Jump to content
PirateClub.hu

Hálózati problémák


thoger
 Share

Recommended Posts

Helló! Próbáld meg resetelni a routert! így--> Kihúzód a routert, benyomod a resetet és nem engeded el, közben benyomod az áramot és vársz amíg fel nem villan a led utána megint vársz amíg újraindul a router. 192.168.1.1 és akkor fel/jel.: admin Ha így se jó akkor passz! :(

Link to comment
Share on other sites

szia

a kezelőfelületbe már bejutottam a laptoppal(rajta lévő elsőnek csatlakozott géppel) belehet menni a kezelőbe

nos olyan gondom támadt amit már fél napja próbálok eredménytelenül megjavitani,hogy wifirouterre csatlakozik a laptop de internet nincs rajta.hogyan tovább? segitsetek!

192.168.1.1 az alap ip cim

és nem tudom a dinamikus ip-t beállitani automatikusra ha az ipt manuálisan akarom belőni neki..

várom válaszod

köszi h irtál

 

 

SZERK: rendszer visszaállitás megoldotta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Üdv,

 

remélem jó helyre írom a kérdésem. Az lenne a problémám, hogy mióta a ZoneAlarm 8.0.065.000 verziója van fenn a gépemen, azóta a következő dolog van: ha csatlakozom a netre, akkor kell kb. 15-20 mp, amíg a böngészőnek enged bármit is megjeleníteni. Tehát ha kijött a szövegbuborék, hogy csatlakoztatva, akkor hiába írok be egy címet a böngészőbe, tölt, de semmi nem jön be. De ha eltelt 15-20 mp, akkor utána már tökéletes. Csak a ZA lehet a hibás, mert megpróbáltam kikapcsolni, helyette a Windows tűzfal ment és akkor rögtön ment a böngészés, ill. a régebbi ZA-okkal sem volt még soha ilyen problémám, csak ezzel. Tulajdonképpen olyan, mintha egy rövid ideig a tűzfal visszafogná a kapcsolatot. Tudna valaki segíteni? Köszönöm. :)

 

Ja, és semmit nem el állítottam rajta, minden default.

Link to comment
Share on other sites

Otthoni hálózatot szeretnék kialakítani PC és laptop között. A PC-n Xp van, és modemen keresztül kapcsolódik a netre helyi hálózaton. A laptopon Vista van, és routeren keresztül kapcsolódik a nethez (helyi és internet). Korábban minkettőn Xp volt, akkor be tudtam állítani, és a Hálózati helyek-nél megjelentek a megosztott mappák. Valaki le tudná írni, hogy hogyan tudom beállítani vagy mit állítsak be másképp, mint ahogy most van. Köszönöm!

 

szerk.:

2009. Mar 31. 22:46

Senki nem tud segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A problémám a következő: upc netünk van, van 4 gép, ebből 2 laptop amiken vista van és továbbá két xp-s asztali gép.

D-link di524 routert használunk. A net meg van osztva faszán, de viszont a gépek nem látják egymást. Tudna valaki segíteni, mert szeretnénk őket hálózatba kötni egy kis játékért. (a két laptop wifit használ).

 

Előre is köszi szépen a segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Most, husvét elött tervezek egy router vételét.nem vagyok jártas a témában de olyat akarok amin van tűzfal-remélem nem mondtam hülyeséget-és később esetleg ha lesz laptopom akkor vezeték nélkül is tudjak netezni.kb 5-10e ft-t szánok rá.a modemem d-link DSL-360R típusú :mellow: a netem meg 1 mb/s-ses gts datanet.Jah és 2 kérdés: 1)Ha ruterem van akkor nem kell csatlakozni a netre? 2) Én azt hallottam hogy bele kell "égetni a gépet hogy ne kelljen csatlakozni?

Várom választok Csecse

 

 

szerk.:A gépbe nem kell semmi csak hálókártya mind eddig Típusa:"REATLEK RTL8139 családú PCI gyors Ethernet NIC"

 

PPPoE (Point to Point Protokol Over Ethertnet)

Az ADSL csatlakozás felépítéséhez szükséges PPPoE szoftver.

 

24 órás bontás

AZ ADSL csomag esetében az internet kapcsolat 24 óránként egy alkalommal automatikusan bontódik. A kapcsolat bontása után az előfizető - akár azonnal - ismét bejelentkezhet.

ezeket a szolgáltató honlapján olvastam.de nem értem ez a 24órás bontást,de ha így van akkor mindig fel kell majd menni a netre routerrel?%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv! Na nekem Mac-hálózatbajom van... Adott egy Leopardal felszerelt Hack Pro (Mac Pro PC alkatrészekből, előre leszögezem, hogy ennek semmi köze a problénához), illetve egy Tigerrel felvértezett iMac. Nos a gond az, hogy amióta routert cseréltem, és újratelepítettem a Leopardot a PC-n, azóta nem látják egymást hálózatban :/ Most ezt mi okozhatta vajon, létezik olyan, hogy linksys router nem szereti a Macet? Net pedig van mindkét gépen, csak fájlmegosztás, meg itunes megosztás nincs :/ Amíg nem volt újrarakva a Leo, és a régi routerem volt, működött... Van valakinek ötlete?

 

Megoldottam, kiderült, a router volt a hibás

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Nekem a következő dolog lenne a problémám:

 

Itthon a netünk megvan osztva az én gépem és anyámék gépe között routerrel. Aztán mostanába anyám cseszeget, hogy éjszaka is megy a gép (letöltés miatt) ezért vhogy lekorlátozták a netet és 11 után mindig "elmegy"! :angry:

 

De az előbb láttam, hogy a routerünknek van vmi beállító oldala v vmi ilyesmije és ott babráltak vmit!

 

Vki segítsen már, hogy hogyan tudom ezt az én gépemről is vezérelni, mert állati idegesítő, hogy 11ig minden dolgot elkell végezni a neten...

 

Ha kellene hozzá, itt van a router típusa: Zio WLB5254AIP Wireless-G Router

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Én se csináltam még. Mindenesetre ha jól tudom, mindegy hogy wifin vagy entherneten keresztül megy. A lényeg, hogy csinálj egy hálozatot. Minden gép legyen rákötve a hálozatra, amit netre akarsz kötni. Egy gépre dugd rá a netet. Álitsd be, hogy közvetlen csatlakozik az internetre, a hálozat többi gépe azon keresztül teszi. A többinél pedig azt hogy a hálozat egy gépén keresztül tudnak a netre csatlakozni. Ennyi az egész. Nyisd meg a sajátgépet, bal oladlt hálozati helyek, ott hzálozati kapcsolatok, uj kapcsolat létrehozása, ott megtalálod a fent emlitett opciókat.

 

Sok sikert .)

 

Jah, ha usb-s a net akkor sem kell két hálókártya (a gépböl megy a modembe, onnan a többi gépre), ha entherneten vagy telefonon jön be (ez vodafonnál gondolom tárgytalan), akkor is elég egy modem hogy ossza. De arra a modemre minden esetben szükséged van a hálozat miatt.

 

Oks, álmos vok, helyesbités Pontosabban ha nincs modemed, de van 2 hálokártyád, akkor abol kifuthat a 2 másik géphez, igy a modem nem kell. Bár árban ugyan ott van, bonyolultségban is, szal ha egyik sincs akkor modemet válasz, a késöbbiekben lehetséges bövithetöség miatt.

Link to comment
Share on other sites

sziaztok! van egy D-Link DI-524es wifi routerem, és egy lenovo n200 as laptopom Intel 4965 AGN wifi karival, és az a problémám, hogy 2-3 hónapja nagyon nehezen akar csatlakozni a routerhez a gép, volt mikor 15 percig is kínlódtam vele... Routerrrel nem hiszem hogy gond lenne, mert telóm azonnal cstlakozik a netre.... Próbáltam már titkosítási, azonosítási módot váltani de hiába.. ugyanaz vele a gond wpa2űnél mint wep-nél. előre is thx

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenkinek

Problémám a következö. Laptopmat akarom rákapcsolni a wireless internetre. Feltelepitettem a windows xp-t minden ok . Bekapcsolom hogy keressen hálózatot , meg is találja a wireless router jelét, minden ok de a böngészöm nem enged ki a netre, nem frissit semmit. a firewallt bekapcsoltam és kikapcsoltam már de akkor sem megy kia a netre. A laptopon internet explorer 6.0 van de felraktam már a firefoxot is de az sem megy kia netre.

Mi a teendö?

Válaszotokat elöre is köszönöm

hello

scafusia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Csinálni szeretnék egy saját hálózatot,hogy 2 esetleg 3 gép lássa egymást és tudja az egyikről a másikra fájlokat másolni.

 

Routeren kerszetül ez lehetséges,ugye?

 

Ha igen akkor ezt hogyan csináljam ?

2 gépen Vista van, az egyiken ami nem olyan fontos Xp

 

Várom a mielőbbi válaszokat és előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

A közeljövőben valszeg összerakok 1 új gépet, ezáltal a mostani megmarad. A 2 gép közt szeretnék egy részben vezetéknélküli hálózatot kiépíteni. Egyik gép mellett lenne a wifi router, ez a gép kábelen kapná a netet (adsl), a másik gépre vezeték nélkül küldeném az áldást. Ezt a két eszközt szemeltem ki erre a célra:

http://ipon.hu/webshop/product/linksys_wmp54g/7165

http://ipon.hu/webshop/product/linksys_wrt54gs/7169

Nemtudom, hogy ezek alkalmasak-e erre, egyáltalán ennyi elég-e a hálózathoz? Ha jól gondoltam, h ezek jók lennének, akkor érdemes-e ennyire 'drágát' venni, vagy elég az olcsóbb kategória is?

Stabil, biztonságos, 'nincs kedvem tökölni a silány eszközök miatt' hálózatot akarok. Ja és a 2 gép közti fájlküldés is jólenne ha működne.

 

Tehát mégegyszer a kérdés: elég-e ez a két eszköz a hálózathoz, ésha igen érdemes-e ezen az áron megvenni, vagy megtenné olcsóbban is más márka?

 

kössz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OHAYO EVERYBODY!

NOS JÖJJÖN egy kis mese: A hálozati problémákhoz a netes hálózat(forgalom) is beletartozik, remélem.

Problem: 1,5 éve van netünk a szüleimmel. Kis diák létemre töltögetek ezt-azt, néha PC játékokat. Az 1 MBps neten a legnagyobb letöltési sebesség eddig 150kb/sc volt...ez nem is zavart máig, fel se tűnt. 3 nappal ezelőtt a suliban az 1 MB-s neten 512kb-tal jött egy program.... mint minden magyar, kuporgatja a pénzét. Nos a szüleim pénzéért és az életemből némi időért ezek után ma már sikerült rájönnöm hogy akkor valami gubanc volt és van ha 1,5 éve ekkora az adatforgalom.

Kicsit aznap bepöccentem.......... No mind1. A lényeg. Az ilyen adatforgalmat be lehet tudni annak, hogy amelyik oldalról letöltök onnét csak PL: 100kb-tal engedik a letöltést? *De azért ismerek néhány oldalt ahonnan 700-800kb-tal is jönne*

UI: Speed teszteken 500-600 kbsc írt ki. -.-"

Segítsetek lécci (persze ha csak tudtok) egy buta diákon. :D

Link to comment
Share on other sites

heló mindenki! segítséget szeretnék kérni, mert egy kicsit kezdő vagyok a téren. két laptopot szeretnék összekapcsolni Wifin keresztül, hogy fájlokat tudjak küldeni egyik gépről a másikra. a két gép egy házon belül van, tehát ugyan az a hálózat. ezt hogyan tudnám megoldani?

Link to comment
Share on other sites

OHAYO EVERYBODY!

NOS JÖJJÖN egy kis mese: A hálozati problémákhoz a netes hálózat(forgalom) is beletartozik, remélem.

Problem: 1,5 éve van netünk a szüleimmel. Kis diák létemre töltögetek ezt-azt, néha PC játékokat. Az 1 MBps neten a legnagyobb letöltési sebesség eddig 150kb/sc volt...ez nem is zavart máig, fel se tűnt. 3 nappal ezelőtt a suliban az 1 MB-s neten 512kb-tal jött egy program.... mint minden magyar, kuporgatja a pénzét. Nos a szüleim pénzéért és az életemből némi időért ezek után ma már sikerült rájönnöm hogy akkor valami gubanc volt és van ha 1,5 éve ekkora az adatforgalom.

Kicsit aznap bepöccentem.......... No mind1. A lényeg. Az ilyen adatforgalmat be lehet tudni annak, hogy amelyik oldalról letöltök onnét csak PL: 100kb-tal engedik a letöltést? *De azért ismerek néhány oldalt ahonnan 700-800kb-tal is jönne*

UI: Speed teszteken 500-600 kbsc írt ki. -.-"

Segítsetek lécci (persze ha csak tudtok) egy buta diákon. :D

1 megabit/sec nettel 128 kbyte/sec sebességgel tudsz tölteni, tehát az a 150 nagyon korrekt. Iskoládban nemtudom milyen net van, de az 512 kbyte/sec minimum 4 megabites netet jelent. Akitől kérdezted vagy hülyeséget mondott vagy nemtudom.

Az adatforgalmat belehet tudni annak, h egyes serverekről nem ugyanugy jön az adat, de otthon miértnem töltötted le ugyanazt, mint amit az iskolában?

A mértékegységek meg fontosak, hogy hogyan írod, mert egy kis zavart látok nálad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello!

 

Megint én és még mindig az airlive cuccos a probléma (2-3 oldal ebben a topicban)

A lényeg összefoglalva: Frissítettem a wifi routert, beállítottam a getaway módot ( AP + ROUTER), a beállításoknál a WAN menün belül beállítottam, hogy ne DHCP-legyen hanem PPPoE megadtam a netem felhasználónevét, és pass-át, megpróbáltam manuálisan kapcsolódni tökéletesen müködött. Átraktam automatára save reboot és láss csodát nincs net :@

Most elérem a kütyüt asztali pc-ről is és laposról is simán kapcsolódok is a logban elvileg írja hogy megkapja a szolgáltatótól a másodlagos IP-t, a tűzfalakat és minden ami akadály lehet kikapcsoltam, de egyszerűen nincs net...

 

Ötlet valakinek? :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Be lett kötve a t-on**ne internet,amit rögtön 2felé osztottam.Alapjáraton nincs is semmi baj megy az internet,betölt mindent stb.Viszont játszom egy játékkal(nevezetesen World of Warcraft)és amikor belépek kábé 5perc mulva megszakad a net.Nem ír ki semmit,hogy dugjak be kábelt csak elmegy.Kb 10 másodperc és újra jó minden,kivéve ha megint belépek.Próbáltam azt,hogy leszedtema routert és csak az én gépembe vezettema netet közvetlen,úgy nem volt semmi baj tudtam játszani.Ez előtt chelloval semmi ilyen baj nem volt.Ugyanígy meg volt osztva és tudtam gamelni.2megás netem van most és egy Conceptronic C100BRS4H Broadband Router.aki esetleg tudna segíteni az kérem írja le.

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Megint én és még mindig az airlive cuccos a probléma (2-3 oldal ebben a topicban)

A lényeg összefoglalva: Frissítettem a wifi routert, beállítottam a getaway módot ( AP + ROUTER), a beállításoknál a WAN menün belül beállítottam, hogy ne DHCP-legyen hanem PPPoE megadtam a netem felhasználónevét, és pass-át, megpróbáltam manuálisan kapcsolódni tökéletesen müködött. Átraktam automatára save reboot és láss csodát nincs net :@

Most elérem a kütyüt asztali pc-ről is és laposról is simán kapcsolódok is a logban elvileg írja hogy megkapja a szolgáltatótól a másodlagos IP-t, a tűzfalakat és minden ami akadály lehet kikapcsoltam, de egyszerűen nincs net...

 

Ötlet valakinek? :)

 

Senki? :( fontos lenne nekem :(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...