Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Windos7 7600 Build HUN-t Ultimate verziót használlok, a gépemben külön hangkártya van:CREATIVE SOUNDBLASTER AUDIGI 24 BIT, ahogy illik a biosban le van tiltva az alaplapi AC 97-es az XP-hez a telepítőlemezén természetesen van illesztő driver amit idáig megpróbáltam letölteni ide valót sajnos egyik sem megy fel hiába próbálok ki bármit Vista kompabilitást illetve rendszergazda módot, hibaüzenet jelenik meg és megszakad a telepítés. A legjobban ideillő driver amit én találtam:SBAXVSD_PCDRV_LB_2_12 de ez nem megy fel és többet is kipróbáltam.

Sajnos a Creative honlapján se talállok ide illőt.

Ha valaki tud segíteni esetleg pontosan ideillő driver letöltőlink címének megjelölésével vagy hogyan kellene telepíteni nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&hs=Wlg&q=install+windows+7+pendrive&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

 

http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&hs=blg&q=install+windows+7+pendriver%C3%B3l&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

 

Köszi a választ ennyit én is találtam de ezek alapján szerintem nem megoldható!Esetleg valami konkrétabb és egyszerűbb megoldás nincs???

Link to comment
Share on other sites

"

 

Köszi a választ ennyit én is találtam de ezek alapján szerintem nem megoldható!Esetleg valami konkrétabb és egyszerűbb megoldás nincs???

"

 

De igen van. Telepítesz dvdről. Ha nem tetsik a módszer, akkor nem rakod fel. Valahogy bootolhatóvá kell varázsolni a pendriveot, ez pedig nem azon múlik hogy neked tetszik e vagy sem. Egyébként egyszerű az egész.

Link to comment
Share on other sites

Én ez alapján csináltam http://i4s.hu/2009/04/windows-7-telepitese-pendrive-rol.html de már az 5-ös pontnál elakadtam be sem olvasta a meghajtókat ;)

Nem igazán vágom ezeket a DOS-os marhaságokat,meg az a progi amit ír hogy kell igazából nem csinál semmit sem sajna, de asszem az lesz,hogy kiírom lemezre csak már annyi szarom van kiírva lassan kamion kell hozzá :lol:

 

De azért köszi a fáradozásodat.üdv :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

176026.N.jpg

 

nekem működik. De minek kínlódni pendrive-al ezt nem értem... Mert oké hogy egy haldokló laptopon már azzal kellett bűvészkedni, de ha van dvd olvasó akkor minek? ( főleg tudás hiányában) Egyébként egy win telepítőlemez mindig jól jön. Ha ismihez megyek segíteni, akkor is mindig viszem valamelyik ubuntu lemezem, meg a gép paramétereitől függően egy xp-t vagy win7-et/vistát.

Link to comment
Share on other sites

Hellotok! Elsősorban azon fiatal kísérletező kedvű kalóztársaimat kérdezem, akik a suli indulása előtti utolsó hajrában még kipróbálták a Windows 7- et. :) Lemaradtam az aug. 20- áig tartó kipróbálhatósági lehetőségről és most itt állok egy a t17t által feltöltött ?Windows 7 Activator v1.2-OaH?- al a kezemben

halott link

DVD- re már kiírtam Szaby59 magyarosított RTM- es feltöltését

halott link

Leszedtem már majdnem az összes drivert amire szükségem lesz (XP- ről akarok váltani), de kérdés, hogy az említett aktivátor még mindig működőképes-e és mire kell vigyázni a használata közben és után? Pl. a BIOS- ban nem látom át, hogy mit turkászik (veszélyes?) és a Windows update- ra is szükségem lenne a nyomtatómmal kapcsolatban, az aktivátor után nem biztos, hogy kiléphetek vele "segítséget kérni".

 

Remélem tudtok kérdésemre válaszolni és minél hamarabb elkezdhetem a telepítést ennyi Windows 7 magasztalás után! :)

Előre is köszönöm a helpet!

Módosította agentzs1
Link to comment
Share on other sites

Felraktam a gépemre a Seven Transformation Pack 2.0 released kinézetet és hát tök jól felment meg minden szépen is néz ki.. viszont egy gond van vele.. mikor belépek egy játékba és onnan kilépek játék után.. akkor az asztalon jobb oldalon minden balrább ugrik.. szóval az óra is errébb jön meg a toolbarok is.. :S megtudjátok mondani hogy mi okozza ezt a hibát?

Link to comment
Share on other sites

Redmond! Ezek az aktivátorok szoftveresen emulálnak egy OEM biost, így a tiedhez nem is nyúlnak. Hátránya, hogy a Microsoft ezt előbb-utóbb lelövi. Én ezért módosítottam az alaplapom biosát OEM biosra, mert abba a MS bajosan fog beleturkálni...

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Tudok BIOS- t frissíteni, pendrive- al szoktam. Itt a BIOS- om linkje:

 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_DownloadFile.aspx?FileType=BIOS&FileID=14024

 

Az említett oldal nekem nagyon angol. :) Köszi, ha megcsinálod, de mi történik pontosan ebben a beavatkozásban? Ha nem nagy gond, akkor elmondhatnád, mivel régebben tuningoltam és sokat szívtam. Most minden gyári beállítással megy nálam, 100%- osan elégedett vagyok a gépemmel, azóta egyszer sem volt kékhalálom. Szóval van most egy kis gyomorgörcsöm.  :o

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is volt, hidd el, de egyrészt a Gigának dual bios-a van, ha valami félresikerül, az eredeti bios visszatöltődik.

 

Működési elve, hogy a BIOS-hoz hozzáad egy OEM SLIC-et (Oem licenc-et). Ezzel kerülik ki a gépgyártók az online aktiválást, mivel ugyanabból a konfigból legyártanak többezer darabot, és ugyanazt az egy kódot használják minden gépen. Hasonlít a Windowsok ún. "Corporate" változatához a dolog. Majd hamarosan küldök egy PM-et is neked, és további magyarázatot.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! volna egy problémám...kipróbáltam a Win7 RTM verzióját még az elején,nagyon tetszett,csak az a baj,hogy a Lenovo-s serialos cracket használtam,és az egyik frissítés után Billy bá rajtam ütött.... :) felrakhatok bármilyen op.rendszert a gépemre,minden működik,de a win= nem.....feltelepszik,majd a szolgáltatások bekapcsolása képernyő után kék halál,kiírja hogy egy fájl hiányzik..olyan gyorsan rebootol,hogy nem tudtam elolvasni végig,de n.....sys fájlt hiányol....bármilyen verziójú win7-tel próbálkozom...tudna valaki esetleg valaki valami megoldást?nagyon megköszönném...1 vinyóm van, leformáztam többször...esetleg bios frissítés segíthetne?nem tudom hova pakolhatta redmond a blokkolást...kérlek segítsetek előre is köszi a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...