Jump to content
PirateClub.hu

Szükség van e olyan feltöltőkre, akik csak a pénzért töltenek fel?


JooGee
 Share


Recommended Posts

Nagyon tördeljük a társalgást, így nem jutunk előbbre.

 

El kell dönteni, hogy mi alapján ítéljük meg a tárhelyeket. Egyik megközelítési mód, hogy a prémium előfizetés mennyire előnyös (ár/sebesség/időtartam...), a másik, hogy free letöltőként mennyire használható. Belátható, hogy csupán e két ismérv mentén is más-más sorrendek alakulnának ki.

 

Az azonos part-os összehasonlítást még mindig nem tartanám célszerűnek, mert nem ez a gyakorlat. Szerintem ebben is egyetérthetünk.

A free letöltési sebességen szerintem ezek után felesleges vitatkozni. Lassú az a datánál és fizetős tárhelyeknél is, de mivel egymással hasonlítjuk össze őket, így felesleges emlegetni nagyobb sávszéleket (amik ilyen módon nem érhetőek el). Egy free és egy prémiumos letöltési lehetőséget pedig nem illik összehasonlítani, még akkor sem, ha kedvező, elérhető lehet az előfizetés.

 

Másik megközelítés, ha a prémuim elérhetőség adta lehetőségeket hasonlítjuk össze. Így szerintem is a data az előnyösebb, de ez témánk szempontjából irreleváns.

 

Én általában a kisebbségre figyeltem eddig is, a szemléletmódom is őket fedi le. Amennyiben bárki előfizet valamely tárhely prémium szolgáltatására, akkor őt jelen téma nem nagyon érinti. Úgyis arról a tárról tölt le, amelyre előfizetett. Ha olyat akar beszerezni, ami ott nincs, akkor bosszankodik, vagy előfizet olyan tárhelyre, ahol megvan. Esetleg kivárja lassabb letöltéssel.

 

Te komoly kisebbségről beszélsz. Már szerintem említettem, de elmondom mégegyszer egy ismerősöm panaszkodott nekem hónapokkal ezelőtt ha le akar tölteni egy filmet, sorozatot különféle szutyok tárhelyekbe botlik, ahonnan lassan jön a cucc neki, míg a megauploadról full speed-el jön neki.

Ebből látszik, hogy egy letöltőnek nagyon nem mindegy a speed.

 

Persze, hogy nem mindegy nekik, de amint te is jelezted, free letöltőként nem várhatott csodát. Előfizetőként persze nem panaszkodott volna. Most nem az a lényeg, hogy hova éri meg jobban fizetni, ezt mindenki el tudja dönteni maga. Az sem fontos, hogy miért nem megára töltöttek a "pénzkeresők", hiszen evidens.

 

Még mindig tartom, hogy szükség van pénzért feltöltőkre is, a kínálat és a választási lehetőségek végett. Úgy gondolom, hogy azért jelentős számú free letöltő lehet, akik így még mindig jobban járnak.

 

-----

Link to comment
Share on other sites

Nagyon tördeljük a társalgást, így nem jutunk előbbre.

 

El kell dönteni, hogy mi alapján ítéljük meg a tárhelyeket. Egyik megközelítési mód, hogy a prémium előfizetés mennyire előnyös (ár/sebesség/időtartam...), a másik, hogy free letöltőként mennyire használható. Belátható, hogy csupán e két ismérv mentén is más-más sorrendek alakulnának ki.

 

Kezdjél el mutogatni olyan tárhelyeket, ahol free-ként 500kb/s-al lehet letölteni. Lehet, hogy te azért fizeted netedet, hogy ne használd ki, de én azért fizetem, hogy kihasználjam. Az akinek meg nem számít, hogy 200-al jön az nem igazi letöltő, mivel nem számít neki, hogy alacsony sebességgel jön, ergo nem tölt le sokat.

Innen nézve neki megéri a free, de aki naponta több gigát tölt le annak nagyon nem.

 

Az azonos part-os összehasonlítást még mindig nem tartanám célszerűnek, mert nem ez a gyakorlat. Szerintem ebben is egyetérthetünk.

 

Nem értek egyet. Szerintem célszerű az összehasonlítása.

 

Én általában a kisebbségre figyeltem eddig is, a szemléletmódom is őket fedi le. Amennyiben bárki előfizet valamely tárhely prémium szolgáltatására, akkor őt jelen téma nem nagyon érinti. Úgyis arról a tárról tölt le, amelyre előfizetett. Ha olyat akar beszerezni, ami ott nincs, akkor bosszankodik, vagy előfizet olyan tárhelyre, ahol megvan. Esetleg kivárja lassabb letöltéssel.

 

Ez azért vicces. Azért az emberek nem véletlen választják a data.hu-t pl., mert ott szinte minden meg van.

Bár a rapidshare prémium is népszerű volt a múltban, most nem tudom mennyire az.

Ami nagyon kell az embernek azt alacsonyabb sebesség mellett is letölti, én is szenvedtem le régen rapidról dolgokat, sőt volt hogy torrentem megakadt majdnem 100%-nál és vagy két hónap múlva jött le.

De a legtöbb esetben fontos a sebesség. Ezeknél az esetekbe meg belefér. Amúgy nagyon jól menne a tárhelyeken, ha egy dolog miatt előfizetnének rá az emberek, ez nem így működik.

 

Még mindig tartom, hogy szükség van pénzért feltöltőkre is, a kínálat és a választási lehetőségek végett. Úgy gondolom, hogy azért jelentős számú free letöltő lehet, akik így még mindig jobban járnak.-----

 

Jobban járnak? Ez nem számít. Az számít, hogy járnak jól.

Kínálat és választási lehetőségek végett? Na ebben nem értünk egyet. Szutyokra senki nem kiváncsi.

Választási lehetőség, akkor ér valamit, ha egy jó opciót kínál.

Link to comment
Share on other sites

jajj már megint ez a.. "nem igazi...." hagyjad már ezt a nem igazi dumát.. valaki vagy letölt vagy nem.. vagy feltölt vagy nem.. nincs igazi meg nem igazi -.-"

 

De nagyon is van.

Sport nézésében is kétféle drukker az egyik a laikus, a másik a rajongó.

Laikus csak nézi a sportot, de semmi több, a rajongó viszont együtt él a sporttal, olvassa a híreket, esetlegesen közösségi helyekre írogat.

 

Letöltők is több csoportra bonthatóak. Vannak az alkalmi letöltők, és vannak rendszeres letöltők.

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy nagyon különbözik a szempontrendszerünk, és te teljesen máshogy tekintesz bizonyos fogalmakra, mint én.

 

Nálad mást jelent a feltöltő, letöltő, mint nálam. Pl: nálam az is letöltő, aki nem húz le napi több gigát. Az igaz, és fontos is, hogy ők is csoportokra oszthatóak, akár csak a feltöltők. Azonban egy érvelésen belül ezekkel a típusokkal és altípusokkal kapcsoltban következetesen kell eljárni. Mind a két oldalnak más a célja, elvárása, így még akkor is nehéz lenne megfelelniük egymásnak, ha éppen akarnának.

 

Ilyen szintű nézetkülönbség mellett szerintem nekünk felesleges tovább társalognunk erről a témáról. Akkor lenne értelme, ha a kulcsfogalmakkal (letöltő, feltöltő), kapcsolatban egyetértenénk.

 

Azért jó volt gondolatokat cserélni. :)

 

-----

Link to comment
Share on other sites

Nekem pl. roppant fontos, hogy max speedel vagy aközelivel tudjak tölteni, mivel 600kb/s nem nevezhető nagy sebességnek a mai internetek mellett.

 

Tölts torrentról ingyenes és max al fog jönni... már ha a feltöltő(k) tudják annyival tolni neked. Az én meglátásom az, hogy ezeket a tárhelyeket inkább azok használják, akiknek a torrent (és társai) különböző okokből nem felel meg. (Persze, ez nem fedi le a letöltők 100%-át.)

 

És itt most lényegtelen, hogy ingyenes vagy "fizetős"tárhelyról van -e szó.

Link to comment
Share on other sites

Tölts torrentról ingyenes és max al fog jönni... már ha a feltöltő(k) tudják annyival tolni neked. Az én meglátásom az, hogy ezeket a tárhelyeket inkább azok használják, akiknek a torrent (és társai) különböző okokből nem felel meg. (Persze, ez nem fedi le a letöltők 100%-át.)

 

És itt most lényegtelen, hogy ingyenes vagy "fizetős"tárhelyról van -e szó.

 

Nem te fogod megmondani, hogy mit csinájak.

Torrenthez kell feltöltési sebesség. Nekem volt pl. 15kb/s-al na az használhatatlan torrentre így maradt a tárhely.

A mostani 64kb/s-m már nem olyan rossz, de ha valamit letudok tárhelyről szedni akkor onnan szedem, bár ez magyar cuccokra igaz, hisz külföldieket torrentről letudom szedni, bár nem mindent.

Animeket pl. torrentről nem igazán lehet szedni, csak a népszerűbbeket, többi egyszerűen elhal egy idő után.

 

Link to comment
Share on other sites

Nem bírom meg állni most már hogy ne szóljak hozzá :D

Bár nem olvastam végig mind az 3(vagy 5,nem tudom) témát de nagyjából látom miről beszéltek.

Nem-el szavaztam(Talán nem gondoltam át...).DE ha valaki abba beleköt hogy a másik valamiből pénzt keres az irigy,rossz indulatú ember,vagy buta.Én letöltő vagyok, de ha csak data.hu-s linket látok zárom is be az ablakot.Nálam a sorrend kb.:MU->MF->WU->FS->HF

Az hogy egy film/játék/zene ...akármi fent van 16× még nekem soha nem okozott problémát, sőt jobban örültem mikor megláttam e a keresési listát mert nagyobb volt az esély rá hogy valamelyik nekem megfelel.

Az hogy valaki jó indulatból tölt fel nagyon becsülendő, de én mindazoknak is meg köszönöm munkáját aki pénzért tölt fel.Igyon egy sört bort, akármit ami jól esik neki :).

 

Mellesleg én 90%-ban külföldi oldalról töltök csak másnak töltök le magyart (leginkább szülők), de külföldön a premier film 100% hogy fent volt MU-n, játék úgy szint és ott még a fórum is megengedte hogy normálisan megköszönjem (Bunkó vagyok?:\)

 

Torrentről meg azért nem töltöttem eddig mert a warez-t valamivel megbízhatóbbnak tartom(értem ez alatt: hamis(fake),vírus).

 

Szerk.:Azért válaszoltam nem-el mert a warez egészének biztosan nincs szüksége a pénzesekre(bár nem is ártanak).De a magyar fórumoknak viszont igen, nélkülük szerintem nem működne a pirateclub..(vagy akár másik)

Link to comment
Share on other sites

DE ha valaki abba beleköt hogy a másik valamiből pénzt keres az irigy,rossz indulatú ember,vagy buta.

 

Tisztázzunk valamit nem történt belekötés, pusztán kiállás történt bizonyos értékek ellen, és bizony dolog ellen.

Rosszindulatú, irigy? :lol: :lol: :lol: :lol: Ezt alaposan gondold át. Én feltöltő vagyok, vagyis önzetlenül osztok meg dolgokat, nem várok érte semmit cserébe, és fontosnak tartom, hogy letöltők eltudják érni a feltöltéseimet.

Ezen értékek mellett irigységnek vagy rosszindulatnak helye nincs.

Butaságra nem is térnék ki mert egyszerűen szánalmas.

Tisztánlátó az az ember aki felszólal pénzesek ellen

 

Én letöltő vagyok, de ha csak data.hu-s linket látok zárom is be az ablakot.Nálam a sorrend kb.:MU->MF->WU->FS->HF

 

Először is ez egy ritka rossz hozzáállás. Data.hu az egyik legjobb tárhely.

Sorrendbenől a megaupload már nem létezik, a mediafire ok. Wupload, Fileserve/Filesonic, Hotfile?

Ezek a legrosszabb, legszutyokabb tárhelyek, a data.hu közelébe nem érnek, amely mindenki számára elérhető alternatívát kinál.

 

Az hogy egy film/játék/zene ...akármi fent van 16× még nekem soha nem okozott problémát, sőt jobban örültem mikor megláttam e a keresési listát mert nagyobb volt az esély rá hogy valamelyik nekem megfelel.

 

Ez nem igaz, attól hogy film 88* meg van nincs semmi esélye, hogy jobban megtalálod a megfelelő tárhelyet, mert a jó tárhelyekre nem töltenek a pénzhajhászok.

Jó tárhelyek: mediafire, data, rapidshare, 4shared

 

Az hogy valaki jó indulatból tölt fel nagyon becsülendő, de én mindazoknak is meg köszönöm munkáját aki pénzért tölt fel.Igyon egy sört bort, akármit ami jól esik neki :).

 

Itt komoly tévedés van. Aki pénzért tölt fel annak semmilyen munkája nincs ugyanis mások által feltett cuccokat tölt fel sokszor ugyanarra a tárhelyre.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Értem a lényeget. Őszintén megmondva, én pont a múltkor láttam, hogy van ez a partner program, de engem ez nem igazán érdekel. Az viszont való igaz, hogy nem szép dolog, hogy valaki mások munkáiból tesz így pénzre.

 

Ez a partner program nem rég indulhatott, a data.hu-ra meg azért régóta töltenek az emberek.

Mondjuk így sajnos már data.hu-n is vannak pénzhajhászok, bár hozzáteszem itt ez kevésbé probléma mert elérhető tárhelyről van szó, és nem szutyok tárhelyekről.

 

Ez ugyanúgy elitélendő szerintem.

 

Köszi, hogy áthoztad ide a kommentáromat, és reagáltál. :)

Következetes maradtál az értékrendedhez, és egyenesen válaszoltál.

 

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne off-oljuk szét ezt a topikot is. Nem magamat fényezem, de én normális hangnemben el tudok társalogni mahoa-val is, ebből adódóan nem lehetetlen dolog ez. Senkit, köztük engem sem érdekel, hogy ki kezdett személyeskedni, anyázni..., ezzel a hozzáállással a többi user-től veszitek el a hozzászólás lehetőségét.

 

Úgy gondolom, egész érdekes topik alakult ki, ne vágjuk tönkre.

 

----

Link to comment
Share on other sites

Köszi, hogy áthoztad ide a kommentáromat, és reagáltál. :)

Következetes maradtál az értékrendedhez, és egyenesen válaszoltál.

 

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne off-oljuk szét ezt a topikot is. Nem magamat fényezem, de én normális hangnemben el tudok társalogni mahoa-val is, ebből adódóan nem lehetetlen dolog ez. Senkit, köztük engem sem érdekel, hogy ki kezdett személyeskedni, anyázni..., ezzel a hozzáállással a többi user-től veszitek el a hozzászólás lehetőségét.

 

Úgy gondolom, egész érdekes topik alakult ki, ne vágjuk tönkre.

 

Köszönöm szépen a válaszodat. Kövezetesség a legfontosabb. Végülis nem az a lényeg, hogy valaki miből szedi meg magát, ha data.hu-n keres akkor azon. De a lényeg ugyanúgy marad. Viszont ahogy mondtam, én különbséget teszek a tárhelyek között.

 

A mondandód második felével totál egyet értek.

Link to comment
Share on other sites

Régen se a pénzről szólt a warez ,így most se arról szóljon ! Nem-re voksoltam.

Link to comment
Share on other sites

Helo!

Én igen-re szavaztam , és meg mondom miért. Ha betiltanák ,hogy olyan host-ra tölthessenek a tagok amik fizetnek nekik , akkor nagyon szinte senki nem töltene fel. Hogy miért? Mert kb. a tagok 80%-a ezért tölt fel....

 

Momentán nem értek egyet. Akik fizetős host-ra töltenek fel, azok szinte csak és kizárólag tucat termékeket töltenek fel, ha adott esetben még sem olyat töltenek fel, akkor az már mástól megtalálható neten, vagyis azzal sem ők dolgoztak.

Tucat árukat már pedig a rendes feltöltők is töltenek fel, vagyis ezek ugyanúgy elérhetőek lennének, csak lenne egy csomó szutyok tárhely amire az ember úgy néz, mint borjú az új kapura, én legalábbis warezen megbizhatóságot tartom szem előtt, ezért ha keresek, akkor data.hu-s linkeket keresek első sorban, illetve múltban megaupload-ot, de mediafire is előnyősebb tárhelyek közé sorolom, illetve 4shared-t is, és most már a rapidshare is egész jó lett.

Viszont többi tárhely no comment, egyszer-kétszer rákényszerülök, hogy innen töltsük bőven elég, hogy ne keressem az ilyen linkeket.

Link to comment
Share on other sites

Momentán nem értek egyet. Akik fizetős host-ra töltenek fel, azok szinte csak és kizárólag tucat termékeket töltenek fel, ha adott esetben még sem olyat töltenek fel, akkor az már mástól megtalálható neten, vagyis azzal sem ők dolgoztak.

Tucat árukat már pedig a rendes feltöltők is töltenek fel, vagyis ezek ugyanúgy elérhetőek lennének, csak lenne egy csomó szutyok tárhely amire az ember úgy néz, mint borjú az új kapura, én legalábbis warezen megbizhatóságot tartom szem előtt, ezért ha keresek, akkor data.hu-s linkeket keresek első sorban, illetve múltban megaupload-ot, de mediafire is előnyősebb tárhelyek közé sorolom, illetve 4shared-t is, és most már a rapidshare is egész jó lett.

Viszont többi tárhely no comment, egyszer-kétszer rákényszerülök, hogy innen töltsük bőven elég, hogy ne keressem az ilyen linkeket.

 

Data se olyan szent. Ott is van affiliate amit hirdetnek is rendesen. Múltkor pl. emailbe hirdette egyik fórum adminja ,hogy vegyek prémet. Na mind1.

Legtöbb feltöltő azt teszi fel ami felkerül a torrent oldalra és népszerű... Kevesen raknak fel saját anyagok. Szutyok tárhely szó elég erős kifejezés. Lehet ,hogy te azt mondod ,hogy pl. Data jó mert nem fizetős tárhely , viszont más meg pont azt mondja ,hogy Data semmire se jó. Én is igy vagyok ezzel. Teszteltem már data-t. Max 200 megás letöltés free tagnak elég röhejes...

 

Link to comment
Share on other sites

Data se olyan szent. Ott is van affiliate amit hirdetnek is rendesen. Múltkor pl. emailbe hirdette egyik fórum adminja ,hogy vegyek prémet. Na mind1.

Legtöbb feltöltő azt teszi fel ami felkerül a torrent oldalra és népszerű... Kevesen raknak fel saját anyagok. Szutyok tárhely szó elég erős kifejezés. Lehet ,hogy te azt mondod ,hogy pl. Data jó mert nem fizetős tárhely , viszont más meg pont azt mondja ,hogy Data semmire se jó. Én is igy vagyok ezzel. Teszteltem már data-t. Max 200 megás letöltés free tagnak elég röhejes...

 

Link to comment
Share on other sites

Data se olyan szent. Ott is van affiliate amit hirdetnek is rendesen. Múltkor pl. emailbe hirdette egyik fórum adminja ,hogy vegyek prémet. Na mind1.

Legtöbb feltöltő azt teszi fel ami felkerül a torrent oldalra és népszerű... Kevesen raknak fel saját anyagok. Szutyok tárhely szó elég erős kifejezés. Lehet ,hogy te azt mondod ,hogy pl. Data jó mert nem fizetős tárhely , viszont más meg pont azt mondja ,hogy Data semmire se jó. Én is igy vagyok ezzel. Teszteltem már data-t. Max 200 megás letöltés free tagnak elég röhejes...

 

Nem igazán érdekel a mondandód, vagyis hogy ki szent vagy ki nem.

Data.hu-nál csak egy lehetőség a partnerprogram nem kötelező, én nem használom pl.

Emellett merőben más a külföldi tárhelyekhez képhez, mivel itt azért fizetnek, hogy új tagok vegyenek prémium előfizetést, ott viszont a letöltések után fizetnek.

Ha szerinted a data.hu semmire sem jó, akkor kezeltesd magad.

200 mega van a mediafire-on is pl., sőt emlékeim szerint rapidon is annyi volt sokáig, igaz akkoriban nem is ért sokat a rapid.

Prémiumot kell venni és akkor már is nem 200 mega az annyi.

Link to comment
Share on other sites

Csak 1-2 észrevétel:

 

Feltöltők:

Érdekes gyorsasággal váltottak az emberek, mikor a fizetős tárhelyek megjelentek. Előtte dobálták a Data.hu-ra, a Mediafire-re, meg a Megaupload-ra a cuccokat. De talán megéheztek, vérszemet kaptak, hogy nyereséggel is lehetne ezt csinálni? Lehet, majd az idő megválaszolja. Kíváncsi leszek majd, hogy milyen arányban fog ez visszamozdulni, hisz tudok nem 1 és nem 2 nagyban töltőt, aki visszatért a Data-ra. Azért ennek kell mondania valamit a hozzáállása tekintetében. Szóval, nem árt a neveket fejben tartani, hogy a későbbiekben a pozitív elmozdulását megfigyelhessük ezeknek az embereknek.

 

Amiről egy árva sort sem olvastam senkitől, az a feltöltési sebesség. Sokan vannak akik igen-alacsony sebességgel tolják fel a dolgaikat. Hát, csak el kéne filóznia azoknak, akik a nagyságot említették, hisz mondjuk egy 50k-s esetében mennyi időbe is telik feltenni azt a mondjuk 200MB-os részt? Potom :) 1 óra, míg felkúszik, és ez is döntő a darabolások szempontjából, hisz én sem akarom, hogy órákat menjen egyszerre a gép, hisz az lenne, ha több megásban szeretném feltenni, vagyis kevesebb darabban. (egy normális avi, ugye 1,3 MB körüli. Ha azt nézzük ezt nekem több, mint 5 órába telik feltölteni. Ja, erről meg a másik oldal el is felejtkezik, csak az a lényeg, hogy Neki gyorsan meglegyen. Akkor esetleg nézzük meg összehasonlítás terén, hogy ki is lesz a telhetetlenebb, és ki az önzetlenebb?)

 

 

Letöltők:

Érdekes egy (faj) kategória, hisz anyagias a hozzájutás tekintetében, méghozzá sokan nagyon is. Annyira nem gondolkodó réteg a nagyja, hogy a sok kicsit a várakozásaival és a gép előtt üléssel -hisz kódfejtőnek is kell lennie- össze sem adja. Mennyi ideig is járatja esetleg csak azért a gépet, hogy hozzájusson a kiszemelt dologhoz? Áh, szerintem ezt egyikük sem számolta ki, eszébe sem jutott szerintem. De valószínűsítem, hogy ha havi, de pláne ha évi viszonylatot számolnánk ki ezeknél, bőven többe került ez a garasoskodása a meg nem fizetem a prémiumot esetében, mintha kifizette volna (Data-hu-ról beszélek), hisz sokkal kényelmesebben és gyorsabban jutott volna hozzá. Csak hát az a látható kifizetés elvakította a továbblátásában, hisz észre sem vette, hogy az általa ingyen, az az előbbiekben leírtak miatt így többe került, csak a villanyszámlát nem olvasta le, így nem szúrt szemet számára.

 

A fizetős tárhelyek utáni érdeklődés akkor kapott lángra, mikor megjelentek a lopott kódok, aminek jelentősége van a megszaporodott letöltések tekintetében, és szerintem nem is olyan kicsit nőtt a számuk. Azért ezt is illendő nem elfelejteni.

Link to comment
Share on other sites

Az előttem szólóval értek egyet....ha dataról tölt le vki szinte semmivel nem gyorsabb mint más tárhely...ha veszel prémet akk meg még talán rosszabbul is jársz (mivel fizetsz érte)...max 200mb-s feltöltési limit miatt egy filmet pl 5 v több darabra kell darabolni és az a feltölőnek és a letöltőnek is rossz...ha viszont más tárhelyre van feltöltve az adott dolog akkor lehet 1-fileban is ami pénzt,időt takaríthat meg a feltöltőnek és a letöltőnek is! Feltöltőnek nem kell darabolni (talán csomagolni sem) és nem kell minden egyes filet külön feltölteni....A letöltőnek pedig szintén egyszerűbb hiszen nem kell megvárnia a fileegyesítést+ha vmelyik parttal gubanc van akkor töltheti előlről és stb....

 

Már elnézést de letöltés és feltöltés sem arról szól, hogy minden úgy menjen mint a karikacsapás, úgy beszélsz mintha aranykanállal szádban születtél volna.

Miért járnál rosszabbul veszel prémiumot? Ha elmész moziba, vagy megveszel egy CD-t nem fizetsz?

Az idő pénz. UPC-nél az alapinternet 25 mega ez barátok között is közel 3mega/s. Na már most külföldi szutyok tárhelyekről ennek a sebességnek a töredékével tölthetsz csak.

Vagyis egyáltalán nem jár rosszabbul aki fizet érte.

Az pedig, hogy rossz a feltöltőnek ne tedd nevetségessé magad, egy darabolás nem olyan hosszú idő.

Nem hiszem, hogy ettől olyan rossz lenne, arról nem beszélve, hogy ha 1 fájlba tölti fel valaki akkor is lehet, hogy becsomagolja a fájl-t, erre számtalan példa van.

Vagyis ez baromság, mert ez sem feltöltőnek sem a letöltőnek sem jelent sok plusz időt.

De legnagyobb agyament baromság, hogy nem kell minden egyes filet külön feltölteni. Te töltöttél már fel valaha?

Data.hu-n van FTP feltöltés, csak kijelölöd a fájlokat és már megy a cucc, de nem kell ehhez FTP feltöltés, a legnagyobb tárhelyeken lehet több fájlt beütemezni feltöltésre. Arról nem beszélve, hogy meg van az első part, már elkezdődhet a feltöltés, a feltöltőtől függ, hogy mikor kezdi el a feltöltést.

Fájl letöltéshez ildomos jdownloadert használni ott kiderül hamar, hogy gubanc van e avagy sem.

Az pedig, hogy egy fájl rosszul töltődik le, ez előfordulhat egy nagyobb fájlnál is, csak ott ez sokkal nagyobb gáz, mert jó nem jött le egy 200 megás part, de mondjuk egy 1gigás avi nem jön le normálisan akkor gáz van, mert újra kell tölteni, bár ez a külföldi szutyok tárhelyeknél jelent igazi problémát, hisz data.hu-n vagy régen megaupladon lehetett ott folytatni letöltést ahol megszakadt mondjuk.

 

A feltöltő is megkapja a jutalékát amiért energiát fektet be (áram,net+a saját ideje) gondolom h a többség nem jókedvéből tölt fel hanem azért h a jövedelmét ebben a nehéz gazdsági helyzetben kiegészítse!

Hogy a letölőknek miért jó ez? nem kell megvenniük a drága dvd-ket,zenéket,könyveket,és nem kell előfizetniük drága XXX csatornákra sem :D

 

Ne hivatkozz a gazdasági helyzetedre, mert ez szánalmas.

Van fogalmad róla mennyi időt fektettem bele eddig feltöltésekbe 15kb/s mellett feltöltöttem jó 70 gigát.

Konvertálásokról nem is beszélve. De roppant komoly tévedésben vagy. Pénzhajhász nem volt és nem is lesz feltöltő.

Feltöltőnek csak és kizárólag azokat lehet nevezni akik önzetlenségből töltenek fel pontosabban akiknél ez az első, mert azt eltudom fogadni valamilyen szinten, hogy valakinek a letöltők a fontosak, de közben saját maga is szeretne némi bevételhez jutni.Bár ez szerintem igen ritka eset.

Azok akik pusztán pénzért raknak fel dolgokat semmit sem érdemelnek. Warez hasonlóan működik, mint a torrent itt is van feltöltők és letöltők. A feltöltők "jutaléka" a többi feltöltés. Végtére is warez erről szólna, hogy megosszunk amink van ezzel gyarapítva a közösséget. Egy igazi feltöltő hozzáteszi a magáét vagy tucatárúval vagy ritkasággal.

 

Letöltőknek eddig sem kellett megvenniük ezeket a dolgokat.

Előfizetniük drága XXX csatornákra? :lol: :lol: :lol: Ilyen jót már rég nem röhögtem.

Az internet teli van pornóval, hanem akarsz még akkor is belefogsz botlani, szóval ezzel roppant nevetségessé tetted magad.

 

Ha fizetős tárak engedélyezettek akkor sokkal több a feltöltő is és terémszetesen a választék is egyszóval nem kell semmilyen korlátozás!

 

Ez csak féligazság, a feltöltő tényleg több, de választék semmivel sem több. Mivel a pénzhajhászok tucatárút töltenek fel, vagyis olyat amit előzőleg már mások is felraktak, vagyis semmit nem növelnek a választékon.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csak 1-2 észrevétel:

 

Feltöltők:

Érdekes gyorsasággal váltottak az emberek, mikor a fizetős tárhelyek megjelentek. Előtte dobálták a Data.hu-ra, a Mediafire-re, meg a Megaupload-ra a cuccokat. De talán megéheztek, vérszemet kaptak, hogy nyereséggel is lehetne ezt csinálni? lehet, majd az idő megválaszolja. Kíváncsi leszek majd, hogy milyen arányban fog ez visszamozdulni, hisz tudok nem 1 és nem 2 nagyban töltőt, aki visszatért a Data-ra. Azért ennek kell mondania valamit a hozzáállása tekintetében. Szóval, nem árt a neveket fejbe tartani, hogy a későbbiekben a pozitív elmozdulását megfigyelhessük ezeknek az embereknek.

 

Amiről egy árva sort sem olvastam senkitől, az a feltöltési sebesség. Sokan vannak akik igen-alacsony sebességgel tolják fel a dolgaikat. Hát, csak el kéne filóznia azoknak, akik a nagyságot említették, hisz mondjuk egy 50k-s esetében mennyi időbe is telik feltenni azt a mondjuk 200MB-os részt? Potom :) 1 óra, míg felkúszik, és ez is döntő a darabolások szempontjából, hisz én sem akarom, hogy órákat menjen egyszerre a gép, hisz az lenne, ha több megásban szeretném feltenni, vagyis kevesebb darabban. (egy normális avi, ugye 1,3 MB körüli. Ha azt nézzük ezt nekem több, mint 5 órába telik feltölteni. Ja, erről meg a másik oldal el is felejtkezik, csak az a lényeg, hogy Neki gyorsan meglegyen. Akkor esetleg nézzük meg összehasonlítás terén, hogy ki is lesz a telhetetlenebb, és ki az önzetlenebb?)

 

 

Letöltők:

Érdekes egy (faj) kategória, hisz anyagias a hozzájutás tekintetében, méghozzá sokan nagyon is. Annyira nem gondolkodó réteg a nagyja, hogy a sok kicsit a várakozásaival és a gép előtt üléssel -hisz kódfejtőnek is kell lennie- össze sem adja. Mennyi ideig is járatja esetleg csak azért a gépet, hogy hozzájusson a kiszemelt dologhoz? Áh, szerintem ezt egyikük sem számolta ki, eszébe sem jutott szerintem. De valószínűsítem, hogy ha havi, de pláne ha évi viszonylatot számolnánk ki ezeknél, bőven többe került ez a garasoskodása a meg nem fizetem a prémiumot esetében, mintha kifizette volna (Data-hu-ról beszélek), hisz sokkal kényelmesebben és gyorsabban jutott volna hozzá. Csak hát az a látható kifizetés elvakította a továbblátásában, hisz észre sem vette, hogy az általa ingyen, az az előbbiekben leírtak miatt így többe került, csak a villanyszámlát nem olvasta le, így nem szúrt szemet számára.

 

A fizetős tárhelyek utáni érdeklődés akkor kapott lángra, mikor megjelentek a lopott kódok, aminek jelentősége van a megszaporodott letöltések tekintetében, és szerintem nem is olyan kicsit nőtt a számuk. Azért ezt is illendő nem elfelejteni.

 

Az a probléma Barabas1, hogy a legtöbb ember semmiért sem akar fizetni, pedig be kell látni, hogy bizony ez nem megy ingyen. Na már most 3/6 hónap 2000ft-ért pitináer összeg, én sokkal többet költök havonta szórakozásra ami ezt illeti, bár én koncertekbe, színházakba járok ezek élő élmények letölteni nem lehet őket, bár egész jó sőt kiváló felvételek is készülnek de még sem ugyanaz, mintha az ember ott van, bár külföldi koncert/színház esetében kizárható az ott lét, így azért azokat a felvételeket jó meg nézni még is csak.

De a lényeg aki ilyen kevés pénzt nem képes áldozni azért, hogy otthon, a kocsiban, az úton jót szórakozzon az megérdemli a sorsát azt kell, hogy mondjam. Ráadásul tegyük hozzá, hogy data.hu-n nincs captcha, rapdishare, mediafire, 4shared-en sincs captcha ezek nem elhanyagolható tényezők tekintve, hogy ezen szutyok tárhelyek melletti letöltések nem elég hogy lassúak de nem is hagyhatod ott letölteni, hisz kéri a kódot a jdownloader is.

Vagyis az illető minden szinten a saját idejét rabolja a lassú letöltéssel.

Már pedig megállapíthatóan lassú a letöltés, hisz a legalapabb internet ma már 5 megás vagyis közel 600kb/s-es letöltési sebességgel bír, ezek a szutyok tárhelyek jó ha a felét képesek ennek a sebességnek visszaadni, már pedig egy ilyen netnél a sebesség fele katasztrófával egyenértékű, egy jobb netnél főleg, de a UPC alapnete /ami korlátlan/ 25 megás ami ugyebár 2,5 Mb/s feletti sebességre képes, emellett még egy 500kb/s-s letöltés is piszok lassú.

Persze egészen más ha valami ritkaságról van szó, de azért egy tucatárúnál nem mindegy a sebesség.

Mindenki eldöntheti, hogy neki mi a jó. Nekem az a jó, ha az adott oldalról normálisan letudok tölteni adott esetben úgy hogy nem is vagyok a gépnél pl., de az sem jó amikor nézek egy filmet, és azért kell megszakítanom, mert bejött egy captcha megint, most várakozási időről nem is beszélve.

Ráadásul ahol több link is van ott, és párhuzamosan letölthető linkek, akkor úgy kell összeválogatni a tárhelyeket ez is elveszi az időt. Data.hu-nak is meg van a maga pozitívuma ahogy más elérhető tárhelynek mediafire, rapidshare, 4shared, de emellett még is ezek a legjobbak most.

 

Link to comment
Share on other sites

Az egyes pontodra reagálok csak :

 

Annak idején mikor még nem volt data ,s stb ,s külföldi oldalakról kellett töltenünk ,csináltak leírást ,h mire kell nyomnod ,tehát az oldaladra kiteszel egy leírást ,rögtön nem is rossz az oldal :) Én is lassan 3 éve fizetek elő a datára ,mert megéri .

 

Kettes pont : sok oldalon működik támogatás . Ha jó az oldalad beírod ,h ha szeretnétek , hogy fent maradjon az oldal segítséget kérsz a látogatóktól . Cserébe adsz valamit (persze úgy kérsz támogatást ,h ez is benne legyen) pl : egy vagy kettő egy éves data prémium tagságot.

 

Tökéletesen egyet értek veled, bár azt tegyük hozzá, hogy data.hu-ra nem tudom, hogy külföldön lehet e venni prémiumot, mondjuk ebbe most gondolok bele, ez nem csak "külföldi"ek miatt problémás, hanem a kinn élő magyarok miatt is, bár erre is van megoldás végül is.

 

Támogatás dologban is egyetértek ez a saját oldalamon is működik, mondjuk nekem nem ilyen nagy oldalam van.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mahoa... Röhejes vagy... Nézd meg ki hova tölt fel... Legtöbben olyan host-ra töltenek ami fizet nekik ,mert ahogy Sylar is mondta kap jutalmat.. A Data-t lehet védeni nyugodtan de ha lenne egy szavazás ,hogy mennyire jó data akkor a feltöltök 70%-a biztos azt mondaná ,hogy egy nagy szar... erről ennyit...

Link to comment
Share on other sites

mahoa... Röhejes vagy... Nézd meg ki hova tölt fel... Legtöbben olyan host-ra töltenek ami fizet nekik ,mert ahogy Sylar is mondta kap jutalmat.. A Data-t lehet védeni nyugodtan de ha lenne egy szavazás ,hogy mennyire jó data akkor a feltöltök 70%-a biztos azt mondaná ,hogy egy nagy szar... erről ennyit...

 

Röhejes te vagy, de inkább szánalmas. Egy vagy pénzesek közül, de érvvel nem tudsz előállni.

A legtöbben? :lol: :lol: Nem a legtöbben ugyanis nem csak tucatáruk léteznek, hanem léteznek ritkábban előforduló dolgok, sőt igazán egyedi dolgok ezeket meg nem a pénzért töltök rakják fel. Tucatárukat meg ugyanúgy felrakják a feltöltők is.

Ahogy mondtam

Ha lenne szavazás a külföldi szutyok tárhelyekről 80%-á mondaná, hogy szar. Data.hu-ra pedig jó 60% simán azt mondaná, hogy jó.

És hogy komolyat égjél:

Régen se a pénzről szólt a warez ,így most se arról szóljon ! Nem-re voksoltam.

 

Amúgy minek lovagolsz a data.hu-n ? Ha kiveszzük, még mindig ott van mediafire, 4shared, rapidshare mint elérhető, jó tárhelyek.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A magam részéről úgy gondolom, hogy minden feltöltőre szükség van, akármiért és akárhová tölt, bővíti a választékot.

Én pl. kifejezetten a filesonic-wupload párosról töltöttem le megvásárolt prémiummal (volt rapidshare és hotfile is, de azok a linkek kikoptak, ezért lett filesonic és wupload előfizetésem később), mindig ezeket kerestem.

 

Annak, hogy ezekre fizettem elő, a fő oka az volt, hogy ezekre volt a legtöbb cucc feltöltve idehaza és külföldön. Az, hogy külföldön is, ez külön aláhúzandó, ugyanis rengeteg olyan cuccot töltök / töltünk, ami Magyarországon nem is kerül forgalomba, illetve magyarul nem is kerül fel sehová (pl. szakkönyvek). Ezekre feltöltöttek mindent, az pedig legkevésbé sem érdekel, hogy az, aki feltöltötte, miért tette, nekem az az egy számít, hogy feltette. Ha csak a pénzért tette fel, akkor meg még jó is, hogy fizet a tárhely, mert különben nem is töltötte volna fel az adott cuccot, én meg hoppon maradok...

 

Röviden: Töltsenek minél többen, minél több dolgot minél több helyre fel, a letöltőknek annál jobb, a feltöltés indítéka a letöltők szempontjából mindegy szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Csak annyit szeretnék hozzászólni a dologhoz mikor én kezdtem a feltöltést data.hu-ra akkor még én fizettem az sms tár ért aztán töltöttem át datára.

2008-tol vanak cuccaim fönn és nem a pénzért töltök datára! De az tény hogy free-ben nem éri meg tölteni.

Viszont a sok szemetet amit kiraknak egyes userek iletve külföldi oldalakrol belinkelik na ez már gáz!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...