Jump to content
PirateClub.hu

Hálózati problémák


thoger
 Share

Recommended Posts

Nos, mivel elküzdögettem vele pár strófát, kiderült az Xp 3as szervizpakkja kellene hozzá, mert csoda, hogy eddig működött a kettesen. Mivel olyan gané az asztali számítógép, hogy nem bírná el a teljes 3ast, informatikus ismerő integráltan telepítette fel rá csak a vezetéknélkülihez szükséges részeket.

Azért írtam le, hátha valaki hasonló cipőben jár, hadd olvassa, bár a válaszözönből arra következtetek, nem túl olvasott ezen kiemelt téma...

Külön válaszként írom, elvégre több hét telt el, és itt a megoldás is. Kérem a mélyen tisztelt szerkesztő elvtársat, ha a kérdéssel egy válaszban mutatna jobban, legyen szíves csatolja.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ki akarom zárni a router hibáját, ezért egy másikat tennék be, eddig wifis router volt, de van itthon egy sima routerem.

 

A kérdésem az hogy ha van egy Switch em, azt rádugom a router egyik portjára és onnan megy két gép a maradák 3 portról meg a három akkor működni fog?

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy csak hittem hogy van, de nincs.

 

MOst meg az a helyzet, hogy az egyik gépen Ip cím ütközést ír, de net van, DHCP mellett ez hogy lehetséges?

 

Ha kézi Ip megadást akarok akkor a dhcp-t ki kell kapcsolni?

Igen, akkor ki kell kapcsolni. Viszont ha bekapcsolva hagyod, akkor próbálkozhatsz a következő trükkel a klienseken IP-cím ütközés esetén: start-futtatás-cmd-ipconfig/ renew.

A windows-ban vannak beépített hibakeresők is (Windows7). Néha hasznos tud lenni.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

azt vettem észre h a netem folyton megszakad , de nem hosszú időre hanem kb msecundomokra, és ez nagyon bosszantó tud lenni. nincs valami program, ami fixálja a kapcsolatot?

próbáltam rútert ,modemet kihúzni stb

 

Hali!

 

Lehet érdemes lenne egy másik UTP kábellel kipróbálnod az összeköttetést. :)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tálcán lévő ikonnál bármilyen jelzés (piros x, sárga háromszög) ????

Driver jó a laptopon a hálókártyához. Eszközkezelőben látszik a hálókártya? Nincs jelzésnek rajta sárga háromszög?

Asztalin szuperül működő net ugyanazzal az UTP kábellal megy vagy másikkal?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem hogy osztott internet esetén valahogy lehet-e szabályozni hogy az egyes felhasználók mekkora arányban részesüljenek a teljes sávszélességből ? Inviteles internetet használok, és a gond az hogy ha a gépet közvetlenül csatlakoztatom a modemre, max. sebességgel működik a net, letöltés, stb., de ha routerről csatlakozok, a 130kB/s helyett jó esetben van 20-30kB/s letöltési sebesség. A net kétfelé van osztva, az egyik gép kábellel, a másik wifin át csatlakozik az internethez, de a wifivel csatlakozó gépen nagyrészt facebook, msn "és társaik" vannak használva, így sztem elég lenne kissebb sebesség.

Remélem érthetően fogalmaztam, a segítséget pedig köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv. Van egy hálózat, aminek elvileg jelszót kellene megadni a kapcsolódáshoz, de nem tudok rácsatlakozni, mert nem kéri a jelszót és hibát ír ki. Hogyan tudnáma gépet rácsatlakoztatni a hálóra? Régebben sikerült, de hogy most leformáztam a gépet, már nem jövök rá, mi is lehet abaja. (Windows 7)

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben erről van szó, akkor azon a gépen amelyikhez csatlakozni szeretnél azon megkeresed:

 

Hálózat és internet > Otthoni csoport > Otthoni csoport jelszavának megtekintése

majd a csatlakozni akaró gépen

Hálózat és internet > Otthoni csoport > Jelszó megváltoztatása

és megadod az előbbi gépen kapott jelszót. Lehet hogy egy újraindítás is fog kelleni.

Link to comment
Share on other sites

Üdv.

Nekem olyan problémám lenne, hogy a router újabban nem nyit meg bizonyos oldalakat. (főleg külföldieket, mint pl seanhagwell oldalát), és ezt nem rég csinálja. Ha modemet közvetlenül kötöm be, akkor nincs semmi gond. Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Próbáltam újratenni, de akkor meg ezt írja ki a telepítő: "Can't downgrade to this old firmware version (3)!"

Valaki esetleg tudna megoldást erre a problémára? A router netes beállításai jók. Annak már utána néztem, és nem csak egy gép csinálja, hanem az összes...

Választ előre is köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben erről van szó, akkor azon a gépen amelyikhez csatlakozni szeretnél azon megkeresed:

 

Hálózat és internet > Otthoni csoport > Otthoni csoport jelszavának megtekintése

majd a csatlakozni akaró gépen

Hálózat és internet > Otthoni csoport > Jelszó megváltoztatása

és megadod az előbbi gépen kapott jelszót. Lehet hogy egy újraindítás is fog kelleni.

 

Bocsánat, lehet én fogalmaztam rosszul, de nem az otthoni csoportra gondoltam. Szóval az óra mellett a kis ikonra kattintva előbukkannak a vezeték nélküli hálózatok, és szeretnék egy adott hálózatra felcsatlakozni (nevezzük halo13-nek), ami jelszóval van levédve, de nem kéri a jelszót, haneme gyből hibaüzenetet dob ki, miszerint nem sikerült a csatakozás. Nos ezt szeretném elhárítani valahogyan, csak azt nem tudom, hogy is kell. Régebben még meg tudtam oldani, most valamiért nem tudok rájönni a probléma forrására.

Link to comment
Share on other sites

Akkor a másik lehetőség ;)

 

Hálózati és megosztási központ -> (bal oldalon fent) Vezeték nélküli hálózatok kezelése

Duplán klikkelve (halo13)-ra előugró ablakban a Biztonság fül alatt megjeleníthető a beírt jelszó (Karakaterek megjelenítéséhez pipa) és ott ellenőrizhető hogy jól van e beírva. Amennyiben tudod a jó jelszót úgy kijelölöd és törlöd a kapcsolatot majd létrehozod újból (bízva abban hogy valami nincs jól beállítva).

A Kapcsolat fülön vedd ki a pipát az Automatikus csatlakozás elől. Majd ha mindez megvan gép restart és próba.

Remélem ez így jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

T-Home - os Speedport W721V routerem van. Az a problémám, hogy hiába forwardolok egy portot, nem nyitja meg. Ellenőriztem sok online port checkerrel. UDP és TCP is meg van nyitva...nem megy. A router beállításainál ott van hogy forwardolva van, meg van nyitva, de egyszerűen nem működik.

Resetelés után is ugyanez. Már nagyon idegesítő, mi lehet a probléma, hogy lehetne megoldani?

Virtuális tűzfalat persze kikapcsoltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Lehet nem a legjobb helyen kérdem de nem akartam topikot nyitni.

Szóval ftp-n a feltöltés szép és jó de weben 200 sincs meg. Akármilyen böngészőn néztem.

Ez miért van, szerintetek?

Köszönöm a választ előre is (ha lesz).

Ja, ez otthonin van, nem szerveren, azon oké. Tehát nem az adott oldalnál van a gond.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy enyhén szólva nagy bajom lenne a nettel. Elvileg 5-6 MB/sec-el kéne letöltenem, de ehelyett épp hogy a 30 kB/sec-et eléri elég ritkán. Volt már így baja, akkor felhívtuk a szolgáltatót, megadtak egy IP-hez hasonló számsort, és azt mondták, ha nem 8 dolgot látunk, akkor tudnak csak segíteni, egyébként legfeljebb kiküldenek valakit.

Az a 8 valami így néz ki:

Channel Frequency Power Signal to Noise Ratio Modulation

1 562.0 MHz 5.9 dBmV 36.5 dB 256 QAM

2 570.0 MHz 5.8 dBmV 30.5 dB 256 QAM

3 578.0 MHz 5.9 dBmV 36.3 dB 256 QAM

4 586.0 MHz 6.1 dBmV 35.3 dB 256 QAM

5 370.0 MHz 0.3 dBmV 34.4 dB 256 QAM

6 378.0 MHz 0.7 dBmV 30.8 dB 256 QAM

7 386.0 MHz 0.8 dBmV 34.4 dB 256 QAM

8 394.0 MHz 1.4 dBmV 35.0 dB 64 QAM

 

Minden lehetséges dolgot kihúztam már mindenből, hagytam egy órát pihenni, visszadugtam és nem lett jobb; hűtöttem a rootert és a wifit is ventillátorral, de se PC-n se laptopon nem lett jobb (vagyis nem a PC baja). Összekötöttem már csak a rootert és csak a PC-t, de így sem lett jobb. (vagyis nem a wifi baja)

Bármilyen segítséget elfogadok. Köszönöm! (az nem állapot, hogy 3 órája töltök le valamit, ami egyébként 1 percig se kellene hogy tartson)

 

Más nincs a hálózatra kapcsolódva, ugyanazon az oldalon néztem meg amit adtak:

Computers detected 2

(a PC és egy laptop)

 

 

(Mikor anno telefonáltunk, estére és másnapra már semmi baja nem lett, pedig akkor nem pihentettük se a rootert se a wifit)

Link to comment
Share on other sites

Az ilyenért szóltam én is a UPC-nek (ha te is annál a szolgáltatónál vagy) ,hogy engem ha mernek korlátozni akkor ugrott a szerződés és feljelentés lesz a vége,mivel a szerződésben nem szerepelt olyan hogy engem bármiféle módon korlátozhatnak. Meg kell mondani nekik különben szarnak az emberre,titkosítás sem utolsó opció,bár nekem ki van kapcsolva de lehet nálad megoldást jelent. Viszont ha nem javul a helyzet,én felhívnám őket azt be is olvasnék nekik hogy nem ez van a szerződésben.

Link to comment
Share on other sites

Hoppá kiugrott a bokorból a UPC.

Én úgy szidom őket, hogy maga a világ is belereng.

Egy csaló banda az egész.

Nem egy rokonomat csapták be korlátozásokkal.

Nem említem hogy ki volt nekem az a rokonom de elmondom hogy igen jó nete volt akkor még nem Fiber Power volt a nete mindenesetre 10MB-al tudot tölteni.

Ugye akciós volt és nem letöltésre vette.

8 hónap telt el és úgy belassult hogy az nem is igaz.

Mondtam neki töltsön le valamit és nézze meg mennyivel tölt.

20kbit/s

Elvégzet egy sebességtesztet, majd felhívta őket, hogy miért lassú a net, erre azt válaszolták(valami igen idióta ember)

, hogy ön nem használja ki úgy sem az internetet ezért átállítottuk hozzáférését kisseb hozzáférésre szervergondok miatt.

Na kérdem ez mi??????????

Ilyen hülyének néznek egy embert???

 

 

Ez egy jó tanács!

Aki a UPC-nél van annak javaslom, hogy hagyja el azt a szolgáltatót, nehogy csalódjon bennük!

Mostanában azért reklámozzák annyira magukat, mert az emberek sorra bontják föl a zserződésüket.

SNIPER a fenyegetés nem hatásos, hidd el ezek egy kis áremeléssel úgy megszivatnak, hogy azt se fogod tudni mi történt.

 

Szerk:

Ja még valami, itt a csaló szolgáltatók neve:

Invitel, UPC, PR-Telecom.

Ezt érdemes észben tartani.

Link to comment
Share on other sites

Hát igazából Szeged olyan részén vagyunk, hogy ide Invitel vagy UPC. Az invitelt pár éve cseréltük, mert folyamatosan szakadozott, ha telefonáltunk, netezni nem lehetett és sosem érte el az ígért sebességet.

 

Azt meg ne mondják, hogy nem használom ki, mert napi egy gigát biztos letöltök, volt már napi 20 is. Legközelebb tényleg fenyegetés lesz belőle, mert szerződéssel nem nagyon tudnak mit csinálni. Nem tudnak miért kivételt tenni meg árat emelni csak egy partnernél.

 

Akkor nem nálam van a hiba :) Köszönöm mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Üdv!

Win7-nél hogyan tudom leállítani, hogy milyen kapcsolatnak vegye, csatlakozás előtt? Két Routert próbálok egy helyen, egy időben.

Most működik WiFi-n egymás mellett mindkét Router.

Volt egyszer, hogy a Routerekől ment a vezetékes is, de egy következő kapcsolódásnál a WIN7!!!!!!! áttette nem megbízható nyílvános hálózatnak, és azóta vezetéken nem kapcsolódik!

Amikor megnézem, a WiFi-nél még sikerült beállítanom egyikre Otthonit, a másikra Munkahelyit, így azok tudnak kapcsolódni.

A vezetékesnél a "nyilvános kapcsolat" nem kékül be, és nem tudom átváltani biztonságossá, mondjuk Otthonivá! Meg tudom ezt szüntetni, hogy ne tegyen különbséget a WIN7 kapcsolatok között, tehát ha lát valamit, akkor kapcsolódjon arra a hálózatra? Vezetékkel kapcsolódom, és nem tartja biztonságosnak, ezért nincs internet kapcsolat!

Ki szeretném ezt a megkülönböztetést kapcsolni, de nem tudom, hol lehet, és hogyan? Van nálam még egy Laptop, azon XP van, és bármelyik Routerra simán csatlakozik WiFi-n, nem kérdi, hogy milyen a hálózat, otthoni-e, vagy más?. Vezetékes kapcsolatot azon nem tudom próbálni, mert nincs benne hálókártya.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...