Jump to content
PirateClub.hu

Internet kábel


Recommended Posts

Nah szóval olyan problémám lenne, hogy a gépem nem akarja felismerni a internet kábelt. Mert most még WiFi van, de sajna ez le-le fagy, ami nem épp előnyös. S azt szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor mi lehet a probléma? Illetve azt szeretném még hozzátenni h a netkábelt viszont a laptop meg felismerte... így gondolom az alaplappal lesz hiba. Ennek ellenére ha bedugom a kábelt a gép észleli, mert kigyullad vagy a sárga vagy a zöld led.

 

internetem: Invitel ADSL alaplapom pedig: Gigabyte 945PL-DS3 (rev. 2.0)

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 van de a laptop viszont egyből észlelte és használható volt pedig azon is windows 7 van. A router viszont kell, mert hogy azon keresztül kapom a netet mind a laptophoz mind a géphez, mert onnan lett 2 kábel le vezetve a lakás két külön pontjára. Mivel a modem az a lakás másik végén van.

Link to comment
Share on other sites

Az a baj h ott semmit se ír ki. Pedig a bios-ban is megnéztem és ott is látja gép. Router: Msi rg60g. A kábel meg sztem nem lehet a hibás mert a laptoppal is kipróbáltam és azzal meg teljesen jó volt. Személy szerint én még driver problémára gondolok, h ezért nem látja a gép.

Link to comment
Share on other sites

Driverként ezt tudom ajánlani(driver kereső):

http://www.driveridentifier.com/files/driveridentifier_setup.exe

 

Viszont nekem driver nélkül is van kábeles kapcsolatom, win7-em és XP-m van.

Viszont a laptopom a win7-es a gépem XP-s.

De lényegre térve azt akarom mondani hogy nekem is Gigabyte-os fos alaplapom van a gépben(a másikban Asrock).

Rábeszéltek hogy jó meg minden és kiment benne a hálókártya és a alap VGA is.

A hálókártya kivitte a modemet is.

Nekem is villog ha bedugom de nem jó.

Ajánlom neked hogy vegyél bele egy hálókártyát.

Nem kerül sokba.

Szerintem biztos jó lesz, de ne csak az én válaszomat vedd figyelembe.

Viszont a Gigabyte alaplap egy 100%-os kínai szar, egy ipari selejt amit csak úgy ontanak a gyárak.

Megnézheted még a router-t is bár értelme nem sok van mert nekem is van egy wifis TP-linkes router és nem kell semmit beállítanom felismeri anélkül is.

De egy hálókártyát ajánlom hogy szerezz be, legolcsóbb ár ahogy én is megoldottam egy 2000Ft nem több de van 1000-ért is.

Persze vannak drágábbak is de egy egyszerű 100Mbit-es is megteszi.

Link to comment
Share on other sites

Igen a Gigabyte alaplapok tényleg fosok.

Nekem egy fél éve kivitte a bele tett 1GB NVIDIA videokártyámat is a modem mellet és a tápot is.

És nincs meg másfél éves.

Nem tudok rá már a fórumban használható csúnya szót használni.

Az volt a szerencsém csak hogy a kártya garis volt így megoldottam.

Alaplapok közül az Asrock és az Asus a legjobb.

A Gigabyte egy selejt.

Ép hogy lejár a garancia( az az egy év, mert többet nem mernek rá adni) és tönkremegy.

Egy ismerősömnek bírta 3 évig aztán kiment.

Mindig kimegy rajta valami, egy hid vagy egy port vagy maga a VGA és költöttél rá 20-30ezret.

Ha engem kérdezel nem éri meg.

Ha szánsz pénzt gépre alaplapnak inkább Asrock-ot vegyél.

Nekem 7 éves egy Asrock alaplapom, és még mindig bírja és semmi panaszom nincs rá.

Igaz ott is előfordulhat selejt max 2db az 1000-ből, de a Gigabyte-nál 900 az 1000 ből selejt.

Egyes emberek csak azért veszik meg a Gigabyte alaplapokat mert színes, vagy szép a felirat vagy menő a berendezkedése(RAM foglalat, Sata Interface stb)

Nem éri meg.

Link to comment
Share on other sites

Már nem bírom ezt a Gigabyte lap bírálást.Nem olyan szarok azért mint írja Alteran95 fórumtárs.Ami az aláírásomban van lap az is Gigabyte már 4 éve nyüstölöm úgy hogy húzva is van benne a processzor.Rég gépembe is az van kb 10 éves de lehet hogy több is megvan és semmi baja nem volt.Haverjaimnak is szinte mindnek Gigabyte lapok vannak 1-1 nek viszont van csak ASUS vagy Asrok.Ja és igazi nag GAMER gépet még szinte csak Gigabyte laooal láttam,de van kivétel is ritkán.

Link to comment
Share on other sites

Mint mondtam marci11223344 az ilyenekre akiknek működik nem kell figyelni.

Az egy csoda.

Nálam 3 Gigabyte alaplap ment tönkre.

Az egyik bírta 2 évig.

Aztán meguntam.

Úgy lehordtam onnantól kezdve azt aki ajánlani merte hogy kitért a hitéből.

Az egy nagy szar.

Rendben van hogy nyüstölöd nyúzod meg minden, de mondtam van kivétel 100 db az 1000-ből.

Lehet hogy ép nálatok van.

Én úgy kerülöm a Gigabyte alaplapot hogy ha az info bolt a város közepén van és van benne ilyen és nekem a város másik oldalára kell átmennem akkor inkább megkerülöm a várost.

Komolyan egy nagy szar.

De ez nem kapcsolódik a témához marci de örülök neki hogy neked még megy.

De nekem az Asrock már több mint 7 éve jó.

Az igaz hogy a régebbi alaplapok jobbak mint a mostaniak, de ezeket a szir szar színes Gigabytefos alaplapokat nem éri meg megvenni.

Nekem volt olyan az egyiknél hogy hűtés ellenére annyira felhevült hogy ezek a kis diódák leváltak róla.

Kész vicc a Gigabyte.

Én azt a szar kínai manufaktúrás gyárat felrobbantanám ahol készül mert ott csak összedobálják.

Nem az alaplap a rossz hanem a gyártó.

Így az alaplap is egy nagy ........................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...