Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 8


M412305
 Share

Recommended Posts

Igen, a másik rendszerről frissítés tud okozni galibákat. :)

 

Windows 8-ból (is) mindig MSDN-t érdemes feltenni, a Pro verzió bőven elég. Amint odajutok az asztali gépemhez, megpróbálok ajánlani egyet. :D

 

 

Szerk.: Az oldalról esetleg még ezt a Kori-féle verziót tudom ajánlani, frissítések vannak beleépítve.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.

 

A problémám a következő:Letöltöttem a Windows 8 pro vl x64 dvd 917946 iso változatát,majd szépen kiírtam Alcohol 120-al a leírásban szereplő módon 4x-es sebességgel. 2x is letöltöttem,tehát nem ott cseszett el valamit.

A gond csak annyi vele,hogy mikor a lemezről akarnék be bootolni és telepíteni a Windows 8-at a csatolt képen látható hiba üzenetet kapom.

Ha a Windows 7-et frissítem vele a lemezről akkor semmi gondom vele.A gépben lévő DVD meghajtó is szépen olvas és ír is.Igaz,mostanában észrevettem,hogy a Windows 7-et(nem eredeti) is csak többszöri próbálkozásra hajlandó elindítani a"Windows file is loading ha jól emlékszem"felirat után.Ha ezen túljut akkor már semmi gond a telepítéssel.

Firmwaret frissítettem a DVD meghajtón,de nem azóta áll fent a gondom.A jumper Master-re van állítva és IDE csatlakozós.

Köszönöm előre is a segítséget.

 

 

 

post-1156028-0-60993400-1365915946_thumb.jpg

Módosította joiner
Link to comment
Share on other sites

http://www.thewindowsclub.com/error-0xc00000e9-windows

 

http://www.regmender.com/how-to-fix-windows-8-error-code-0xc00000e9.html

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/332642-31-error-0xc00000e9-installing-windows-fresh-build

 

biosban nézd meg hogy a csatolófelület ahci-e hanem a kkor állitsd arra

Link to comment
Share on other sites

Szia.

Köszönöm a válaszodat.Ezek közül már kipróbáltam a legtöbb dolgot.Az alaplapom(Asrock G41M-VS3)nem támogatja az AHCI módot.Biost is frissítettem már,abból is a legújabb van a lapnak.

A chkdsk /r parancsot is lefuttattam.Ha ez sem segít akkor lövésem sincs,hogy boot-ból,hogy telepítsem a win 8-at.Frissíteni nem szeretném a win 7-ről,mert csak gubi van vele.

Módosította joiner
Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem vettem még pendrive-ot. Amint lesz időm veszek egyet és kipróbálom azzal is.Remélem az beválik. :wacko:

 

Probléma megoldva!A DVD meghajtó volt a problémás,bár nem értem,hogy miért :unsure:

Ha valakinek hasonló problémája akad,remélem az én hibámból tanulva kipróbál egy másik meghajtót,mielőtt egy csomó kellemetlenséget okoz magának :D

 

Köszönöm a segítséget!

Módosította joiner
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bár a hivatalos oldalon csak Windows 7 driver-ek vannak, ha nagyon muszáj, valószínűleg azok is települnek 8 alatt is (kompatibilitási módban pl.). Viszont szerintem nem is nagyon kell külön driver, a Windows-nak telepíteni kell mindent, hálózati kártyától kezdve a hangkártyáig.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vezérlőpult (bal alsó sarokban jobbklikk) --> Felügyeleti eszközök --> Számítógép-kezelés --> Helyi felhasználók és csoportok --> Felhasználók --> Vendég fiókon jobbklikk, Jelszó megadása.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok,

 

Win8-ról nem tudok képfájlt készíteni.

 

Feltelepített win 8-as ról (driverek, office csomag, egyéb progik, stb) szeretnék képfájlt csinálni. Magyarán az egész C meghajtóról. Northon Ghost 15 progival szerettem volna csinálni. De már a bootolás is nehezen ment, illetve ahol kérte hogy Press any key…. nem lépett tovább. Következő próbálkozásnál már bootolási hibát írt, ki sőt a win-is összetojta magát. Visszaállt valami korábbi pontra, annak rendje módja szerint elveszett néhány feltelepített dolog is. Elkezdtem a netet bújni és szerény angol tudásomra hagyatkozva találtam infókat, hogy nem kompatibilis a win8-al még teljesen a ghost 15-ös. Újabb verziójú ghost viszont nincs.

 

A kiirt ghost 15-ös amúgy xp, meg win 7 alatt szépen teszi a dolgát.

 

Valaki esetleg erről halott vagy tapasztalt valamit?

 

Illetve tudtok-e valami tökös progit amivel a win8-as egész partícióról tudok készíteni egy képfájt úgy mindenestől.

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

@pro230: újabb segítségre szorulok:

 

át kívánok térni win8pro x86ról x64re. az eddig használt x646x86 aio rtm telepítőlemeznek sikerült úgy felraknia, hogy az egyik 1terás hdd-met ismeretlen particióvá avatta.

 

leszedtem egy kori-féle CSAK, x64 aio-s telepítőt, ami felügyelet nélkül eljutott addig a döntésig, hogy a win javításra szorul. felajánlotta, hogy másik oprendszerről induljon, de a másik partíción levő xp sem indult el, és a csökkmódos f8 sem. ajánlotta, hogy a telepítőlemezzel javíttassam, az el is jutott oddáig, hogy 3 lehetőséget ajánl: win felújítást, aminek értelmét nem látom, visszaállítást alapra, amit nincs hová, speciális, na ezt megnézm, hova vezet.

 

alkalmasint egy a bios/dos alól induló partició javító program kellene, ehhez kérném a segítségedet.

 

most elindítom a spéci lehetőségeket, ha bármi érdemleges történik, szerkesztem a posztot.

 

kiegészítés: próbálkozom ezzel a gépjavítással, de csak egy szép égkék felületem van... ill., már diagnosztizál.

 

és nem tudta megjavítani, ramból induló particiójavító cucc kellene, ha volna ötleted, nagyon megköszönném.

 

megjegyzem, privire sem tudok válaszolni, de nem adom fel!

Link to comment
Share on other sites

@pro230:

lefuttattam az álatalad priviben javasoltakat: a "rejtett" partot ott sem látni, a láthatókon lefuttattam a diszkcsekket, 1 hibát javított az egyik parton, de a telepítés, "vmilyen hardverhibá"ra utaló hibajelentéssel eredménytelen továbbra is... mindegy, hogy xp, vagy w8pro

Link to comment
Share on other sites

nakérem. hiren's boot cd-n találtam lemezellenőrző programot, ami 1 lemezt jelzett hibásnak, azt, ami eltűnte magát a rendszeremből.

neten rákeresve a kiírt hibakódra, több helyen is találtam utalást arra, hogy mindössze a sata kábel hibája okozhatja, ma már nem kutatok tovább, holnap kábelcsere lesz, aztán kiderül, igaza volt-e a proginak :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám lenne, hogy lejárt a 180 napos aktiválásom a pro230 által használt leírásban, és most az slmgr -ato résznél azt írja, hogy nem tudja aktiválni, mert nem sikerült kapcsolódni a szerverrel. Ez lehet csak ideiglenes gond, vagy esetles 2.-ra már nem lehet aktiválni?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hello nekem olyan gondom lenne hogy a wifi hálózatokhoz nem tudok csatlakozni mert azt írja hogy a hálózati rendszergazda blokkolta a hálózathoz valókapcsolódás lehetőségét, legyen szíves aki tud segítsen előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...