Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
MCevola

Mi a vélményetek az utóbbi időben készült filmekről?

Recommended Posts

Kedves pirateclub tagok! Kíváncsi vagyok mennyire vagytok megelégedve az utóbbi 5 évben készült főleg amerikai gyártású filmekkel . Annyi biztos ,hogy látvány szempontjából óriási fejlődésnek vagyunk tanúi .Viszont mennyire vagytok igényesek a film mondani valójára. Mennyire igénylitek ezt. Vagy inkább csak időtöltés miatt nézitek? Kérlek benneteket írjátok meg véleményeteket.

Utolsó film amit láttam az a Transformers 3 volt (meg hp 7.2) a moziban. Mármint úgy értem a legutolsó új film. Azóta nem néztem új filmeket szóval le vagyok maradva kicsit de azt kell, hogy mondjam még mindig vannak olyan alkotások amiket élvezettel nézek végig :D Habár egyre több a selejt film sajnos.

A "régen minden sokkal jobb volt" szerintem egyáltalán nem érvényes a filmekre. Igaz, az idei kicsit sovány év volt.

Régen is szerettek biztosra menni a filmesek, 10ből 10film naná, hogy az eddig is bevált elemekből építkezik jól vagy rosszul. Aztán egy-kettő hozzá is tesz valamit.

Ha igazán borzasztó-értelmetlen-unalmas filmet akarsz látni, nézz meg egy 80as évekbeli sz.r akciofilmet, vagy horrort, mint pl a chopping mall, vagy haddnemondjam melyik azóta bizonyos körökben beretrósult színészek "zseniális" alkotásait.

http://www.youtube.com/watch?v=XY4cGWXu42Y

-mint például ez. Ennek szerinted azon túl, hogy viccesen néz ki, volt/van Bármi értelme? Pedig nagyonnem új film, és elég jellemző volt ez a stílus kábé minden akkori filmre.

Azokhoz képest egy Blitz, vagy ilyen kaliberű2011es popcorn movie igazi mélyenszántó remekmű, kidolgozott történettel.

Régen is voltak jók/rosszak.Talán annyiba más hogy az újaknak már nehezebb eredetit alkotni mer hát mégis csak több film van, viszont az effektek sokkal változatosabbak és szebbek is.Nekem semmi baj az újakkal, még az idei évvel sem 2 nagyon jó film is amit valószínű még többször is megnézek majd(Source code,Limitless).Szerintem ez az év nem rosszabb mint a többi,sőt még jobb is.

És ezt most mér 2szer küldte el?...-.-

-------DELETE ME--------------

Na, akkor én leszek az első, aki inkább a régieket preferálja. :) Én nem vagyok megelégedve azzal, amit manapság művelnek, az egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az utóbbi 5 év (amerikai) termései közül hány darab tetszett igazán: Vérző olaj, Nem vénnek való vidék, Az ember gyermeke és Becstelen brigantyk... ennyi.

Örülök Idakor, hogy felhoztad a 80-as éveket, mert ekkor és nem 5 éve váltott irányt az amerikai filmgyártás. A Star Wars, Cápa és hasonló 70-es évekbeli sikerfilmek voltak ennek az elindítói, ugyanis ezekkel születettek meg a "blockbusterek" és vették át a hatalmat a színvonalasabb filmektől.

Persze nem azt akarom mondani, hogy a modern filmek rosszak, csak az én igényeimet nem elégítik ki. A tartalmas, forgatókönyvet és színészi játékot előtérbe helyező filmeket szeretem, ilyeneket pedig többnyire a régiek között találok (pl Tizenkét dühös ember, A vágy villamosa, Alkony sugárút).

Mind igaz amit leírtatok.Egyre több silány filmeket lehet látni ,olyan mintha nem találnának megfelelő témákat.A témák egyre többet ismétlődenek.Az erőszakon és a szexen kívül ne is nagyon van mondni valója a filmek többségének.Persze néha elkészülnek minőségibb alkotások is ,de ez egyre ritkábban.Valóban a 90-es 80-as vagy még azelőtti alkotások nagyságrendekkel jobbak voltak.Igaz nem voltak olyan látványosak,de volt mondanivalójuk ,jobban megfogták a nézőket.Valahogy emberibb ,az emberekhez közelállóbbak voltak. Persze akkor is voltak silány alkotások ,de nem ennyi mint most.Ma többségében csak amerikai filmeket lehet látni,pedig nagyon sok ország készít filmeket lehet,hogy sokkal jobbakat.Nem tudom miért nem láthatók.Sajnos azt kell ,hogy mondjam ,hogy a filmművészet remekei nem mostanában készültek

..Legtöbb film profitorientált, igy egyre kevesebb az olyan film ami filmes esztétikailag megállja a helyét :)

Edited by hankock

Hát ja gazdasági világválság igencsak meglátszik. Olcsóbb szinészek, helyszínek, diszletek olcsóbb forgatókönyvek, stb stb.

Nem tudom de én már várok egy izgis ufós filmet, vagy horrorosat. Rég nem jött ki Függetlenség napja -hoz vagy Jelek -hez hasonló film =(

Az a baj, hogy ahogyan fejlődik a látvány, úgy szorul háttérba a sztori. Egyébként szerintem az is baj, hogy folyamatosan nő az ingerküszöbünk...

Én azt vettem észre az uttobi időkbe hogy meglátszik azért a világválság a filmeken :)