Jump to content
PirateClub.hu
M412305

Microsoft Windows 8

Recommended Posts

sziasztok

windows 8.1 pro-t használok és azt az üzenetet írja ki amikor megnyitok egy alkalmazást,hogy:"Ez az alkalmazás nem fut az ön gépén".

Miért van ez és hogy tudom javítani?

Előre is köszönöm!

Alkalmazás újratelepítése vagy az egész rendszer újratelepítése!

köszönöm a választ, megpróbálom!

Szép napot hankock!
Bocsánat, hogy ide írok ,de teljesen tanácstalan vagyok. Rufussal készítettem telepítőt a Kori féle windows 8.1 ("2015. februári frissítésűt"). Miután "megnyitom", azt látom, hogy berakott egy System Volume Information mappát, ami az eredeti telepítőn nincs rajta. Ráadásul nem engedi a hozzáférést. A tulajdonságok közül az írásvédettség előtt lévő pipát ki tudom venni, de a rejtett előtt lévő pipát már nem tudom. Miután feltelepítem a rendszert, a "C" meghajtóra berak egy olyan mappát (Documents and Settings), amihez nem férek hozzá, és el sem tudom távolítani. Valamint:
Rendszerfájlok :bootmgr 395KB, BOOTNXT 1KB, hiberfil.sys 3 268 020KB, pagefile.sys 1 441 792KB, swapfile.sys 262 144 KB. Nagyon idegesít hogy ezek a bejegyzések simán elfoglalnak 5GB-ot. Ugyanakkor az "E"   meghajtóra (nekem ezt a jelzést adta, mert külső merevlemez is van csatlakoztatva a géphez) is berak 2 mappát,(RECICLE.BIN és System Volume Information), ami üres mappa, de sehogy sem tudom eltávolítani a meghajtóról még formázással sem. Úgy vettem észre,hogy mindez azutántól van fennt a gépen, hogy feltelepítettem a Norton 360-at, amit miután ezek a mappák és bejegyzések megjelentek, el is távolítottam. De lehet, hogy tévedek, és ettől függelenül vannak ott, ahol vannak. Mit csináljak,hogy mindezektől megszabaduljak? Azóta már 3 szor újratelepítettem az egész gépet, formáztam is mindkét meghajtót, de amint végez a telepítéssel, és megnyitom a meghajtókat, ismét ott vannak. Ebben szeretnék segítséget kérni, de hozzáteszem, nem vagyok egy "számítógépguru". Előre is köszönöm a válaszod!

Ui:A külső merevlemezem is ott van a RECYCLE.BIN és a System Volume Information mappa (formázással sem tudom eltávolítani), sőt minden pendrive-val is ez a helyzet.

Szia. Az összes általad említett mappa és állomány teljesen normális, hogy ott van ahol, az lenne a furcsa ha nem lenne, hiszen ezek a rendszer működéséhez szükséges állományok, semmi köze hozzá a vírusirtónak és másnak sem. Kár volt ezért ennyit újratelepítgetned a rendszert, úgyis mindig ott lesznek, így van rendjén. A nagy méretű állományok pedig hibernáláshoz és virtuális memóriához vannak, mivel nem értesz nagyon a rendszerhez, ezek módosítását nem ajánlom, jó helyen vannak ott.

Szép napot tiger105!

Köszönöm a gyors választ, de még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha mindez teljesen normális dolog, akkor eddig miért nem volt látható? A pendrive-on eddig soha nem láttam. Előre is köszönöm a válaszodat!

Kivetted a pipát (vagy az újonnan felrakott Windowsban alapból nincs bepipálva) a Mappabeállítások -> Nézet -> Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése elől. Tedd vissza, aztán nem fogod ezeket a mappákat látni.

Szép napot BDaWe!

Köszönöm a választ! Közben magamtól is rájöttem :). Mégegyszer, köszönöm szépen a segítségeteket!!! :)  :)  :)

ma jött 20 nemkötelező frissítés a 8.1Pro x64.hez, 19 le is ment rendben, egyet,  a KB3022345-t visszadobta. többszöri kísérletezés után a hibakódra rákerestem, de nem találtam megoldást.

erre letöltöttem a standalone telepítőjét, ami rendesen fel is rakta.

ennek ellenére a winupdate újra és újra kiírja telepítendőként és ismételeten többszöri kísérletre sem sikerült neki,

mi ilyenkor a teendő, hogy ne ugráljon fel ajánlott frissítésként?

Sziasztok,

Az új win 8.1 et telepítettem az upgraddel, de a gond, hogy az usb 3.0-át nem kezeli rendesen nekem a laptopon.

A korábbi verzióhoz feltudtam rakni az intelnek a driverét, de most ha azt próbálom, akkor azt írja, hogy nem 64 bites rendszerre találták ki. Az intel nem adott ki újabb drivert. Van valakinek vmi tippje tapasztalata, hogy mi a megoldás?

Köszi!

Sziasztok, laptopomon van ket graf kartya (integralt intel es nvidia graf kartya). Alapbol az integralt "energiatakarekos" Intel graf.kartya fut a windows alatt, a masik programtol fuggoen kapcsol be, szoval azt hogyan tudnam megoldani, hogy a rendszer elindulasa utan a fo nvidia graf kartyara kapcsolnek at?! Koszi

BIOS-ban vagy NVIDIA Control Panel-ben nincs semmi erre utaló lehetőség? Szerintem kellen lennie.

BIOS-ban vagy NVIDIA Control Panel-ben nincs semmi erre utaló lehetőség? Szerintem kellen lennie.

Szia neztem, de ott minimalis beallitasi lehetoseg van, hosszas kereses utan ratalaltam:

1. Right Click on Desktop

2. Select nVidia Control Panel

3. In left panel select "Manage 3D Settings"

4. In right panel select Global Tab

5. Under "Preferred Graphics Processor" select "Auto-Select" and hit APPLY button

Now try again and see if it properly selects correct GPU. If not

6. Repeat steps 1 thru 3 above

7. In right panel select "Program Settings" tab

8. Under section 1., check the box for "only programs on this computer"

9. then hit the "Add" button and find the program that you want to run on nVidia card

10 Go down to section 2. and select nVidia processor

• Upvote 1

Kicsit összezavarodtam. A gépemmel együtt vettem feltelepítve (használtan, de cégtől) a Windows 8.1 programot. Szeretném feltenni egy másik gépre, ami vacakol- azon még win 7-es van, de nincs meg a termékkulcs. Azaz kiszedtem a gépből- elolvastam a neten, hogy kell licensz kulcsot "csinálni" jegyzettömb segítségével. eddig a legnagyobb nyugalomban voltam, de ma, valamiért bementem a gépházba és lemásoltam az ott lévő adatokat a Windowsról ( az akartam tudni, hogy pro, vagy valami más), és ott kiadott egy termékazonosítót, ami teljesen más, mint amit kiszedtem anno a másik módszerrel. Kicsit körülményesen írtam le, de így érthetőbbnek gondolom. A termékazonosító mi lenne pontosan?

Még egy kérdés: mi van akkor, ha ugyanazt a termékkulcsot használom két gépnél is itthon. Lesz valami aktiválás probléma, vagy ilyesmi?

Én aktiválnám egy aktivátorral 

• Like 1
  • Upvote 1