Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 8


M412305
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem uraim! :)

 

A w8.1 letöltésekor melyik a teljesebb (nagyobb) verzió?

Az erre létre hozott topikban w8.1 enterprise -verziókat látok, de ha jól tudom a prof a teljesebb. Tévedek?

 

Választ előre megköszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Igen, tévedés, mert a pro az egy "szakmai" verzió, inkább vállalkozók számára gyártották. Az enterprise pedig egy vállalati, ami teljesebb, de az otthoni felhasználók sok tulajdonságait nem tudják kihasználni.

 

Remélem tudtam segíteni.

Módosította Venheidem
Ne idézd a közvetlen előtted szólót!
Link to comment
Share on other sites

Ujabb segítség kellene :(

 

Aktiválni akartam a w8.1-et a KMSpico 923-al, de ezt a hiba üzenetet kaptam:

164474662ScreenShot001_www.kepfeltoltes.

És ugyan ezt a hiba üzenetetkaptam a 912 verzióval is...

A Tulajdonságok/kompatibilitás  -nál is futattam rendszergazdaként, de akkor is ezt kaptam...

Más  exe fájlnál is ezt az üzenetet dobja ki, Mint Pl. a Klite full kodek pakk esetében is. De van olyan exe ami fut,mint Pl. a PrintSceen35setup.exe is.

Nem TC -vel nyitotam meg... Védelmi rendszer ki volt kapcsolva, a win defender is, hátha az zavar be.

Előzőleg w7 volt fent. Ma cseréltem le w8.1 ent-re. Egy vinyó, 3 prtíció van. Lehet h a másik partíción van a rejtett fájlok közt olyan, ami bezavar?

 

Várom az 5 leteket, segítséget  :(

Link to comment
Share on other sites

Az Avast sokkal többet tud, mindenre figyel, és meg fogja azt.. Az MSE kevesebbet tud, visziont panaszt nem halottam róla (eddig) te döntésed hogy melyiket választod.

Én az Avastra szavazok, tökéletes, és a gépem biztonságban van egyértelműen vele.

Link to comment
Share on other sites

Nos, Én Win8-on már a kezdetek óta MSE-t használok, és nagyon jól végzi a dolgát. A működése az teljesen észrevétlen, és ha valami nagyon gyanús, akkor rögtön szól. Én még egy darab vírust nem nyeltem be, pedig eléggé sok dolgot töltögetek.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat, viszont lenne még egy kérdésem! Ma kaptam egy komolyabb frissítést és az a gond, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor kapásból az asztalra ugrik a rendszer. Hogy tudnám beállítani, hogy a csempék fogadhassanak?


...Továbbá a metro alkalmazások ablakai kaptak bezárás ill. letétel a tálcára gombokat. Ez azt jelenti, hogy az MS arra készül, hogy megszüntesse a csempés felületet?  

Link to comment
Share on other sites

Tálcán jobbklikk --> Tulajdonságok --> Navigáció --> Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett bejelentkezéskor... elől pipa ki.

 

asztalih_tt_r_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A csempés felület nem valószínű, hogy megszűnik, csak ezzel akarnak kedvezni azoknak, akik idegenkednek tőle a fenti sáv nélkül, meg billentyűzettel és egérrel talán megkönnyíti a kezelését.

Link to comment
Share on other sites

Vettem egy elég gyors 8 GB-os Pendrive-t, és szerettem volna rátenni egy Win 8.1-et, bootolósan, a "Windows 7 USB DVD Download Tool" segítségével.
Elindítja a formázást, és hibával kiszáll, hogy kezdjem előröl. Ezt próbáltam a fellelhető "Kori" változatokkal, és másokkal is, de egyikkel sem sikerült.
Találtam olyat, /USB-DVD-tool.exe/ ami ezt írja: "ÉS AMI FONTOS EZ A PROGI MÁR ELFOGADJA A NEM EREDETI WINDOWS 7 ISO-T IS !!!

Az eredeti szoftver csak eredeti windows 7 lemezről készült iso-t fogad el , ez a progi át lett alakítva."
Ezzel is próbálkoztam.... ugyanaz.
Mit csinálok rosszul?
Köszi.
Link to comment
Share on other sites

 

Vettem egy elég gyors 8 GB-os Pendrive-t, és szerettem volna rátenni egy Win 8.1-et, bootolósan, a "Windows 7 USB DVD Download Tool" segítségével.

Elindítja a formázást, és hibával kiszáll, hogy kezdjem előröl. Ezt próbáltam a fellelhető "Kori" változatokkal, és másokkal is, de egyikkel sem sikerült.

Találtam olyat, /USB-DVD-tool.exe/ ami ezt írja: "ÉS AMI FONTOS EZ A PROGI MÁR ELFOGADJA A NEM EREDETI WINDOWS 7 ISO-T IS !!!

Az eredeti szoftver csak eredeti windows 7 lemezről készült iso-t fogad el , ez a progi át lett alakítva."

Ezzel is próbálkoztam.... ugyanaz.

Mit csinálok rosszul?

Köszi.

 

Próbáld meg a Rufus nevű programmal megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

Rendszeresen szoktam Kori-féle rendszereket pendrive-ra másolni Windows 7 USB/DVD Download Tool-lal is, eddig soha nem volt gond.

 

Ha nem megy, meg lehet oldani sima parancssorral is:

 

1. Csatlakoztatod a pendrive-ot

2. Nyitsz egy parancssort

3. Kiadod a következő parancsokat

diskpart
list disk
select disk n (ahol n a pendrive száma az előző parancs által adott listában)
clean (persze ettől elveszik rajta minden adat)
create partition primary
select partition 1
active
format fs=ntfs quick
assign
exit
4. Bezárhatod a parancssort és felcsatolod virtuális meghajtóra a telepítő iso-ját, majd a teljes tartalmát átmásolod a pendrive-ra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerbusztok!
A helyzet az,hogy feltettem a win 8-at és aktiváltam meg minden. Hibamentesen müxik,de a múltkor kihúztam az egyik winyót meg a dvd lejátszót,mert betettem a gépbe még egy ventilátort. És mióta lehúztam meg visszatettem a cuccokat azóta nem látja őket.  Természetesen kikapcsolt állapotban tettem mindezt!
Hiába indítom el az új hardver keresést vagy a hibaelhárítót nem történik semmi.
Ha valakinek van valami ötlete azt szívesen venném!

Szerk.: Üdv emberek. Sikeresen megoldódott a krízis. :) Meglestem a BIOS-ba,hogy látja e a cuccost (igen ott volt). És mikor bárminemű állítgatás nélkül elindítottam a windowst már ő is látta! Fura de a lényeg ,hogy minden működik!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hali!

 

A Napokban frissitettem a windows 8-at, win8.1-re, de olyan problémám akadt, hogy a böngészőben kicsik a betük, és homályos, ha az egeret odatartom, kijavítja magát, de percenként elhomályosodik, már mindent megpróbáltam, amd-t frissitettem, a képernyő beállitást, hol nagyobbra, hol kisebbre tettem, de semmi változás, utána kerestem googlen is, soknak volt ilyen hibája, meg is írták, hogy végül sikerült nekik megoldani, de persze, hogy hogyan sikerült, azt már nem írták le...( külön megpróbáltam a Cleartype szövegbeállitást is, az sem segített)

 

242626p.jpg

 

Aki tud, Légyszíves segítsen.

 

Köszönöm!

 

Anita

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Szerettem volna lecserélni a réges-régi XP-t egy win 8.1-re. ellenőriztem, megfelel a konfig a winyónak, majd leszedtem kettőt is az itteni kollégáktól, majd usbre kiírattam az adott programokkal. Utána bootolást beállítottam, gép újraindít és betölt...ené a dolgokat de megáll az egész egy fekete képernyőnél amin egy csempe kék logo van és onnan nem megy tovább.

 

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a tré?

 

Előre is köszönöm a segítségeket! ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

Nagy kérésem van,bár lehet,hogy korábban itt már fel lett téve kérdésként,de nekem nem olyan régen van win8.1-em s ha a datáról töltök le filmes fájlokat nen igazán tudom hogy kelltsem életre a letőltéseket.Korábban az xp-vel nem volt gondom.Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Szép napot hankock!
Bocsánat, hogy ide írok ,de teljesen tanácstalan vagyok. Rufussal készítettem telepítőt a Kori féle windows 8.1 ("2015. februári frissítésűt"). Miután "megnyitom", azt látom, hogy berakott egy System Volume Information mappát, ami az eredeti telepítőn nincs rajta. Ráadásul nem engedi a hozzáférést. A tulajdonságok közül az írásvédettség előtt lévő pipát ki tudom venni, de a rejtett előtt lévő pipát már nem tudom. Miután feltelepítem a rendszert, a "C" meghajtóra berak egy olyan mappát (Documents and Settings), amihez nem férek hozzá, és el sem tudom távolítani. Valamint:
Rendszerfájlok :bootmgr 395KB, BOOTNXT 1KB, hiberfil.sys 3 268 020KB, pagefile.sys 1 441 792KB, swapfile.sys 262 144 KB. Nagyon idegesít hogy ezek a bejegyzések simán elfoglalnak 5GB-ot. Ugyanakkor az "E"   meghajtóra (nekem ezt a jelzést adta, mert külső merevlemez is van csatlakoztatva a géphez) is berak 2 mappát,(RECICLE.BIN és System Volume Information), ami üres mappa, de sehogy sem tudom eltávolítani a meghajtóról még formázással sem. Úgy vettem észre,hogy mindez azutántól van fennt a gépen, hogy feltelepítettem a Norton 360-at, amit miután ezek a mappák és bejegyzések megjelentek, el is távolítottam. De lehet, hogy tévedek, és ettől függelenül vannak ott, ahol vannak. Mit csináljak,hogy mindezektől megszabaduljak? Azóta már 3 szor újratelepítettem az egész gépet, formáztam is mindkét meghajtót, de amint végez a telepítéssel, és megnyitom a meghajtókat, ismét ott vannak. Ebben szeretnék segítséget kérni, de hozzáteszem, nem vagyok egy "számítógépguru". Előre is köszönöm a válaszod!

 

Ui:A külső merevlemezem is ott van a RECYCLE.BIN és a System Volume Information mappa (formázással sem tudom eltávolítani), sőt minden pendrive-val is ez a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Szia. Az összes általad említett mappa és állomány teljesen normális, hogy ott van ahol, az lenne a furcsa ha nem lenne, hiszen ezek a rendszer működéséhez szükséges állományok, semmi köze hozzá a vírusirtónak és másnak sem. Kár volt ezért ennyit újratelepítgetned a rendszert, úgyis mindig ott lesznek, így van rendjén. A nagy méretű állományok pedig hibernáláshoz és virtuális memóriához vannak, mivel nem értesz nagyon a rendszerhez, ezek módosítását nem ajánlom, jó helyen vannak ott.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...