Jump to content
M412305

Microsoft Windows 8

Recommended Posts

felraktam egy office 2013-at a 8.1-emre, ami félresikerült, látszólag végigment a telepítés, de se aktiválni, se eltávolítani nem tudom. a cserepek között nincsenek az office ikonja, keresésre kiadott találatra sem képes elindulni. próbálkoztam már többféle eltávolító programmal, de egyik sem járt sikerrel, újratelepíteni sem hagyja magát, hivatkozással a fentlevőre. a múlt keddi frissítések sem települnek, viszont minden újraindításkor frissíteni akar.

valami ötlet, hogy tudnék ettől a félresikerült office-tól megszabadulni? töröljem a mappáját, majd rendezzem a registry-t?

nekem officet is beaktiválta csempék között nincs de asztalon jobb klikk és programok között is ott van megnyílik működik... a kérdésem az lenne érdemes fiókkal bejelentkezni vagy sem ??? vagy csak offline használjam ?

Igazából (szerintem) nincsen semmi előnye fiókkal használni a Windowst, szóval szerintem hagyjad (Én is offline fiókkal használom).

• Upvote 1

Van egy laptopom amit gyárilag telepített Windows 7-el vettem. A kérdésem az lenne, hogy ha egy innen letöltött Windows 8.1-et feltelepítek rá, akkor a gyárilag kapott eredeti Win 7-et később visszatudom tenni rá? 

Van rajta egy OEM láthatatlan particio ha azt nem törlöd vagy annak a tartalmát mountolod akkor igen.

Értem, köszi. De ha elkezdem telepíteni a Win 8-at és a telepítésnél formázom a vinyót, akkor attól még elvileg ez a láthatatlan partíció megmarad?

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem uraim! :)

A w8.1 letöltésekor melyik a teljesebb (nagyobb) verzió?

Az erre létre hozott topikban w8.1 enterprise -verziókat látok, de ha jól tudom a prof a teljesebb. Tévedek?

Választ előre megköszönöm! :)

Szia!

Igen, tévedés, mert a pro az egy "szakmai" verzió, inkább vállalkozók számára gyártották. Az enterprise pedig egy vállalati, ami teljesebb, de az otthoni felhasználók sok tulajdonságait nem tudják kihasználni.

Remélem tudtam segíteni.

Edited by Venheidem
Ne idézd a közvetlen előtted szólót!
  • Upvote 1

Igen tudtál, köszönöm!

Ujabb segítség kellene :(

Aktiválni akartam a w8.1-et a KMSpico 923-al, de ezt a hiba üzenetet kaptam:

164474662ScreenShot001_www.kepfeltoltes.

És ugyan ezt a hiba üzenetetkaptam a 912 verzióval is...

A Tulajdonságok/kompatibilitás  -nál is futattam rendszergazdaként, de akkor is ezt kaptam...

Más  exe fájlnál is ezt az üzenetet dobja ki, Mint Pl. a Klite full kodek pakk esetében is. De van olyan exe ami fut,mint Pl. a PrintSceen35setup.exe is.

Nem TC -vel nyitotam meg... Védelmi rendszer ki volt kapcsolva, a win defender is, hátha az zavar be.

Előzőleg w7 volt fent. Ma cseréltem le w8.1 ent-re. Egy vinyó, 3 prtíció van. Lehet h a másik partíción van a rejtett fájlok közt olyan, ami bezavar?

Várom az 5 leteket, segítséget  :(

Hali,

Olvastam, hogy a Win. 8 telepítése után már nem szükséges vírusirtót feltenni, mivel a Microsoft Security Essentials (Defender) integrálva van, így az első perctől védett a rendszer. Tehát ez felér egy Avast szintű programmal?

Az Avast sokkal többet tud, mindenre figyel, és meg fogja azt.. Az MSE kevesebbet tud, visziont panaszt nem halottam róla (eddig) te döntésed hogy melyiket választod.

Én az Avastra szavazok, tökéletes, és a gépem biztonságban van egyértelműen vele.

Nos, Én Win8-on már a kezdetek óta MSE-t használok, és nagyon jól végzi a dolgát. A működése az teljesen észrevétlen, és ha valami nagyon gyanús, akkor rögtön szól. Én még egy darab vírust nem nyeltem be, pedig eléggé sok dolgot töltögetek.

• Upvote 1

Köszönöm a válaszokat, viszont lenne még egy kérdésem! Ma kaptam egy komolyabb frissítést és az a gond, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor kapásból az asztalra ugrik a rendszer. Hogy tudnám beállítani, hogy a csempék fogadhassanak?

...Továbbá a metro alkalmazások ablakai kaptak bezárás ill. letétel a tálcára gombokat. Ez azt jelenti, hogy az MS arra készül, hogy megszüntesse a csempés felületet?  

Tálcán jobbklikk --> Tulajdonságok --> Navigáció --> Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett bejelentkezéskor... elől pipa ki.

asztalih_tt_r_www.kepfeltoltes.hu_.png

A csempés felület nem valószínű, hogy megszűnik, csak ezzel akarnak kedvezni azoknak, akik idegenkednek tőle a fenti sáv nélkül, meg billentyűzettel és egérrel talán megkönnyíti a kezelését.

• Upvote 2

Vettem egy elég gyors 8 GB-os Pendrive-t, és szerettem volna rátenni egy Win 8.1-et, bootolósan, a "Windows 7 USB DVD Download Tool" segítségével.
Elindítja a formázást, és hibával kiszáll, hogy kezdjem előröl. Ezt próbáltam a fellelhető "Kori" változatokkal, és másokkal is, de egyikkel sem sikerült.
Találtam olyat, /USB-DVD-tool.exe/ ami ezt írja: "ÉS AMI FONTOS EZ A PROGI MÁR ELFOGADJA A NEM EREDETI WINDOWS 7 ISO-T IS !!!

Az eredeti szoftver csak eredeti windows 7 lemezről készült iso-t fogad el , ez a progi át lett alakítva."
Ezzel is próbálkoztam.... ugyanaz.
Mit csinálok rosszul?
Köszi.

Ha egyszera Kori-féle Win nem megy fel, akkor tegyél westlake-féle Win-t, azt felteszi a gyári Windows 7 USB DVD Download Tool is, tapasztalat (10-15x ment már vele, WIn7, Win8.1 egyaránt).

akkor tegyél westlake-féle Win-t, 

​Köszi, de ezt hol találok? / 64- és 32 bitest  / Nem is tudom, hol keressem, mert nem hallottam róla.

Vettem egy elég gyors 8 GB-os Pendrive-t, és szerettem volna rátenni egy Win 8.1-et, bootolósan, a "Windows 7 USB DVD Download Tool" segítségével.

Elindítja a formázást, és hibával kiszáll, hogy kezdjem előröl. Ezt próbáltam a fellelhető "Kori" változatokkal, és másokkal is, de egyikkel sem sikerült.

Találtam olyat, /USB-DVD-tool.exe/ ami ezt írja: "ÉS AMI FONTOS EZ A PROGI MÁR ELFOGADJA A NEM EREDETI WINDOWS 7 ISO-T IS !!!

Az eredeti szoftver csak eredeti windows 7 lemezről készült iso-t fogad el , ez a progi át lett alakítva."

Ezzel is próbálkoztam.... ugyanaz.

Mit csinálok rosszul?

Köszi.

Próbáld meg a Rufus nevű programmal megcsinálni.

• Upvote 1

Rendszeresen szoktam Kori-féle rendszereket pendrive-ra másolni Windows 7 USB/DVD Download Tool-lal is, eddig soha nem volt gond.

Ha nem megy, meg lehet oldani sima parancssorral is:

1. Csatlakoztatod a pendrive-ot

2. Nyitsz egy parancssort

3. Kiadod a következő parancsokat

diskpart
list disk
select disk n (ahol n a pendrive száma az előző parancs által adott listában)
clean (persze ettől elveszik rajta minden adat)
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick
assign
exit
4. Bezárhatod a parancssort és felcsatolod virtuális meghajtóra a telepítő iso-ját, majd a teljes tartalmát átmásolod a pendrive-ra

Szerbusztok!
A helyzet az,hogy feltettem a win 8-at és aktiváltam meg minden. Hibamentesen müxik,de a múltkor kihúztam az egyik winyót meg a dvd lejátszót,mert betettem a gépbe még egy ventilátort. És mióta lehúztam meg visszatettem a cuccokat azóta nem látja őket.  Természetesen kikapcsolt állapotban tettem mindezt!
Hiába indítom el az új hardver keresést vagy a hibaelhárítót nem történik semmi.
Ha valakinek van valami ötlete azt szívesen venném!

Szerk.: Üdv emberek. Sikeresen megoldódott a krízis. :) Meglestem a BIOS-ba,hogy látja e a cuccost (igen ott volt). És mikor bárminemű állítgatás nélkül elindítottam a windowst már ő is látta! Fura de a lényeg ,hogy minden működik!

Hali!

A Napokban frissitettem a windows 8-at, win8.1-re, de olyan problémám akadt, hogy a böngészőben kicsik a betük, és homályos, ha az egeret odatartom, kijavítja magát, de percenként elhomályosodik, már mindent megpróbáltam, amd-t frissitettem, a képernyő beállitást, hol nagyobbra, hol kisebbre tettem, de semmi változás, utána kerestem googlen is, soknak volt ilyen hibája, meg is írták, hogy végül sikerült nekik megoldani, de persze, hogy hogyan sikerült, azt már nem írták le...( külön megpróbáltam a Cleartype szövegbeállitást is, az sem segített)

242626p.jpg

Aki tud, Légyszíves segítsen.

Köszönöm!

Anita

Ugye nem azt akarod mondani, hogy csak a Firefox böngészővel vizsgáltad? A helyedben megnézném mással is. Talán valamelyik FF kiegészítő bezavarhat.

• Upvote 1

Most nézem, nem csak a firefox csinálja ezt, hanem a programok is, természetesen minden böngészőt kipróbáltam, és ugyan ez a gond..

ui: kikapcsoltam a kiegészitőket, ami megoldotta a problémát, köszönöm a Segítséged :)

Sziasztok!

Szerettem volna lecserélni a réges-régi XP-t egy win 8.1-re. ellenőriztem, megfelel a konfig a winyónak, majd leszedtem kettőt is az itteni kollégáktól, majd usbre kiírattam az adott programokkal. Utána bootolást beállítottam, gép újraindít és betölt...ené a dolgokat de megáll az egész egy fekete képernyőnél amin egy csempe kék logo van és onnan nem megy tovább.

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a tré?

Előre is köszönöm a segítségeket! ^^

Hiba okai:
1.) Hibás az image fájl amit kiirtál.
2.) A windows 8 nem támogatja a proceszorod architektúráját.

Hiba okai:

1.) Hibás az image fájl amit kiirtál.

2.) A windows 8 nem támogatja a proceszorod architektúráját.

az előt lecsekkolom majd, a másodikat holtudom megnézni? q9450-em van.

Végső soron boot probléma is lehet a rufus nevű progival csináld a bootolo pendriveot.

S kompatibilitásról az alábbi linken olvashatsz:

http://dirtywindows.hu/discussion/topic/windows-8-komaptibilis-e-a-processzorom/

Üdv mindenkinek!

Nagy kérésem van,bár lehet,hogy korábban itt már fel lett téve kérdésként,de nekem nem olyan régen van win8.1-em s ha a datáról töltök le filmes fájlokat nen igazán tudom hogy kelltsem életre a letőltéseket.Korábban az xp-vel nem volt gondom.Előre is köszönöm a választ!

Hali

Meg szeretném kérdezni hogy  mi a meg  oldás  hogy ne  legyen Fekete Képernyő be  töltés kor. 

Egér lehet  látni  de  a többit nem mert fekete a  egész  képernyő. mi a  meg  oldás ?