Jump to content
PirateClub.hu

Otthoni célra kialakított új PC összeállítása


Matze
 Share

Recommended Posts

Otthoni célra kialakított új PC összeállítása számítógép konfigurátorral monitor, billentyűzet, egér és hangfal nélkül

 

 

Üdvözletem Mindenkinek!

 

 

Elsősorban a segítségeteket, véleményeteket szeretném kikérni az alábbi PC-vel kapcsolatban, hogy érdemes e megvásárolni. A PC-t számítógép konfigurátor segítségével állítottam össze, ami szerintem ideális lenne otthoni használatra. Az alábbi sorokban ismertetném a PC paramétereit (monitor, billentyűzet, egér és hangfal nélkül):

 

- Asrock H61M-VS B3 alaplap;

 

- Intel Pentium G840 (2,8 GHz/3 MB) (s1155) BOX processzor;

 

- Codegen 400 W ATX/EATX tápegység P4 PFC (12 cm ventilátor);

 

- Kingmax 2 GB 1333 MHz DDR3 RAM;

 

- Samsung DVD+/-RW SATA (SH-222BB), fekete, OEM;

 

- ASUS Radeon HD 5450 Silent 512 MB DDR2, 64 bit, DVI, HDMI, D-Sub (PCIe) videokártya;

 

- Western Digital 500 GB Serial-ATA 2.0 7200 rpm winchester (16 MB cache).

 

 

A kérdéseim a következők lennének:

 

- Szerintetek mennyit ér újonnan ez a konfiguráció?

- Ti mennyi összeget adnátok ki erre a PC-re?

 

 

Várom mindenkinek a hozzászólását, véleményét, előre is köszönöm a segítséget! Köszönöm, hogy elolvastátok a Fórumtémámat! Sziasztok!

 

 

Üdv.: Matze

 

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Szerintem egyszerűbb lenne, ha mondanál egy keretet, amiből lehet gazdálkodni. Így nehéz megmondani, hogy mennyit ér, mivel ahány hely, annyi ár.

Egyébként az említett konfigon is alakítani kéne, de még mindig fenntartom az előbbi állítást.

Link to comment
Share on other sites

Csáo!

 

Ha mondanék egy keretet, akkor 100.000 Ft alatt keresek egy otthoni használatra szánt új PC konfigurációt, monitor, billentyűzet, egér és hangfal nélkül. Ezt a PC-t a Gépbolt.hu konfigurátorában állítottam össze. Az ára újonnan kb. 80.000 Ft-ra jött ki. A szállítási díjjal együtt olyan kb. 82.000 Ft lenne. De tényleg igazad van, mert ahány hely, annyiféle ár. Azt is említetted, hogy a konfiguráción alakítani kellene. Mit alakítanál rajta? Ha van valami javaslatod, akkor szívesen fogadom. De szerinted otthoni használatra (munka, internet) megfelel ez a PC? Szerinted megér ez a PC kb. 80.000 Ft-ot? Köszönöm a hozzászólásodat és azt, hogy elolvastad a témámat. Akkor várom a válaszodat! Minden jót, hello!

 

 

Üdv.: Matze

 

Link to comment
Share on other sites

Megkéstem egy kicsit, remélem nem baj. :)

 

Alaplap: ASRock H61M

CPU: Intel Core i3 2100 Boxed

Memória: 4GB Kingston DDR3 1333MHz

VGA: Sapphire HD6670 1GB GDDR3

HDD: WD 500GB 16MB cache

ODD: Asus DRW-24B3ST

Táp: Fortron/FSP 400W

 

Ez a drágább változat (10x ezer), ha mindenképpen olcsóbban kell, akkor vagy kevesebb RAM (2GB), kisebb vinyó (320GB), gyengébb kártya (6570), vagy AMD-s rendszer a megoldás.

Apropó, házat nem említettél, ha az is kell, akkor tényleg AMD-ben gondolkodnék. Leírom azt is:

 

Alaplap: Gigabyte GA-M68MT-D3P

CPU: AMD Athlon II X3 455 Boxed

A többi maradhat.

 

A processzor így olcsóbb egy 10-essel kb.

Link to comment
Share on other sites

Csáo!

 

 

Semmi gond nincs a késéssel. Szerintem a te gépösszeállításod jobb, igazad van. Te is a Gépbolt.hu konfigurátorában állítottad össze? A gépház egy egyszerű kb. 9500 Ft értékű fekete Codegen ház. Meg abban is igazad van, hogy gyengébb dolgokkal (memória, videokártya, merevlemez, AMD - rendszer) olcsóbb a gép. De amit leírtál az nagyon jó összeállítás. Köszönöm szépen a válaszodat és az információkat! Minden jót, hello!

 

 

Üdv.: Matze

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...