Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

"32 bites rendszer kepes.e hasznalni 4 giga ramot, vagycsak kiirja hogy annyi van decsak 3 3.5 gigat hasznal?"

 

4 GB-ot tud kezelni maximálisan de ebbe benne van a VGA RAM is meg a hangkártya stb. RAM-ja, tehát kb 3-3,5 GB-ot használ a memóriából.

Jah, kössz ezt tudtam h egyéb memoriák lejönnek belőle. Tehát csak parasztvakítás.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Nekem olyan problémám van, hogy feltettem a windows 7-et és a vinyóm 3 patrícióra van osztva és eltűnt belőlle egy meghajtó, ami 210gb. Lécci segítsetek hogy windows 7-be hogy tudom megcsinálni. Vagy az is jó lenne ha valaki megmondaná hogy hol találom benne a felügyeleti eszközöket. Angolul írjátok a Felügyeleti eszközöset. Köszi

Link to comment
Share on other sites

Kérdés:

A Windows 7-ben is van egy olyan könyvtár, hogy \WINDOWS\winsxs, melyben kb 40000 fájl és 10000 könyvtár van, melyek mérete 6-9 GByte szokott lenni??

(A Vistában van ilyen, de hogy minek? Ha az XP megy 6GB sxs dll nélkül, akkor Vista miért nem? (XP-ben csak 30MB))

Thx

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.Build 6956-os Windows 7-et használok.Miután felraktam a Multi Meter gadgetet és újraindítottam eltűnt az összes minialkalmazás.Nem tudom elindítani/visszaállítani őket.Ha valaki tudja hogy tudom a Multi-t letörölni vagy a minialkalmazásokat alaphelyzetbe állítani kérem írjon.

 

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

6801-el nekem az a bajom hogy a háló kártyámat nem látja, így nem tudok netet csinálni, ha a driver telepítő cd-jét berakom azt írja ki a launcher hogy nincs mit fel telepíteni ugyanis már fel vannak telepítve...próbáltam aztán a cdről manuálisan elindítani a vista telepítőt, akkor azt írta hogy ehez a windowshoz más driver telepítő kell...valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Úgy érzem, hozzá kell szólnom a témához, hátha segítségül szolgál.

 

Elöljáróban el kell mondanom, hogy távolról sem vagyok Windows-ellenes, úgy gondolom, hogy ami működik és jó, azt ne szégyelljük használni.

 

Mivel nagyvállalati szinten adminisztrálok Windows-t, így kíváncsian telepítettem fel a 7-es windows-t, és meg kell mondjam, a 7000-es Beta Build még nagyon távol áll attól, hogy használatra (a legkisebb mértékben is) alkalmasnak lehetne nyilvánítani.

 

Az alapvető hibák, amit észrevettem:

 

1. A gépemen telepített hivatalos Vista Enterprise-t telepítés után "Nem Eredeti Példány"-nyá módosította, egy órás magyarázkodásomba került, mire kimagyaráztam, mitől lett nem hivatalos a hivatalos.

 

2. A videók nyögve-nyelve mennek, pl a legújabb Divx-nél nem lehet kikapcsolni multiple Audio track-ben az audiosávokat (hatástalan mind a Media Playerben az átállítás, mint pedig a Divx-ben).

Próbálkoztam BSPlayerrel, Winamp-al és Divx Playerrel is, ezek egyszerűen belefagynak egy normál avi fájlba.

 

3. Az Internet Explorer aránytalanul elkezdi enni a processzoridőt, minél több ablakot nyitunk meg.

 

4. A driverek kezelése olyan amilyen, azt a drivert, amit először nem fogad el, fél perccel később szó nélül elkezdi automatikusan magárahúzni, hogy telepítés után ne működjön.

 

5. Hálózatban egy egyszerű DHCP szervert fél órán át kell mutogatni neki, hogy keservesen megismerje, de akkor is előfordul, hogy a hálókezelés generál magának egy IP címet anélkül, hogy megkérdezné/kivárná a DHCP szervert.

 

6. Egy sztenderd kis hálózatot, amiben két desktop gép, két szerver, egy hálózati nyomtató, két router, egy switch, egy kábelnet modem és egy DSL modem van, úgy ismerte fel, mint 9 önálló hálózat (!!!), és sehogy sem lehetett megmagyarázni, hogy ez nemcsak egy hálózat, de egy munkacsoport is.

 

7. Az explorer feltűnően sokszor felejti el a beállított jelszavakat, továbbá hajlamos olyan hibát ejteni, hogy ahol nem kellene felhasználónév vagy jelszó, oda is megkövetel legalább egy szóközt (holott ez komoly hiba).

 

8. az alkalmazások minden előjel és ok nélkül túlontúl sűrűn lefagynak, függetlenül attól, hogy mi is az a program (Internet Explorer, Total Commander, Winamp, jegyzettömb, vagy bármi egyéB), így elmondhatom, hogy anno még a Longhorn bétájának tesztelésekor sem láttam ennyi "Not respond" ablakot.

 

9. Átlagos használat mellett (böngésző, zenehallgatás, a háttérben levelező) feltűnöen sokszor fut egyik-másik alkalmazás végtelen ciklusba, hiába vettem lejjebb az "erőszakos leállítás" idejét 20000-ről 5000-re a Registry-ben.

Ilyenkor jellemzően csak reset gombbal lehet úrrá lenni a káoszon, és a sorra leálló alkalmazásokon.

 

10. Sokan írják, hogy sokkal gyorsabb a Vistánál vagy az SP3-as XP-nél.

Egy nyers (szemétmentes) oprendszerhez képest egyáltalán nem gyorsabb, legfeljebb azért tűnik annak, mert egy új windows mindig gyorsabb a jó öreg, belakott rendszernél.

 

Nagyjából ennyi első körben.

 

Mégegyszer mondom, nem fikázni akarom az új windows-t, de javaslom, senki ne lepődjön meg, ha a fenti hibákba fut.

Sok olyan ötletes dolgot találtam, ami előnyére fog válni az új oprendszernek, és sok olyan kezdeményt, ami könnyíteni fogja a hibákon való átjutást, de úgy gondolom, mindenképp érdemes kivárni legalább az RC változatot, mielőtt átcuccolnánk rá.

 

Mindazonáltal köszönöm a linkeket, a hozzászólásokat, a belefeccelt időt, mindegyikből lehet tanulni valamit.

 

 

Üdv,

 

pancel

Link to comment
Share on other sites

Nálam vista Home Premium van feltelepítve (hivatalos) a winyóra.

Ketté van osztva a vinyó: egyik a Vista, másik Windows7.

 

A probléma:

a Windows7 nem látja a Vistát (vagyis ezt a meghajtót),

viszont a Vista látja a Windows7-et.

Már fent volt a 6801-es versió is, és most a 7000-es van fent,

de ugyan az a hiba.

 

Mi lehet az ok?

Link to comment
Share on other sites

Kérdés:

A Windows 7-ben is van egy olyan könyvtár, hogy \WINDOWS\winsxs, melyben kb 40000 fájl és 10000 könyvtár van, melyek mérete 6-9 GByte szokott lenni??

(A Vistában van ilyen, de hogy minek? Ha az XP megy 6GB sxs dll nélkül, akkor Vista miért nem? (XP-ben csak 30MB))

Thx

Van, de "csak" 26000 mappát tartalmaz, és csak 3,8 GB-ot foglal

 

Üdv!

 

 

Nem tudja valaki, hogy mi a különbség a 32 és a 64 bites windows 7 között?

 

Előre is köszi!

 

Ami az összes többi 32 és 64 bites Windows között. A 64 bites jóval több memóriát enged megcímezni, továbbá futatthatóak rajta a 64 bites programok is. Ja, és jóval többet foglal.

Sziasztok!

Feltelepítettem a 6801-t és nekem bevált, tetszik. Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e frissíteni a 6956-sal vagy új telepítés kell?

Előre is köszönöm a választ!

Új kell.

 

6801-el nekem az a bajom hogy a háló kártyámat nem látja, így nem tudok netet csinálni, ha a driver telepítő cd-jét berakom azt írja ki a launcher hogy nincs mit fel telepíteni ugyanis már fel vannak telepítve...próbáltam aztán a cdről manuálisan elindítani a vista telepítőt, akkor azt írta hogy ehez a windowshoz más driver telepítő kell...valami ötlet?

 

Próbáld meg Vista kompatibilis üzemmódba, az Nvidia driver is csak így mászott fel nálam.

(...)

pancel

 

Nem leszólás részemről sem, de én egyetlen ilyen problémát sem tapasztaltam, és igazából az ember ne is várja azt (itt most nem rád gondolok, hanem általánosságban, hiszen te értesz hozzá), hogy még jószerével félkésznek sem nevezhető oprendszeren minden flottul üzemeljen.

Link to comment
Share on other sites

A Windows 7-hez valaki nem tud esetleg magyarítást?

Mert elméletileg már régen kijött magyarúl is :)

Valószínű, másfél év múlva jelenik csak meg, de máris lefordítják 150 nyelvre... Ugyan, kérem...

 

(Modik: Azért írtam külön, mert nem engedte elküldeni a hsz-t, mondván, "túl sok az idézet"...)

Link to comment
Share on other sites

Valószínű, másfél év múlva jelenik csak meg, de máris lefordítják 150 nyelvre... Ugyan, kérem...

 

(Modik: Azért írtam külön, mert nem engedte elküldeni a hsz-t, mondván, "túl sok az idézet"...)

 

Akkor ez micsoda?

Kikellett hogy jöjjön, vagy akkor ez mi? <_<

 

windows7_rtm_language_waves-400x160.jpg

 

Ja és ezt November 8.tól számold.

Link to comment
Share on other sites

Van, de "csak" 26000 mappát tartalmaz, és csak 3,8 GB-ot foglal

 

Köszi!

Egy kicsit légyszi pontosítsuk.

A Vista winsxs tehát: 40000 fájl, 10000 könyvtár(mappa) = 6-9GByte

Azt írod a Windows7 26000 mappa. És akkor hány fájlt tartalmaz?

Kösz

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Juj, várjál a múltkor rosszul írtam :) Akkor most pontosítok én is, nekem jelenleg 27 113 fájlt, és 6 393 mappát tartalmaz. Ezek még mindig pontosan 3,8 GB-ot foglalnak, mint a múltkor. Akkor volt nagyjából 26 000 fájl, csak véletlen mappát írtam, elnézést kérek!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok lehetne egy olyan kérdésem hogy nem tudna nekem valaki ajánlani egy STABILABB windows 7-et vagy esetleg egy két info hogy szerintetek mikor fog kijönni a normális WIN7 alpha verzió ami már teljesen be van fejezve :D

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

 

feltettem én is a bétát

1 másik forumrészben már kértem segítsége, de sajnos kitörölték a kommentemet, remélem innen már nem törlik ki :S

Szóval 2 HDD-m van

1 Vista 500 GBal

és 1 Windows 7 100 GB

 

a Vistás a boot beállítású és így tettem be a telepítő DVD-t

Felment a Windows 7, de sajnos a boot menüt kihagyta a mocsok, és most a BIOS ba tudok váltani, hogy mi indúljon el, de jó lenne ha boot menüs lenne valahogy, mert barátnőm is használja a gépet és jobb lenne ha ő 1 ideig még vistát nyúzná

 

Van valami 5letetek a megoldásra?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Péntektől hivatalosan tölthető lesz a béta:

 

http://index.hu/tech/szoftver/ball080109/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...