Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 8


M412305
 Share

Recommended Posts

Sziasztok! A win 8 pro RTM verziómat egy kms szerveren keresztül aktíváltam, de csak 180 napig lett aktíválva az op. rendszer. Ha telefonon keresztül aktivánék egy másik msdn-es win8 pro-t, az aktíválás mennyi időre szólna? Szintén 180 napra, vagy végleges lenne? Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Röviden: Pro. Hosszasan lehetne írni, hogy melyiket tedd fel, melyiket ne tedd, szerintem a Pro bőven elég, az Enterprise pluszfunkciói a többségnek feleslegesek.

 

Itt lehet összehasonlítani a változatokat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Comparison_chart

Link to comment
Share on other sites

Röviden: Pro. Hosszasan lehetne írni, hogy melyiket tedd fel, melyiket ne tedd, szerintem a Pro bőven elég, az Enterprise pluszfunkciói a többségnek feleslegesek.

 

Itt lehet összehasonlítani a változatokat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Comparison_chart

 

köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Ha jól értesültem, akkor ma jelent meg az új windows 8 operációs rendszer!

 

Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban! Ultimate versio mikortól lesz? és érdemes telepíteni a windows 8 pro-t? Honnan tudom letölteni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Értem, köszönöm! épp most találtam meg!

 

http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows/compare

Pro többet tud mint a sima windows 8

 

Igaz ma megjelent a windows 8 de nem sok hírt hallok felőle! :) Nem találom sehol a windows 8 pro final-t sehol!

Módosította pro230
Áthelyezve.
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Ha jól értesültem, akkor ma jelent meg az új windows 8 operációs rendszer!

 

Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban! Ultimate versio mikortól lesz? és érdemes telepíteni a windows 8 pro-t? Honnan tudom letölteni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Én is úgy tudtam, de melyik verzió?

Link to comment
Share on other sites

próbáltam feltenni a rendszert pendriveon keresztül, de nem ismeri fel hiába állítom át BIOS-ba!

 

Már 1 napja a windows 8 telepítésével szenvedek és már minden bajom miatta!

 

Lényeg: Letöltöttem a windows 8 msdn-t iso fájlt!

 

Aztán szeretném rátenni 4 Gb-os pendrájvomra a rendszert ami 3.2 Gb!

Mind ezt a a Windows 7 USB/DVD Download Tool program segítségével! Nehezen befejezi és kiírja hogy a bootable meg stb nem biztos hogy okés!

 

BIOS-ban beállítottam hogy usb hdd-ről bootoljon! meg is történik és ezt a hibát kapom: 111_ntldr.jpg

 

Mi lehet a probléma mit tegyek?

 

Előre is köszönöm a segítséget

Módosította pro230
Összevonva.
Link to comment
Share on other sites

Alaplaptól függően lehet, hogy így is nyomogatni kéne a bootválasztó gombot (F2, F8, F12, változó). Az Asus alaplapomnál beállítom, hogy USB-ről boot-oljon elsősorban, viszont akkor is a HDD-ről indul. Nem tudom, miért, de a választóképernyőn kiválasztom a pendrive-ot és minden jó.

 

Én is a Windows 7 USB/DVD Download Tool-lal szoktam, eddig egyszer sem hagyott cserben.

Link to comment
Share on other sites

Nem a BIOS-t mondom, hanem a bootmenüt, ahonnan választani lehet, hogy miről induljon. Tehát nem a sorrendet állítani, hanem konkrétan kiválasztani, hogy akkor épp miről induljon.

 

Az Ubuntu-nak nincs köze hozzá. Inkább úgy tűnik, hogy mégsem lett boot-olható a pendrive. Esetleg próbáld meg egy másik módszerrel, pl. így:

http://www.intowindows.com/how-to-use-ultraiso-software-to-create-bootable-usb-flash-drive/

Link to comment
Share on other sites

Kínomba feltettem a win7-et de ígyis hibát ír ki. viszont a pendrájvon rá kattintottam a telepítőre és egyből kéri a serialt.. boot.ini fájlt nem látok az isoba. megpróbálom a másik megoldást amit linkeltél!

 

Már tovább ment a dolog. telepíteni és kiírja hogy a windows nem tudja a szükséges D:/sources/install.wim fájlt... 0x8007000B hibakód

am

 

Próbáltam más progikkal is! Amikor bootolni kellene akkor fekete képernyő jelenik meg és egy _ mozog!

 

 

Szerk: Valszeg az volt a baj hogy csak 4Gb-os pendrive-al próbáltam, és legalább 8Gb-os jó ha van! Telepítettem win7-en keresztül így már okés!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, szeretném feltenni a win8-at amit innen az oldalról töltöttem le, viszont nem akarok belevágni úgy hogy van egy pár nyitott kérdés előttem.

1. Melyik verziót érdemes feltenni? x64 vagy x86 ? - egy laposról beszélünk (3 mag, 4gb ddr3 ram stb. )

2. A driverek ehhez a laposhoz... mert ugye kellenek... nem vagyok biztos benne hogy bíznom lehet a win8-ban hogy leszed mindent, ha egyáltalán léteznek ilyen driverek, vagy jók hozzá a win7-es drivereim?

Link to comment
Share on other sites

1. A 4 giga ram miatt mindenképp a 64 bitest (x64).

2. A laptop pontos típusa kellene, aztán úgy megnézni a laptop honlapján, de egy ennyire új windowstól csodákat ne várj. Elvileg a win7 drivereinek is jóknak kéne lenniük, de anno vista>win7-nél sem volt ez teljes mértékben így.

Link to comment
Share on other sites

Na igen, ezért is kérdeztem, mert nem hiszem hogy annak örömére hogy kijött a win8, a lapos gyártói őrült módon nekiállnak drivereket gyártani hozzá,nem ez lenne az ideológiája az eladásnak :) , ha meg úgy járok mint ahogyan említetted a vista->win7 drivereivel akkor a fele megy a fele meg kuka...

 

Nos tanács annak aki ki akarja próbálni a win8-at, maati9 feltöltését szedtem le a programok topikból... Hihetetlen élmény volt, minden működött és meglepően a win7-es drivereim 90%-a kompatibilis volt win8-on is. A csatolt aktivátort szintén ajánlani tudom mert egy kattintással érvényes win8- at kaptam, szóval köszönöm, csak így tovább :)

Módosította pro230
Összevonva.
Link to comment
Share on other sites

Windows 8 vagy 8.1 aktiválása

 

 

Az aktiválás folyamata:

 

1. Töltsd le a Microsoft Toolkit legújabb verzióját:

http://forums.mydigitallife.info/threads/28669-Microsoft-Toolkit-Official-KMS-Solution-for-Microsoft-Products
2. Indítsd el, majd kattints a Windows logós gombra lent

3. Az Activation fülön válaszd ki a KMS Server Service-t, majd kattints az Activate gombra

4. Ezt a műveletsort ismételd meg 180 naponta :D

 

Megjegyzés: az AutoKMS telepítésével lehet automatizálni az aktiválást (minden 24 órában vagy minden bejelentkezéskor megismétli). Ehhez csak az EZ-Activator gombot kell megnyomni. :)

 

 

 

Az aktiválást (pl. a hátralévő napok számát) lehet ellenőrizni a következő parancs kiadásával (a képernyő bal alsó sarkában jobbklikk, majd Parancssor):

slmgr -dli
Link to comment
Share on other sites

Rendszergazdai jogosultság mindenképp kell, és ezeket nem simán futtatásba kell írni, hanem parancssorba.

 

Természetesen úgy értettem, hogy a sorok végén entert kell nyomni. :) Beleszerkesztettem az előzőbe.

Link to comment
Share on other sites

@pro230: jutiseszembe, segíts már ki, mi a helyzet a startmenűvel éppen? a végleges (bolti) változatban már van? vagy úgy kell külön megvásárolni? ha nincs, mi van helyette? mert a neten és a programokban itt is elég furcsa dolgok vannak.

szerdán fogok nekiugrani a telepítésnek és nem akarok felesleges kellemetlenségeket. ha esetleg tudnál vmi más ilyesmiről, leírnád?

Link to comment
Share on other sites

Start menü nincs, helyette van a sokak által utált Metro UI / Modern UI (a Microsoft-nak meg kellett változtatnia a nevet). Ez lényegében egy teljes képernyős Start menü, minden funkcióját tartalmazza ez is. Az ilyen külső programokkal egy üres ikont lehet létrehozni a tálca bal oldalán (ahol ugye a Start menü lenne), és afölé helyeződik egy gomb, amire egy, a Start menüt utánzó dolog jön elő (de soha nem lesz ténylegesen az).

 

Ez egyébként azért lett, mert a Windows 8 fut ARM-en is, így tablet-eken is használható, emiatt kellett egy érintőképernyőre IS(!) optimalizált felület. A Modern UI stílusú programok mind teljes képernyősek, és egyszerre maximum 2 db lehet egymás mellett (az egyik kisebb területet kap), persze nyilván lehet váltogatni közöttük a bal oldali sáv segítségével, vagy ALT+TAB-bal, vagy WIN+TAB-bal.

 

Az alkalmazásokhoz tartoznak a csempék a Kedőképernyőn, amik különböző adatokat tudnak megjeleníteni (pl. hány olvasatlan mail-ed van, stb.). Ha telepítesz egy programot, akkor kikerül a csempéje, így ebben is hasonlít a Start menüre. Ha elkezdesz gépelni valamit, akkor arra rákeres, mint a Start menünél tennéd.

Az Asztal egy külön csempe, amire ha rákattintasz, akkor a régi, megszokott munkaterület köszönt.

 

Így hirtelen ezek jutottak eszembe, de persze ki kell ezeket tapasztalni (sokan nem is veszik a fáradságot).

Link to comment
Share on other sites

3.11 óta használok windowst, szóval sok változtatást értem már meg, majd csak megszokom ezeket a csempéket is :)

egyáltalán, mijazhogy csempe? már megint lehet vmi új műszót megtanulnom :P

no, majd szerdán különórákat veszek win8 kiismerésből, mielőtt továbblépek az általad részletesen leírt aktiválásra. gondolom, a bal alsó sarokban is van csempe, amire kattintva előkúszik a parancssor a leírt módon.

Link to comment
Share on other sites

Persze, amint felteszed, jobban érthetők lesznek, amiket írtam (pl. a bal alsó sarok), ezeket látni kell. Addig is ha mondjuk YouTube-on nézel róla pár videót, azokból sok mindent megtudhatsz. Vagy akár van jópár magyar nyelvű teszt, cikk is, képekkel, videókkal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...