Jump to content
PirateClub.hu

C# fájlkezelés


dávidrock
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Pótvizsgára készülök programozásból és szorgalmasan tanulok viszont a tömböknél nagyon nem megy a dolog. Ott akadtam el, hogy ha egy szöveges fájlból beolvasok adatokat 1 string és 2 int típust akkor azokat hogyan tudom egy tömbben vagy struktúrában eltárolni majd utána pl átlagszámításra felhasználni a 2 int típust?

Ha valaki tudna egy kezdő számára érthető magyarázatot adni azt nagyon szépen megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

A legegyszerűbb (szerintem), ha külön tömböket használsz a különböző adatokhoz (suliban így csináltuk gyakorlaton). Feltételeztem, hogy a fájl egy sora valamilyen elválasztókarakterrel tartalmazza mindhárom adatot. A többi gondolom magától értetődő, de ha van valami, ami nem világos, nyugodtan kérdezz! :)

 

g2139lljcjtqk2udb7cm_tn.png

8mej8eu9ahcafd6dzi05_tn.png

 

Illetve itt van a kód, ha másolni szeretnél belőle:

http://pastebin.com/jHGez984

A "uses System.IO;" sort nyilván hozzá kell adni a program elején, de ezt gondolom úgy is tudod. :)

Link to comment
Share on other sites

Húú aranyember vagy ! Köszönöm szépen a segítséget !!! Most vetem bele magam az anyagba és átnézem amit küldtél de előtte illendő egy köszönömöt írnom :)

Köszönöm szépen !

 

Átnéztem a jegyzeteidet és nagyon sokat segítettek. Miben változik a dolog ha struktúrában kell tárolni ? Most épp ez a feladatom van : "Egy szövegfájlban gyümölcsök neve szerepel, a következő sorban hogy hány kg van belőlük, a következő sorban pedig az ár.Olvassuk be ezek egy struktúrákból álló tömbbe majd számoljuk ki a készlet összértékét (kg*ár). Az eredményt jelenítsük meg a képernyőn"

Én ezt a programot állítottam össze de mikor futtatom végeredményre 0-t kapok :(.

Nem tudom mi lehet a baj vele.

 

http://www.kephost.com/view3.php?filename=jbn6seplt7cc4fvpfln8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok !

 

Sajnos ismét segítségre lenne szükségem. Megtanultam mátrixot feltölteni szöveges fájlból amiben csak számok vannak és dolgozni velük. Sajnos viszont a könyvem egy árva szót sem említ arról hogy mivan akkor ha olyan szöveges fájlal kell feltöltenem amiben több különféle típus van pl string is. Tudnátok segíteni hogy olyan esetben miben változik a dolog ? Ha lehet akkor metódusokat kellenehasználnom.

 

Előre is köszönöm !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávidrock: A .NET többféle Stream osztályt biztosít neked. Van olyan, ami a memóriában tud adatot tárolni (pl. MemoryStream), olyan is van, ami a fájlokat kezeli (pl. BinaryReader, BinaryWriter, FileStream). Én a FileStream osztályt javaslom neked. A típusok közötti konverzióra pedig a Convert osztályt tudod használni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...