Jump to content
PirateClub.hu

Hálózati problémák


thoger
 Share

Recommended Posts

Nem. A modem és a gép "közé" fog menni a router. Esetleg ha olyan a router akkor helyettesítheti a modemet.

modem ---> router ---> gép/ps3/egyéb eszközök

Gépen semmit se kell állítani, routert kell állítgatni majd, hogy csatlakozni tudjon a szolgáltatóhoz. Ha ez megvan, akkor mindegyik eszközön lesz net, mindenféle hókusz-pókusz nélkül.

A témát átfogom dobni a kiemelt hálózati részbe.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Van egy hatalmas problémám és eddig senki nem tudott segíteni: adott a számítógépem és egy terayon modem+t-comos internet. Pontosabban az internet csak lenne, mert kb 1 hete nem oszt ki IP címet a modem. Egy sárga felkiáltójel közli mindezt velem. Tegnap kijött a szerelő és azt mondta, hogy rossz a gépem, mert a modem jó...Sebaj, este átdugtam USB-re, és majdnem hanyatt vágódtam------>volt net...2 percig, mert akkor újra elment. Csak akkor jön vissza, ha KIHÚZOM a koaxkábelt, és resetelek...Na ennyi, ha tudtok segíteni, megköszönném.

Mindenkinek boldog karácsonyt, meg internetet kívánok...

 

Szabó Imre

Link to comment
Share on other sites

Szia! Tudom nem a legszimpatikusabb ötlet, de lehet újra kéne húznod az op. rendszert. A windows pláne ha már régóta fent van tud érdekes hibákat produkálni! Ha megteheted rakd újra, nekem is voltak hasonló és másabb problémáim és ha nem fizikális hibája van a gépnek akkor ez segít!

 

Üdv.: Szotyi

 

Boldog Karácsonyt!

Link to comment
Share on other sites

Ha megtudod oldani hogy kipróbálod egy laptoppal a netet és működ, akkor nagy az esélye. Természetesen nagy segítség ha egy másik gépbe belepróbálhatod a hálókártyát, és van a környéken még modem is kipróbálni haver, rokon). Nálam már előfordult hogy a windows kib.szott velem (dvd-író, router), vettem másikat de azzal sem, majd újratelepítettem tökéletes lett, utána visszaraktam a régi cuccokat és azokkal is megy.

Bocs hogy egyből az újratelepítést javasoltam de nálam eddig mindig bevált! Közben felrémlett hogy a modemet kéne kipróbálnod, berakni egy másikat csak úgy kíváncsiságból. Nálunk csinált olyat hogy világított az összes kijelző hogy minden ok, de internet alig vagy egyáltalán nem volt (Invitel), 10 telefon után kijöttek és kicserélték a modeme,t pedig aztán hivatkoztak a vírustól elkezdve a hülye vagy hozzádig mindenre.

Link to comment
Share on other sites

Na szóval nem tudom hova kellett volna írnom, de már régóta végülis.. szerintem a gépem miatt eléggé szar a netem...

A hálózat úgyvan megcsinálva hogy eredetileg az én gépemhez volt kötve a net, aztán a T-home hozott egy SpeedTouch routert és azóta elvileg 2gép van a neten. Nem tudom hogy magyarázzzam a net sebességét, de pl a tesóm gépéról webkamerázni se lehet rendesen, mert a kamera képe olyan szinten kockás hogy az valami eszméletlen és ez sztem az átviteli sebesség miatt van. használok uTorrentet, eddig ha a net melett ment az is nem volt gond, de már egy ideje a 2-t nem tudom egyszerre használni mert naon belassítja a netem. Amúgy egy 4 megás netem van amihez elvileg 1megás feltöltés társul

 

Néhány teszt:

 

6378549.png

 

 

664567201.png

 

Szerintem ezek az adatok eléggé sz*rok... De nem értek hozzá.

Légyszi segítsetek ha tudtok!

Link to comment
Share on other sites

agentzs1!

A múltkor adott linkeddel, sikerült megcsinálni a hálózatot, akkor működött is, de viszont most oylan problémám lett, hogy a Win 7 es gép látja a hálózaton a másikat, de ha rámegyek akkor azt írja elérési útvonal nem elérhető. Mitől lehet ez? Mert látja a gépet, (különben ott sem lenne a listában) de megnyitni még sem tudom. a beállításokon nem változtattam semmit, egyik nap még ment utána meg nem. A jel erősségétg, jó vagy kiválónak írja. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

664567201.png

 

Szerintem ezek az adatok eléggé sz*rok... De nem értek hozzá.

Légyszi segítsetek ha tudtok!

 

 

Szerintem az upload lesz a gond... 'kicsit' magasabbnak kellene ennek lennie ebben a t-s csomagban. Így nem csoda, mivel a webcam pl. két irányú adatforgalmat követel meg.

 

Egyébként, ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor válts csomagot a T-homenál. Ha jól gondolom 2-2,5 megás DSL -ed van, s a T-homenál szeptember óta új csomagok vannak. Ez annyit tesz, hogy ha még aktív is valakinek a hűségszerződése akkor is válthat felfele.

 

5 MB -s net, fél megás upload
http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok_lejart_husegideju_elofizetoknek/alap/dsl
S mondjuk dsl telefonnal:
http://www.t-home.hu/lakossagi/telefon/dijcsomagok/digitalis_telefon/alap

T-home duplában: 5100

 

Lehet azt mondják erre a netre, hogy nem lesz a maximálisan kiírtnak megfelelő a sebesség (feltöltés pl nem jön maxon), de mondani kell, h. régen nagyobb volt az upload is, nézzenek már rá :) A letöltés viszont valószínűleg magasabb értékeket érne el, még akkor is, ha a feltöltésben nem vagyok biztos. De legalább ha ezt a módosítást megteszitek, akkor van arra lehetőség, hogy magasabb értékeken pörögjön, ugyanannyi, vagy ha jól látom picivel kevesebb pénzért.

 

Annyit egyébként még segíthettek az adatforgalmon, s a net használhatóságán, hogy mindkét gépre felraktok egy CfosSpeed-et! Rengeteget jelent! :)

Link to comment
Share on other sites

Tűzfalak nem szólnak bele? IP-k nem változtak?

 

agentzs1!

A múltkor adott linkeddel, sikerült megcsinálni a hálózatot, akkor működött is, de viszont most oylan problémám lett, hogy a Win 7 es gép látja a hálózaton a másikat, de ha rámegyek akkor azt írja elérési útvonal nem elérhető. Mitől lehet ez? Mert látja a gépet, (különben ott sem lenne a listában) de megnyitni még sem tudom. a beállításokon nem változtattam semmit, egyik nap még ment utána meg nem. A jel erősségétg, jó vagy kiválónak írja. Mi lehet a gond?

 

Link to comment
Share on other sites

Niet! Köszi szépen a tanácsot, 4 megás netem van... :S Körülbelül egy éve volt csomag változás, most digitális vonalon megy anet is és a telefon is, valószínüleg a t-home ezért hozott új modemet mert ez kezeli a digi telefont is. Lehet hogy majd az lesz hogy felhívom az ügyfélszolgálatot...

Link to comment
Share on other sites

Még akkor is megéri, mivel kevesebbet kell fizetned úgy szerintem ugyanazért.

 

De akkor ez alapján sajnos látszik, hogy eléggé leterhelt a környéketeken a net.

Vagy esetleges, ha nem erről van szó, akkor még az lehetséges - ha azt mondod, hogy eddig nem ilyen volt eddig - hogy valami fertőzés lassítja... Spy/trojan/adware írtás akkor neked is ajánlott :) (spyware doctor, spyware terminator, spybot, stb... )

 

A sebességet egy ilyen netnél kicsivel 4 MB felé lövik pedig, a letöltés nem tudom mennyi lehetett annál a csomagnál, de szerintem az is jóval kevesebb (128-192 kbit/s körülinek szerintem lennie kellene). Valami nagyon nincs rendben, ez biztos. Viszont a minimum kötelezettséget a T-home oldaláról bőven-bőven-bőven teljesítik! (a szerződés szerintit)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Sziasztok!

 

Nem tudom, mennyire él még a topic, de lenne egy kérdésem.

Jó esély van rá, hogy totál láma, de nem igazán vagyok otthon a témában.

Adott egy kábel, amin a net jön be a lakásba. Se jelszót, se hasonlót nem igényel, viszont egyelőre nem tudom biztosan, milyen net is valójában, feltételezem, hogy ADSL.

Ezt szeretném megosztani két gép között, az egyiken XP, a másikon Vista van.

Adott még egy D-Link DI-604-es router és a szükséges 2 patch kábel.

Innentől kezdve viszont elakadtam...

Annyi tippet kaptam, hogy DHCP szervert kellene engedélyezni a routeren - de az magában nem segített: a routeren keresztül nem tudom elérni a netet, ha a bejövő kábelt magában csatlakoztatom bármelyik gépre, akkor van elérés...

 

Légyszi' okosítsatok ki! ;)

Miket kellene beállítanom pontosan? (a routeren és a gépeken is)

 

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Szia quicksilverspine !

 

Ez így igen gyengusz infó.

 

A routerben a WAN Connection részben állíts be vagy Dynamic IP-t vagy Static IP-t, már ha van benne ilyen lehetőség. Nekem TP-Link routerem van, ott vannak ilyen lehetőségek.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

 

Szia, Dadus!

 

Persze ezen a routeren is az alap lehetőségek a Dynamic IP / Static IP / PPPoE (/ Others).

De ezen kívül (ezen belül...) még mit kellene beállítan...?

Milyen infókra lenne még szükség?

Azt hiszem a legfontosabb azt lenne tudni, hogy milyen internet-kapcsolatról is van szó. Az internet a főbérlőmtől jön, én úgy gondolom, hogy ADSL, de jelenleg nem vagyok ebben biztos. Abban viszont igen, hogy alapból semmilyen jelszó nem kell hozzá, "Állandó internet kapcsolat"-ként szépe működik a géphez közvetlenül csatlakoztatva. Ezért bosszant kicsit, hogy ilyen bonyolult kétfelé osztani a gyakorlatilag szabad elérést... :wacko:

 

Link to comment
Share on other sites

Szia quicksilverspine !

 

Ez már több infó. Szerintem mindegy, hogy a főbérlődnek milyen internete van, vélhetőleg már egy routerrel osztja le neked. Ebben az esetben egy switch szerintem elegendő lenne neked. Azért próbáld meg azt amit írtam, ui. nem tudni, hogy a főbérlő statikus vagy dinamikus IP-t állított-e be. Ezenkívűl a LAN oldalra pedig tegyél DHCP-t. Szerintem ennyit elég beállítani hirtelenjében.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat!

 

@agentzs1:

ismertem az oldalt, tényleg hasznos, de sajnos nem nyújt segítséget az én konkrét "esetemre"

 

@Dadus:

Tehát szerinted próbáljak statikus vagy dinamikus IP-t és DHCP-t?

 

Próbáltam - lásd a csatolt képeken:

 

wandynamic.png

 

dhcp.png

 

 

Nem jött be sajnos...

 

Nem igazán tudom, mivel próbálkozzak, nagyon szeretném megtaláni a megoldást.

 

Senkinek nincs ötlete?

 

Azt hittem, ezt egyszerűbb lesz beállítani, mint az ADSL megosztást, de úgy néz ki, jóval nehezebb... :blink:

 

Illetve, nem sok lövésem van a hálózatokról...

Link to comment
Share on other sites

hello. lenne egy olyan problémám, hogy van, amikor a wifi megadja magát. Nem észleli a ntet, majd hirtelen kékhalál, és újraindul a gép. i lehet vele? windows 7 van fenn. (érdekes, régebben nem csinálta, csak az utóbbi időkben :( )

 

szerk.:

Hali. lenne gy olyan problémám, hogy időközönként a laptopomon valamiért nincs net. szóval úgy van, hogy jelzi a wifi, hogy nincs internetkapcsolat, majd rá fél percre kékhalállal újraindul. kb ezt úgy5-6 óra hossza járás után produkálja. mi leeht a gond? a wifinek annyi? :o (fs amilo 2512 notim van, win 7 oprendszerrel)

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok! olyan problémám volna, hogy inviteles 4megás netem van és 9-16kbps-el töltök felfele:/ ez miért van? egyik haverom 64kbps-el tölt fel 4megás nettel igaz más szolgáltatótól van:/

plz help!

(hozzáteszem hogy tégen t-online-os 1megás netem volt és ott töltöttem felfele 16kbps-el:/)

Link to comment
Share on other sites

Itt milyen sebességet mér? (amikor nem töltesz semmit)

 

http://www.speedtest.net/

 

Egyébként a 4 Mb az a letöltés, s nem a fel töltés, nincs kapcsolat a kettő között. Egyébként nagyon minimális eltérések, méterek(!) (az 'közeli elosztó állomástól', DSLAM-tól) is dönthetnek, hogy mennyit tudnak adni az adott sebességből, vagy mennyit nem(ill. az is h. milyen a vonal színvonala, mennyire terhelt a környék). Ez sajnos a technológia kivédhetetlen hátránya. Max lehet hívni az ügyfélszolgálatot, de a szerződésben minimálisan garantáltat jócskán túl is teljesítik.

 

És még valami, ami hangsúlyos: Ha T-s területen lévő DSL, akkor tök mindegy, hogy melyik szolgáltatónál van az ember, hiszen a kisebb szolgáltatók is lényegében T-től bérlik a vonalat.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Nézd már meg PC-vel csatlakozva, hogy első csatlakozáskor milyen IP címet kapsz, ill. újracsatlakozáskor és a következő napon milyen IP címet kapsz. Statikus IP beállítást nem próbáltad ?

 

 

Üdv.: Dadus

Szia!

 

Ez jó ötlet volt, köszi!

Megnéztem és statikus az IP.

 

Egy ismerősöm is ránézett a dologra és neki sem sikerült beállítani...

Lehet, hogy van valami gubanc a crackelt windowsommal... :unsure:

 

Mindenesetre most megpróbálom beállítani a routert fix IP-re...

 

Link to comment
Share on other sites

692048721.png

hát nemtudom:/ nekem ezt dobta ki:/

 

 

Egyébként érdemes lenne utánanézni új hűségszerződésnek, hogy lejárt-e, az intvitelnél a 4 MB -s letöltés mellé 256Kb-s feltöltés jár(max:32kbps letöltés vagy valami hasonló).

 

szerk, igen... hivatalos oldalról: Névleges1,2 adatátviteli sebesség (le-/feltöltés): 4480/256 kb/s,

 

pff... s ezért képesek elkérni 6150-7700 HUF-ot :o

 

Jelenleg a T-home-nál DSL (digitális) telefonnal 5 MB-s net kétszer akkora UP-pal (512 kb/s) T-home duplában

 

4050 + 1250 HUF!!! Irreálisan sokat kér az invitel. És szerintem a haverodnak már ilyen 5 MB-s nete van, amihez már fél Mb-s feltöltés jár! Ha nem köt a hűség, akkor gyerünk váltani!

 

S ez kb így néz ki a tiédhez képest:

 

692834802.png

 

(ergó, a te neted csak annyit bír... ne is próbálj többet húzni belőle :D)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Segítség kellene, van egy smc 7004 vbr 752.8869 vezetékes routerem r1.01 frimware van rajt .Szeretném frisiteni mert mindig szétkapcsol a net de a honlapjáról nem sikerül. Valaki tudna segíteni honét, tudnám könnyen letölteni. Elöre is köszönöm a gyors segitséget.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...