Jump to content
PirateClub.hu

Hálózati problémák


thoger
 Share

Recommended Posts

Ha a szomszéd nem a szomszéd szobában van, akkor a "biztos" Net érdekében kábellel csatlakozz rá, mert a Wifi nem biztos, hogy elég térerővel fog jönni!

Nála nem drága, és lassú a Net, csak nálad? Valahol "sántít" a kérdésed!

 

Ha közösen veszitek, akkor tudnod kell a nevét, és a belépési kódját, és gondolom, együtt választjátok ki a Wifi titkosítást.

 

Link to comment
Share on other sites

Na figyi elmagyarázom .

Úgy kezdődött az egész hogy ő azt mondta neki csak arra kell az internet hogy megnézze az email-eit.......

Ezért beköttettük nála a netet és ketten fizetjük (mivel ha felesbe fizetjük akkor sokkal olcsóbb nem :) ?)

Nála is ugyan úgy lassú és drága a net , szóval nem lopom .

A router meg valamelyik haverjától kapta akinek már nem kellett.

Ezért nincsenek meg a leírásai . De majd beszélek vele , mert nem tudtam hogy rá van írva a routerre a név/jelszó

Ja és egyébként nem kell semmilyen userral és jelszóval belépnie a szomszédomnak .

Bekapcsolja a gépet és megy neki a net , nem kell sehova se belépni

Link to comment
Share on other sites

Nekem a routerem márkája Belkin, típusa F5D7230-4.

Nála az alap beállításnál üresen kellett hagyni a jelszó mezőt és csak a Submit -ra kell rányomni.

De ha van már beállítva jelszó akkor reset neki. De ha megvan a pontos típus akkor a belkin.com-on találsz hozzá leírást amiben megtalálható.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok... hálózati problémám lenne.. vettem egy TP-LINK TL-WR543G wifis routert.. 2,5 megás fraktal adls netem van... a megosztást sikerült megcsinálnom. megy is a net az asztali gépen is kábellel, meg a laptopon is megy wifivel. eddig ezzel semmmi gond nincsen.. dehanem az én problémám az hogy amióta ezt így megcsináltam csiga lassú lett a net. (akkoris ha csak egy gép van bekapcsolva) a másik gond hogy az utorrent nemvű torrentkliensem is problémázik nekem hogy nyissak portot mert nem tudnak hozzám kapcsolódni... na most mivel én ehhez tökéletesen hülye vagyok, ezért azt gondoltam hogy megkérdezem a nálam okosabbakat.. ha valaki tudna nekem segíteni annak hálás lennék.. szóval előre is köszönöm...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Most csütörtökön fogom bekötni egy lakásba az internetet. Szeretnék valami nagyon stabil biztonságot a wifi-nek, mondjuk evidens hogy egy jelszóval kezdődik a dolog, ezt hogyan tudom majd a későbbiekben módosítani, mert először ami a routeren van jelszó az lesz beállítva. Másrészt nem tudom milyen biztonsági megoldások is vannak, hallottam valahol lehet olyat csinálni, hogy a wifi elérhetőség alapból nem is látszódik másnak, aztán hogy a hálózat nevét is be kell írni annak aki csatlakozni akar, van valami mac-es biztonság is, ill. hogy azon a gépen amelyiken be lesz állítva a hálózat azon jóvá kell hagyni a másik IP-cím csatlakozási lehetőségét.

 

Nem tudom hogy vannak pontosan ezek a dolgok. Kérlek írjatok nekem erről, hogy lehet a lehető legnagyobb biztonságot megadni a wifi hálózatnak.

 

Más: egy Belkin router már megvan a dologhoz, 1 antennás, 54mb-ig kezeli az internetet, azt mondták 3 falon is átmegy a vétel. Ez a márka mennyire mondható jónak a routerek között (éppenséggel azt mondták a TP-Link csak az alacsony ára miatt népszerű)?

 

Belking G Wireless startet kit, és az internet 20 megás lesz.

 

Mellesleg win7-et használok a laptopomon (ezzel lesz beállítva), a router dobozán támogatásnak Xp,200, és Vista van feltüntetve. Windows7-el nem lesz gond?

 

 

Köszönöm előre is! D@niel

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

 

TP-Link 340G routerem van, és véletlenül be lett kapcsolva benne ez az opció a MAC filternél Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access for Filtering Rules azóta semmivel nem enged rácsatlakozni. Neten annyi féle MAC filer hack-es progit találtam de egyik se müködik. Nem tudok valamilyen hack programot amivel rá engedne csatlakozni USB Wifi adapteren keresztül? Elkezd rácsatlakozni és utána kiirja hogy nem sikerült csatlakozni...Win 7-em van. Légyszi segítsetek. Köszi

Link to comment
Share on other sites

@arcus: újra kellene indítani (resetelni) azt a rútert. nem ismerem ezt a modellt, de a legtöbb alsó lapján egy kis gomb szolgál erre, amit lenyomva kell tartani huzamosabb ideig, kb 10-30 mp-ig, akkot el szokták felejteni a meglevő beállításokat. ha van hozzá leírás, ott megtalálod, hol keresd a reset gombot. utána lehet kezdeni előröl a szokásos beállítási hercehurcát.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! kis segítségre lenne szükségem...! :unsure:

 

költözés előtt állok, és a 4.emeletről kéne az 1.emeletre küldeni WIFI-vel a netet, mert leviszem a laptopot, és a pc-met is!

én elterveztem, h veszek egy erős,N-es, 2antennás wifi-t, meg egy fasza kis N-es jelfogót a pc-be, és akkor tudok majd az 1.emeleten is netezni.

de a boltban aztmondta a csávó, h biztos nemfogok tudni netezni lent, mert a jel nemtud majd átmenni a falakon! :angry:

...de én nemhiszek a csávónak, ezért fordulok hozzátok! :)

 

ha csinált már ilyet vki, vagy hasonlót, esetleg értetek ezekhez a wifikhez, akkor lécci írjatok!

előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

hát igazábol tégla falak vannak a házban, de gondolom a padló az vasbeton, meg hát a jel gyengülésével kalkulálok, épp ezért vennék 320mb/s-es wifit. de ha esélytelen h átmenjen, akkor ne dobjak már ki 15.000ft ot, szal ezért érdeklődöm itt...:/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lehet, hogy rossz topicba írom a kérdésem, de lényegében ez is hálózati probléma. Szóval kérdésem az az volna, hogy VNC-vel hogy lehet rácsatlakozni egy IPv6 címmel dolgozó gépre? Ugyanis édsapámnak kell segítenem néha úgy, hogy rácsatlakozom a gépére(100km-re lakunk egymástól, így csak így tudom megoldani), viszont mióta az ő gépén is Windows 7 van, a szolgáltatójától már ő is az újfajta ip-címet kapja meg. Leszedtem a legfrissebb VNC-t és mindkét gépre felraktuk. Viszont beírva az ipv6-os címet nem tudott kapcsolódni sehova, mert kiírta, hogy nem található ilyen állomás.

Tudnátok ebben segíteni, hogy ezt hogyan kellene megoldani, hogy menjen is?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Lehet, hogy rossz helyre írok, de nem találtam még jobb topicot. ( Ha esetleg elkerülte volna a figyelmem, kérlek nézzétek el nekem).

Szóval a következő lenne a problémám. Amikor mondjuk itt az oldalon a Music fórumban keresnék, pár másodpercen belül egy üres oldalra kerülök, ahol ez a szöveg van:

 

IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here

 

Valakinek van ötlete, hogy ezt miért csinálhatja? Miért nem tudok keresni?

 

Köszönöm! Még egyszer is bocsi, ha rossz helyre írtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vettem egy háromantennás TP-Link routert mert ezt ajánlották.

A típusszáma a következő: TL-WR941ND.

Az a probléma vele, hogy multiplayer játékok közben elképesztően lagol.Tök mindegy, hogy mivel játszom CS Source,FEAR Combat stb. játszhatatlanul lagol.

Viszont a pingem normális.Érdekes.

Remélem vagy gondolom, hogy beállításbeli gondok lehetnek mert egy 4-5 napos router ennyi idő alatt nem mehet tönkre.

Az a furcsa,hogy előtte egy szarabbnak mondott D-Link routert használtam amivel nem volt ilyen baj.Viszont a net állandóan elment az előzőnél.

 

Segítsetek gyorsan mert annak a határán vagyok, hogy kiba... azaz kidobjam a készüléket.

Előre köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Csupán azt felejtetted el közölni, hogy a géped kábellel van-e összekötve a routerrel.

Meg hogy milyen konfigod van.

Meg hogy tört szerveren nyomod-e.

Meg hogy milyen neted van.

Meg hogy letöltés, böngészés meg ilyenek mennek-e rendesen.

Meg hogy mivel routerről van szó, gondolom másik gép is rá van kötve és ott vannak-e hasonló tünetek.

Így, hogy ezt a csekély infot nem tudom, én azt mondom dobd ki.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

UPC internet előfizetésem van (FiberPower 30) és van egy SMC (2804WBR) routerem amin keresztül egy gép kábellel és egy wifivel csatlakozik a modemhez.

Az internet mostanában nagyon lelassult, néha már használhatatlan. Régebben is voltak ilyenek, de nem folyamatosan.

Próbáltam áramtalanítani a routert és a modemet is de az nem segít.

Eleinte arra gyanakodtam, hogy le vagyunk korlátozva, de felhívtam a UPC-t és nem.

Kipróbáltam úgy, hogy a modemet egyenesen a géphez kötöm és minden probléma megoldódott.

A speedtest.upc.hu routerrel 0.5 Mbps körüli értéket mutat a letöltésnél router nélkül pedig a normális 13-14 körüli értéket.

 

Gondolom a routerrel lesz a probléma vagy annak a beállításával.

 

Mi lehet a megoldás?

 

Aki tud kérem segítsen

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Jó lenne ha segítenétek mert már nem sokáig vagyok itthon.

 

Van egy másik probléma is.Feltöltésnél is hibát ír ki.Most akartam feltölteni valamit megauplaodra és állandóan hibaüzenetet kapok. (addatnál is ez van.)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

abban kérnék segítséget hogy hogyan tudom a modern warfare 2-ben a NAT-ot openre állítani strictről?

már kicsit utánanéztem de csak annyit találtam hogy az UPnP-t engedélyezni kell amit meg is tettem de most is strict.

 

 

amúgy tp-link routerem van és a portok is engedélyezve vannak rajta, tűzfalam is ki van kapcsolva.

 

előre is thy a helpet!

 

 

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

van egy ien rúterem

tp-link tl-wr741n

megy minden szuperül

csak szeretnék rácsatlakozni telefonnal

a telefon egy nokia e65ös készülék

de nemtudom hogy hogyan kell beállítani hogy a telefon lássa

aki tudja hogy hogyan kéne beállítani plz ossza meg velem

előre is köszi

 

Link to comment
Share on other sites

sziasztok olyan problémám lenne h van 1 routerem össze van dugva meg minden volt 1 laptopom amin sikeresen ment is az internet de lett egy másik gépem azon meg nem meggy a net... ugye kellene a kód h csatlakzoak a hálozathoz de nincs meg a füzet amire fel irtam fejböl meg nem tom...

ugye kaptam egy ip cimet amivel betudom állitani a routert beirom és ugye kéri a user name meg a passwordot

megvan szabva h milyen tipusu routerhez milyen username meg password jár én ezt már egyszer eljátszottam

D-linkes routerem van amihez csak az user namehoz kel irni h admin és a passwordoz nem kell semmi és akkor átdobna az beállitások oldalra de most is azt kéne de most hiába irom be ugyan azt, nem dob át arra az oldalra...

mit tehetnék ilyen esetbe hogyan varázsoljak iternetett a másik gépre...

vagy hogy is van ez most?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

 

Pár hónapja vettem egy routert (TP-Link TL-WR741ND) és alig akar csatlakozni a internetre. Az internetszolgáltatóm az Externet, szval kaptam felhasználónevet és jelszót, dinamikus IP címem van. Erre ráuntam és elvittem, hogy nézzék meg, mert ezzel valami gond van, tegnap elmentem érte, adott az eladó egy másik routert, feltettem egy darabig szép és jó volt, de este már nem működött. Van olyan amikor egyből csatlakozik az internetre, valamikor meg több órát kell rá várni. Megpróbáltam egy másik routerrel, amit haver adott és azzal tökéletesen működött.

 

Ha esetleg még valami információra szükségetek van írjátok le és rögtön leírom.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lenne egy kis problémám a nettel, remélem tudtok segíteni. Na, a házunkban két gép van csak az egyiken jó net(amiről írok). Az én gépemen nem megy a net és nem tudom, mi lehet a baj, illetve, hogy mivel. Mert ha a kábel szarakodna, akkor kiírná, hogy "Egy hálózati kábel nincs bedugva". Valamint a routeren nem is jelzi, hogy hova dugtam be(másik kábellel kipróbáltam és jelezte). Akkor most a géppel van a baj? Ha tudjátok mi lehet a probléma, akkor legyetek szívesek írjátok le és azt is, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy jó legyen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...