb driver xphez való. Ha nem megy, így nem is fog.

 

 

Köszi hát én a nagy win 7 témából töltöttem le, és valóban nem upgradet, de mikor kiírtam a képfilet, nem kezdett el bebootolni a dvdről (bios boot sorrend ok) vagy elfelejtettem valamit?

mihelyst xp futása alatt tettem be a dvd-t rögtön elindult, nha akkor még majd nézelődöm kösz....

 

azért elég meredek Windows részéről,hogy a hardverem dobhatom ki a kukába

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Megpróbálkoztam a 7600as buildot felrakni. megy is semmi gond.. csak az aktiváló nem "végzi" rendesen a dolgát. :) tud valaki valami biztosat? X64. amúgy egész jól elfut ezen a gépen : opteron 146 (2Ghz @ 2,9Ghz) 2*512 DDR500 @ 533 + Gf8500gt.

 

Link to comment
Share on other sites

Hello. Egy haverom feltolta a notimra a windows 7 ultimate-et. Ez mennyire stabíl verzió? Illetve aki még laptopon használja, mi a tapasztalata, hamarabb lemerül-e az aksi a windows7-el, vagy sem ? esetleg valami extra, amivel lehet növelni az üzemidőt, Köszi, hello

Link to comment
Share on other sites

csáó mindenki

 

Ha letöltök innen egy windows 7-et,telepítem és valami aktivátort használok,megcsinálok mindent akkor tudok netezni?Lehet full láma kérdés,de kajak nemvágom:D

És van a 7nek beépített virtualxpje vagy le kell külön tölteni,és ha letöltöm akkor okés a hekkelt windowson?:)

 

pLS reply

Link to comment
Share on other sites

Ha mindent megcsinálsz és nem legális, nem tudsz netezni mert a Win 7 annyira jól meg van csinálva, hogyha galádkodsz akkor lekapcsolják a géped tápját központilag!!!!

 

De ne poénkodjunk. :D

Természetesen lehet netezni amíg eredetnek érzékeli magát a rendszer. :)

Ha hamisnak látja, akkor cseszeget állandóan ami idegesítő lesz.

 

daniel_1031, Én még nem próbáltam laptopon de (állítólag) a Win 7 20-30 perccel tovább bírja aksiról mint a Vista.

Hogy mennyire stabil az Ultimate?Eddig semmi baj nem volt vele.De ha az egészet vesszük akkor a Win 7 az eddigi legjobb Windows.Nem voltam Win rajongó és most sem leszek az.Nekem mindegyikkel volt bajom.Az XP szerintem instabil, a Vista tetű lassú de ez már nagyon korrekt rendszer lett.

 

See ya:

 

http://index.hu/tech/2009/10/09/windows_7_a_vegso/

Link to comment
Share on other sites

A gépem:

Intel Celeron 1.70 GHz proci

768 Mb RAM

128 Mb Ati Radeon videokari

Szerintetek erre felmenne a Professional, vagy a Home Premium rendszer?

De most légyszi többen írjatok, mert nem bírok dönteni, mert itthon azt mondják, hogy elmenne, itt a neten, meg azt, hogy ne próbálkozzak vele. :mellow: Na most akkor meik? :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi a véleményed, végre egy meggyőző ember :)

Az a baj a RAM-al, hogy régi a gépem (2001-02-es) és ebbe DDR-es ram kellene, az meg rohadt drága bele, mert régi cucc. Eredetileg 256 mb volt benne, aztán vettem egy 512-eset, újonan 17 ezer Ftért, és még igy is kevesebbér kaptam, mert haver elintézte nekem(ott melózik). :)

Majd lehet, hogy körülnézek a neten, és szerzek bele még egy 512-est.

Köszi mégegyszer. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

csáó mindenki

 

Ha letöltök innen egy windows 7-et,telepítem és valami aktivátort használok,megcsinálok mindent akkor tudok netezni?Lehet full láma kérdés,de kajak nemvágom:D

És van a 7nek beépített virtualxpje vagy le kell külön tölteni,és ha letöltöm akkor okés a hekkelt windowson?:)

 

pLS reply

A VirtualXP módot alapból nem teszi fel, tehát nem kell arra számítani, hogy feleslegesen foglalja neked a helyet (ha nem használod persze). Nem tudom, hogy külön le kell-e tölteni, vagy a vezérlőpult és a telepítőlemez segítségével lehet-e telepíteni.

 

És igen, az aktivátort használva minden okés kell hogy legyen, de net csak akkor lesz, ha a hálózati vezérlődet automatikusan felismeri a Windows7 és telepíti magának a szükséges drivereket. Emiatt érdemes lenne telepítés előtt letölteni egy Windows7-es drivert a gépedhez, hátha nem ismeri fel automatikusan...

Link to comment
Share on other sites

"Köszi a véleményed, végre egy meggyőző ember smile.gif"

 

Nem mintha én és Niet nem ezt írtuk volna. Na mind1.

 

"hanyas sebességgel kell kiírni az .iso fájlt?"

 

Lényegtelen milyen gyorsan írod, a mai írók már nem hibáznak. Ilyen szokás csak audio lemeznél van, ott valóban ajánlott lassan írni.

Link to comment
Share on other sites

ebbe bele kell pofáznom. :) Az újraírható lemeznél általában nem ok választásod van, leginkább 2-2,4x-essel írhatók.

A másik: Én semmit nem írok 4x-esnél gyorsabban, mert bár nem hibázik az író, de lassabb írásnál szerintem tovább tart ki rajta az adat.

Ja, és a régebbi, azaz sokat használt író hibázik is ám, gyors írásnál...

Link to comment
Share on other sites

Ez nem belepofázás, hanem ellen/másvélemény ( különvélemény? :D )

Az írási sebesség nem határozza meg neked az adatok élettartamát a lemezen, az konkrétan a lemezek minőségétől függ. 3-4 évnél jó esetben sem lesz több, kivéve persze ha nagyon vigyázol rájuk.(De nem kizárt hogy akkor sem)

 

"Ja, és a régebbi, azaz sokat használt író hibázik is ám, gyors írásnál... "

 

Egyébként igaz ez az új, azaz alig használt írókra is, csak ott minimális ennek a lehetősége :) Olyannyira hogy én még nem is találkoztam vele. De a kivétel pedig erősíti a szabályt :D

Link to comment
Share on other sites

azt szeretném megkérdezni, hogy a wiindows live messenger ikonját hogy lehet bevinni a telep, a hangerő, és a többi ikon mellé? mert szeretném ha ott lenne mint régen, csak most ott virit a tálcán, ami engem kicsit zavar (a tálcagombok nincsenek összevonva)

Link to comment
Share on other sites

Olyan hibával találkozott már valaki, hogy az összes ikonom eltűnt az asztalról, és nem lehet előcsalogatni?

Ha az intézőben, vagy totalcommanderben nézem, ott vannak, de nem látszik.

Tud erre valaki valami megoldást?

 

 

Hoppá, megvan...

Módosította Wendriner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...