Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Leginkább filmeket töltök, nem játszok aktívan már régóta. Viszont ha egy crack adminban akar futni, anélkül hogy neki azt beállítottam volna, szerintem elég gyanús :D Olyankor fel szoktam tölteni online vizsgálatra ;) De egyébként neked is igazad van.

Link to comment
Share on other sites

üdv!!

 

holnap fogom telepíteni a win7-et, eddig XP-t használtam. Olyan kérdésem lenne, hogy a drivereken kívül milyen programokat kell/ajánlott feltelepíteni...mert ugyebár XP-nél .net keretrendszer, flash player stb stb. külön kell telepíteni...

 

win7-nél is ezt kell csinálni, vagy már tartalmazza ezeket??? remélem tudtok segíteni...köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Néhány észrevételem nekem is lenne, illetve egy problémát is leírok, hátha tud rá valaki valamilyen megoldást.

 

Nagyon meglepődtem, s amellett, hogy a rendszer sebesség nem esett, a vizuális effektek szinte null' erőforással szaladgálnak a rengeteg kényelmi funkció is szépen lett hangolva! Engem meggyőzött ez a windows 7! Ami még nagyobb meglepetés volt, hogy a drivereim(bár ez részben talán betudható az új directx-nek is) is sokkal összeszedettebben működnek Windows 7 alatt, mint Xp alatt! A frissen vásárolt gépemhez még nem vettem meg egyelőre az új videó karit így az is szépen kiderült, hogy a Gigabyte alaplapomon az integrált X4500-es vid. kártya mennyivel többet nyújt Windows 7 alatt, mint XP alatt... Xp alatt még akadozott is a Fifa10, Windows 7-esen meg szépen megyeget.

 

 

És akkor az egyedüli problémám!

 

Számomra egyetlen egy tökéletes (!) videó lejátszó létezik, s ez a Windows Media Player Classic! Minden codec meseszépen konfigolható, felirat, hang csúszások pillanatok alatt korrigálhatóak, mindenre tökéletesen be van állítva alapban a billentyűkombináció, stb.....

 

Sajnos amikor viszont megnyitok egy videót, akkor kiírja, hogy átváltott egyszerű színbeállításokra, mert a programok egyik nem kompatibilis a windows bizonyos képi elemeivel... Amikor a lejátszót bezárom meg azonnal visszavált...

 

Ez így eléggé zavaró, s mivel általában sok részletben nézek meg sokszor a sorozatokat is, ezért addig a tálcán hagyom mindig... S addig bambulhatok az egyszerűsített nézetre...

 

Létezik erre valami megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Értem, szomorúan hallom... Inkább vállalom viszont a 'kellemetlenséget' meg az állandó villódzást, mintsem, hogy lecseréljem bármi másra :) A szememben - bár a 'konkurens kínálatot' ismerem - nincs más videólejátszó, ami versenyezhetne vele. A VLC inkább csak céleszköz szerintem, nem a hétköznapi videólejátszásomhoz találták ki - néha viszont hasznos. :) Mindegy, hátha lesz valami friss verzió, ami már kiküszöböli ezt.

 

Köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Nem tudjáűtok véletelnül mivel lehet kiküszöbölni azt amikor DVD (rendes fil 4,7 gb) -t helyezek be akkor lefagy és csak restartal lehet újraindítani és mindíg ezt csinálja :(

Hallottam már másbnak is volt ez :(

Link to comment
Share on other sites

Nem tudnátok felvilágosítani, melyik a legújabb kiadás verziószáma? Azé, ami a boltokban jelent meg 22-én.

Most töltöttem volna a 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_hu-hu_OEM_Ultimate-GRMCULFREO_HU_DVD.iso -t de kiderült, hogy az már letöltöttem 2 hónapja is. Azóta elvileg van frissebb, most torrentről töltöm a WIN7_x86_x64_AiO_HUN_pre-activated_by_torko és később a Windows.7.RTM.x86.HUN.Ultimate.MSDN -t.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos ez így marad, közel egy hétig kutattam anno hasonló problémával, eredménytelenül. Ha nagyon zavar, esetleg tégy próbát a vlc-vel, az nem butítja le az aerót basicre.

VLC -t sem ajánlom pedig Xp és Vista alatt tökéletes de Win7 alatt a legfrissebb verzió is minden videót sokkal rosszabb minőségben (pixelesen) jelenít meg több lejátszóval is meglestem a tesztelt videókat és mindegyik lejátszóval szebb volt a megjelenítés... Másnál is olvastam már nem tudom mi lehet a hiba oka...

Link to comment
Share on other sites

VLC -t sem ajánlom pedig Xp és Vista alatt tökéletes de Win7 alatt a legfrissebb verzió is minden videót sokkal rosszabb minőségben (pixelesen) jelenít meg több lejátszóval is meglestem a tesztelt videókat és mindegyik lejátszóval szebb volt a megjelenítés... Másnál is olvastam már nem tudom mi lehet a hiba oka...

 

Nem lesz pixeles a VLC lejátszása ha rendszergazda módba futtatjuk (és/vagy kompatibilitási beállításokkal)

Link to comment
Share on other sites

Értem, szomorúan hallom... Inkább vállalom viszont a 'kellemetlenséget' meg az állandó villódzást, mintsem, hogy lecseréljem bármi másra :) A szememben - bár a 'konkurens kínálatot' ismerem - nincs más videólejátszó, ami versenyezhetne vele. A VLC inkább csak céleszköz szerintem, nem a hétköznapi videólejátszásomhoz találták ki - néha viszont hasznos. :) Mindegy, hátha lesz valami friss verzió, ami már kiküszöböli ezt.

 

Köszi a választ!

 

Hello!

 

Legfrissebb MPC-HC van telepítve? Tudok amúgy ajánlani egy jó megoldást: Itt van:

 

http://usite.hu/prg/Win7_DSFilter_Tweaker

 

Utána meg jöhet az ffdshow

Link to comment
Share on other sites

Nekem olyan problémám van, hogy elég szokszor nincs hang video file megnyitásakor, vlc playert használok!De a media player sem nyitja meg, sőt akkor zene file-t sem nyit meg, és a media player lefagy!Böngészőben, youtubeon... stb. ott van hang, és a windows hangok is mennek, csak más néma!És nem értem miért!

És még egy dolog, ha msnezek a webkam képem perceket késik, én normális időben látom a másik felet!Skypeon nem csúszik a videókép!Valaki tudna segiteni mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Na feltettem én is a Win7-et. Már elsőre nagyon bejött/Gyors, szép kép stb./ Majd a további használat során egy kicsit komolyabb játék játszás utáni kilépésnél kék halál.

A gép elég erős, hisz a memoárja is 2GB, a procija meg dual.

 

Úgyhogy megszívtam!!!

 

Hát várok még legalább egy évet vele, hogy jó kiforjon! <_<

Link to comment
Share on other sites

csempész:

 

én nem tapasztaltam ilyen problémát.Pedig gépigénylő játékokkal játszom kilépek vagy lerakom a tálcára gond nélkül.Lehet ki kéne próbálnod egy másik feltöltést.

 

 

Azt olvastam hogy a windows 7 takarékosabb és kevesebb energia szükséges hozzá és ez vonatkozik a laptopokra is.Tehát a laptopok is tovább bírják mint a vista.Ebből mi igaz?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Segítségetekre lenne szükségem!

Fent van (2 vinyón) 2 Win7 Enterprise (7600 - X64)! Az egyik alap (csak driverek), a másikat használom!

A használatban lévő Win7 tegnap bekapcsolás után nem csatlakozott a netre (ADSL modem + Router)! Nem kapott IP kiosztást!

Lekötöttem a routert, de a modemmel sem csatlakozott! Rendszer visszaállítás volt (de minden visszaállítás sikertelen volt)

A másik (alap Win7) gond nélkül csatlakozik, arról írok most is!

A hálózati beállításoknál megpróbáltam már sok mindent, de nem hozott eredményt! Hálózatnál "Nyilvános internet" hozzáférést mutat, de a működön Win7-en pedig "Otthoni hálózatot"!

 

Kérlek benneteket, hogy hogy lehet beállítani azt hogy a Routeren keresztül csatlakozzon a netre! Az idegeim kezdik felmondani már a szolgálatot, ezért nem jut már semmi az eszembe!

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Ugyan az a problémám mint régen.. leszedtem egy mésik win7 et is de telepítésnél bejön a háttér (windows loading után) és ott ennyi megáll. Egy pikantlériája van azért a dolgoknak...a régi gépre ugyan azzal a dvd vel felment a win 7 az újra nem. Valaki mondana valamait hogy mi a ** csináljak most?

Link to comment
Share on other sites

csempész milyen tűzfalat használsz,mert én oupost security suite pro tűzfalat használok,és játékoknál nekem is kékhalálozott a windows7,ideges is lettem de nagyon.De végül rájöttem hogy a tűzfal okozza a galibát,mindenben jól szuperál a tűzfal,csak a játékok indításakor akad össze a tűzfal a windows7-el.Én úgy szoktam játszani hogy kikapcsolom a netet,és a tűzfal menüjében rákattintok a védelem felfüggesztésésre,és indítom a játékot,nem tudom hogy ez miért van ,de én nem mondom rá hogy kiforratlan,csak néha idegesítő,ami működött a vistánál,az itt nem működik,most konkrétan nem programokra gondolok,hanem bizonyos trükkökre,de jobban meg vagyok vele elégedve mint a vistával.És reménykedem hogy az újabb outpost tűzfal majd jobban egyezni fog a win7-el.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Legfrissebb MPC-HC van telepítve? Tudok amúgy ajánlani egy jó megoldást: Itt van:

 

http://usite.hu/prg/Win7_DSFilter_Tweaker

 

Utána meg jöhet az ffdshow

 

Óriási nagy köszönetet szeretnék mondani :)

 

1, a legfrissebb MPC-HC volt feltelpítve

2, amit linkeltél nem igazán segített első körben.

 

De neked köszönhetően rájöttem, hogy hol is kell kutakodnom a megoldás érdekében.... Így sikerült felismerni a tényt, h. ha az "lejátszás kimenetnél" az ovelay mixert átnyomom másra (én pl. WMR9 Renderless-re nyomtam), akkor máris megszűnik a probléma :)

 

Köszi szépen az ötletet, a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Én nem tudom egy két emberke úgy ki van akadva hogy ez már a bolti verzió,én az RTM-et szedtem le a véglegeset,telepítettem magyarosítottam és hónapok óta tökéletesen működik,a bolti verzió sem tud többet,csak annyival hogy mostmár lehet a boltban kapni.

Link to comment
Share on other sites

csempész milyen tűzfalat használsz,mert én oupost security suite pro tűzfalat használok,és játékoknál nekem is kékhalálozott a windows7,ideges is lettem de nagyon.De végül rájöttem hogy a tűzfal okozza a galibát,mindenben jól szuperál a tűzfal,csak a játékok indításakor akad össze a tűzfal a windows7-el.Én úgy szoktam játszani hogy kikapcsolom a netet,és a tűzfal menüjében rákattintok a védelem felfüggesztésésre,és indítom a játékot,nem tudom hogy ez miért van ,de én nem mondom rá hogy kiforratlan,csak néha idegesítő,ami működött a vistánál,az itt nem működik,most konkrétan nem programokra gondolok,hanem bizonyos trükkökre,de jobban meg vagyok vele elégedve mint a vistával.És reménykedem hogy az újabb outpost tűzfal majd jobban egyezni fog a win7-el.

 

Hát nagy nehezen rájöttem, úgyhogy most már rendesen működik!

Amit kikapcsoltam a Win7-ben az a saját viruskereső/remélem az :lol: /és lám jó lett. Amúgy Avast használok!!!

Link to comment
Share on other sites

Van ez a Fredapó által kirakott (felrakott) "Microsoft Windows 7 Ultimate Final EN/CZ/HU/PL/RU x86/x64 ISO" nevű változat ami kecsegtetően hangzik.Szedem is hiszen ez egy végleges kiadás.

 

Ha majd kiírom akkor dupla DVD kell hozzá vagy elég a sima is?Azért vagyok tanácstalan mert az egész 4.68 GB.A bolti DVD-k meg 4.7 GB-sek.Elméletileg éppen rá kellene férnie de nálam a Win XP 4.48 GB-seknek ismeri fel az írható DVD-ket.Ilyenkor mi a teendő?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...